Salzburg – Admira 8:0 (kon.) | Sturm Graz – Rheindorf Altach 3:1 (kon.) | Ried – Mattersburg 0:1 (kon.)
Austria – Grödig 2:1 (kon.)
FK Austria Vídeň
2:1 (2:0)
SV Grödig
Sobota 17.10.2015, 18:30 • Franz Horr Stadion, Wiedeń • Rakouská Bundesliga • 12. kolo

Je za námi utkání nejvyšší soutěže našeho jižního souseda, ve kterém porazila domácí Austria Vídeň hostující SV Grödig poměrem 2:1. O výhře domácích rozhodl již v první půli domácí forvard Alex Gorgon. Ve druhé půli pouze snižoval Djurić.

Odemne je to pro dnešek vše a někdy příště u onlajnů napočtenou. (20:32:53)

90+2
    Další pokus o dlouhý pas za obranu končí v rukavicích Almera.

90+2
    Almer chytá pokus o pas za obranu.

90+1
    Rotpuller výborně zakročil proti pokusu o vysunutí hráče a odkopává.

90+1
    Almer bude odkopávat.

90
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Kayode, přichází Friesenbichler.

90
    A máme tu poslední střádání na straně Austrie.

89
    Gorgon minul branku Sweteho o několik metrů.

88
    Další faul na Kayodeho, uvidíme, zda-li ho rozhodčí ohodnotí žlutou kartou.

87
    Almer bude rozehrávat od vlastní brány, ale něják moc s rozehrávkou nespěchá.

87
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Kaat, přichází Serbest.

86
    Swet provede odkop, mezitím se připravuje střídání na straně Austrie Vídeň.

85
    Žlutou kartu dostává Sulimani. (SV Grödig).

85
    Ta zafungovala skvěle, ale míč stále u hráčů Austrie.

84
    Swete si staví čtyř člennou zeď.

84
    Kayode faulován ve slušné vzdálenosti od branky.

83
    Almer nespěchá s rozehrávkou od vlastní brány.

82
    Oba týmy začínají být nervózní, Windbichler tvrdě, ale čistě sestřelil Goiginera.

82
    Obrana Austrie odkopává dlouhý míč do vápna.

81
    Kayode vyslal do vápna nepřesný centr, Grödig u míče.

81
    Už nám probíhá závěrečná desetiminutovka, buďme zvědaví, jestli se domácím podaří vedení udržet.

80
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Rasner, přichází Wallner.

78
    Grödig právě vstřelil branku!
    A máme tu snížení! Do pokutového letěl z levé strany centr na Lucase Venuta, který se k centru nedostal protože jeje srazil obránce Austrie přímo na nohu SANDRO DJURIĆE, který střelou do levé šibenice nedal Almerovi vůbec žádnou šanci

77
    Ze standartní situace hosté nic nevytěžili – pískán útočný faul.

76
    Hosté otálejí s rozehráním standartky na útočné polovině.

75
    Žlutou kartu dostává Grünwald (FK Austria Vídeň).

75
    Martschinko bude vhazovat aut na úrovní šestnactky hostí.

74
    Martschinko zahrál aut přímo na brankáře Almera. Diváci opět pískají.

73
    Goiginerova nepříliš tvrdá střela nenadělala Almerovi problémy.

72
    Nepřesné zakončení hostujícího hráče znamená odkop od brány.

71
    Gorgonova střela protáhla Sweteho, ale ten nakonec nemusel zasahovat.

70
    Žlutou kartu dostává Rasner (SV Grödig).

69
    Almer zariskoval a hrál u postranní čáry, míč se dostl k jednomu z hostujících hráčů a zamířil na bránu, situaci však Almer za pomoci obrany zvládl.

68
    Pokus o centr do vápna zblokovala obrana, následně jeden z obránců odkopává.

68
    Grödig míří do útoku.

67
    Odpískán útočný faul hostů.

66
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Schütz, přichází Goiginger.

65
    Míč u Almera a větší část stadiónu píská.

64
    A opět kombinuje Austria na vlastní polovině a z hlediště se ozývá pískot!

63
    Velmi pěkné kličky předvedl u postranní čáry Christoph Martschinko, ale bohužel pro domácí, to k ničemu nevedlo.

62
    Aut pro domácí ve slibné pozici.

62
    Kayode v ofsajdu.

61
    Odpískán faul jednoho z hostujících hráčů, míč tak stále na kopačkách domácích.
    60. Kayodeho hlavička z velké blízkosti

60
    Prudků centr do vápna našel Kayodeho, který přestřelil branku Sweteho, dost možná jeho střela olízla břevno!

59
    Žlutou kartu za hru rukou dostává Maak (SV Grödig).

