Poprad – Nitra 3:4 (0:1 po s.n.) | Martin – Košice 3:2 (2:1 po s.n.) | Zvolen – Piešťany 2:0 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 3:2 (1:0 po s.n.) | Skalica – Žilina 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
HK Poprad
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
HK Nitra
sk Pátek 25.09.2015, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR)
    KUTÁLEK - 3:4

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra.
    Jediný a rozhodujúci gól rozstrelu zaznamenal TIBOR KUTÁLEK.

64:34
    Dávid Gáborčík (Poprad) a Filip Bajtek (Nitra), obaja dve minúty za hrubosť.
    Ru. HUNA - 3:3

59:40
    Poprad dal gól!
    Domáci hráči strieľajú vyrovnávajúci gól! V útočnom pásme si pekne prihrali hráči Popradu! Radoslav Suchý od modrej čiary posunul puk pred bránku na RUDOLFA HUNU, ktorý jasne zakončil do brány!
    Asistencia: Radoslav Suchý.
    Nevyužité trestné strieľanie.

59:17
    Nájazd zrealizoval Branislav Rapáč, vymiešal a položil si Valenta, no následne nedokázal puk nadvihnúť!

59:17
    Nitra úmyselne posunula bránku a hlavný rozhodca Lauff dáva Popradčanom trestné strieľanie!

58:40
    Brankár Kostúr korčuľuje na striedačku!

57:27
    Oddychový čas pre Poprad!

57:14
    Poprad bude hrať nakoniec aj presilovku. Marek Slovák je potrestaný dvomi minútami za podrazenie.

57:08
    Richard Rapáč potiahol akciu po ľavom krídle, jeho strela švihom skončila v náručí Valenta. Potom si však Rusnák skočil do Mezeia a obaja dostávajú dve minúty za hrubosť.

56:26
    Brankár Valent na istú chvíľu odišiel z brány a rozohrával presne na hokejku domáceho Bajarunsa. Ten z prvej pálil príklepom, no trafil nakoniec Valenta iba do výstroje!

54:01
    Gigantická šanca pre Poprad! Z pravej strany Bartečko neuveriteľne našiel pred bránkou Branislava Rapáča. Ten bol mierne blokovaný, no napokon dokázal vystreliť a z tesnej blízkosti trafil tyčku!

53:30
    Suchý pálil od modrej a Rapáč tečoval jeho strelu, ktorá tesne minula Valentovu bránku!

51:21
    Poprad bude hrať presilovku. Filip Bajtek dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

46:56
    Domáci brankár Matúš Kostúr dostáva dve minúty za podrazenie, Nitra bude minútu a 57 sekúnd hrať v početnej prevahe o dvoch hráčov. Trest si odchádza odsedieť Síkela.

44:01
    Petr Stloukal (Nitra), dve minúty, podrazenie.

43:56
    Rudolf Huna si taktiež niečo vysvetľoval a dostáva 10 minút za nešportové správanie.
    BAJTEK - 2:3

42:22
    Nitra dala gól!
    Nitra si vypracovala dobrú pozíciu v útočnom pásme a skórovala! K puku na pravej strane v útočnom pásme sa dostal FILIP BAJTEK a tvrdou delovkou nedal šancu domácemu brankárovi Kostúrovi!
    Asistencia: Jameson Milam.
    STLOUKAL - 2:2

39:53
    Nitra vďaka presilovej hre strieľa vyrovnávajúci gól! Hostia si puk pekne rozhodili v útočnom pásme, od modrej na bránu vypálil Mezei, ktorého strela sa odrazila od Kostúrovho betónu, no následne ju do brány jednoznačne dorazil PETR STLOUKAL z tesnej blízkosti brány!
    Asistencia: Branislav Mezei.

