Alkmaar – Heracles 4:0 (kon.) | Kerkrade – Nijmegen 3:1 (kon.) | Heerenveen – Zwolle 3:0 (kon.)
Breda – Arnhem 1:2 (kon.) | Eindhoven – Utrecht 1:0 (kon.)
NAC Breda
1:2 (1:2)
SBV Vitesse Arnhem
Sobota 08.03.2014, 20:45 • Rat Verlegh Stadion • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

NAC Breda
    Breda se v nizozemské lize nachází ve středu tabulky, bodově má však blíže k její spodní části než k čelu. To také proto, že z posledních tří zápasů tým vytěžil totožný počet bodů za remízy s Den Haagem, Heerenveenem a Feynoordem. Minimálně se sestupem ohroženým Den Haagem měl tým bodovat naplno, protože nyní tým doma přivítá dalšího nebezpečného soupeře a favorita zápasu Vitesse Arnhem.

Více než 1/5 všech gólů týmu v Eredivisii zaznamenal Rydell Poepon, který do černého zamířil již osmkrát. Nikdo jiný mu ale dostatečně nesekunduje, proto se Breda řadí mezi nejméně produktivní týmy v lize. Pouze 5 týmů má horší ofenzívu. S defenzivou už to tak horké není, kromě Leeuwardenu inkasovaly všechny celky pod Bredou (a některé i nad ní) vícekrát. Udrží však obránci na uzdě i jeden z nejofenzivnějších týmů soutěže Arnhem?

Vitesse Arnhem
    Jak bylo zmíněno níže, Vitesse se řadí mezi nejúdernější kluby v lize. Po novém roce to ale bylo týmu málo platné, jelikož na parádní formu z listopadu a prosince loňského roku dlouho ne a ne navázat. V roce 2014 má tým bilanci 3V-3R-2P, a vypadá přijatelně jen díky tomu, že Vitesse zabralo v posledních dvou zápasech, kde s Waalwijkem a Rodou naplno bodovalo, oba soupeři si navíc odnesli třígólový příděl.

Jestli je tým definitivně zpět v pohodové formě ukáže i dnešní zápas s Bredou. Tým drží v boji o Ligu mistrů především host z Chelsea Lucas Piazón, který se prosadil už 11krát a patří mu 5. místo mezi střelci. Zdatně sekundují také Mike Havenaar a Kelvin Leerdan s 8, respektive 7 góly.

Naváže Vitesse na poslední dvě vítězství a zkompletuje bodový hattrick? Nutno podotknout, že obě zmíněná utkání hrál tým doma. Jak si poradí s atmosférou na stadionu v centrálním městě Nizozemska?

NAC Breda: Ten Rouwelaar (C) – De Roover, Drost, Buijs, Bodor – Seunt Jens, Kwakman, Matić – Hooi, Poepon, Verbeek
    Náhradníci: Babos – Sarpong, Suk, Perica, El Allouchi, Swerts, Van der Weg

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Van der Struijk, Kashia (C), Van der Heijden, Achenteh – Pröpper, Labyad, Vejinović – Havenaar, Ibarra, Atsu
    Náhradníci: Room – Mori, Djurdjević, Piazón, Qazaishvili, Traoré, Van Aanholt

Rozhodčí: Björn Kuipers.

-3
    Hráči už vycházejí z tunelu na hřiště. Domácí Breda nastupuje ve žlutém, hosté z Arnhemu v bílém. Oba s tmavými šortkami.

1

2
    V prvních chvílích zápasu si s míčem lépe tykají hostující fotbalisté. Domácí u míče ještě moc nepobyli.

3
    U půlící čáry vhazují domácí.

4
    Hráči Bredy se při rozehrávce dopustili chyby, naštěstí je to ale nic nestálo, zakončující hráč hostů branku o několik metrů přestřelil.

6
    Z uctivé vzdálenosti napřáhl Uroš Matić, který Bredu v zimě posílil z Benfiky Lisabon, ale ani on nemířil přesně a branku minul.

8
    Úvodní aktivní nástup Vitesse vyprchal, nyní jsou mírně aktivnější domácí.

8
    Arnhem právě vstřelil branku!
    V době, kdy Breda začínala mít ze hry více, hosté udeřili. ZAKARIA LABYAD využil velké chyby obránce domácích, míč mu v pádu uzmul a podél brankáře střelou k jeho levé tyči poslal Vitesse do vedení.

