Čeljabinsk – Riga 3:2 (2:0 po s.n.) | Ufa – Záhřeb 2:5 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.)
Toljatti – Dynamo Moskva 0:5 (kon.) | Kazaň – Viťaz 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 0:3 (kon.)

(Všichni Medveščak Záhřeb) (18:21:04)

Dle papírových předpokladů měl být lepší domácí tým, jenže průběh zápasu tomu moc nenapovídal. Ufa byla lepší jen ve druhé části, jenže v první a třetí periodě naopak tahala za kratší konec. V poslední periodě zvýšil náskok Záhřebu Gilati už na tři góly a domácí na to nedokázali zareagovat. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.

59:16
    Závěru zápasu budou domácí dohrávat v přesilové hře. Za podražení obdrží menší trest Tomáš Mertl.

58:03
    Dvojice Gilati s Genowayem způsobila zmatky přd brankou soupeře. Naštěstí pro Salavat tato situace gólem neskončila.

57:09
    Paradoxně i při vlastním oslabení jsou hosté aktivnější. Drží puk u brány Svedberga a jdou si pro tři body. Naprosto zaslouženě.

56:18
    Višněvskij dostal přihrávku k modré čáře. Jeho následná pumelice se zastavil o beton brankaře, který vytěsnil puk do ochranné sítě.

55:45
    Hosté ale vyhráli vhazování a okamžitě dostali kus černé pryže z vlastního obranného pásma. Ufa tak musí začít s útokem od začátku.

55:40
    Trest na hostující straně. Za hákování putuje na lavici hanby Giliati.

54:17
    Pozorný Mantyla se postail do cesty Grigorenkovi a čistým hitem ho poslal k zemi. Po delší době se přerušuje, vhazovat se bude před brankou Kroselje.

53:28
    Víc prostoru – větší opatrnost. Jakoby se Salavat bál vložit veškeré síly do závěrečného náporu, vždyť nemá co ztratit.

51:50
    Glumac dostane dvě minuty za hrubost, stejně jako domácí Logjonov.

51:50
    Glumac způsoboval nemalé potíže před Svedbergem. Dostal, co proto a menší strkanici rozhodčí včas ukončili.

51:29
    Úplně osamocený Hertikainen netrefil bránu! Poté se strhla mela před brankovištěm a Makarov napálil z bekhendu břevno!

50:48
    Bodrov přišel u mantinalu o kotouč a následně se vedoucí tým osvobodil vyhozením puku do středního pásma. Tohle Záhřebu bude stačit.

49:25

48:51
    Nic nezměnil ani střelecký pokus Prochorkina, který vyprodukoval tažnou střelu, která se ale neujala. Hosté se osvobodili.

48:15
    Hartikainen poslal kus černé pryže k modré čáře. Tam pálil Višněvskij do houfu bránících hráčů před brankou.

47:25
    Na lavici hanby míří Perkovich. Ten dostává trest 2 + 10 minut za hru vysokou holí.

47:17
    Výborná defenzívní, ale zároveň útočná činnost Medveščaku. Domácí si jen s velkými obtížemi předávají kotouč, protože Chorvati aktivně napadají jejich rozehrávku.

46:02
    Hartikainen našel výbornou přihrávkou Lisina. Druhý zmiňovaný byl ve skvělé pozici, ale z té trefil jen gólmana.

45:31
    Hra je hodně plynulá a převrací se z jedné strany na druhou. Salavat se sice snaží, nicméně se nmeůže usadit v pásmu soupeře.

44:23
    Kvapil nějakým záhadným způsobem prostrčil kotouč na Mertla, jenž zakončoval z předbrankového prostoru pouze do betonu Svedberga.

43:08
    Tohle už bude pro Ufu hodně náročné. V podstatě nemožné, ale času zbývá ještě poměrně dost, tak uvidíme s čím Ufa vyrukuje.
    GILATI - 2:5

42:40
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Hedberg od mantinelu vyslal bekhendovou přihrávku napříč brankovištěm. Kotouč překvapivě doputoval až k hokejce STEFANA GILIATIHO, který zavěsil kus černé pryže pod horní konstrukci. Asistence. Edwin Hedberg.

42:05
    Už už to vypadalo, že Makarov dojede kutálející puk v prostoru mezikruží. Nakonec se mu to nepovedlo a Záhřeb se osvobodil.

