Chabarovsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 1:4 (kon.) | Novokuzněck – N.Novgorod 3:4 (po pr.)
Novosibirsk – Minsk 2:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Omsk 2:1 (po pr.) | Viťaz – Barys 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Slovan – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.) | Záhřeb – Jekatěrinburg 2:3 (po pr.)
HC Slovan Bratislava
6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 17.10.2015, 17:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:20:26)

Česká stopa v utkání

Lukáš Kašpar (SBA) – 1 b (0+1), TOI: 16:28
    Václav Nedorost (SBA) – 1 b (1+0), TOI: 15:31

Ve třetí třetině už se nic závažného nestalo. Slovan dnešnímu utkání vládl od začátku až do konce a doslova rozdrtil přední celek Východní konference. O výhře bylo rozhodnuto prakticky už po první třetině, kterou Belasí ovládli v poměru 3:0. Další tři branky vstřelili domácí ve druhé třetině a připsali si jednu z nejvyšší výher v sezoně. Díky druhému vítězství v řadě se dostávají na dohled osmému HK Soči. Hokejisté Slovanu se rovněž postavili výrazně nepříznivé bilanci na domácím ledě, když ve své areně vyhráli v normální hrací době poprvé od 6. září. Naproti tomu tým Chanty – Mansijsku má nad čím přemýšlet. Hokejisté Jugry nevstřelili gól ani ve třetím utkání v řadě a velmi rychle mohou přijít o přední místo ve Východní konference, které si tak pracně vybojovávali.

59:20
    Fanoušci v Bratislavě jsou na nohách a tleskají svým oblíbencům.

58:55
    Ofsajd Slovanu.

58:32
    Sersenovu dělovku od modré Gelašvili vyrazil.

58:12
    Hosté hrají v plném počtu. Slovan patrně svou poslední přesilovku v utkání nevyužil.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Nagy prozkoušel Gelašviliho z pravého kruhu, brankář Jugry si poradil.

57:38
    Chlystov poslal kotouč z obranného pásma na střídačku. Vylučovat se nebude.

57:31
    Nagy našel pohlednou zadovkou Nedorosta, který se zblízka a trochu z úhlu neprosadil.

57:25
    Mihálik to zkusil zpoza levého kruhu, kotouč skončil ve výstroji připraveného Gelašviliho.

57:15
    Domácí svírají pod tlakem svého soupeře.

56:27
    Lušňák zakončoval kombinaci Slovanu z pravého kruhu, Gelašvili si však prostor u tyče pohlídal.

56:12
    Ještě jedna přesilová hra pro Slovan. Dvě minuty za podražení obdržel Konstantin Panov.

55:17
    Miklík zadovkou uvolnil Švarného, který si najel mezi kruhy, ovšem na Gelašviliho si nepřišel. Brankář Jugry si pohlídal prostor mezi lapačkou a tělem, kam obránce Slovanu mířil.

55:00
    Domácí hrají v plném počtu.

54:09
    Slovan bez problémů kontroluje nevýraznou přesilovou hru hostujícího celku.

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 6. Lušňák, 8. Tičar (Jeglič, Sersen), 17. Jeglič (Švarný, Šťastný), 34. Lušňák (Viedenský, Mihálik), 34. Nedorost (Kašpar, Luža), 37. Skalický (Lušňák)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Mihálik, Sersen, Valach, Švarný, Luža, Starosta, Rosandič – Nedorost, Nagy, Kašpar – Surový, Miklík, Bartovič – Tičar, Jeglič, Šťastný – Viedenský, Lušňák, Skalický.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (17.Gelašvili) – Ugolnikov, Antonov, Kalašnikov, Seleznjov, Vasilčenko, Pogorišnij, Chvostov – Rasskazov, Panov, Bortnikov – Volkov, Ivanov, Gusev – Ševčenko, Taratuchin, Sitnikov – Jašin, Varfolomejev, Medvěděv.

Rozhodčí: Vasiljev, Olenin – Michel, Strelcov