Plzeň – Litvínov 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:1 (1:0 po s.n.)
Pardubice – K. Vary 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Sparta – Mountfield HK 4:3 (3:2 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 25.09.2015, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 5. kolo

Z Brna je to pro dnešek ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:38:56)

Hokejisté Olomouce tedy díky trefě Petra Kafky v samostatných nájezdech vítězí a připisují si na své konto třetí výhru v řadě. To hokejisté Komety Brno musí skousnout svou první porážku na domácím ledě v nové sezoně. První třetina patřila hokejistům Olomouce, druhá část zase domácímu týmu a třetí třetina skončila nerozhodně. Zápas dospěl do prodloužení, v němž gól nepadl a v samostatných nájezdech byli úspěšnější Hanáci.

Petr KAFKA - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Autorem vítězné branky je PETR KAFKA.

3. série
    0:1
    Petr Kafka svůj nájezd proměnil, když se mu povedla klička do bekhendu, přičemž kotouč poslal pod víko.

3. série
    0:0
    Konráda neprostřelil ani nejproduktivnější muž Komety David Ostřížek.

2. série
    0:0
    Olomoucký Adam Zeman trefil tyčku. Po dvou sériích je tak stav nerozhodný.

2. série
    0:0
    Jan Hruška zakončoval mimo bránu.

1. série
    0:0
    Na druhé straně se rozjel Aleš Jergl, ten si položil Faltera na led, ale následně nedokázal zvednout puk a trefil jen levý beton brněnského gólmana.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Vojtěch Němec, brněnský útočník mířil nad Konrádovu lapačku, olomoucký brankář si tento prostor pohlídal.

Samostatné nájezdy začínají.

Samostatné nájezdy zahájí domácí.

V poslední minutě prodloužení se již nic zásadního nestalo, a tak o vítězi utkání rozhodnou samostatné nájezdy. Ty začnou poté, co rolba vyžehlí led.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Začala se poslední minuta prodloužení, hostům se povedlo dostat puk daleko od vlastní brány.

63:47
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

63:21
    Ofsajd Komety, vhazovat se bude ve středním pásmu a zdá se, že nám vše směřuje k samostatným nájezdům.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 28. Hruška (Kaberle, Němec), 48. Němec (Hruška, Kaberle) – 3. Jergl (Vyrůbalík), 52. Valenta (Herman, Eberle), rozh. náj. Kafka