41:21
    Chlystov si sjížděl přes celé kluziště na dalekonosnou přihrávku. T aale byla přetažená a zmiňovaný hráč puk nezachytil.

40:01

I druhá perioda nabídla zajímavou přestřelku. Viděli jsme tři góly. Domácí do druhé třetiny vlétli a už po šesti minutách hry se trefili dvakrát, narozdíl jediného gólu. Následně měli velký tlak, jenže z rychlé protiakce vrátil menší klid Záhřebu Kinrade. Do třetí třetiny tak půjde Medveščak s dvoubrankovým vedením.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:02
    Vedoucí tým se osvobodil výhozem přes všechny čáry. Čtveřice bránících střídá.

38:12
    Pře druhou sirénou je tu ale další trest na straně Medveščaku. Za podražení mítí na trestnou lavici Mertl.

37:50
    V závěru druhé periody se hraje pouze na jednu bránu, a to na tu Chorvatskou. Hosté se nicméně i pod tlakem brání s přehledem.

37:27

36:12
    Na hostujícího brankaře letí jedna střela za druhou. Ve všech případech si ale Krosejl dokázal poradit a zatím se hosté brání velmi dobře.

35:27
    A bude hůř! Jurčina podrazil soupeře a i on dostane trest. Následuje krátká dvojnásobná přesilovka Ufy.

33:37
    Saarinen putuje na lavici hanby za krosček. Přesilovou hru okusí Salavat.

33:11
    Lusin se dostal k odraženému kotouči zpoza brány. Okamžitě ho přeposílal z bekhendu mezi tři tyče, ale pozorný Krosejl zasáhl včas.

32:48
    Sledujeme opět atraktivní podívanou! Znovu zahrozil Višněvskij dorážel a Krosejl přerušil hru.

31:54
    Gilati měl na hokejce další branku! Jeho akce způsobila, že Svedberg padl k zemi, aby zabránil střele. Jenže puk tečoval tak, že prosvištěl vzduchem jen těsně vedle brrány.

30:46
    Rána jako z děla z hokejky Gončarova. Prudký projektil ale mezi tři tyče nezamířil a po delší době může zaútočit hostující tým.

30:12
    Domácí se ale nevzdávají a opět útočí. Višněvskij nebezpečně dorážel, jenže Krosejl kus černé pryže udržel před sebou.
    KINRADE - 2:4

29:01
    Přestřelka pokračuje! GEOFFREY KINRADE byl ve správnou chvíli na správném místě. Jeho spoluhráč Bjorkstrand přepadl přes brankaře, avšak puk se dostal právě k osamocenému Kinrademu, který měl lehkou práci a z blízkosti doklepl kotouč za brankovou čáru. Asistence: Gilbert, Brule, Jesse Saarinen.

28:16
    Další útočná akce Salavatu. Aktivní Nesterov si řekl o pas, který poté zužitkoval ke střele. Ta ale nebyla přesná.

27:08
    Lazarev se tlačil do útočné třetiny, nicméně v individuální akci neuspěl a o kus černé pryže přišel.

26:32
    Druhá třetina je zcela odlišná od té předchozí. Na Záhřeb evidentně dopadla deka a Medveščak má potíže. Ufa je v této fázi hry na koni.
    CHLYSTOV - 2:3

25:30
    Ufa právě vstřelila branku!
    A už je to pouze o jeden gól. Ačkoliv se Něstěrov nedokázal prosadit, naštěstí pro něj a jeho tým se tečovaný kotouč dostal přímo do jízdy DENISA CHLYSTOVA, a ten se dělovkou nemýlil. Krosejl se betonem jen marně natahoval. Asistence: Alexandr Nestěrov.

24:53

24:30
    Kvapil byl ve skvělé pozici! Nedokázal ale trefit prázdnou bránu. Svedberg se skokem přesunul a tuto střelu skvěle zneškodnil.

23:41
    Zatím se tato početní výhoda Záhřebu nedaří. Chorvatský tým se nemůže usadit v pásmu soupeře a Salavat se brání velmi dobře.

