PSG – Toulouse 3:1 (kon.) | Bastia – Lille 2:1 (kon.) | Caen – Lens 4:1 (kon.)
Rennes – Bordeaux 1:1 (kon.)
SM Caen
4:1 (3:1)
Racing Lens
Sobota 21.02.2015, 20:00 • Stade Michel d'Ornano (Kapacita: 21 500) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu 26.kola francouzské Ligue 1 mezi SM Caen a Racing Club De Lens.

SM Caen

Caen se nachází v tabulce na patnácté příčce s osmadvaceti body. Po pětadvaceti zápasech mají na svém kontě 7 výher, 7 remíz a 11 proher. Na domácí půdě zatím odehráli dvanáct zápasů ze kterých dokázali 4x vyhrát, 2x remizovat a 6x prohrát.

Racing Club De Lens

Lens je na tom ještě hůře než jeho dnešní soupeř. V tabulce se nachází až na předposlední devatenácté pozici s pouhými dvaadvaceti body. Po pětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 5 výher, 7 remíz a 13 proher. Na venkovní půdě zatím odehráli třináct zápasů ze kterých dokázali 2x vyhrát, 4x remizovat a 7x prohrát.

Lens – Evian TG 0:2
    St. Etienne – Lens 3:3
    Lens – Bastia 1:1
    Reims – Lens 0:0
    Lens – Lyon 0:2

Nejlepší střelci obou mužstev

SM Caen – Na domácí straně to je Francouzský ofenzivní záložník Julien Féret, který má na svém kontě 5 branek.

Racing Club De Lens – Na druhé straně to je Francouzský útočník Yoann Touzghar, který má na svém kontě 6 branek.

Poslední 3 vzájemná utkání

Lens – Caen 0:0
    Caen – Lens 4:2 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
    Caen – Lens 1:0

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SM Caen: Vercoutre – Appiah, Saad, Da Silva, Imorou – Bazile, Kanté, Seube, Féret (C), Nangis – Sala.
    Náhradníci: Perquis – Benezet, Adéoti, Raineau, Calvé, Beaulieu, Lemar.

Racing Club De Lens: Belon – Bourigeaud, Ba, Landre, Gbamin – Boulenger, Valdivia (C), El Jadeyaoui – Coulibaly, Touzghar, Chavarría.
    Náhradníci: Atrous – Kantari, Le Moigne, Guillaume, Cyprien, Sylla, Madiani.

Rozhodčí: Chapron – Luzi, Viala.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se tlačí do útoku.

1
    Seube vyslal po levé straně příliš dlouhý pas Nangisovi a ten už nedokázal zachytit míč na hrací ploše.

2
    Boulenger nyní přihrál nepřesně a domácí budou zhruba z poloviny hřiště vhazovat.

3
    Kanté zblokoval přihrávku jednoho z protihráčů a míč tak končí v zámezí zhruba na polovině hřiště.

4
    Chavarría se skvěle uvolnil na pravé straně přes jednoho obránce, poté poslal míč na hranici vápna k El Jadeyaoui, jeho následná střela však končí vysoko nad brankou.

5
    Jeden z hostujících hráčů se nyní snažil vyslat do úniku Chavarríu, před ním však skvěle zasáhl jeden z obránců.

6
    Domácí budou kopat pokutový kop! Sala se dostal s míčem až do vápna, poté ho však podrazil jeden z hostujících obránců a rozhodčí neváhá a píská pokutový kop.

7
    Caen právě vstřelilo branku!
    JULIEN FÉRET poslal míč do protipohybu Belona a otevírá tak skóre dnešního utkání.

8
    Hosté se nyní snaží ihned vyrovnat, domácí obrana však pracuje velmi dobře.

9
    Kanté poslal z pravé strany centr do vápna, míč se však snesl přímo do rukavic Belona.

10
    Touzghar byl nyní zasažen do citlivých míst a chvíli tak pobude na trávníku.

11
    Chavarría nyní poslal nepřesný centr do vápna, míč se však snášel do branky a Vercoutre tak musel míč vyrazit do zámezí.

12
    Z následného rohového kopu se však nic zvláštního ve vápně domácích neudálo a jeden z obránců hlavičkuje míč pryč z vápna.

