SK Karviná – Vsetín 3:1 (kon.) | Technika Brno – Přerov 4:2 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Opava 4:3 (2:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Břeclav 3:2 (kon.) | Nymburk – Žďár n/S 2:3 (po pr.)
Mor. Budějovice – Kolín 1:3 (kon.) | Sokolov – Klatovy 6:3 (kon.) | Vrchlabí – Bílina 1:3 (kon.)
Trutnov – Tábor 4:1 (kon.) | Jablonec n/N – Řisuty 4:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Děčín 4:7 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
HK Opava
Sobota 17.01.2015, 17:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • 2. liga skupina Východ

Konec zápasu. (19:24:31)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba.
    Autor vítězného nájezdu je LUDĚK KRAYZEL. Domácí si tak připisují osmou výhru v řadě a prodlužují tak svou skvostnou sérii.

3. série
    2:1
    Vítkovi puk sjel z hole a nedokázal již kotouč zasunout za Tihláře.

2. série
    2:1
    Krayzel skóruje do stejného místa jako Chalupa.

2. série
    1:1
    Chalupa střelou nad levý beton srovnává.

1. série
    1:0
    Seidler se trefuje přesně do pravého horního růžku.

1. série
    0:0
    Měch to zkoušel k pravé tyči, ale nesupěl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:36
    Galvasova střela od modré končí ve výstroji Tihláře.

63:58
    Vítkova střela mířila mimo.

63:42
    Vyloučen Jakub Peslar (POR) na deset minut za nesportovní chování.

63:09
    Krayzel získal u mantinelu kotouč a vyhazuje alespoň do středního pásma.

62:58
    Oddechový čas pro hosty.

62:58
    Vyloučen Miroslav Javín (POR) na pět minut + osobní trest do konce utkání za faul kolenem.

62:02
    Teď zase útočí Slezan, žádná střela ale neměla gólové parametry.

61:26
    Poruba kombinuje ve své útočné třetině, hru ale opět provází plno nepřesností.

60:44
    Černého střelu od modré Tihlář bez problémů vyráží do rohu kluziště.

60:01

Ve třetí třetině šli opět do vedení domácí po trefě Hulvy, Opavští ale záhy vyrovnali po chybě domácí obrany střelou Wolfa k levé tyči. Slezan tak v oslabené sestavě získal na porubském stadionu bod, o tom bonusovém rozhodne buď prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:41
    Střela Vajdy od modré jen těsně mimo!

58:05
    Střela Wolfa končí jen v lapačce Tihláře.

57:28
    Domácí hokejisté se snaží dát vítězný gól a vrhají všechny síly do útoku.

56:08
    Baďura mohl skórovat po chybě Peslara za domácí brankou, Tihlář ale zatím drží svůj tým!

55:04
    Bučkova střela od modré proletěla jen těsně kolem pravé tyčky opavské brány.

54:31
    Seidler pálí z pravého kruhu jen do hrudi Šafránka.

54:00
    Další domácí akci zastavuje postavení mimo hru.

53:21
    Javín zakládá akci ze svého obranného pásma. Hostující obrana ale pracuje na jedničku a nedovoluje tak Porubě přejít přes modrou čáru.

52:02
    Hru teď provází plno nepřesností, opět sledujeme hru ve středním pásmu.

50:35
    Zakázané uvolnění Opavy.

49:57
    Opava právě vstřelila branku!
    PETR WOLF využil za Tihlářovou brankou zaváhání porubské obrany a nikým neatakován si objel domácí svatyni a střelou k levé tyči rychle srovnává stav! Bez asistence.

48:38
    Poruba právě vstřelila branku!
    Jakub Schwarz přesně přihrál na hůl JAKUBU HULVOVI zpoza brány, který přízemní střelou strhává vedení na porubskou stranu. Asistence: Jakub Schwarz, Miroslav Javín

48:28
    Schwarzova střela znovu zblokována.

48:02

47:41
    Poruba se v početní převaze trápí a nemůže se dostat ke střele.