22:53
    Jenže Ufa míří do čtyř. Chlystov dostává menší trest za vražení na hrazení.
    SOIN - 1:3

21:42
    Domácí se velmi rychle vrací zpět do hry! Lazarev si sjel za svatyni Záhřebu, kde vyprodukoval bekhendovou přihrávku před brankoviště. To zužitkoval SERGEJ SOIN, jenž ranou z první dostal kotouč nad vyrážečku brankaře. Asistence: Anton Lazarev.

21:08
    O pár vteřin později už domácí vypálili. Lepisto z pravého prověřil pozornost Kroseljeho. Ten raději přerušil hru.

20:58
    Omark si sjížděl podél levé strany do útočné třetiny. Vyčkával na přihrávku, jenže té se nedočkal.

20:01

Úvodní třetina přinesla hodně velké překvapení! Záhřeb dnes není favoritem, alespoň dle papírových předpokladů. Na ty se ale nehraje a Medveščak vedl v 9. minutě už o tři góly! O druhý gól se postarala česká útočná trojice, konkrétně zásluhou Smoleńáka. Ufa po nepovedeném začátku stáhla z brány Svedberga. Do brány zamířil Sochackij, který zatím neinkasoval.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:18
    Z druhé strany se Gilati krásně prosmýkl až bránu, jenže u té si zlámal zuby. Sochackij ránu zmiňovaného hráče s přehledem lapil.

18:48
    Bodrov nahazoval kus černé pryže od modré před brankoviště. Tam se pokoušel prosadit Lazarev. Neúspěšně a hosté mohou zahrozit.

18:16
    Více prostoru na ledě nevyužil ani jeden z týmů. Nutno dodat, že Záhřeb se netlačí tolik do útoku, ale snaží se před odchodem do kabin udržet tříbrankový náskok.

16:16
    Vzápětí se do sebe pustil Parlett a Nesterov. Oba hráči dostává menší trest za hrubost.

16:16
    Další šance Salavatu! Mantyla nechal puk za sebou, čehož využil Hartikainen. Ten se natlačil před bránu, nicméně pozorného gólmana ani on nepřekonal.

15:19
    Arzmascev si řekl o pas k modré čáře. Dočkal se, avšak jeho následná tažná rána nebyla povedená. Do útoku míří Záhřeb.

14:50
    Rozhodně ale domácí Ufa přidala na tempu a snaží se v závěru první periody zlepšit alespoň trošku svou nelichotivou pozici.

13:44
    Už to mohlo být jen o dva góly! Engqvist ujížděl ze strany sám na Kroselje. Toho se snažil překonat ranou k bližší tyči, jenže kotouč se zastavil o beton hostujícího brankaře.

12:18
    Ačkoliv Nesterov dokázal udržet puk v útočné třetině, nevymyslel nic zajímavého. Z útočky ho pouze odevzdal soupeři.

11:46

11:06
    Změnilo se to poté, co domácí vyhráli vhazování v útočné třetině. Puk mířil okamžitě na Višněského, který prověřil pozornost Kroselje z mezikruží.

10:48
    Zatím se ale domácí trápí a na jejich hře je to vidět. Ufa se prosazuje jen s velkými obtížemí.

09:46
    Přichází šance na snížení. Perkovich dostává menší trest za podražení. Přesilovka pro Salavat.

08:42
    Tohle už je na Ufu příliš velké sousto! Svedberg míří na střídačku a ve hře ho nahradí Sochackij.
    GENOWAY - 0:3

08:42
    Tak tohle už začíná zavánět debaklem! Gilati si sjel podél mantinelu do pásma soupeře, v němž přesnou kolmicí k protější straně našel najetého COLBYHO GENWAYE, jenž vložil hůl do směru přihrávky a lehkou tečí usměrnil puk za záda branakře. Asistence: Edwin Hedberg, Stefano Giliati.

08:22

07:50
    Následně se to změnilo a Saarinen výbornou přihrávkou pod sebe našel Smoleňáka. Jeho pokus zneškodnil pozorný brankař.

07:18
    Hosté se velmi rychle vrátili před bránu Svedberga, jenže se nemohou propracovat k přesilovkovému rozestavení.

06:41
    Kvapil směřoval ze strany přihrávku na najetého Smoleňáka. Nepovedlo se a Záhřeb je vykázán z útočné třetiny.

06:22
    Je tu první vyloučení v zápase. Grigorenko obdrží menší trest za sekání. Přesilová hra pro Medveščak.