13
    Bazile se dostal s míčem do úniku po levé straně, s míčem se však dostal do zámezí a tak už nemohl dále s míčem pokračovat vpřed.

14
    Appiah poslal příliš nepřesný centr do vápna z pravé strany a míč se tak dostává pouze k brankáři Belonovi.

15
    Chavarría dostal skvělý míč do vápna, míč mu však utekl od nohy a jeho následnou střelu z velkého úhlu ještě tečoval jeden z domácích do zámezí.

15
    Z následného rohu se dostal nikým nehlídán ve vápně ke střele Touzghar, jeho střelu však dokázal jeden z obránců ztečovat do zámezí.

16
    Domácí měli nyní výhodu rohového kopu, Féret však poslal míč přímo na hlavu jednoho z hostujících obránců a ten míč hlavičkuje do bezpečné vzdálenosti od branky.

17
    Nepřesný centr z levé strany nyní poslal do vápna El Jadeyaoui a míč končí v zámezí.

18
    Appiah si nyní nerozuměl na pravé straně poblíž postranní čáry se svým spoluhráčem a míč končí pouze na kopačkách Gbamina.

19
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště a na obou stranách můžeme vidět mnoho nepřesností v přihrávkách.

20
    Kanté se dopustil útočného faulu a tak nemohl pokračovat dále ve hře.

21
    El Jadeyaoui byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostanou hosté.

22
    Kanté se nyní skvěle uvolnil přes jednoho obránce, poté však narazil na Landreho a ten mu míč sebral.

23
    Imorou poslal centr z levé strany do vápna, míč však končí pouze v rukavicích Belona.

24
    Valdivia se uvolnil na levé straně přes Appiaha, poté však trefil jen dalšího obránce od kterého se míč odráží do zámezí.

25
    Domácí nyní kombinují s míčem na své polovině hřiště.

26
    Nangis poslal přízemní centr do vápna z pravé strany, míč však končí na kopačkách Landreho a ten následně míč odkopává do bezpečné vzdálenosti od branky.

27
    Ba se nyní dostal ve vápně k hlavičce po centru jednoho z jeho spoluhráčů, míč však posílá daleko vedle levé tyče branky.

28
    Sala dostal skvělou přihrávku za obranu, před tím mu byl ale odmáván a odpískán ofsajd.

29
    Z následného opakovaného záběru jsme mohli vidět, že se o ofsajd nejednalo.

30
    Sala se nyní snažil prodloužit míč hlavou na Nangise, míč však poslal pouze k obránci Boulengerovi.

32
    Sala nyní úplně zbytečně přichází o míč a hosté se ženou do protiútoku.

33
    Valdivia nyní poslal z hranice vápna jedovatou střelu, míč končí jen těsně vedle pravé tyče.

34
    Coulibaly se nyní dostal k míči ve vápně zcela nečekaně, míč mu však naneštěstí pro něj utíká od nohy.

35
    Domácí vedou už o dvě branky! EMILIANO SALA poslal vynikající střelu z velké dálky a míč končí přesně v pravém dolním rohu. Belon na tuto střelu neměl žádný nárok.

37
    A domácí se dostávají vzápětí už do tříbrankového vedení! Gbamin zaváhal se zpracování na hranici vápna, z pravé strany se k němu přiřítil HERVÉ BAZILE, míč mu sebral a následně poslal mezi nohami vybíhajícího brankáře. Stav utkání je tedy už 3:0.

38
    Imorou nyní vidí od rozhodčího za svůj nevybíraví faul první žlutou kartu v zápase.

39
    Plný kotel hostující fanoušků nyní vhodil na trávník světlici.

40
    Hra pokračuje dále, hostující fanoušci však dále dělají velký bordel.

41
    Bourigeaud nyní poslal velmi pomalou přihrávku své brankáři a Coulibaly se málem dostal k míči dříve než brankář Belon.

42
    U míče jsou nyní hosté a snaží se vymyslet něco směrem dopředu. Nákop jednoho z hostujících hráčů však končí pouze u domácích obránců.

43
    Hosté sice vedou 43% – 57% v držení míče, na góly však vedou domácí.

44
    Hosté budou nyní kopat pokutový kop! Da Silva zahrál ve vápně rukou a rozhodčí to moc dobře viděl a tak ihned píská pokutový kop.

