Austria – Rheindorf Altach 5:2 (kon.) | Sturm Graz – Wiener 3:3 (kon.)
SC Wiener Neustadt
Sobota 21.02.2015, 18:30 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

SK Sturm Graz:

Pro domácí je dosavadní průběh sezony zatím zklamáním. Tým byl zvyklý hrát o nejvyšší příčky, ale letos zatím za pozicemi, zajišťujícími evropské poháry, zaostávají. Na dosavadním pátém místě ztrácí na čtvrtý Rapid už čtyři body. Pokud chtějí domácí ještě pomýšlet na boj o poháry, musí dnes večer bezpodmínečně poslední tým tabulky porazit. Nevýhodou Grazu může být to, že jde o jeho zahajovací zápas v jarní části, protože minulé kolo měl odložené.

SC Wiener Neustadt: .

Hosté z Neustadtu jsou zatím v rakouské Bundeslize na posledním místě. Podzimní část jim vůbec nevyšla a získali v ní jen 15 bodů. Ani začátek jara zatím nevěstí nic dobrého, protože minulý týden prohráli doma 0:2 se Salcburkem. Nicméně situace pro ně ještě zdaleka není beznadějná, protože na předposlední místo, zajišťující záchranu, ztrácí jen tři body. Bude to chtít ovšem začít získávat i nějaké body venku, kde se fotbalistům Neustadtu vůbec nedaří. Dnes večer se dozvíme, zda si nelichotivou bilanci čtyř bodů z venkovních hřišť vylepší v Grazu.

Vzájemné zápasy sezony:

Oba týmy se v letošní sezoně utkaly zatím dvakrát. V Grazu byli úspěšnější domácí, kteří zvítězili 4:2. Odveta na půdě Neustadtu skončila bez branek.

Vítejte v Grazu. Za necelou hodinu zde začíná utkání 21.kola rakouské Bundesligy mezi domácím Sturmem a prozatím posledním týmem tabulky z Neustadtu.

Domácí tým nastoupí na hřiště v pruhovaných bílo černých dresech, hosté vyběhnout do UPC Areny v dresech modré barvy.

SK Sturm Graz: Gratzei – Madl, Ehrenreich, Gruber, Klem – Hadzic, Stankovič, Offenbacher, Spendlhofer – Schick, Edomwonyi

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Prettenthaler, Kainz, Susac, Sereinig – O'Brien, Freitag, Denner, Dobras – Hellqvist, Rauter
    Náhradníci: Schierl, Osman, Ranftl, Tieber, Maderner, Mally, Hofbauer

Rozhodčí: Schüttengruber Manuel, Roland Riedel, Mag. Andreas Rothmann.

1

2
    Domácí začínají podle očekávání náporem, zatím ale bez větších příležitostí.

5
    První žlutá karta zápasu pro domácího Grubera, kterému se nechtělo od míče.

7
    Hosté jdou nečekaně do vedení. Po levé straně unikl Dobras a jeho centr zužitkoval přesnou hlavičkou Hellqvist.
    Philip HELLQVIST - 0:1

10
    Domácí se snaží bleskově srovnat. Schick ovšem pálil mimo.

12
    Velká šance Neustadtu. Sám na bránu postupoval Rauter, ale obloučkem minul.

14
    A šance zatím střídá šanci. Domácího Hadžiče vychytal skvělým zákrokem golman Wieneru.

16
    Po sérii šancí na obou stranách se hra na chvilku zklidnila a oba týmy teď předvedly několik důrazných soubojů uprostřed hřiště.

18
    Další zajímavá příležitost domácích. Přímý kop rozehraný od postranní čáry zakončil nepřesnou hlavičkou kapitán Madl.

19
    Tvrdý zákrok na vlastní polovině se nevyplatil Offenbacherovi, který jako druhý hráč Sturmu inkasuje žlutou kartu.

