Michalovce – Trnava 1:2 (po pr.) | SR 18 – Spišská N. Ves 4:2 (kon.) | Topoľčany – Prievidza 9:3 (kon.)
Bardejov – Lipt. Mikuláš 4:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Detva 1:2 (kon.) | Senica – Prešov 5:1 (kon.)
HC Dukla Senica
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
HC Prešov 07
sk Pátek 03.01.2014, 18:00 • Zimný štadión Senica • 1. liga (SR)

V tretej tretine napokon domáci pridali už len jediný gól a poistili si víťazstvo gólom z 52. minúty, keď sa odrazený puk dostal k Sajdlovi a ten svojim druhým gólom uzavrel skóre zápasu na konečných 5:1 pre domácich. Tí napokon zaslúžene zdolali svojho súpera jednoznačným rozdielom, rovnako jednoznačné to bolo aj na strely, Dukla prestrieľala Prešov 50:21 a po dlhšej dobe sa výrazný rozdiel v počte striel premietol aj do počtu gólov. (20:24:10)

60:00

59:30
    Zápas sa už len dohráva, o troch bodoch pre domácich je rozhodnuté.

59:29
    Icing hostí, vhadzuje sa pri Martonovi.

59:09
    Vhadzovanie pred Peksom, domáci však okamžite vyrážajú do útoku.

58:55
    Šalka pred bránkou len do Martonových betónov, na dorážku však už nemal nárok, keďže bol odstavený od puku.

58:00
    Posledné dve minúty zápasu sa odohrávajú vo výbornej atmosfére, domáci priaznivci sú spokojní s vývojom zápasu.

56:45
    Domáci stále v pásme a vytvárajú si šance na ďalší gól.

54:40
    Pekná strela z hokejky Guntáša, Peksa predviedol dobrý zákrok.

53:40
    Domáci sa dostávajú až za bránku hostí, k strele sa však nedostali.

53:15
    Vylúčenie na strane domácich – 2+10 pre Petra Gulu.

51:54
    Senica dala gól!
    Domáci presilovku napokon využívajú, keď sa odrazený puk dostal k pravej žŕdke k JAKUBOVI SAJDLOVI a ten ho pohotovo doklepol do bránky a pridáva tak svoj druhý gól v zápase. Asistencie: Jozef Salajka, Eduard Šedivý

51:08
    Vhadzovanie pred Peksom, hostia sa však k strele nedostali.

50:57
    Vaškovič si nakorčuľoval pred bránku, tam však jeho strelu vyrazil Marton.

50:27
    Domáci opäť triafajú žŕdku, následná dorážka končí na ochrannej sieti.

50:00
    Vylúčenie na strane hostí, na dve minúty odchádza Ružička.

48:58
    Snaha hostí o prienik do pásma, domáci však dobre bránia a nepúšťajú súpera pred svojho brankára.

48:00
    Teraz úsek hry bez vážnejšej šance, oba tímy skôr bojujú o puk.

45:56
    Kivader v pásme, v situácii jeden na jedného ho však obral o puk Salajka.

43:38
    Opäť Šedivý, ktorý tentoraz nastrelil ľavú žŕdku!

42:58
    Šedivý tvrdou strelou od modrej triafa zadný mantinel, ak by strelu umiestnil presnejšie, mohol dať ďalší gól.

42:30
    Domáci v útočnom pásme, Jarolín ani Gula sa však nedokázali presadiť.

41:24
    Salajka od modrej triafa iba zadný mantinel, odrazený puk Marton skrýva v lapačke.

41:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1525 divákov!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina bola na góly bohatšia ako tá prvá. V 34. minúte po spálenej šanci domáceho tímu prišlo vyrovnanie z hokejky Tomčáka. Domáci sa však už o pol minúty dostali znova do vedenia, keď puk na bránkovej čiare upratal do siete Kalináč, ale po tomto góle sa na ľade strhla bitka, za ktorú predčasne putovali do kabíny Ivančo a Reissmüller. V tej istej minúte domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Lantoša. To však zo strany domácich ešte nebolo všetko, na 4:1 upravil 33 sekúnd pred záverečnou sirénou Sajdl, ktorý namieril presne nad Martonovu lapačku. Uvidíme, či sa Prešovu podarí ešte zápas zdramatizovať alebo si Senica svoje vedenie ustráži. Ďalšia tretina začne približne o 19:41.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:27
    Senica zvyšuje už na rozdiel troch gólov, keď spred bránky nad gólmanovu lapačku zavesil JAKUB SAJDL. Asistencie: Jozef Salajka

37:30
    Po Peksovej ľavačke sa dral do útoku Halás, toho však od puku odstavil Šedivý.

36:16
    Hektických posledných pár minút, teraz sa hra mierne upokojila, domáci však stále aktívni.

34:41
    Do dvojgólového vedenia dostáva domácich VLADIMÍR LANTOŠ. Asistencie: Martin Ivičič

34:00
    Domáci sa však po góle nestihli ani tešiť, pred bránkou hostí sa strhla poriadna bitka, rozhodcovia vylučujú do konca zápasu Reissmullera a Ivanča.