58
    Austria opět praktikuje typický občas prvního poločasu – kombinuje s míčem na vlastní půlce.

57
    Dlouhý míč na Kayodeho sražen do autu.

56
    Aut pro Grödig, který se pomalu stěhuje k brance domácích.

55
    Rotpuller fauloval

54
    Volný kop zahrál Gorgon, ale ohrozil pouze reklamní banery za bankou Sweteho.

54
    Žlutou kartu dostává Djurić (SV Grödig).

54
    Martschinko faulován Djurićem, bude to žlutá karta!

53
    Kayode se snažil dostat k přihrávce za obranu, ale to se mu nezadařilo.

52
    Obrana hostů působí podobně jako v první půli velice pevně, dokáže najít útočná síla Austrie v čele s Alexem Grogonem cestu k brance Sweteho?

51
    Windbichler vyslal z hranice vápna nebezpečnou střelu, která jen těsně minula břevno branky Grödigu.

50
    Austria bude zahrávat roh.

49
    Suliman nalezen v ofsajdu, zakončil, domácí se dožadují karty.

49
    Swete pomáhá svým obráncům s rozehrávkou.

48
    Grödig vstoupil do druhé půle aktivně, ale Austria se skvěle brání.

47
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Pichler, přichází Denner.

46
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Shikov, přichází Windbichler.

46

Skončila nám první půle utkání mezi domácí Austrií Vídeň a hostujícím SV Grödigem. V utkání je bezesporu aktivnější domácí celek, který vede po první půli 2:0, když se nejprve ve dvacáté minutě trefil Alex Gorgon a to samé zopakoval o 24 minut později. Druhá půle začne přibližně v 19:32

45

45
    Austria drží míč na vlastní polovině a čeká na závěrečný hvizd.

44
    Míč opět u Almera, který nespěchá s rozehrávkou.
    43. Alex GORGON - 2:0

43
    Austria právě vstřelila branku!
    Martschinko centroval z levé strany do vápna, kde byl připravený ALEX GORGON a posílá tak svou hlavičkou Austrii do vedení o dvě branky!

43
    Ačkoli hráči Austrie přišli o míč, tak jej vzápětí vybojovali a přecházejí do útoku.

42
    Shikov posílá opět na brankáře Almera.

41
    Domácí z rohu nic nevytěžili, následuje odkop od brány Grödigu.

40
    Tečované zakončení Kayodeho skončilo za brankovou čárou, roh pro Austrii.

39
    Austria opět kombinuje na vlastní polovině.

39
    Aut pro domácí po souboji u půlící čáry.

38
    Austrie z rohu nic nevytěžila a míč až u Almera.

37
    Volný kop zahrál Gorgon, po zákroku obrany bude následovat roh pro Austrii.

36
    Žlutou kartu dostává Pichler (SV Grödig).

35
    Obrovská šance domácích! Míč se po ose Shikov – Koch – Kayode dostal k Grünwaldovi a ten jej z bezprostřední blízkosti posílá vedle levé tyče branky Sweteho!

35
    Domácí opět kombinují na vlastní polovině.
    34. Sulimaniho tečovaná střela

34
    Nebezpečná tečovaná střela Sulimaniho vystrašila Almera, když jen těsně minula břevno.. Roh pro Grödig.

33
    Hosté z rohy nic nevytěžili, naopak vhazovat budou domácí.

32
    Sulimani trefil pouze Zulechnera ve zdi. Roh pro hosty.

31
    Schütz byl faulován na hranici velkého vápna Austrie, to bude volný kop z velmi nebezpečné pozice!

30
    Brauer fauloval Zulechera a rozhodnutí sudího se mu zrovna nelíbí.

29
    Kaat přenáší hru na Martschinka a ten míč ztrací.
    28. Gordonův nebezpečný oblouček

28
    Gorgon se dostal do situace 1 na 1 s brankářem Swetem, přehodil jej a jen díky reakci obránce Kainze se míč nedostal za brankovou čáru. Velká škoda pro domácí celek.

27
    A opět se obrana Austrie nepokouší o nic světoborného a posílá míč na brankáře.

26
    Opět Almer ve hře, obrana Austrie neponechává nic náhodě.

25
    Centr Strobla do vápna sbírá domácí obrana a zakládá proti akci.

24
    Pokus o přihrávku za obranu na Kayodeho nevyšel, míč má Swete.

23
    Kaat si nekomplikoval život a volí přihrávku na obránce.

22
    Austria po vstřelené brance působí velice aktivně i při hře na vlastní polovině.
    20. Alex GORGON - 1:0

20
    A máme tu první branku dnešního střetnutí! Swete podcenil střelu ALEXE GORGONA, která mu prošla za brankovou čáru, možná byl míč ještě tečován.