45
    Lens právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Vercoutre sice chytil penaltu ALHARBIMU EL JADEYAOUIMU, míč však vyrazil pouze před sebe a tentýž hráč který kopal penaltu už neměl problém dorazit míč do prázdné branky.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba ve 21:03.

Domácí byli v prvním poločase lepším týmem. Na první gól jsme nemuseli ani tak dlouho čekat. V 7.minutě otevřel skóre z pokutového kopu Féret, poté dlouho nic a následně dva rychlé góly opět do sítě hostujících, nejdříve se trefil Sala a hned za dvě minutky se trefil Bazile. Hosté se dokázali prosadit až v poslední minutě prvního poločasu díky pokutovému kopu. El Jadeyaoui sice napoprvé penaltu nedal, z následné dorážky se ale už nemýlil a snížil tak na rozdíl dvou branek. Stav utkání po prvním poločase je tedy 3:1.

Držení míče: 40% – 60%
    Střely celkem: 3 – 9
    Střely na branku: 3 – 2

46

46
    Hosté o poločase střídali. Hřiště opustil Touzghar a místo něj nastupuje Guillaume.

46
    U míče jsou nyní domácí a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

47
    Boulenger poslal vysoký centr do vápna, Coulibaly si však v souboji s brankářem pomohl faulem a k míči se tak dostanou domácí.

48
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou a míč zbytečně ztrácí.

49
    Imorou poslal centr do vápna z pravé strany, míč se však snesl pouze do rukavic brankáře Belona.

50
    Chavarría se uvolnil s míčem ve vápně, jeho následnou střelu ztečoval jeden z obránců do zámezí. Hosté tak budou zahrávat rohový kop.

50
    Jeden z hostujících hráčů poslal míč od rohového praporku přímo na hlavu jednoho z domácích obránců a ten míč posílá daleko od své branky.

51
    Sala poslal zajímavou přihrávku do vápna z pravé strany, míč však pouze proplachtil vápnem až ke Gbaminovi a ten zákládá protiútok.

52
    Nangis dostal příliš dlouhý pas za obranu a míč už nedokázal stihnout na hrací ploše.

53
    El Jadeyaoui se nedokázal uvolnit na pravé straně přes Imoroua a míč následně končí v zámezí.

54
    Coulibaly se snažil projít přes dva obránce, to se mu však nepovedlo a míč ztrácí.

55
    Kanté si neporozuměl na pravé straně hřiště s Bazilem a míč poslal pouze do zámezí.

56
    Sala byl faulován na pravé straně blízko postranní čáry a zhruba třicet metrů od branky, domácí tak budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

57
    Jeden z domácích poslal míč na přední tyč kam si sbíhal Sala, ten míč dokázal trefit, ale také ho zpomalil a Belon neměl problém jeho pokus chytit.

58
    Bazile se dostal ke střele uvnitř vápna a následnou střelou na zadní tyč jen těsně míjí branku.

59
    Coulibaly nyní vidí za faul na Saada žlutou kartu.

60
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.

61
    Bazile se dostal s míčem z obranu, následně ho však doběhl jeden z obránců a míč mu odkopává od nohy.

62
    Hosté si nyní posílají příliš nepřesné přihrávky a vůbec se nemohou dostat k žádné střele.

63
    Ba poslal příliš dlouhý pas na Coulibalyho a míč končí v zámezí. Odkopávat od branky bude Vercoutre.

64
    Na stadionu se nyní velmi hustě rozpršelo.

65
    Bazile poslal centr z pravé strany pouze do rukou Belona.

66
    Oba týmy si nyní připravili střídání. Na domácí straně opouští hřiště Seube a místo něj nastupuje Adéoti. Na hostující straně hřiště opouští El Jadeyaoui a místo něj nastupuje Madiani.

