Alkmaar – Heracles 4:0 (kon.) | Kerkrade – Nijmegen 3:1 (kon.) | Heerenveen – Zwolle 3:0 (kon.)
Breda – Arnhem 1:2 (kon.) | Eindhoven – Utrecht 1:0 (kon.)
PSV Eindhoven
1:0 (0:0)
FC Utrecht
Sobota 08.03.2014, 20:45 • Philips Stadion, Eindhoven (kapacita 36 000) • Nizozemská Eredivisie

To je z tohoto on-line přenosu vše, přeji všem hezký zbytek soboty! (22:47:14)

Tak zápas nakonec končí vítězstvím Eindhovenu 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v 51. minutě Locadia, jenž míč pouze doklepl za bezmocného Ruitera. V 53. minutě zahrál rukou v pokutovém území Willems, hlavní sudí si toho ale nevšiml. Dobrou šanci měl De Ridder, jeho jedovatý pokus ovšem těsně prosvištěl kolem pravé tyče.

90+4

90+3
    Depay to zkusil z pořádné dálky, branku ale hodně přestřelil.

90+2
    O míč se bojuje ve středu hřiště, vhazovat teď bude Utrecht.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

89
    Utkání se už spíše jen dohrává, PSV kontroluje hru.

88
    Ze hřiště odchází střelec zatím jediné branky, Locadia. Místo něj zbytek utkání dohraje Matavz.

87
    Za ostrý skluz obdržel řlutou kartu Van der Gun.

86
    PSV se snaží přidat pojišťovací gól, který by definitivně zajistil vítězství.

85
    Za nedovolený zákrok obdržel žlutou kartu hostující Delpierre.

84
    Střelu Locadia z bezprostřední blízkosti Ruiter vyrazil!

83
    Maher, který před okamžikem přišel na hřiště, mohl ihned skórovat, když si naskočil na dobrý centr Depaye, míč ale skončil těsně vedle pravé tyče.

82
    Druhé střídání na straně PSV, místo Parka si zahraje Maher.

81
    Markiet fauloval Parka a je napomínán rozhodčím.

80
    Zoet byl při snaze chytit míč faulován a hra je přerušena.

79
    Toornstrovi se podařilo vybojovat míč a následně i roh.

78
    Hra je poněkud rozháraná, vidíme spoustu nepřesností na obou stranách.

77
    Ve stejném čase střídá naposledy Utrecht, Heeringse vystřídal Bjelica.

77
    Poprvé střídá také PSV, Narsingha nahrazuje Ruiz.

76
    Posledních patnáct minut bude jistě zajímavých.

75
    Z dobrých dvaceti metrů to teď zkusil De Ridder a nejednalo se o vůbec špatný pokus. Střela těsně minula pravou tyč Zoetovy svatyně!

74
    Locadia byl přistižen v ofsajdu.

74
    Z tribun se ozývá pískot, ten je adresován domácím hráčům.

73
    Centr Oara odhlavičkoval do bezpečí Willems.

72
    Rohový kop úspěšný příliš nebyl, Zoet totiž v pohodě zasáhl.

71
    Utrecht teď zahrozil z rychlého protiútoku. Na konci této akce se ke střele dostal Oar, jeho pokus je sražen na roh.

70
    PSV se podařilo ustát tlak Utrechtu a hra se vyrovnává.

69
    Centrovaný míč propadl až k Willemsovi, který následně vypálil z dobré pozice, střela bohužel pro domácí končí vysoko nad bránou.

68
    Narsinghův centr se neujal, Heerings jej odvrátil.

67
    Toornstra svou přihrávkou Agudela nenašel.

66
    Utrecht nyní dostává PSV pod tlak, musí si také ale dávat pozor na zadní vrátka.

65
    De Ridder se procpal až k penaltovému puntíku, Rekik pak ale předvedl parádní skluz a nebezpečí zažehnal.

64
    Utrecht po inkasované brance výrazně přidal a snaží se vyrovnat.

61
    Tak střídání to je nakonec dvojí. Hřiště opouští Ayoub a místo něj na plochu putuje Agudelo.

61
    Máme zde první střídání, Sarotu nahrazuje Van der Gun.

61
    Dorda vybojoval míč na útočné polovině a následně centroval, centr byl sražen na rohový kop.

59
    Park našel skvělou přihrávkou Depaye, jeho zblokovanou střelu však na poslední chvíli zlikvidoval Ruiter.

58
    Depay roztáhl hru na Locadiu, jenž okamžitě vystřelil, Sarotovi se ovšem míč podařilo zblokovat.

57
    Oar se dotkl míče rukou, čehož si hlavní sudí všiml.

54
    Heerings zvedl nohu příliš vysoko při soubouji s Locadiou a dostává žlutou kartu.

53
    Utrecht mohl následně vyrovnat, střela však byla zastavena jedním z obránců Eindhovenu. Po opakovaném záběrů jde však vidět, že hráč byl zasažen míčem do ruky, tudíž se měla pískat penalta!