06:13
    Lepisto dostal přihrávku k modré čáře. O pár vteřin později vypálil, jenže střela mu nesedla a Krosejl tudíž zasahovat nemusel.

05:53
    Na výsledku nezměnil nic střelecký pokus Grigorenka. Hostující brankař kotouč zachytil a vyčkal na přerušení hry.

05:04
    Pro Ufu je to poměrně velký šok. Domácí tým je dnes favoritem, nicméně už po pěti minutách prohrává o dvě branky!
    SMOLEŇÁK - 0:2

04:17
    Útočná trojice českých hráčů se postarala od druhý gól Záhřebu. RADEK SMOLEŇÁK se natlačil před bránu, kde po krátkém čekání obdržel výbornou přihrávku zpoza branky z hokejky Kvapila. Prvně zmiňovaný poté pálil z prní a ranou po zemi se trefil k protilehlé tyči. Asistence: Mark Katic, Marek Kvapil.

03:05
    Začátek je z pohledu obou týmů velmi ofenzivní. Hraje se útočný hokej, a to je pro atraktivitu jen a jen dobře.

02:41
    Následně se už ale Salavat dočkal zakončení. Enqvist vyslal tažnou ránu ze strany, kterou dokázal Krosejl s přehledem zlikvidovat.

02:17
    Metljuk se vydal na útočný výlet, jenže v individuální akci neuspěl a o kus černé pryže přišel.

01:42
    Domácí se snažili o rychlou odpověď. Nepovedla se jim ale útočná kombinace a Ufa je vykázána z útočné třetiny.
    BJÖRKSTRAND - 0:1

00:25
    Tak to je rychlost! Hosté zůstali v útočném pásmu a hned v první minutě se prosazují. Brule se natlačil ze strany do brankoviště, kde Svedberg puk nedokázal zachytit. Kotouč se poté dokutálel k protější straně, přímo na PATRICKA BJÖRKSTRANDA, který se z dorážky nemýlil. Asistence: Geoffrey, Kinrade, Jesse, Saarinen.

00:20
    Bjorkstrand byl ve skvělé pozici, jenže z mezikruží trefil jen přesouvající se ho brankaře.

00:01

Velmi zajímavá může být z pohledu českého fanouška druhá lajna Záhřebu. V ní se totiž představí útočná trojice českých hráčů! Mertl bude hrát po boku Smoleňáka a Kvapila!

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepisto, Logjonov, Višněvskij, Gončarov, Bodrov, Arzamascev, Metljuk, Culygin – Engqvist, Grigorenko (C), Omark – Lisin, Makarov, Hartikainen – Soin, Nesterov, Lazarev – Chlystov, Chripunov, Prochorkin.

Medveščak Záhřeb: Kroselj ( Heeter) – Kindrade, Morrisson, Parlett, Mantyla, Jurčona, Katic – Brule, Bjorkstrans, Saarinen – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Gilati, Genoway, Hedberg – Glumac (C), Jamtin, Perkovich.

Rozhodčí: Beljajev, Rogačjov – Kučava, Nazarov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hezké hokejové páteční odpoledne! V dnešním duelu ruské kontinentální hokejové ligy, krátce KHL, se střetně Salavat Julajev Ufa, která na své půdě přivítá Medveščak Záhřeb. Zápasem Vás provede Martin Doležal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 22. Soin (Lazarev), 26. Chlystov (Nestěrov) – 1. Björkstrand (Kinrade, Saarinen), 5. Smoleňák (Katic, Kvapil), 9. Genoway (Hedberg, Giliati), 30. Kinrade (Brule, Saarinen), 43. Gilati (Hedberg)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (11. – 20.Sochackij ) – Lepisto, Logjonov, Višněvskij, Gončarov, Bodrov, Arzamascev, Metljuk, Culygin – Engqvist, Grigorenko (C), Omark – Lisin, Makarov, Hartikainen – Soin, Něstěrov, Lazarev – Chlystov, Chripunov, Prochorkin.
    Medveščak Záhřeb: Kroselj (Heeter) – Kindrade, Morrisson, Parlett, Mantyla, Jurčina, Katic – Brule, Björkstrans, Saarinen – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Gilati, Genoway, Hedberg – Glumac (C), Jamtin, Perkovich.

Rozhodčí: Beljajev, Rogačjov – Kučava, Nazarov