20
    A domácí dál pálí šance. Na bílém puntíku se uvolil Edomwonyi, ale ve velké příležitosti opět jen přestřelil.

22
    Graz utahuje šrouby. Po už třetím rohovém kopu pálil z hranice šestnáctky Spendlhofer, našel ale jen připravenou náruč brankáře.

25
    Proti domácím je i konstrukce branky. Po krásné akci po pravé straně vystřelil uvnitř vápna Stankovič a trefil břevno hostující brány.

28
    Poslední minuty Wiener zpevnil obranu a nechává Sturm kombinovat na třiceti metrech od brány.

30
    Stankovičovi nedůraznou střelu si v klidu pohlídal Vollnhofer.

31
    Další velká šance Sturmu. Na prodloužený roh si rybičkou naskočil Offenbacher, ale opět branku minul.

33
    Nebezpečný centr Klema s potížemi vyboxoval golman Vollnhofer.

35
    Domácí útočníci by potřebovali vyšší branku. Do vápna vnikl na pravé straně Schick, ale přestřelil,

38
    Neustadt právě vstřelil branku!

Tak tohle už je pro domácí opravdu šok. Hellqvist si na polovině hřiště vzal míč, obešel brankáře a s přehledem zavěsil pod břevno.
    Philip HELLQVIST - 0:2

40
    Hráči Sturmu se nemohou probrat ze šoku. Pokus Edomwonyi končí na rohovém praporku.

41
    Na mizerný výkon reaguje trenér Grazu prvním střídáním. Odchází Offenbacher a změnit vývoj utkání se pokusí Kienast.

42
    A střídá i Wiener. Hřiště před poločasem opustil Rauter a přichází Hofbauer.

43
    Za úder loktem v souboji u vlastního vápna dostává žlutou kartu domácí kapitán Madl.

43
    Z následného přímého kopu byl blízko hattricku Hellqvist, jeho střela se otřela o tyčku.

45+1
    Poločas se už jenom dohrává. Domácí favorit se nemůže z dosavadního průběhu vzpamatovat.

45+2

První poločas přinesl velice překvapivý výsledek. Favorizovaný Sturm byl sice většinu poločasu jasně lepší, ale jediné, co sbíral byly žluté karty. Naopak Wiener podnikal smrtící brejky a dva z nich proměnil výborný Hellqvist. Uvidíme, zda s tím domácí ve druhém poločase ještě něco dokáží udělat.

46

47
    Graz to hned od začátku zkouší. Několik nakopnutých míčů do vápna úspěch ale zatím nepřineslo.

49
    Opět štěstí pro Wiener. Nepovedený centr Hadžiče golman hostů podcenil a ten spadl na břevno jeho branky. K dorážce se už nikdo z domácích nedostal.

49
    Sturm Graz právě vstřelil branku!

Povedené střídání domácího trenéra dostává Sturm zpět do hry. Kienast si na hranici velkého vápna zpracoval míč, uvolnil se okolo stopera a zamířil po zemi přesně k tyči.
    Roman KIENAST - 1:2

53
    Další obrovská šance Sturmu. Edomwonyi zatáhl míč do vápna, přihrál pod sebe, ale Stankovičovu přesnou střelu dokázal skvělý Vollnhofer vytlačit na roh.

55
    Zbytečná žlutá pro hráče Sturmu Ehrenreicha za zakopnutí míče.

58
    A opět Hellqvist. Jeho dalekonosný pokus notně vystrašil golmana domácích.

59
    První žlutá pro Wiener a opět za zakopnutí. Tentokrát pro Freitaga.

60

A je vyrovnáno! Rozehraný přímý kop umístil přesnou křížnou hlavičkou do sítě domácí kapitán Madl.
    Ferenc MADL - 2:2

62
    Skvělý start do druhého poločasu Sturm hodně povzbudil a teď soupeři hodně zatápí.

63
    Do vápna Wieneru teď létá jeden nebezpečný balon za druhým. Gólově pálil Edomwonyi , ale na brankové čáře ho zablokoval Gruber.