9
    Pozor! Je tady ovšem penalta na druhé straně.

10
    Breda právě vstřelila branku!
    Van der Heijden fauloval v šestnáctce Poepona a rozhodčí neváhal nařídit penaltu. Tu s přehledem proměnil JORDY BUIJS.

12
    Hráči Bredy zůstávají u míče. Nyní budou zahrávat rohový kop.

13
    Na centrovaný míč si s přehledem doskočil brankář Velthuizen, ale nerozehrál přesně a Breda se valí s dalším útokem.

14
    Z této šance žádné nebezpečí nevzešlo, proto mohou vpřed postupovat hosté.

14
    Se soupeřem si u rohového praporku poradil Elson Hooi. Hra bude pokračovat výkopem od branky Bredy.

16
    Po bezprostředně na sebe navazujících gólech je hra poněkud rozháraná. Ani jeden z týmů není schopen udržet míč na svých kopačkách delší časový úsek.

17
    Van der Heijdenovo zakončení přišlo jen tak nazdařbůh. Zdálky a velmi nepřesně.

20
    Na zemi zůstává po střetu se soupeřem sedět domácí Poepon, v pokračování ve hře mu ale nebude nejspíše nic bránit. Vzhledem k lékařské pomoci však musí opustit hřiště.

21
    Novou akci až od branky zakládají arnhemští.

23
    Fotbalisté v bílých dresech nadále kombinují a hledají skuliny v domácí obraně. Zatím neúspěšně.

24
    Vejinović se narážečkami se spoluhráči dostal až před brankáře Ten Rouwelaara, ten byl ale pohotovější a míč ukořistil pro sebe.

24
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Poepon, přichází Perica.

26
    Krátce po vystřídání domácích unikl po levé straně Christian Atsu a přesným centrem našel MIKA HAVENAARA, který i přes obránce dokázal levačkou zavěsit. Vrací svému týmu vedení.

26
    Nejspíše za nemístné protesty po gólu si žlutou kartu vysloužil domácí brankář Ten Rouwelaar.

28
    Tentokrát se Ten Rouwelaar předvedl v poněkud lepším světle, když na roh vytěsnil pod břevno padající střelu/centr soupeře.

29
    Z něho už Arnhem nic nevydoloval.

31
    Po faulu soupeře bude z 32 metrů zahrávat přímý kop domácí tým.

32
    Centr přistál na hlavě prvního bránícího hráče Arnhemu, který zavelel k protiútoku.

34
    Kvůli zranění musejí domácí střídat velmi brzy už podruhé. Ze hřiště odešel zraněný Danny Verbeek, jehož nahradil Jeffrey Sarpong.

35
    Prvních pětatřicet minut zápasu pro domácí zatím příliš šťastných není. Sice v 10. minutě bleskově zareagovali na gól Arnhemu a z penalty vyrovnali, ale poté se jim zranili dva hráči a Vitesse navíc znovu udeřilo.

38
    Nadále je Breda týmem, který tahá za kratší konec.

40
    Nakrátko rozehrává gólman Velthuizen, nová akce Arnhemu začíná od vlastní branky.

42
    Hostující fotbalisté už budou chtít první poločas dohrát v klidu, nikam se nehrnout a neriskovat nebezpečný brejk.

43
    Z tohoto důvodu si ve středu hřiště přihrávají na krátké vzdálenosti á la Barcelona.

43
    Míče se přesto zmocnil střídající Perica, ale fauloval.

45
    Rozhodčí nastavuje, vzhledem ke třem gólům a dvěma střídáním, 3 minuty.

45+2
    Na obrazu hry se nic nemění, v držení míče jsou hosté, avšak jejích hra je v posledních minutách spíše pasivní, což domácí fanoušci oceňují nelibým pískotem.

45+3
    Hosté zakládají poslední útočnou akci prvního poločasu.

45+3
    V prvních minutách se týmy oťukávaly, padly také dva góly, po jednom na každé straně, ale od 10. minuty začali na hřišti vládnout favorizovaní hosté z Arnhemu. Svůj tlak vystupňovali až k druhému gólu a o poločase o zásluze vedou 1:2. Domácí museli kvůli zranění již dvakrát střídat.

Druhý poločas začne přibližně v 21:51.

Utkání bude za chvíli pokračovat.

