Chabarovsk – Jaroslavl 0:1 (kon.) | Vladivostok – Soči 0:2 (kon.) | Novokuzněck – Toljatti 2:0 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 5:4 (po pr.) | Omsk – Barys 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.)
Riga – HC Slovan 1:2 (0:2 po s.n.) | Minsk – Jekatěrinburg 5:1 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 6:3 (kon.)
Spartak Moskva – Záhřeb 1:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 25.09.2015, 11:30 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, avšak již zítra ve 4:30 se na Vás budu těšit u přípravného zápasu NHL mezi San Jose a Arizonou. Přeji příjemný zbytek dne! (13:39:23)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jan Kolář 0+0, 1 sřela, čas na ledě 18:03
    Tomáš Zohorna 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:32

Jiří Novotný vinou zranění do utkání nezasáhl.

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU

Střely na bránu: 21:26
    Trestné minuty: 2:6
    Vhazování: 16:11

Dnešní utkání je u konce a vítězství si připisuje hostující Lokomotiv Jaroslavl. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 47. minutě Daniil Apalkov, který zužitkoval skvělou přihrávku Kontioly a rozvlnil síť za zády výborně chytajícího Metsoly. Na tento zásah se již domácím i přes mírný tlak v závěru utkání zareagovat nepodařilo a Amur tak i po dnešku zůstane na dvanácti bodech.

59:58
    Host vyhráli buly a poslali kotouč pryč z vlastního pásma! Tři body si dnes domů poveze Lokomotiv Jaroslavl!

59:49
    Oddechový čas pro domácí! Dokáže trenér Amuru vymyslet něco překvapivého, co by vedlo ke kýžené brance na 1:1?

59:44
    Amuru trvalo příliš dlouho než se dostal zpět do útočného pásma. Když už tak domácí vyprodukovali pouze slabou střelu, kterou Murygin lapil.

58:51
    Juha Metsola míří na střídačku a domácí to zkusí v šesti!

58:49
    Jeden z domácích se prodral před Murygina, avšak ten zasahovat nemusel. Výbornou práci odvedla obrana Lokomotivu.

58:28
    Litovčenko přitlačen na mantinel, ale Chabarovsk se drží v útočném pásmu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácím už nezbývá moc času.

56:59
    Patrik Hersley na modré čáře vyprodukoval dělovku, kterou Metsola propustil za svá záda, ale puk si našel cestu těsně vedle tyče svatyně domácího maskovaného strážce!

56:28
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:56
    Oba týmy střídají, zdá se, že v této části hry se žádné šance nedočkáme.

55:00
    Hra čtyř proti čtyřem je zatím hodně neutrální a ani jeden z celků nedokáže těžit z více prostoru, který je nyní na ledové ploše.

54:28
    Za menší potyčku u domácího brankáře jsou dvěma minutami za hrubost potrestáni Tomáš Zohorna (CHA) s Pavlem Kraskovskim (JAR).

54:26
    Po obrovské šanci se Lokomotiv tlačí zpět před bránu finského brankáře. ten však nyní přikryl kotouč a přerušil hru.

53:41
    Jaroslavl se mohla výrazně přiblížit tříbodovému zisku! Přečíslení tří proti dvěma skvěle vyřešil Malcev, který přihrávkou vybídl ke skórování jednoho ze svých spoluhráčů, ale ten ranou trefil pouze lapačku přesunujícího se Juhy Metsoly.

53:09
    Hostům se podařilo našetřit několik velmi cenných vteřin pobytem u Metsolovy svatyně, který sice nezasahoval, ale i tak musel dávat velký pozor.

52:38
    Litovčenko zadovkou zpoza brány hledal u tyče volného Gračjova, ale puk končí pouze na zadní části brány.

51:49
    Amur Chabarovsk se stále častěji dostává až k bráně hostujícího celku, ale všem akcím zatím chybí potřebná finální přihrávka, která by znamenala stoprocentní gólovou šanci.

51:07
    Alexej Byvalcev výborně využil situace dva na dva, uvolnil se od svého strážce a povedenou střelou protáhl Murygina! Ten je stále dokonalý.

50:18
    Kolář v dobré pozici prováhal nejlepší okamžik na střelu a poté trefil jen blokujícího protihráče.

49:59
    Domácí se pokusili využít rozhozené obrany Jaroslavle, ale střela z pravé strany do prostoru brány nemířila. Amur se i tak usazuje v útočném pásmu.

49:27
    Lokomotiv nyní kombinuje v útočném pásmu. Puk se však pohybuje především podél mantinelu.

