Perm – Spartak 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Rostov 2:1 (kon.) | Machačkala – Ural 1:1 (kon.)
CSKA Moskva
2:1 (0:1)
FK Rostov
Sobota 22.08.2015, 17:00 • Arena Chimki, Chimki. Kapacita: 18000 diváků. • Ruská Premier Liga • 6. kolo

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (18:52:28)

Je dobojováno! CSKA Moskva v dramatickém zápase nakonec dokázalo otočit nepříznivý vývoj a díky vítězné brance Dzagojeva z 88. minuty nakonec poráží Rostov 2:1. Armádní celek tedy nezaváhal ani v šestém ligovém kole a nadále drží stoprocentní ligovou bilanci, když se šesti výhrami vede ruskou Premier Ligu.

90+3

90+3
    Domácí ubránili rohový kop a jsou velmi blízko zisku tří bodů.

90+1
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alan Dzagojev, přichází Georgi Milanov.

90
    Budou se nastavovat tři minuty, které mají nyní hosté na to, aby ještě vybojovali alespoň bod.

89
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Seydou Doumbia, přichází Alexandr Golovin.
    88. Alan DZAGOJEV - 2:1

88
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se domácím daří dokonat obrat! Jerjomenko odcentroval do vápna, kde míč hlavou sklepl Wernbloom a trochu trnitou cestou se balón nakonec dostal k ALANU DZAGOJEVOVI, jehož střela se nakonec s přispěním tyče a odrazu od brankáře Džanajeva dostala těsně za brankovou čáru.

85
    CSKA má jasnou územní převahu, ale v těchto chvílích z ní nic netěží a do konce normální hrací doby už zbývá pouhých pět minut.

84
    Doumbia si zkusil ve vápně vymodlit penaltu, ale jeho teatrální pád rozhodčího nikterak nezaujal a pokračuje se ve hře.

84
    Další přímý kop pro armádní celek. Exekuci si opět bere na starost Natcho.

82
    Hráči ve žlutých dresech si poradili s centrovaným míčem, který dokázali odvrátit mimo své pokutové území.

81
    Natcho se chystá rozehrát standardní situaci domácího týmu.

80
    Kanga se po kolmé přihrávce za obranu ocitl s míčem sám před Akinfejevem, ale rozhodčí správně přerušili hru pro jasný ofsajd.

79
    Domácí obrana si s centrovaným míčem poradila a CSKA je již na útočné polovině.

78
    Hosté mají k dispozici rohový kop.

77
    Ruský reprezentant je již ošetřován za postranní čárou a nejspíše se brzy vrátí do hry, která již pokračuje.

76
    Po srážce s Bastosem skončil na zemi domácí Dzagojev a hra je opět přerušena.

74
    Střelec první branky zápasu je sice již v pořádku, ale přesto je nyní střídán. Na hřiště se místo něj podívá Korejec Yoo Byung-Soo.

73
    Hostující Azmoun zůstává ležet na trávníku a žádá si ošetření. Hra je na malou chvíli přerušena.

72
    Fernandes si před hostující šestnáctkou zpracoval hrudí odražený míč a poté tvrdě vypálil, ale jeho rána mířila nad bránu.

70
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Alexandr Bucharov, přichází Dmitrij Poloz.

68
    Uvidíme, jak na vyrovnávací branku zareaguje hostující Rostov, který, až na výjimky v podobě rychlých brejků, působil ve druhém poločase velmi pasivně.
    66. Ahmed MUSA - 1:1

66
    Je vyrovnáno! Centr Jerjomenka sklepl Wernbloom hlavou k AHMEDU MUSOVI, který si poté ještě s Werbloomem perfektně narazil, čímž se dostal za hostující obranu a zblízka pak nedal Džanajevovi šanci. Asistence: Pontus Wernbloom.

64
    CSKA se musí tlačit stále více dopředu a hostům se otevírají prostory k rychlým brejkům. Při jednom z nich nyní Gaţcan dobře odcentroval před bránu na Bucharova, který v dobré pozici hlavičkoval jen vedle levé tyče.

63
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Zoran Tošić, přichází Pontus Wernbloom.

61
    Na druhé straně se ke střele dostal Musa, ale jeho rána mířila jen nad břevno.

59
    V ojedinělé útočné akci hostů se ve vápně dostal do zakončení Bucharov, ale Akinfejev jeho přízemní střelu dokázal vyrazit a v 59. minutě si připisuje svůj první úspěšný zákrok.