51
    Domácí právě vstřelili branku! Tak PSV se přece jen dočkalo! Centr Ariase se nejdříve dostal k Narsinghovi, jenž se pokoušel míč dostat za Ruitera, míč se ale poté odrazil přesně na nohu JÜRGENA LOCADIA a ten už akorát dokopl míč do odkryté brány Utrechtu.

49
    Delpierre překazil rozvíjející se akci PSV.

48
    Utrecht teď uklidňuje hru, do ní se zapojil i Ruiter.

47
    Hráři v červených dresech vletěli do druhé půle jako uragán, uvidíme, zda se dočkáme gólu.

46
    Willems našel parádní kolmicí rozběhnutého Depaye, jenž poslal jedovatý centr do pokutového území, k hlavičce se však nikdo nedostal.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.

V první půli byl jednoznačně aktivnější celek PSV. Ani jedna z dobrých šancí však v síti neskončila. Nejlepším a nejaktivnějším hráčem na hřišti je jednoznačně Depay, který svou rychlostí dělá zadákům Utrechtu velké problémy.

45+1

45+1
    Nastavuje se 1 minuta.

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu, uvidíme, jestli sudí něco nastaví.

44
    Park fauloval Dordu a může být rád, že nedostal žlutou.

43
    Depay se dostal k míči a centroval, balón odkopl Sarota.

42
    Rekik se sice dostal k hlaviče, avšak asistent sudího už měl zdvižený praporek.

41
    Narsingh se snažil prodrat po pravé straně, nedovoleně ho však zastavil Toorsnstra, který následně obdržel žlutou kartu.

40
    Schaars si pomohl držením a dostává žlutou kartu.

39
    Locadia zvedl nohu příliš vysoko a hlavní sudí si toho všiml.

38
    Dorda skluzem dobře obral o míč Narsingha.

38
    Schaars to zkoušel na přední tyč, žádný z hráčů v červeném se ale k míči nedostal.

37
    Heerings raději odkopl míč do zámezí, bude to rohový kop.

36
    Ruiter teď trochu pod tlakem odkopával míč, svým odkopem nikoho nenašel.

35
    Arias je nucen přihrát Brumovi, Utrecht velmi zlepšil své napadání.

34
    Toornstra se snažil vystřelit, míč se ovšem k Zoetovi sotva doplazil, takže o střele nemůže být řeč.

33
    Rekik si teď přihává s Brumou, Utrecht nyní trochu vysunul napadání.

32
    Oarovi se podařilo vybojovat míč a snaží se založit útočnou akci.

31
    O tom, kdo je v tomto zápase aktivnější, není pochyb. Na hřišti je prakticky pouze jedno mužstvo, a to PSV.

31
    Centr Depaye skvěle vyboxoval Ruiter.

30
    Narsingh to zkusil z pravé strany, minul však.

29
    Schaars bude rozehrávat od rohového praporku.

28
    Depay se dobře uvolnil na levé straně a následně poslal centr do pokutového území. Sarota ho odhlavičkoval, jenže kulatý nesmysl dopadl před Parka, který svou bombou těsně minul pravou tyč!

27
    Rekik předvedl skvělý obranný zákrok a vybojoval míč na kopačky PSV.

26
    De Ridder si výborně pokryl míč tělem a vybojoval faul.

25
    Rohový kop se domácím hráčům nepovedl, Ruiter bude odkopávat od branky.

24
    Centr Depaye teď musel Sarota odhlavičkovat na roh.

23
    Teď byl k vidění faul na opačné straně, karta ale udělena nebyla.

22
    Jedovatý pokus Depaye se ovšem odrazil od Ayouba.

21
    Máme tady prní kartu. De Ridderovi teď nezbývalo nic jiného, než faulem zastavit rozbíhajícího se Depaye.

20
    Centr mladého Willemse byl odhlavičkován do bezpečí.

19
    Depay pak ale o míč zabojoval a pelášil směr brána. Dostal se sice do velkého úhlu, i tak se mu podařilo vystřelit, čímž pořádně Ruitera vystrašil.

