HC Plzeň – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:2 (kon.) | Kladno – Slavia 4:5 (0:1 po s.n.)
Vsetín – Třinec 0:7 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.) | Poruba – Zlín 1:5 (kon.)
Olomouc – Opava 10:1 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 2:4 (kon.) | Havířov – Vítkovice 1:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 25.09.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 7. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Jihlavy, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion:Horácký zimní stadion, Tolstého 23, Jihlava.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu NOEN extraligy staršího dorostu. Ve šlágru sedmého kola skupiny Střed se utká vedoucí celek tabulky Kometa Brno na ledě aktuálně třetího celku, kterým je Dukla Jihlava. Zápas na Horáckém zimním stadionu začne přesně v 18:00.

Jihlavští starší dorostenci zažívají poměrně dobrý vstup do sezony, tím spíše, že trenér Štěpán Moravec nemůže počítat se službami právě Pavla Kousala, Ondřeje Najmana a beků Davida Váni a Vojtěcha Pražáka, kteří již nastupují v juniorech.

Přesto se Dukla po šesti kolech drží na třetím místě tabulky s jedenácti body. Nic lehkého ale dorostence nyní nečeká. V pátek se střetnou s vedoucí Kometou Brno (18:00, HZS), na kterou ztrácí Jihlavští šest bodů. V sobotu pak budou bojovat s nevyzpytatelnými Pardubicemi (15:15, HZS).

Vedoucím mužem týmových statistik je po šesti zápasech Vladimír Oščádal, jenž hned sedmkrát rozvlnil soupeřovy sítě a k tomu přidal dvě asistence

HC Kometa Brno odstartovala sezonu fantasticky a zápas s Jihlavou se právem řadí mezi hlavní taháky tohoto kola NOEN extraligy staršího dorostu.

Brněnští hokejisté totiž během šesti zápasů ztratili pouhý jeden bod, a to za výhru na nájezdy na ledě Hradce Králové. Jinak berou hokejisté z moravské metropole jen samé tříbodové výhry – proti Letňanům (9:1), v Mladé Boleslavi (2:3) a poté domácí vítězný hattrick – proti Liberci (2:1), proti Havlíčkovu Brodu (5:3) a proti Pardubicím (2:1).

Kanadské bodování klubu ovládá po šesti zápasech žďárský odchovanec Martin Nečas (3+9), nejlepším střelcem je účastník IIHS 2011 a 2012 Martin Novák (6 gólů).

Loňské vzájemné zápasy:
    Jihlava se s Kometou loni v kategorii staršího dorostu nepotkala.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Oldřich Hejduk;
    čároví rozhodčí: Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Juřička) – L. Mareš, Stark, Srnský, P. Slabý, Huňáček, Havelka, Vála – Jindra, Adam, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, D. Čermák, Vrátný, Oščádal. Trenér Štěpán Moravec.

Sestavy nejsou z technických důvodů podle pětek.

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Jeřábek, Trnka, Jurnečka, Š. Kučera, Král, Zukal, Mikyska – M. Novák, Klenec, Hasoň, Škvrně, Čejka, Matula, Mlynář, Knap, Frydrych, Ferda, Süss, Nečas. Trenéři: Marek Moskal, Aleš Křetínský.

Rozhodčí: Hejduk – Křivohlavý, Krejčí.

00:01

03:43
    Marek Škvrně (KOM) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

05:43

06:14
    Jsef Berka (JIH) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

08:14

08:19
    Kometa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MARTIN NEČAS. Asistence: Matěj Novák.

13:32
    Jakub Matula (KOM) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:32

16:09
    Dukla právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ MEJZLÍK. Bez asistence.

20:00

První dvacetiminutovka skončila vyrovnaným stavem 1:1. Za hosty se prosadil Martin Nečas ve deváté minutě a za Jihlavu Tomáš Mejzlík v minutě sedmnácté.

20:01

35:26
    Radim Ferda (KOM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

37:26

38:52
    Lukáš Mareš (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

40:00

Ve druhé třetině nepadla ani jedna branka, a tak zůstalo skóre nezměněné. Třetí dějství by mělo rozhodnout o vítězi tohoto duelu.

40:01

40:52

Dnešní utkání sleduje 112 diváků.

59:26
    Autorem branky je FILIP KRÁL. Asistence: Martin Nečas.

Po druhé třetině to stále vypadalo na vyrovnaný zápas, a že se možná odehraje i prodloužení. Teorii prodloužení překazila Kometa Brno, která zásluhou Filipa Krále vyhrála tento duel díky gólu v čase 59:26 min.

Pro dnešek je to ode mě vše a těším se na počtenou opět někdy příště. Tereza Košťálová (20:09:44)