48:51
    Až nyní se domácím podařilo překonat střední pásmo, avšak za Muryginovou bránou opět přišli o kotouč, který míří daleko od hostujícího brankáře.

47:52
    Amur Chabarovsk by rád rychle vyrovnal, ale zatím se ne a ne dostat do útočného pásma.

47:33
    Domácí jsou značně otřeseni inkasovanou brankou a nyní budou mít dobývání svatyně, kterou střeží Murygin ještě těžší. Čas na komerční přestávku.
    46:33 Daniil APALKOV - 0:1

46:33
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Platinum Arena nyní naprosto ztichla! Chybu domácího obránce, který zazmatkoval za bránou využil Petri Kontiola, jenž mu uzmul kotouč a poté přesnou přihrávku našel hokejku zcela volného DANIILA APALKOVA. Ten okamžitou střelou překonal dosud stoprocentního Metsolu. Asistence: Petri Kontiola

45:46
    Hra se opět rychle přelévá ze strany na stranu. začíná nám přibývat zajímavějších šancí.

45:19
    Příliš dlouhá přihrávka na Gračjova nekončí zakázaným uvolněním, protože právě zmiňovaný Gračjov byl u kotouče jako první a po odrazu od mantinelu dokázal zakončit. Murygin drží čisté konto.

44:35
    Další pokus o přechod do útočného pásma se domácím hrubě nepovedl a obránce Amuru se vrací až za vlastní bránu odkud se bude pokoušet rozehrát.

43:59
    A na druhé straně se musel vyznamenat Murygin, který čelil hned několika dorážkám z bezprostřední blízkosti. Následná střela od modré čáry již tak nebezpečná nebyla.

43:26
    Petri Kontiola se zjevil osamocen u tyče Metsolovy brány, ale skvělého finského brankáře překonat nedokázal!

43:05
    Jenže nyní už se domácím podařilo vytlačit soupeře za modrou čáru a Lokomotiv tak musí útočit ze středního pásma.

42:50
    Hosté jsou znovu v útočném pásmu a snaží se vymyslet cosi kloudného.

42:17
    Malcev dokázal projít přes zhuštěné střední pásmo a přihrávkou hledal spoluhráče před bránou. To se sice nepovedlo, ale od modré čáry vylétlo aspoň jedno nahození, které bylo sraženo do rohu kluziště.

41:48
    Dmitrij Malcev vypálil z otočky a donutil Metsolu k zákroku. Ten puk vytáhl do ochranné sítě.

41:16
    Jeden z domácích zajel za Mugyinovu bránu a zadovkou na bližší tyč se snažil překvapit obranu Lokomotivu. To se nestalo a hosté rozjíždí útočnou akci.

40:34
    Litovčenko se přes obránce protlačil ke střele, ale značně rozhozen již mezi tři tyče zakončit nedokázal.

40:08
    Okamžitě po zahájení třetí třetiny se domácí uvedli zakázaným uvolněním. Hra se přestěhuje k Metsolovi.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:01.

Čtyřicet minut zápasu je minulostí a na první gól stále čekáme. Druhá třetina nám opět nenabídla nic převratného a sledovali jsme vyrovnanou hru s minimem šancí. Zřejmě tu největší zlikvidoval ve 25. minutě Murygin, který dokázal vytáhnout rychlou ránu Wandella. Snad se v poslední třetině dočkáme oživení a kýžené branky, která by mohla otevřít hru.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Petri Kontiola z mezikruží minul bránu, druhá třetina za chvíli skončí.

39:12
    A vítězem těchto bojů se stáli hosté, kteří hru okamžitě přenáší do středního pásma.

38:54
    Čtveřice hráčů bojuje za Muryginem. Kdo z tohoto boje vyjde jako vítěz?

38:14
    Už to vypadá, že ani druhá třetině nám gól nenabídne. Za chvíli bude ohlášena poslední minuta periody a domácí drží puk ve vlastním pásmu.

37:41
    Alexej Murygin přikryl kotouč a donutil rozhodčí k přerušení hry. Následuje buly po pravici hostujícího brankáře.

36:59
    Denis Mosaljov mohl konečně otevřít skóre zápasu, když se vytočil zpoza brány, ale poté nedokázal překonat ležícího Metsolu!

36:40
    Znovu se domácí vymanili z tlaku pouze vyhozením kotouče. Ten byl hodně pomalý a na zakázaném uvolnění neskončil.

36:00
    Lokomotiv Jaroslavl se prakticky celou 36. minutu udržel v útočném pásmu, ale k žádnému zakončení nedošlo a domácím se podařilo poslat puk do neutrální zóny.