46:56
    Kilnar z bezprostřední blízkosti přestřelil!

46:24
    Slavík rozehrává akci od Tihlářovy branky.

46:02
    Vyloučen Petr Wolf (OPA) na dvě minuty za podražení.

45:08
    Vítkovu střelu z mezikruží domácí obránci zblokovali.

43:49
    Obrany obou týmů jsou zatím precizní, diváci se ve třetí třetině žádných vyložených příležitostí zatím nedočkali.

42:05
    S Vajdovým pokusem si Šafránek bez problémů poradil.

41:50
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

41:00

40:29
    Poruba byla nepřesná v kombinaci a Měch vyhazuje.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:36 .

Ve druhé třetině šli nejprve do dvoubrankového vedení zásluhou Kilnara domácí. Poté ale vzal Jakub Vítek vše do svých rukou a dvěma brankami vyrovnal a dal tak tomuto utkání nový náboj. Hosté navíc neproměnili trestné střílení.

40:00

39:55
    Vítek v dobré šanci trefuje jen připraveného Tihláře!

39:30
    Opava se úspěšně brání a vyhazuje.

39:00
    Vyloučen Radek Tůma (OPA) na dvě + deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.

38:21
    Wolf to zkoušel z levého kruhu, Tihlář vyráží ramenem.

37:14
    Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útočném pásmu, hraje se převážně ve střední třetině bez vyložených šancí.

35:34
    Tomáš Měch přihrával před bránu JAKUBU VÍTKOVI, který dnes překonává Tihláře podruhé. Asistence: Tomáš Měch.

35:11
    Vyloučen Rostislav Vaněk (POR) na dvě minuty za držení protihráče.

34:41
    Další icing hostů.

34:15
    V dobré šanci Seidler a Kilnar, ale oba střelecké pokusy dokázal Šafránek zlikvidovat.

33:49

32:28
    Kocián nedokázal přehodit ležícího Tihláře! Porubský brankář stačil vyrážečkou zakročit a skóre se tak nemění!

31:52
    Vítek mohl jít znovu sám na brankáře, Vajda ale skvěle zareagoval a puk mu vypíchl.

31:14
    Tihlář Wolfův pokus nad beton chytá do lapačky!

31:14
    Wolf se dostal do samostatného úniku, jeho střela ale končí v náruči domácího gólmana. Opavský útočník byl při nájezdu faulován a je nařízeno trestné střílení!

31:02
    Šafránek přidržel kotouč u levé tyčky a přerušuje hru.

30:14
    Opava vstřelila kontaktní gól, navýšila své tempo a hrne se za vyrovnáním.

28:49
    První vážnější šance hostů končí brankou! Tomáš Měch nadvakrát nedokázal ve vyložené příležitosti Tihláře překonat. Odraženého kotouče se zmocnil JAKUB VÍTEK, který už ale skóruje. Asistence: Tomáš Měch.

28:20
    Kilnar v další velké šanci! Tentokrát ale hostujícího gólmana nepřekonal!

27:59

27:16
    RT TORAX se dále drží v útočném pásmu, Krayzelova střela mířila jen do Šafránkova ramene!

26:15
    Marek Slavík přihrál na modré Jakubu Peslarovi, který vypálil přesnou střelu, kterou ovšem Šafránek vyrazil před sebe. V brankovišti se nejlépe zorientoval ALEŠ KILNAR, který překonává ležícího opavského gólmana. Asistence: Jakub Peslar, Marek Slavík

25:59
    Vyloučen Radek Tůma (OPA) na dvě minuty za sekání.

25:38
    Krayzel přihrál Seidlerovi, ten nastřelil ale pouze betony Šafránka.

25:22
    Vyloučen Tomáš Černý (OPA) na dvě minuty za hákování.

24:18
    Zachar přihrál před bránu úplně volnému Schwarzovi, ten ale opavskou svatyni míjí!

24:06
    Baca vystřelil z pravého kruhu, Šafránek je ale pozorný.