20
    Volný kop po ruce na útočné polovině zahrál Holzhauser, jeho centr byl zblokován.

19
    Hráči Austrie se drží u míče poblíž půlící čáry.

18
    Strobl zahrál volný kop, ale našel pouze obránce Austrie.

17
    Koch provedl vhazování, vzápětí pískán faul Kayodeho.

16
    Hráči Austrie se dožadují odpískání faulu ve středu pole, ale neděje se tak.

16
    Almer provede odkop od brány.

15
    Hráči Austrie kombinují mezi brankářem Almerem a obranou línií.

14
    Hráči Grödigu začínají útočnou fázi hry pomalou kombinací od vlastní branky.

14
    Brauerova střela minula branku Austrie o několik metrů.

13
    Hosté zahrávali roh, ale nedostali se k zakončení.

12
    Pichler zahraje volný kop u půlící čáry.
    11. Grünwaldova nebezpečná střela

11
    Swete vyběhnul na levou stranu vápna proti Zulechnerovi, který jej přehodil a snašející se míč se po několik hlavičkových soubojích dostal až k Grünwaldovi, jehož střelu vyrazil obránce Maak! Velká šance domácích.

10
    Kaat faulován.

10
    Koch přihrál Almerovi, který, ač problémech, odkopává.

9
    Hosté v ofsajdu, Austria bude rozehrávat od půlící čáry.

8
    Kochy vybojoval míč u na útočné polovině, ale vzápětí jej ztratil. Míč u Almera.

7
    Almer opět pomáhá bekům a odkopává míč na útočnou polovinu.

6
    Gorgonovu střelu z poza pokutového území chytá do náruče Swete.

6
    Grünwald vybojoval aut.

5
    Koch nedokázal zpracovat vysoký míč, aut pro Grödig.

4
    Ofsajd domácích.

3
    Austria kombinuje v okolí půlící čáry a hledá skulinku v obraně hostí.

3
    Almer pomohl obráncům s rozehrávkou.

2
    Rasnerova střela minula branku Almera o veliký kus.

2
    Koch nezpracoval přihrávku, aut pro hosty.

1
    Dlouhý nákop srazil Gorgon pouze k obránci Grödigu.

1

Na hřišti je již vše připraveno, co nevidět začneme. Výko provedou hráči domácí Austrie.

FK Austria Vídeň: Almer (C) – Shikov, Koch, Rotpuller, Martschinko – Grünwald, Holzhauser – Zulechner, Kaat, Gorgon – Kayode
    Náhradníci: Hadzikic – Windbichler, Vukojevic, Meilinger, Serbest, Friesenbichler, Salamon

SV Grödig: Swete – Pichler, Strobl (C), Maak, Kainz – Brauer, Rasner – Lucas Venuto, Djurić, Schütz – Sulimani
    Náhradníci: Strasser – Denner, Itter, Kerschbaum, Goiginer, Wallner, Gschweidl

Rozhodčí: Kollegger – Brandner, Steinacher.

SV Grödig

Hostující celek prozatím okupuje sedmou příčku Tipico Bundes ligy, z jedenácti utkání vyhrál pouze 3 a stejný počet skončil remízou. pět utkání tak celek trenéra Schöttela prohrál. Vzhldem k malým bodovým rozestupům směrem dolů potřebuje hostující tým sbírat body, na sestupovou příčku má náskok pouhých šest bodů.

Grödig . Wiener Neustadt 4:2 (přát)

Domácí celek zažívá vcelku úspěšný vstup do sezóny, z jedenácti utkání vyhrál šest utkání, tři remizoval a dvě utkání prohrál. To ho umisťuje na třetí příčku tabulky našeho jižního souseda. Před domácím celkem se v tabulce nachází pouze jejich městský rival – Rapid Vídeň a ambiciozní Salzburg. Na Rapid ztrací domácí celem pouhý bod a se Salzburgem mají bodů stejně, na druhou příčku ho tak odkazuje pouze horší skóre.

Nejlepší střelec: Alexander Gorgon – 7 branek (nejlepší v lize)

Austria Vídeň – Ried 1:1
    Sturm Graz – Austria Vídeň 2:0
    Wels – Austria Vídeň 0:7 (pohár)
    Austria Vídeň – Wolfsberger AC 1:0
    Rheindorf Altach – Austria Vídeň 1:2

Vítejte u dalšího utkání rakouské Tipico Bundes ligy, dnes budeme společně sledovat utkání FK Austria Vídeň – SV Grödig.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.