66
    Chvilka klidu v nabitém druhém poločase. Domácí se snaží, ale kombinace jim úplně nevychází.

68
    V nebezpečné šanci se ocitl Schick, ale míč mu uskočil.

70
    Ojedinělý závar ve vápně Sturmu. Nakonec z toho byla jen zblokovaná střela a míč odkopnutý daleko do bezpečí.

72
    V posledních minutách se Wieneru daří srovnat hru a podařilo se i otupit velký tlak. Hra se odehrává především uprostřed hřiště.

73
    Hosté podruhé střídají. Hřiště opustil Dobras a přišel Ranftl.

75
    Domácí trenér se ještě pokouší se zápasem něco udělat a sáhl k druhému střídání. Odchází špílmachr Stankovič a přichází Piesinger.

78
    Poslední minuty zatím nedosahují kvalit první hodiny hry. Na hřišti je spousta nepřesností.

80
    Ranftl,zrušení po delší době. Na zadní tyči nedosáhl na centr čerstvý Piesinger.

82
    Poslední střídání Grazu. Ze hřiště odešel nevýrazný útočník Edomwonyi a na posledních přibližně deset minut ho nahradil Avdijaj.

84

Tak to je blesk z čistého nebe. Domácí dokončují obrat v zápase. Po chybném odkopu Susace se k míči ve vápně dostal Ehrenreich a přesnou střelou pod horní tyč posílá Sturm poprvé do vedení!
    Martin EHRENREICH - 3:2

86
    Wiener to nezabalil a byl blízko vyrovnání. Z malého vápna hlavou netrefil Hofbauer.

85
    Poslední změna hostů. Odešel Denner a přišel Tieber.

88

Tak tady se dějí věci. Dvě minuty před koncem zápasu hosté srovnávají. Balon si na hranici vápna perfektně zpracoval Hofbauer a střelou vymetl šibenici domácí branky.
    Martin HOFBAUER - 3:3

90+2
    Obě mužstva to ještě zkoušejí, ale převládá nepřesnost přihrávek.

90+3

Tak to byl zápas. Utkání čtvrtého s posledním mělo neuvěřitelnou úroveň. Domácí byli většinu zápasu lepším mužstvem, přesto po poločase prohrávali o dvě branky. Ve druhém se do toho obuli ještě více a těsně před konce se jim podařilo výsledek otočit. K jejich překvapení to ovšem Wiener nezabalil a dokázal těsně před koncem reagovat a skóre srovnat. Zápas přinesl kromě šesti branek i spoustu dalších šancí, zejména ze strany domácích, pro které v boji o poháry musí být konečný stav velkým zklamáním.

Žluté karty – 4:1

Pro dnešní večer je to z Grazu vše. Budu se s vámi těšit u dalších onlajn přenosů nejen z rakouské Bundesligy. (20:29:35)

Jakub Zeman

Branky: 49. Kienast, 60. Madl, 84. Ehrenreich – 7. Hellqvist, 38. Hellqvist, 88. Hofbauer

Karty:   5. Gruber (STG), 19. Offenbacher (STG), 43. Madl (STG), 55. Ehrenreich (STG) – 59. Freitag (WIE)

SK Sturm Graz: Gratzei – Madl, Ehrenreich, Gruber, Klem – Hadzic, Stankovič (75. Piesinger), Offenbacher (41. Kienast), Spendlhofer – Schick, Edomwonyi (82. Avdijaj)
    Náhradníci: Avdijaj, Kamavuaka, Kienast, Oshchipko, Piesinger, Pliquett, Schmerbock

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Prettenthaler, Kainz, Susac, Sereinig – O'Brien, Freitag, Denner (85. Tieber), Dobras (73. Ranftl) – Hellqvist, Rauter (42. Hofbauer)

Rozhodčí: Schüttengruber Manuel, Roland Riedel, Mag. Andreas Rothmann