46

47
    Na herním obrazu se prozatím nic nemění, hraje opět jen Arnhem.

49
    V dobré šanci se teď ocitli domácí. Centr z rohového kopu proletěl až na zadní tyč, kde už číhal jeden z fotbalistů ve žlutém, nikým neobsazený, ale míč netrefil. Breda neuspěla ani z dorážky.

52
    Rohový kop budou zahrávat také hosté.

52
    Ani tentokrát míč nedoletěl dál než na prvního bránícího hráče, který míč odhlavičkoval do bezpečí.

55
    Když už se Breda do slibné šance dostane, většinou ji solidně zazdí. Pokud chtějí domácí pomýšlet na bodový zisk z tohoto zápasu, musejí těch pár šancí, do kterých je Arnhem pustí, proměnit.

56
    Hosté nikam nespěchají, nenamítají nic ani proti tomu, když musí kvůli napadajícím fotbalistům v bílém natřikrát vhazovat z podobného místa, jako nyní.

59
    Za prvních bezmála 15 minut druhého poločasu se herní projev vůbec nezměnil. Breda hraje jen ojediněle, a to na brejky, do kterých se dostane po občasných chybách hostů, kteří kombinují okolo půlící čáry a do zakončení se až tak nehrnou.

60
    Poprvé v zápase střídá také Vitesse Arnhem. Jednoho hosta z Chelsea (Christiana Atsu) nahrazuje druhý (Lucas Piazón), který je zároveň nejlepším střelcem týmu.

62
    Breda dostává možnost zahrávat zkrácený roh z levé strany hřiště.

62
    Ve skluzu zakončující hráč branku míjí.

63
    Matić vybojoval míč a Breda se tak na půli Arnhemu udržela o několik málo vteřinek déle. Teď už ale opět útočí bílo-modří.

66
    Rozhodčí Bjorn Kuipers vykazuje Lucase Piazóna do zámezí kvůli nějakým potížím s chráničem či štulpnou.

67
    Piazón je již zpět na trávníku, o nic však nepřišel. Breda se s míčem drží na půlce.

69
    Útočný faul Arnhemu v pokutovém území Bredy, odkud bude gólman Ten Rouwelaar rozehrávat.

72
    Nasazení z prvního poločasu po přestávce zatím postrádáme. Arnhem je poměrně spokojen se současným stavem, Breda se ale ani tak na moc nezmůže.

73
    Ten Rouwalaar byl napadajícím Mikem Havenaarem skluzem poslán k zemi, rozehrávku si proto zopakuje.

75
    Chytře teď vykoumali domácí exekuci přímého kopu. Jeden z hráčů předstíral, že si zavazuje kopačku, najednou prudce vyrazil vpřed a byl to právě on, kdo hlavou akci zakončil. Pro Bredu naneštěstí nad břevno.

78
    Rohový kop pro Arnhem.

78
    Míč se dostal jen na hlavu žlutého fotbalisty, který spoluhráči zavelel do brejku. Sám však vepředu nic dokázat nemohl. Proto se dá jeho krátké účinkování v malém vápně Arnhemu považovat za úspěch.

80
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Labyad, přichází Qazaishvili.

83
    Z 30 metrů bude Arnhem zahrávat další standardku.

83
    Tentokrát to hosté zkusili přímo, míč do rukavic bezpečně ukryl Ten Rouwelaar.

86
    Utkání se blíží svému závěru, s přibývajícími vteřinami slábne také šance domácích na bodový zisk. Proto u nich nyní můžeme zaznamenat větší aktivitu směrem dopředu.

87
    Breda vybojovala roh.

87
    Odkop od rohového praporku byl posledním dotykem hráče domácích s míčem.

89
    Při dalším ofenzivním výpadu byla Breda chycena hned ve dvojnásobném ofsajdu.

90
    Obětavě se po míči vrhl Velthuizen, ale pád pro něj nebyl zrovna nejměkčí a z trávníku se zvedá s grimasou ve tváři. Domácí fandové pro to mají pochopení pouze formou pískotu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty, přičemž ta druhá se právě rozbíhá.

90+2
    U míče jsou hosté, Breda z tohoto zápasu odejde bez bodů.

Ve druhém poločase hosté z Arnhemu už jen udržovali to, co vybudovali v půli první. Bredu k ničemu nepustili a po zásluze si domů odvážejí všechny 3 body.

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy příště na shledanou. (22:40:57)