57
    Rostov zatím ve druhém poločase není schopen delší dobu udržel balón na svých kopačkách, ale příznivý stav se mu nadále držet daří.

55
    Jerjomenko zkusil zahrozit přízemní střelou z přibližně pětadvaceti metrů, ale jeho pokus minul bránu.
    53. Výborný zákrok Džanajeva.

53
    Tošićova rána z přímého kopu se tentokrát zdi vyhnula a mířila dobře pod břevno, ale Džanajev výborně zakročil a vyrazil míč na roh.

52
    Žlutou kartu dostává Alexandr Bucharov (FK Rostov).

51
    Rostov však u míče dlouho nevydržel a po faulu na Doumbiu následuje další standardní situace ve prospěch CSKA.

51
    Po nepřesné snaze o přenesení hry na nabíhajícího Sčennikova končí balón v zámezí a odkopávat bude Džanajev.

49
    Tošić však trefil pouze zeď hostujících hráčů.

48
    Po faulu hostujícího Navase bude Rostov čelit nebezpečnému přímému kopu, který bude CSKA zahrávat jen těsně před pokutovým územím.

47
    Domácí se snaží být hned v úvodu druhé půle aktivní a soupeře zatím nepustili k míči.

46

První půle je za námi! Hosté překvapili favorita, když udeřili již v desáté minutě, kdy se prosadil Sardar Azmoun, a od té chvíle se CSKA jen těžko dostávalo do výraznějších šancí. Nejblíže k vyrovnání byl ve 34. minutě Doumbia, jehož zakončení hlavou však dokázal zneškodnit brankář Džanajev. O poločasové přestávce tedy bude rozhodně veseleji v kabině hostů. Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

45+1

45+1
    Po dovršení pětačtyřicáté minuty ukázal rezervní rozhodčí, že se první poločas bude nastavovat o jednu minutu.

44
    Natcho rozehrával standardku domácího týmu a na jeho centr si nabíhal Vasilij Berezuckij, který však nakonec na balón nedosáhl a míč skončil v zámezí.

42
    Mogilevec se zkusil z dálky opřít do odraženého míče, ale jeho střela z voleje šla hodně mimo bránu.

40
    Tošić se svalil k zemi těsně před šestnáctkou po kontaktu s protihráčem, ale rozhodčí dával následnou gestikulací jasně najevo, že se nejednalo o nedovolený zákrok, na což reagují domácí fanoušci pískotem.

39
    První žlutou kartu zápasu vidí hostující Mogilevec.

38
    Domácí fanoušci o sobě začínají více dávat vědět a hlasitěji podporují své oblíbence, kteří si v posledních minutách dokázali vytvořit tlak, ale stále bez gólového efektu.

36
    Domácí měli v rychlém sledu k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden z nich neznamenal vážnější hrozbu pro obranu hostů. Nyní je s míčem na útočné polovině Rostov.
    34. Doumbiova šance.

34
    Jerjomenko posunul centrovaný míč do vápna na Doumbiu, Bastos podběhl balón a domácí útočník se rázem ocitl v obrovské šanci, ale tváří v tvář brankáři Džanajevovi neuspěl, když nedokázal hlavou zakončit mimo dosah hostujícího gólmana, který vyrazil míč na roh.

33
    O dva rychlé útočné výpady se hosté pokusili v těchto chvílích, ale obrana CSKA je pokaždé dokázala zastavit na hranici vlastního pokutového území.

31
    Máme za sebou první půlhodinu hry. Opticky jsou aktivnější domácí, ale hosté dokázali v 10. minutě udeřit a od té doby se jim zatím daří hrát přesně to, co potřebují. Rostov se nikam zbytečně nežene, ale úspěšně čelí útočným snahám CSKA a trpělivě čeká na příležitosti k rychlým brejkům.

29
    K přetaženému centru se nakonec nikdo z domácích nedostal a míč skončil v zámezí.

29
    Druhý rohový kop zápasu pro CSKA.

28
    Ščennikov zkoušel z pravé strany přihrávat po zemi před bránu, ale k míči se dostal Bastos, který odkopl balón do autu.

26
    Alexej Berezuckij se snažil ohrozit hosty kolmou přihrávkou do šestnáctky, ale přízemní míč zastavil jeden z bránících hráčů.

25
    Hosté se teď pokusili o rychlý protiútok, ale na útočné polovině si jeden z hráčů ve žlutém pomohl nedovoleným zákrokem, takže balón připadá opět Moskvanům.