34:49
    Po delší době zahrozili hosté. Sergej Konkov měl na levé straně trochu času na střelu, kterou chtěl poslat do vzdálenějšího horního rohu brány. Puk bohužel zamířil vedle.

34:33

34:00
    Amur se nyní ne a ne vrátit k Muryginovi. Tato přesilovka rozhodně nepatří k nejlepším.

33:35
    Hosté již podruhé vyhazují kotouč přes všechny čáry a rychle střídají.

32:56
    Domácím se podařilo vyškolit čtveřici Lokomotivu, ale finální přihrávka nepřišla na hokejku volného hráče, který čekal před Muryginem.

32:33
    Na trestnou lavici teď míří Emil Galimov (JAR), který doslova vysekl hokejku jednomu z domácích a dostává dvě trestné minuty.

31:56
    Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale obránci Amuru i Lokomotivu jsou téměř bezchybní a většinu střel srazí mimo tři tyče.

31:28
    Gračjov teď jen potvrdil střeleckou mizérii obou týmů, když z dobré pozice vypálil vysoko nad.

30:53
    Domácí nahrnuli kotouč před Murygina, ale tím také celá akce Amuru končí. Obrana Jaroslavle zatím pracuje výborně.

30:07
    Střela od modré čáry se nyní před Metsolou několikrát nebezpečně odrazila, ale finský brankář Amuru Chabarovsk situaci dokázal ustát a odolal i dvěma pokusům o dorážku.

29:50
    Trochu nepochopitelně nyní Pašnin tvrdou ranou poslal puk ze středního pásma na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Alexeje Murygina.

29:05
    Domácí se v útočném pásmu vymotali až ke střele z mezikruží, kterou obstaral Gračjov. Puk však letí opět hodně vedle soupeřovy svatyně.

27:52
    Do odkryté části brány se snažil pohotově zakončit Polunin, jenže tomu střela vůbec nesedla a Metsola se tak prakticky nemusel ani přesunovat.

27:19
    Nadějně vypadající akce domácích končí nepřesným zakončením. Blíží se polovina zápasu a gólu jsme se v Platinum Aréně stále nedočkali.

26:36
    Konkov v rohu kluziště u mantinelu odmítl Verjovkina a dokázal přihrát na modrou čáru. Sražené nahození končí pro změnu v druhém rohu hrací plochy.

25:43
    Hosté sice byli opět úspěšnější, ale vyhrané vhazování zamířilo přímo do středního pásma. Lokomotiv tak musí prostor u Metsolovy brány opustit a založit nový útok.

25:41
    Po vhazování v pásmu Amuru domácí vyhazují na zakázané uvolnění a buly se bude po chvíli opakovat.

24:48
    Příliš dlouhou přihrávku na Mosaljova sice hostující hráč dokázal dojet a nepískalo se zakázané uvolnění jenže ze všeho byl nakonec dobrý protiútok domácích. Ten zakončil střelou zpoza obránce Tom Wandell. Murygin se nyní vyznamenal a zachránil svůj celek!

23:59
    Chabé nahození ze středního pásma zpracoval Metsola hokejkou a předal ho svému obránci. Ten bude rozehrávat zpoza brány.

23:31
    Kraskovskij ustál u mantinelu několik tvrdých ataků, ale nakonec o puk přeci jenom přichází.

22:46
    Amur je na začátku druhé třetiny jednoznačně lepším týmem. Další nepříjemná přihrávka prosvištěla Muryginovým brankovištěm až k mantinelu.

22:11
    Vjačeslav Ušenin si nahodil kotouč na zadní mantinel, avšak tam byl nakonec rychleji hostující obránce, který puk odpravil do bezpečí.

21:43
    Hosté se ne a ne vymanit z vlastního pásma. Napadání Amuru dělá soupeři nemalé potíže.

20:59
    Na druhé straně vybojoval kotouč Zohorna a domácí se dostali do zajímavé šance, když před Murygina přišla dobrá zadovka, kterou však netrefil jeden z domácích hráčů.

20:18
    Lokomotiv se hned po buly protlačil do útočného pásma. Ljubuškin bombou trefil Metsolu do hrudi a od něj šel kotouč do rohu kluziště.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:19.

Úvodní třetina dnešního zápasu je za námi a týmy jdou do kabin za stavu 0:0. Největší šanci si dosud vypracoval hostující Sergej Konkov, který se zjevil sám před Metsolou, ale poté již na finského brankáře vyzrát nedokázal. Jinak sledujeme průměrné vyrovnané utkání, ve kterém zřejmě nepadne velké množství branek.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41
    Ofsajd domácích přináší přerušení hry a buly ve středním pásmu.