68
    Hosté to nyní budou mít už velmi těžké, dokázat srovnat dvoubrankové manko.

69
    Chavarría dostal míč do vápna přímo na tělo, uvolnit se s ním však už nedokázal a o míč přichází.

70
    Hostující fanoušci opět odpalují světlice ve svém kotli.

71
    Bazile si příliš předkopl míč na levé straně hřiště a míč mu utíká do zámezí.

72
    Chavarría dostal skvělý pas za obranu, Vercoutre však skvěle vyběhl a u míče byl dříve.

73
    Saadovi se nyní zamotal míč pod nohami a míč místo odkopu z vlastní poloviny posílá do zámezí.

74
    Bazile se nyní dostal do úniku po pravé straně, s míčem se dostal až do vápna, poté si ještě posunul míč na svou silnější levou nohu a následnou střelou trefuje pouze jednoho z obránců.

74
    Valdivia vidí od rozhodčího žlutou kartu.

75
    Domácí se opět dostávají do tříbrankového vedení! EMILIANO SALA dostal skvělou přihrávku do vápna a následnou střelou z levé strany na přední tyč posílá domácí do vedení 4:1.

76
    Domácí budou střídat. Hřiště opouští Nangis a místo něj nastupuje Benezet.

77
    Hosté dnešní zápas nejspíš tedy prohrají.

78
    Hostující fanoušci se snaží ještě povzbuzovat svůj tým.

79
    Domácí už příliš nikam nepospíchají a spíše drží míč na svých kopačkách.

80
    Právě se nám rozběhlo posledních 10 minut zápasu.

80
    Domácí střídají. Hřiště opouští Bazile a místo něj nastupuje Lemar.

81
    Da Silva nyní předvedl skvělý obranný zákrok a nedovolil tak zakončit Chavarríovi.

82
    Hostující fanoušci dělají bordel ve svém kotli a rozhodčí je nucen přerušit utkání.

Hostující fanoušci nyní házejí po policistech různé předměty a vůbec nevím kdy se opět bude pokračovat.

Oba týmy odcházejí do kabin, pokračovat se tak tedy jen tak nebude.
    Řádění hostujících fanoušků.

Oba týmy se chystají zpět na trávník a zdá se že se bude za malou chvíli opět pokračovat.

83
    Zápas tedy dále pokračuje.

84
    Sala poslal přihrávku na svého spoluhráče který stál v ofsajdu a tak se k míči dostanou také hosté.

86
    Domácí už zápas pouze dohrávají a příliš se do útoku neženou.

87
    Jeden z hostujících obránců nyní zahrál rukou blízko svého vápna a domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop.

88
    Féret poslal míč přímo na branku, míč však míří daleko vedlo levé tyče.

89
    Benezet zkusil své štěstí z hranice vápna, jeho střela však končí daleko vedle levé tyče.

90
    Lemar nyní dostal příliš dlouhou přihrávku do úniku po pravé straně a míč tak končí u Belona.

90+1

Domácí dnes zcela zaslouženě vyhráli a připisují si do tabulky důležité tři body. První gól padl už v 7. minutě, když se z penalty trefil Féret, další gól padl až ve 35.minutě, když se trefil Sala a domácí už vedli 2:0. O dvě minuty později však vedli domácí už 3:0, když se prosadil Bazile. Hosté dokázali snížit na 3:1 ve 45. minutě, když se po nepovedené penaltě dostal k dorážce El Jadeyaoui. Domácí pak přidali ve druhém poločase ještě jednu branku a to v 75.minutě opět Sala. Domácí tak dnes jednoznačně zvítězili a v tabulce se posunují na 13. příčku před Reims.

Držení míče: 44% – 56%
    Střely celkem: 8 – 14
    Střely na branku: 4 – 3

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou. (22:09:43)

Martin Penker

Branky: 7. Féret (pen.), 35. Sala (Nangis), 37. Bazile, 75. Sala (Féret) – 45. El Jadeyaoui (Vercoutre R.)

Karty:   38. Imorou (CEN) – 59. Coulibaly (LNS), 74. Valdivia (LNS)

SM Caen: Vercoutre – Appiah, Saad, Da Silva, Imorou – Kanté, Seube (66. Adéoti), Féret (C) – Bazile (80. Lemar), Sala, Nangis (76. Benezet).

Racing Lens: Belon – Bourigeaud, Ba, Landre, Gbamin – Boulenger, Valdivia (C), El Jadeyaoui (66. Madiani) – Coulibaly, Touzghar (46. Guillaume), Chavarría.

Rozhodčí: Chapron – Luzi, Viala