34:00
    Senica sa opäť dostáva do vedenia, keď skackajúci puk na bránkovej čiare upratal do siete MARTIN KALINÁČ. Bez asistencie.

33:22
    Prešov dal gól!
    A znova sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš, keď domáci spálili svoje šance a vyrovnávajúci gól strelil JOZEF TOMČÁK. Asistencie: Kristián Horváth, Michal Kivader

33:10
    Ďalšia veľká šanca domácich! Salajka od modrej trafil iba tyčku, odrazený puk mohol tečovať Jarolín, ale spálil ďalšiu šancu.

32:07
    Daráš to skúšal blafákom, puk letel však až nad bránku a trestné strieľanie zostáva nepremenené.

32:07
    Daráš v šanci po peknej Šalkovej prihrávke, pred bránkou bol však faulovaný a tak rozhodca nariaďuje trestné strieľanie!

31:16
    Spolupráca Klučiar – Mikolášek už po niekoľkýkrát v tomto zápase pohrozila, tentoraz po Klučiarovej prihrávke Mikolášek mieril nepresne.

30:21
    Halásova strela z medzikružia, Peksa vyráža betónmi a Salajka vyhadzuje puk z pásma.

29:57
    Zatiaľ sa v tejto presilovke Prešov k ničomu nedostal, domáci dobre bránia.

29:05
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich, a opäť dve minúty pre Ivičiča.

28:33
    Surovkova prihrávka pred bránku, tam však puk zachytil Knap a vyráža do útoku.

27:10
    Reissmullerova strela od modrej, triafa však iba obrancu hostí.

26:13
    Lantošov drzý prienik pred bránku, tam však pripravený Marton.

25:37
    Šalka pred bránkou tečoval puk, ten však letel mimo bránky.

25:05
    Domáci v pásme, ale puk znova končí mimo ľadovej plochy.

24:38
    Sajdlova strela zblokovaná Martonom na ochrannú sieť.

23:30
    Lantoš opäť v šanci, ale Marton zostáva pozorný.

21:50
    Domáci pohrozili vo vlastnom oslabení, ale Jarolín a ani na dvakrát Vaškovič sa nedokázali presadiť.

20:21
    Na začiatku tretiny prichádza vylúčenie na strane domácich – na dve minúty odíde Ivičič.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme zatiaľ videli jediný gól, ktorý až v 20. minúte strelil Michal Šúrek kráskou strelou do vinkla. Oba tímy si však za celú tretinu vypracovali niekoľko šancí a najmä domáci hráči spálili niekoľko tutoviek, Marton však zatiaľ drží svoj tím iba s jednogólovým mankom, na opačnej strane Peksa zatiaľ nekapituloval. Uvidíme, čo prinesie ďalšia tretina, ktorá začne približne o 18:49.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:23
    Seničania tesne pred koncom tretiny otvárajú skóre! V súboji o puk v rohu klziska bol úspešný , ten prihral nepokrytému MICHALOVI ŠÚREKOVI a ten krásnou strelou vymietol ľavý horný roh Martonovej bránky. Asistencie: Martin Kalináč, Jakub Sajdl

18:57
    Úprava ľadovej plochy, o chvíľu by mal zápas pokračovať.

18:56
    Lantoš v úniku, pred bránkou bol však zastavený, rozhodca necháva hru ďalej pokračovať.

18:12
    Gula spracoval prihrávku na modrej a sám sa pokúsil dostať pred Martona, proti nemu však traja hráči súpera.

16:56
    Znova chyba domáceho hráča, Halásovi v brejku však vložil hokejku do strely Klučiar.

15:50
    Šedivý vysunul do útoku Jarolína, ten prekorčuľoval cez celé ihrisko, ale Marton jeho pokus vykryl.

15:34
    Ďalší icing Seničanov.

15:23
    Salajka si teraz nerozumel so svojimi spoluhráčmi a je z toho zase len zakázané uvoľnenie.

14:45
    Rodila sa šanca na prečislenie hostí, tí však napokon ani nevystrelili, keď sa dobre vrátili domáci hráči.

13:47
    Domáci v pásme, zatiaľ však nedokážu premeniť svoje šance.

12:12
    Šedivý po pravej strane potiahol puk, nabral rýchlosť a pretlačil sa až k bránke hostí, tam ale bol odstavený.

11:20
    Opäť domáci vo veľkej šanci! Jarolín v útočnom pásme obral o puk jedného z hráčov hostí, prihral Lantošovi, ten však nedokázal presne namieriť do odkrytého miesta v Martonovej bránke.

10:43
    Šedivého nahodený puk od modrej, Marton radšej prerušil hru, pretože pred ním už boli dobiedzajúci domáci hráči.

10:00
    Seničania pred odkrytou bránkou, Mikolášek ani Klučiar však túto výhodu nepremenili na gól.