39:29
    Vylúčenie na strane Popradu. Arne Kroták sa po zákroku na jedného z domácich hráčov nepatrne vyrútil z trestnej lavice a okamžite si začal situáciu vysvetľovať s hlavným rozhodcom. Za to dostáva Kroták dostáva osobný trest do konca zápasu. Situácia sa naďalej prehodnocuje a ešte by sme mali vidieť nejaký trest.

38:06
    Tak ako aj na konci prvej tretiny, tak aj teraz sa bude Poprad brániť. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Arne Kroták.

36:26
    Hlavný rozhodca gól neuznáva, pretože vo veľkej tlačenici pred brankárom sa o puk pobili viacerí hráči a nakoniec ho jeden z Popradčanov dopravil do brány rukou.

35:23
    Jaroslav Kasík tvrdo vypálil od modrej čiary, Valent mal síce nečistý výhľad, ale aj tak dokázal puk pekne zastaviť vo svojej lapačke.

34:45
    Na opačnej strane zase Hvila šikovne prihral Paukovčekovi do medzikružia, ktorý však z prvej našiel iba Valentovu vyrážačku!

34:00
    Bajtek z pravého kruhu našiel v obrovskej šanci Macíka, ktorý z prvej strieľal, ale fantastický Kostúr priložil do strely svoj betón!

30:29
    Poprad bude hrať v početnej prevahe. Hosťujúci Petr Stloukal dostáva dve minúty za hákovanie.

25:53
    Lukáš Paukovček sa rozbehol zo stredného pásma až prakticky sám na Valenta, ten bol pripravený a na svojom betóne zastavil strelu!
    Ru. HUNA - 2:1

20:50
    "Kamzíci" však dlho nečakali a opäť sa dostávajú do vedenia v tomto zápase! Rudolf Huna sa šikovne obtočil okolo brány a z pravého kruhu zakončil. Valent vyrážal pred seba, kde bol pripravený ARNE KROTÁK a ten s istotou zakončil!
    Asistencie: Arne Kroták a Ondrej Rusnák.
    KUTÁLEK - 1:1

20:35
    Nitrančania začínajú druhú tretinu najlepším možným spôsobom! Na pravom kruhu sa pri puku ocitol Jozef Stümpel, ktorý pred bránku posunul TIBOROVI KUTÁLKOVI, ktorý Kostúra s istotou prekonal!
    Asistencie: Jozef Stümpel a Peter König.

18:34
    Nitra so svojím útočným nátlakom vybojovala presilovku a Poprad to bude mať v závere tretiny ťažké. Ján Ťavoda je potrestaný za krosček.

09:04
    Bartečko so Suchým neočakávane unikli na výlet, Suchý posunul Bartečkovi na pravú stranu a ten následne Suchému servíroval späť do medzikružia, odkiaľ si Valent jeho strelu pokryl na betóne!

08:45
    Nitra bude hrať presilovku. Ján Ťavoda dostáva menší trest za podrazenie.
    HVILA - 1:0

07:26
    Domáci hokejisti strieľajú vedúci gól! Bartečko z pravého kruhu prihral, prihrávka bola tečovaná, no na modrú dorazila pre Suchého, ktorý po šírke ihriska dával na LUKÁŠA HVILU, ktorého delovka síce nebola príliš razantná, no predsa skončila za chrbátom gólmana Valenta!

07:03
    V ďalšej dobrej šanci bol opäť Richard Rapáč, ktorému servíroval puk pred bránku Bartečko, ale akosi sa hráč Porpadu nedokázal zorientovať v priestore.

06:39
    Poprad bude hrať presilovku. Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Matej Bene.

03:34
    Z rohu klziska Bartečko krásne našiel pred bránkou Lukáša Hvilu, ktorý stál sám zoči-voči Valentovi, no brankára Nitry nepokoril!

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Hvila (Suchý), 21. Ru. Huna (Kroták, Rusnák), 60. Ru. Huna (Suchý) – 21. Kutálek (Stümpel, König), 40. Stloukal (Mezei), 43. Bajtek (Milam), rozh. náj. Kutálek