18
    Schaars výborně přenesl hru na Depaye, tomu byl ovšem následně míč odebrán.

17
    Nákop na De Riddera byl velmi nepřesný, u míče je Rekik.

16
    Willems se nyní nepříjemně srazil s Dordou, oba hráči však budou ve hře pokračovat..

15
    Ruiter si míč v pohodě stáhl ze vzduchu a uklidňuje situaci.

15
    Narsinghova přihrávka je sražena na rohový kop.

14
    Ani rychlonohý Narsingh by nedostihl tuto přihrávku, vykopávat bude Ruiter.

13
    Do hry se musí znovu zapojit Zoet, tentokrát však má na rozehrávku více času.

12
    Bruma dobrou kolmicí našel Narsingha, jenže jeho přihrávka na druhou stranu přesná nebyla a u míče jsou hráči Utrechtu.

11
    Do hry se musí zapojit i Zoet, Bruma byl totiž pod tlakem.

10
    PSV se prezentuje velice dobrým napadáním, které dělá Utrechtu obrovské potíže při rozehrávce.

9
    Rekik teď kombinuje s Brumou na vlastní polovině.

8
    Depay opět unikl po pravé straně a poslal prudký míč do vápna. Nikdo z hráčů Eindhovenu ho ale nedokázal dostat do sítě.

7
    Centr Narsingha byl odkopnut do bezpečí.

6
    PSV nyní kombinuje ve středu hřiště a snaží se něco vymyslet.

5
    Pokud Utrecht takhle bude hrát i nadále, tak se může těšit na debakl.

4
    A další šance domácích! Depay se po levé straně prohnal jako vítr a tvrdě vypálil, Ruiter ale tuto šanci zlikvidoval. Z následného rohového kopu k ohrožení branky nedošlo.

3
    Velká šance PSV! Centr nakonec propadl ak ž osamocenému ParkJi -Sungovi, ten ovšem z dobré pozice nedokázal Ruitera prostřelit!

2
    De Ridder teď fauloval ve středu pole. Může být rád, že za tento zákrok nedostal žlutou kartu.

1
    Willems bude vhazovat z pravé strany.

1
    PSV nastupuje v červených dresech, Utrecht v modrých.

1

PSV Eindhoven: Zoet – Willems, Rekik, Bruma, Arias – Hiljemark, Schaars, Park, – Depay, Locadia, Narsingh.
    Náhradníci: Tyton, Zanka, Maher, Matavz, Van Ooijen, Ruiz, Brenet.

FC Utrecht: Ruiter – Markiet, Heerings, Delpierre, Dorda – Sarota, Mårtensson, Toornstra, Ayoub, Oar – De Ridder
    Náhradníci: Agudelo, Bjelica, Diemers, Klaiber, Quesada, Van der Gun, Verhoeven

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Frank Jansen, Peter Janson – Rogier Honig.

Trenér: Jan Wouters

Ve svém posledním zápase předvedl Utrecht velice sympatický výkon proti Twente. Hostující celek se sice dostal v 18. minutě do vedení, když se dokázal prosadit Promes, jenže Utrechtu se podařilo v druhé půli srovnat krok. Ve 46. minutě si naskočil na povedený centr Oar a bylo vyrovnáno. Do konce zápasu už se skóre nezměnilo a oba celky si tedy připsaly jeden bod za remízu.

Trenér: Phillip Cocu

Hráči PSV odehráli poslední duel na hřišti G.A. Eagles. Zápas se pro Eindhoven nevyvíjel vůbec dobře. Po prvním poločase totiž na výsledkové tabuli svítilo skóre 2:0. Jenže ve druhé půli bylo vše jinak. PSV dokázalo po brance Depaye a Locadia srovnat a v 90. minutě vstřelil vítěznou branku Bryan Ruiz.

22.kolo SC Cambuur – PSV 1:2
    23.kolo PSV – FC Twente 3:2
    24.kolo PSV – Heracles Almelo 2:1
    25.kolo Nijmegen – PSV 0:2
    26.kolo G.A.Eagles – PSV 2:3

Vítejte u dnešního on-line přenosu z nejvyšší nizozemské fotbalové soutěže. V této reportáži se zaměříme na duel mezi PSV Eindhoven a FC Utrecht.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.