09:07
    Ivičič spoza vlastnej bránky vyhadzuje na zakázané uvoľnenie.

08:02
    Pred bránkou sa z ničoho-nič ocitol osamotený Kalináč, namieril to však iba Martonovi do betónov.

07:15
    Pekný Slávikov prienik pred bránku domácich, tam situáciu našťastie vyriešil Peksa.

06:32
    Kohutiarova strela zblokovaná jedným z domácich obrancov.

05:32
    Ivičičova chyba vo vlastnom obrannom pásme, Tkáč však jeho zaváhanie nevyužil.

04:31
    Salajkova strela spred bránky iba tesne nad hornú žŕdku.

03:30
    Veľká šanca domácich, z dobrej šance pred bránkou však Jarolínovi skĺzol puk.

02:57
    Domáci až príliš prekombinovali, hostia sa snažili vyhodiť puk, pri mantineli ho však zachytil Klučiar.

02:38
    Máme tu prvé vylúčenie zápasu, na dve minúty odíde hosťujúci Tkáč.

02:30
    Zatiaľ sa hrá bez vážnejšej šance.

01:11
    Snahu hostí o prechod do pásma zastavil ofsajd.

00:05
    Domáci Šalka vyhral úvodné vhadzovanie, Senica zakladá útok.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Peksa – Petráš, Janík, Šedivý, Reissmüller, Gula, Salajka, Ivičič – Kalináč, Vaškovič (C), Jarolín, Lantoš, Penák, Klučiar, Mokolášek, Daráš, Surovka, Sajdl, Šúrek, Šalka

HC Prešov 07: Marton – Ejem, Ivančo, Slávik, Ružička, Tkáč, Tartaľ, Guntáš – Kohutiar, Tomčák, Horvát, Fusek, Kivader, Podsedlý, Prokop (C), Sabol, Knap, Renčok, Halás, Krempaský

Rozhodca: Valachovič – Brath, Mĺkvy.

Po vianočnej prestávke začína svojím 32. kolom aj druhá najvyššia hokejová súťaž, v tomto zápase privíta domáca Dukla Senica súpera z Prešova.

HC Dukla Senica sa v tabuľke nachádza na treťom mieste so ziskom 67 bodov za 21 výhier v riadnom hracom čase, dve výhry po predĺžení a 8 prehier v riadnom hracom čase. V poslednom zápase pred Vianocami sa Seničania predstavili na domácom ľade, kde hostili Topoľčany. Hoci Dukla výrazne prestrieľala svojho súpera pomerom 52:22, dokázala streliť len tri góly. Našťastie však inkasovali jediný, a tak posledný zápas roku 2013 zvíťazili 3:1 a pripísali si ďalšie 3 body do tabuľky.

Najproduktívnejším hráčom domácich je Ľubomír Vaškovič so 40 bodmi (15+25), za ním sa nachádza 31-bodový René Jarolín (14+17), bodovanie obrancov vedie s 19 bodmi Martin Ivičič (3+16). Jednotkou v bránke domácich je Marek Peksa, ktorý odchytal 29 zápasov s 91,19% úspešnosťou zákrokov a inkasoval 2,23 gólu na zápas.

HC 07 Prešov sa v tabuľke nachádza na siedmom mieste so ziskom 46 bodov za 13 výhier v riadnom hracom čase, dve výhry po predĺžení, tri prehry po predĺžení a 13 prehier v riadnom hracom čase. Posledný zápas starého roka odohrali východniari rovnako na domácom ľade a základ svojho víťazstva položili v druhej tretine, v ktorej strelili tri góly a napokon zdolali Michalovce pomerom 5:2

Najproduktívnejším hráčom hostí je Ľubomír Sabol s 29 bodmi (10+19), v tesnom závese za ním sa nachádza 28-bodový Juraj Prokop (11+17), bodovanie obrancov vedie Martin Tkáč s 15 bodmi (6+9). Jednotkou v bránke hostí je Robert Marton, ktorý odchytal 22 zápasov s 91,38% úspešnosťou zákrokov a inkasoval 2,75 gólu na zápas.

V prebiehajúcej sezóne sa oba tímy stretli zatiaľ dvakrát. V prvom vzájomnom meraní síl sa tešili z výhry domáci Seničania, ktorí však zvíťazili len tesne, 2:1. V druhom vzájomnom zápase na ľade v Prešove sa zápas skončil až po predĺžení, v ktorom o bode navyše pre svoj tím rozhodol kapitán Vaškovič.
    Kto sa napokon bude tešiť z výhry v prvom tohtoročnom zápase môžete sledovať už od 18.00, prajem Vám príjemné sledovanie prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Monika Krutá

Branky a nahrávky: 20. Šúrek (Kalináč, Sajdl), 34. Kalináč, 35. Lantoš (Ivičič), 40. Sajdl (Salajka), 52. Sajdl (Salajka, Šedivý) – 34. Tomčák (Horváth, Kivader)

Rozhodčí: Valachovič – Brath, Mĺkvy