24
    Hostující obrana si s centrovaným míčem poradila, ale CSKA nadále pokračuje v útočném snažení.

24
    První rohový kop zápasu budou zahrávat domácí.

23
    Vcelku neurovnaná pasáž hry s sebou přináší řadu nepřesností ve středu hřiště a ani jeden celek se nyní nedostává s balónem na dostřel soupeřovy brány.

21
    Hra je přerušena po faulu na hostujícího Bucharova, který chvíli zůstával ležet na trávníku, ale nyní již po svých odešel za postranní čáru a brzy se vrátí do akce.

20
    Hostům se v těchto chvílích daří mařit útočné snahy CSKA ještě před vlastní šestnáctkou a domácí se momentálně nedostávají do šancí.

18
    Nadějnou útočnou akci CSKA zmařila nepřesná přihrávka, po níž skončil míč v zámezí. Rozehrávat bude hostující brankář Džanajev.

17
    Rostov teď přenechává iniciativu domácím a čeká v desíti lidech na vlastní polovině.

15
    Domácí se teď dobře prokombinovali až k šestnáctce hostů, kde se dostali hned k několika nebezpečným přihrávkám, ale obrana Rostova zapracovala dobře a nepustila nikoho z Moskvanů do zakončení.

12
    Džanajev teď musel likvidovat nepříjemní přízemní střelu k bližší tyči a míč mu lehce odskočil, ale poblíž nebyl naštěstí pro hosty nikdo z domácích, kdo by se stihl dostat k dorážce.
    10. Sardar AZMOUN - 0:1

10
    Rostov právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Centr z pravé strany si na hranici vápna zpracoval Bucharov, jemuž následně v pokutovém území ukopl míč Alexej Berezuckij pouze přímo k SARDARU AZMOUNOVI, který pohotově zakončil k tyči a otevřel skóre zápasu.

8
    CSKA se opět rychle dostalo k balónu, ale Rostov tentokrát dobře napadal na polovině hřiště a míč nyní vybojoval zpátky.

6
    Ščennikov si na levé straně nabíhal na dlouhý pas za obranu, jenže rychlý míč nestihl zastavit na hrací ploše a jeho pokus o centr před bránu již přišel vniveč.

5
    Domácí teď nepouštějí hráče Rostova k balónu, ale sami se s míčem nikam neženou a kombinují uprostřed hřiště.

3
    Balón propadl před šestnáctku k Tošićovi, který zkusil vystřelit z první, ale slabý pokus směřoval přímo na brankáře Džanajeva.

2
    Dlouhý míč, který měl směřovat na nabíhajícího Kangu, byl nepřesný, a je z toho odkop od Akinfejevovy brány.

1
    Hosté ve žlutých dresech se usadili s míčem na útočné polovině, kde se snaží vytvářet postupný útok.

1

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes, A. Berezuckij, V. Berezuckij, Ščennikov – Natcho, Dzagojev – Z. Tošić, Jerjomenko, Musa – Doumbia.
    Náhradníci: Pomazun – Wernbloom, Ignaševič, Vasin, Pančenko, Nababkin, Jefremov, Cauņa, G. Milanov, Golovin.

FK Rostov: Džanajev – Margasov, Bastos, Navas, Novoselcev – Kalačev, Gaţcan (C) – Azmoun, Kanga, Mogilevec – Bucharov.
    Náhradníci: Gošev – Terentěv, Poloz, Bajramjan, Trošečkin, Byung-Soo.

Rozhodčí: Levnikov – Petrosjan, Abusujev.

Prozatímní suverén nového ročníku Ruské Premier Ligy, CSKA Moskva, přivítá na svém hřišti průběžně pátý FK Rostov. Diváci v moskevské Aréně Chimki se mohou těšit na souboj dvou týmů, které dosud v lize nepoznaly porážku. Armádnímu celku se v novém ročníku daří zatím na všech frontách, v lize má na kontě pět výher z pěti zápasů a pouhou jednu inkasovanou branku, a v bojích o Ligu mistrů se dostal do play off, kde měří síly se Sportingem Lisabon, z jehož hřiště si odvezl hratelnou porážku 1:2. Předvede dnes CSKA proti Rostovu soustředěný výkon, nebo se na moskevském celku nějak podepíše fakt, že ho čeká důležitá odveta se Sportingem? Tak jako tak, dosud neporažený Rostov rozhodně nedá svou kůži lacino, takže se od 17:00 máme na co těšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.