18:53
    Blíží se poslední minuta první třetiny Amur bude rozjíždět další akci až zpoza vlastní brány.

18:15
    Murygin nyní nepředvedl zrovna nejistější zákrok a může být rád, že vyražený kotouč nespadl na hokejku jednoho z domácích hráčů.

18:12

17:59
    Hosté fantasticky napadají a toto oslabení již přežijí bez úhony.

17:32
    Domácí se až nyní dostali zpět do útočného pásma, jenže po nepřesnosti na modré čáře se Lokomotivu daří osvobodit.

16:56
    Po další střele Murygin schoval kotouč v lapačce a přerušil tím hru.

16:27
    Na levé straně útočného pásma se zjevil zcela osamocený Vjačeslav Litovčenko, ale jeho střela zápěstím skóre neotevřela. Alexej Murygin si připsal výborný zákrok levým ramenem.

16:12
    Je tady první vyloučení zápasu. Jeden z domácích se tlačil před Murygina, Rušan Rafikov (JAR) ho přidržel a míří na trestnou lavici.

15:20
    Poněkud nudnější fázi utkání se snaží narušit hosté, kteří kombinují v útočném pásmu. Puk se však pohybuje především podél mantinelu a odtud Metsolovi nebezpečí rozhodně nehrozí.

13:53
    Na druhé straně získal kotouč hostující Kraskovskij, který se snažil najít najíždějícího spoluhráče. Přihrávka mířila příliš blízko Metsoly a ten kotouč zastavil.

13:12
    Pervušinův bekhend z pravé strany končí v boční síti. Murygin tak nemusel zasahovat.

12:53
    Tak to byla dosud největší šance zápasu! Sergej Konkov prosvištěl středním pásmem, dostal se za obránce Amuru, ale pak už byl příliš blízko Metsolovi a toho střelou nedokázal překonat!

12:28
    Staffan Kronwall se dostal do zajímavé střelecké pozice, avšak jeho pokus skončil na blokujícím Kovářovi.

11:58
    Jaroslavl se snaží uklidnit hru rozvážnou kombinací zpoza vlastní brány.

11:11
    Velmi dobrou střílenou přihrávku před Muryginovým brankovištěm zasáhl Gračjov! Puk se vykroutil těsně vedle brány!

10:27
    Emil Galimov profrčel podél mantinelu až k Metsolovi, ale ten si jeho zakončení na bližší tyči pohlídal.

09:57
    Lokomotiv Jaroslavl se rychle vrací do útočného pásma a snaží se dostat do zajímavé pozice.

09:27
    Po delší době musel zasahovat Metsola. Mosaljovův pokus ale nebyl zrovna nejnebezpečnější.

08:51
    Vjačeslav Ušenin si mezi kruhy žádal puk, ale nakonec jej spoluhráč nevyslyšel a celou akci pokazil. Ušenin byl opravdu v dobré pozici.

08:34
    Hosté jsou po dobrém začátku lehce v útlumu a začínají tahat za kratší konec. Jejich nepřesná rozehrávka končí až u Metsoly, který přerušil hru.

07:29
    Amur je opět nastěhován u Murygina, při kterém nyní stálo velké štěstí, když střelu od modré výborně tečoval Tom Wandell. Puk zamířil těsně vedle brány.

06:46
    Murygin čelil dalšímu zakončení Amuru. To však velmi dobře viděl a bez větších problémů vyrazil na hokejky svých spoluhráčů.

06:35
    Několik zajímavě vzhlížejících akcí končí sraženým zakončením Zohorny, které zamířilo vysoko nad Muryginovu svatyni.

05:43
    Obránce Lokomotivu, Ilja Ljubuškin nyní měl hodně prostoru, sjel si od modré blíže k bráně a tvrdou ranou protáhl Metsolu. Ten kotouč jen vyrazil, ale o zbytek se postarala obrana Amuru.

04:52
    Domácí se znovu dostávají až za vlastní bránu a musí zakládat útok až od Metsoly. Postupně se však Amur dostává k iniciativě.

04:23
    Pěknou skrytou střelu nyní na Murygina vyslal Vladislav Ušenin. Běloruský gólman byl opět pozorný.

03:52
    Denis Mosaljov sice zavezl kotouč do útočného pásma, ale následně o něj v rohu kluziště přišel a oba týmy rychle střídají.

03:21
    A znovu je v akci Murygin, který rychle reagoval na zakončení zcela volného Pervušina.