23:16
    Domácí publikum tleská opavskému Vítkovi, který přiznal hlavnímu rozhodčímu, že se o faul na něj nejednalo. Vylučovat se tak nebude.

22:49
    Icing Poruby.

22:46
    Slezan se zatím k ničemu nedostal, aktivnější jsou momentálně domácí hokejisté.

21:54
    Kilnar přihrál před bránu Schwarzovi, ten trefuje ale jen Šafránkův beton!

21:16
    Schwarz vystřelil z prostoru mezi kruhy, jeho pokus ale opavská obrana zblokovala.

20:04
    Úvodní buly vyhráli domácí a ženou se do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:44.

V první třetině jsme mohli vidět vyrovnanou partii mezi Porubou a Opavou, ve které ale dokázali domácí hokejisté vstřelit jednu branku, díky níž prozatím vedou 1:0. Opavští měli k dispozici několik přesilovek, z toho jednu dokonce dvojnásobnou, ale ty se jim nepodařilo patřičně využít. Největší šanci hostujícího celku měl Tichý, jeho střelu ale zastavila tyč Tihlářovy branky.

20:00

18:42
    Závar před porubskou bránou nakonec lépe zvládli domácí.

18:07
    Ofsajd domácího celku.

17:49
    Vaněk projel mezi několika obránci, jeho střelu si ale opavský brankář vychutnal.

17:19
    Krayzelovu střelu Šafránek vyráží!

16:26
    Bučkova střela od modré nadělala obraně Slezanu nemalé problémy.

15:51
    Kilnar z levého kruhu střílí pouze do náruče opavského gólmana.

15:16
    Na druhé straně se ocitl sám před brankou Zachar, Šafránek jeho pokus ale kryje!

15:02
    Měch v dobré pozici nastřeluje pouze masku Tiháře!

14:50

14:32
    Další nepřesná rozehrávka a Slezan tak musí začínat znovu od Šafránka.

13:56
    Poruba ve čtyřech.

13:39
    Po Galvasově střele zasahuje Tihlář ramenem!

12:57
    Po Tichého střele zazvonila za Tihlářem tyč!

12:50
    Vyloučen Jakub Baca (POR) na dvě minuty za zdržování hry vyhozením kotouče z ledu.

12:14
    Galvas nastřelil pouze Krayzela, ten tak může vyrazit do útoku.

11:56
    Vyloučen Martin Buček (POR) na dvě minuty za podražení, další šance pro hosty na vyrovnání.

11:51

11:34
    Vajda osvobozuje svůj tým, začíná se znovu od Šafránka.

10:52
    Opavě se přesilovka vůbec nedaří, Zachar využil dalšího zaváhání a šetří tak čas.

10:31
    Kocián teď přihrával Vítkovi, ten ale zamířil nad!

10:09
    Galvas zachytil puk na modré, poté přihrál Kociánovi, jeho pokus ale likviduje Tihlář.

09:25
    Zaváhání opavské obrany využil Aleš Kilnar, ten trefuje ale dobře postaveného Šafránka.

08:44
    RT TORAX drží puk na svých hokejkách, Opava nemá šanci zaútočit.

07:56
    Jakub Peslar vyhodil puk do středního pásma, kde se jej ujal Rostislav Vaněk, jeho střela však mezi tři tyče nezamířila.

07:51
    Vyloučen Marek Sedlář (POR) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

06:41
    Na druhé straně pálil z bezprostřední blízkosti Adam Červenka, Šafránek chytá.

06:15
    V šanci se objevil Petr Wolf, jeho střela ani dorážka však vyrovnání nepřinesla!

05:18
    Luděk Krayzel našel před brankou volného Lukáše Vrána, který ale trefil pouze Šafránka. Ten puk vyrazil před sebe, kde se nejlépe zorientoval PETR SEIDLER, který dává první branku utkání! Asistence: Lukáš Vrána, Luděk Krayzel

04:53
    Buček pálí z pravého kruhu nad!

04:09
    Tichý osvobozuje svůj tým.

