Chabarovsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 1:4 (kon.) | Novokuzněck – N.Novgorod 3:4 (po pr.)
Novosibirsk – Minsk 2:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Omsk 2:1 (po pr.) | Viťaz – Barys 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Slovan – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.) | Záhřeb – Jekatěrinburg 2:3 (po pr.)
Amur Chabarovsk
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
CSKA Moskva
Sobota 17.10.2015, 09:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Chabarovští hokejisté stále slaví tříbodový zisk se svými fanoušky, já se s vámi však již rozloučím. Přeji hezkou sobotu a příště na počtenou! (11:33:44)

Je vymalováno, v Platinum Areně Zolotoj propukla obrovská radost. Podceňovaný Amur totiž před vlastními fanoušky zdolal jasného favorita, loňského finalistu CSKA Moskva! Hosté sice deset minut před koncem vyrovnali z hole Radulova, nicméně necelé čtyři minuty před koncem vystřelil Amuru tři body po asistenci Tomáš Zohorny svým druhým gólem v zápase Vitalij Šulakov.

59:33
    Armějci to však stále zkouší bez gólmana, Sorokin opět jede na střídačku!

59:11
    Dělnov už je zpět na ledě, následovat bude přesilová hra Amuru.

59:04
    Moskvané hráli v šesti a o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto!

59:04
    S Hjalmarssonovým nahozením si Metsola poradil, bude se vhazovat v útočném pásmu CSKA.

58:51
    Domácí se osvobozují a jsou minutu od senzačního vítězství!

58:12
    Horké chvilky pro Amur. Hosté hrají bez gólmana a Geoff Platt z bezprostřední blízkosti nepřekonal Metsolu!

57:36
    Rána Blažijevského od modré postrádala přesnost, ale tlak CSKA i nadále pokračuje.

57:11
    Armějci dostávají skvělou příležitost k vyrovnání, Dělnov (CHA) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
    Vitalij ŠULAKOV - 3:2

56:13
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a berou si zpět ztracený náskok! Zub na modrou nabil napřaženému VITALIJI ŠULAKOVOVI, který mocně napřáhl a jeho projektil zapadl až za Sorokina. To je druhá branka pro domácího zadáka v dnešním utkání! Asistence: Arťom Zub, Tomáš Zohorna.

55:24
    Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Alexej Bondarev (MOS).

54:37
    Sergej Andronov to zkoušel z otočky, ale jeho střela nebyla vůbec přesná a puk skončil v rohu kluziště.

53:59
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát už jen šest minut a podle dění na ledě lze odtušit, že oba týmy chtějí o svém vítězství rozhodnout ještě v základní hrací době.

53:05
    Alexandr Radulov vybojoval vhazování v útočném pásmu, hra se postěhuje před Juhu Metsolu.

52:33
    Nervozita stoupá, hra je plná vyhrocených soubojů na hranici pravidel. Nyní se bude vhazovat před Iljou Sorokinem.

51:54
    To je velká rána pro domácí, kteří ještě ve 34. minutě vedli o dva góly. Nechme se překvapit, jak se bude vyvíjet zbytek zápasu.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 18. Wandell (Tolpeko), 28. Šulakov, 57. Šulakov (Zub, Zohorna) – 34. Kugryšev (Ljubimov), 51. Radulov

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Čerepanov, Aťušov, Verjovkin, Cerenok – Pervušin, Litovčenko, Zohorna – Tolpeko, Wandell, Fajzullin – Dělnov, Ušenin, Li – Tarasov, Gračjov, Železňov.
    CSKA Moskva: Fasth (41. Sorokin) – Děnisov, Ožiganov, Bondarev, Kutuzov, Panin, Vorobjov, Blažijevskij – Andronov, Radulov, Hjalmarsson – Ljubimov, Platt, Kugryšev – Telegin, Korotkov, Makarov – Košelev, Mamin, Kvartalnov – Světlakov.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Aljošin, Ivanov