03:04
    Hosté jsou zatím aktivnějším celkem, ale nyní se musí bránit. Nahození od mantinelu tečoval jeden z domácích a Murygin měl plné ruce práce.

02:46
    Po zakázaném uvolnění Chabarovsku a následném vyhraném vhazování se hosté opět usadili u brány Metsoly. Sražená střela Galimova zamířila do ochranné sítě.

01:55
    Emil Galimov se velmi šikovně uvolnil, vybruslil před bránu a bekhendem prověřil Juhu Metsolu. Velmi povedená akce hostujícího útočníka.

01:22
    Jenže to se Gračjovovi nepovedlo a na druhé straně musel zasahovat Metsola, který betonem vyrazil svižnou střelu z levého kruhu.

00:53
    Poprvé se ke kotouči dostávají také domácí. Gračjov bojuje za bránou a snaží se vymanit ze sevření hostujícího obránce.

00:12
    Hosté vyhráli úvodní buly a hned se nakrátko nastěhovali do útočného pásma. Nahození Hersleyho do prostoru brány nemířilo.

00:01

Hráči již jsou nastoupeni na modrých čarách. Následuje státní hymna Ruské federace a poté již bude vše připraveno k úvodnímu buly dnešního střetnutí.

Příjemné páteční dopoledne! Přibližně za patnáct minut by mělo začít utkání mezi Amurem Chabarovsk a Lokomotivem Jaroslavl. V dresu domácího celku se dnes představí dva čeští hráči. Čerepanova v druhé obranné dvojici doplní Jan Kolář, centrem prvního útoku je pak expardubický Tomáš Zohorna. Do utkání dnes bohužel nezasáhne hostující Jiří Novotný, který má po minulém zápasu zlomený nos a otřes mozku. Zde jsou úvodní sestavy obou celků:

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Čerepanov, Atjušov, Verjovkin, Kurbatov – Litovčenko, Zohorna, Pervušin – Fajzullin, Wandell, Gračjov – Vl.Ušenin, Vj.Ušenin, Tarasov – Baškirov, Byvalcev, Železnov

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Kolesnik) – Hersley, Kronwall, Ljubuškin, Pašnin, Koledov, Gorochov, Rafikov – Averin, Kontiola, Apalkov – Loktjonov, Konkov, Mosaljov – Galimov, Kartajev, Malcev – Kapustin, Kraskovskij, Korškov – Polunin

Rozhodčí: Jakov Dejev, Ildar Safjullov – Alexej Majtak, Jevgenij Pronskich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

ČEŠI A SLOVÁCI V UTKÁNÍ

Jan Kolář (CHA)
    Tomáš Zohorna (CHA)

Jiří Novotný (JAR)

POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

11.2.2015 Jaroslavl – Chabarovsk 2:1 pp.
    21.10.2014 Chabarovsk – Jaroslavl 5:4 sn.
    3.1.2014 Chabarovsk – Jaroslavl 2:1
    11.10.2013 Jaroslavl – Chabarovsk 0:1 sn.
    13.2.2013 Jaroslavl – Chabarovsk 4:1

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Oproti domácímu Amuru je Lokomotiv řazen mezi průměrné až spíše lehce nadprůměrné týmy KHL. Od všem dobře známé tragické letecké nehody se celek dostal pokaždé do playoff a například v sezóně 2013/14 byl velmi blízko vysněnému boji o Gagarinův pohár, když v konferenčním finále podlehl až Lvu Praha. Po loňském vypadnutí hned v úvodním kole vyřazovacích bojů si bude chtít Jaroslavl letos jistě spravit chuť a dojít o něco dále. Nutno říci, že si za tím jde od začátku sezóny, neboť se s 21 body zatím drží na skvělé čtvrté příčce Západní konference. Venku je však Jaroslavl vůbec nejhorším týmem ligy.

AMUR CHABAROVSK

Domácí tým patří tradičně k výkonnostně slabším celkům a to zatím prokazuje i v letošní sezóně. Amur Chabarovsk má odehráno celkem 12 utkání a právě dvanáctka také svítí u bodového zisku týmu. Tři klasické výhry, jedna v prodloužení a jedna prohra v prodloužení znamenají právě zmiňovaných 12 bodů a aby dvanáctek nebylo málo, tak se Chabarovsk momentálně nachází na 12. příčce Východní konference.

22.9.2015 Ufa – Chabarovsk 1:4
    20.9.2015 Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 sn.

Arťom Zub 4 (1+3)

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se nám předvedou týmy Amur Chabarovsk a Lokomotiv Jaroslavl. Utkání začíná v 11:30.