03:40
    Vyloučen David Galvas (OPA) na dvě minuty za sekání.

03:25
    Domácí špatně rozehráli a píská se zakázané uvolnění, buly před Tihlářem.

02:49
    Vaněk našel volného Krayzela mezi kruhy, jeho střelu ale vyráží Šafránek.

02:17
    Hosté se nemohou dostat do svého útočného pásma, RT TORAX zatím skvěle brání.

02:09
    Ofsajd Opavy.

01:40
    Zakázané uvolnění hostů.

01:29
    Domácí usazeni v útočném pásmu, ke střele se však dostat zatím nemohou.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli se začne hrát.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Vrba) – Peslar, Vajda, Baca, Slavík M., Javín, Buček – Schwarz, Mihal, Červenka, Krayzel, Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk R., Kilnar

HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Vrabel, Černý T., Galvas, Slavík D., Tichý, Tůma – Klapetek, Měch, Rousek, Vítek, Rybka, Hlista, Kocián, Vaněk F., Wolf, Černý L., Baďura, Chalupa

Rozhodčí: Koziol – Hanzlík, Rožánek.

Vzájemná utkání v letošní sezóně:
    11.kolo: Poruba – Opava 9:2
    22.kolo: Opava – Poruba 4:3 pr.

Mužstvo HC RT TORAX Poruba doposud získalo 56 bodů. Po středeční výhře 4:3 po samostatných nájezdech si hráči Poruby připsali již sedmou výhru v řadě, což je posunulo na třetí příčku v tabulce, kde vystřídali Techniku Brno. RT TORAX prohrál na domácím ledě s Opavou naposledy 13.února 2013, od té doby ale Slezanu nedovolil získat v Ostravě ani bod. Nejproduktivnějším hráčem je porubský kanonýr Luděk Krayzel, jenž nasbíral 26 kanadských bodů za 9 gólů a 17 asistencí. Spolu s Jakubem Peslarem (6+17) je tak nejlepším nahrávačem v týmu. Na druhém a třetím místě v kanadském bodování Poruby jsou Aleš Kilnar (10+15) a Adam Červenka (15+9), který je zároveň nejúspěšnějším střelcem týmu RT TORAX. Poruba se také může chlubit titulem nejproduktivnějšího útoku v lize, který skóroval již 121krát. V průměru tak Poruba vstřelí 4,17 branek na zápas! Na ostravském ledě padne v zápasech mezi Porubou a Opavou průměrně 6,7 branek.

Mužstvo HC Slezan Opava nastřádalo v tomto ročníku 49 bodů, za což si zaslouží v druholigové tabulce šesté místo. Opavští hokejisté vstoupili do nového roku tak, jak si určitě nepředstavovali, jelikož nejprve prohráli ve Vsetíně 2:3. Následně ale doma zaskočili Techniku Brno, kterou porazili těsně 3:2. Pak ale přišel dvakrát kolaps a pokles v tabulce. Slezan totiž překvapivě prohrál na ledě poslední Karviné 3:5 a poté doma propadl s tabulkovým sousedem Novým Jičínem 2:6. Hráči opavského Slezanu tak budou chtít tyto výpadky odčinit a derby je určitě jistou motivací. Na čele kanadského bodování jsou hned dva hráči – Tomáš Polok a Jakub Vítek. Oba hráči získali 25 kanadských bodů, první z nich je spolu s Petrem Wolfem nejlepším střelcem týmu, když oba vsítili 12 gólů. Tomáš Polok pak nejvíce na branky nahrává, asistenci si zapsal již čtrnáctkrát. Za nejplatnějšího obránce lze považovat Josefa Tichého, který nastřádal 17 kanadských bodů (6+11).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

René Chyla

Branky a nahrávky: 6. Seidler (Vrána, Krayzel), 27. Kilnar (Peslar, Slavík), 49. Hulva (Schwarz, Javín), rozh. náj. Krayzel – 29. Vítek (Měch), 36. Vítek (Měch), 50. Wolf