Žilina – Myjava 3:0 (kon.) | Skalica – Senica 0:3 (kon.)
MFK Skalica
0:3 (0:1)
FK Senica
sk Neděle 25.10.2015, 14:00 • MFK Skalica • Niké liga

Skončilo sa nám ďalšie stretnutie. Záhorácke derby v prospech Senice. Skalica dnes hrala naozaj zle, Senica sa naopak predviedla sympatickým bojovným výkonom. V Skalickej kabíne padnú isto tvrdé slová. Od nás je to pre dnešok všetko. O hodinu sa začína hokejové stretnutie v Skalici, kde domáci vyzvú Banskú Bystricu, tak sa máte ešte na čo tešiť. Zatiaľ dovidenia. (15:51:58)

90+2

90+1
    Stretnutie sa už len dohráva, Senica drží loptu a čaká na záverečný hvizd.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať ešte dve minúty!

89
    Akcia domácich, ktorú strelecky zakončoval Hlinka, no Šulla s pokojom chytá a loptu vykopáva čo najďalej od svojej brány.

88
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Jan Kalabiška, prichádza Pavol Cicman.

87
    V Skalici kričia fanúšikovia meno pána trénera Horného, ktorý dotiahol Skalicu až sem do FORTUNA ligy, no v tomto ročníku ju už nevedie.

86
    Opäť dnes aktívny Mário Kurák sa dostal s loptou do úniku, no jeho strela bola veľmi nepresná a Šulla v bráne hostí absolútne neohrozila.

84
    Krásna lopta dopredu na Kuráka, ktorý si chrbtom k bráne loptu dobre prebral a z otočky hľadal nabiehajúceho Ulricha na pravej strane, prihrávka bola príliš prudká a tak ju domáci hráč nestihol dobehnúť.

82
    Senica mala výhodu rohového kopu. Na prudký center do vnútra 16-tky skákalo viacero hráčov, no nikomu sa nepodarilo trafiť ideálne letiacu loptu.

79
    Lietavova akcia vyzerala veľmi dobre, potiahol si loptu na stred a strieľal, pričom zblokovaný pokus sa dostal k Ulrichovi, ktorého už ale od lopty odstavil rýchlo sa vracajú obranca Senice Pavlík.

77
    Šebesta poslal center do vnútra 16-tky, kde naň skákal Lietava, no to bolo asi všetko, čo predviedol. Vzápätí prudko vypálil spomínaný Šebesta, no Šulla aj s menšími problémami udržal loptu vo svojej náruči.

76
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Michal Klec, prichádza Tomáš Komara.

75
    Ulrich sa šikovne presadil na pravej strane cez dvoch hráčov FK Senica, poslal center do vápna, kde však Ciprys loptu hlavou len pohladil.

74
    Ivan Lietava má zranenie v oblasti hlavy, a tak musí byť ošetrený mimo hracej plochy.

72
    Dnešné stretnutie sleduje 2711 divákov.

70
    Hostia sa pokúsili o útok po ľavej strane, center v šestnástke odkopol razantne do bezpečia vracajúci sa Čermák.

68
    Michal Gašparík nádherne prenikal stredom ihriska, už sa dostával pred šestnástku, keď ho zozadu fauloval vracajúci sa obranca.

66
    Pillár a Čunta sa snažili niečo vymyslieť, no pri kombinácii si nerozumeli a lopta putuje mimo ihriska. Nasleduje vhadzovanie pre Skalicu.

64
    Senica dala gól!
    Opäť krásna práca hostí. Michal Klec poslal pekný pás na JANA KALABIŠKU, ktorý loptu prehodil za Fišanov chrbát.

62
    Michal Klec nedokázal spracovať prudkú loptu, a tak domáci získavajú vhadzovanie. Loptu si už do rúk berie Ciprys.

61
    Žltú kartu dostáva Jakub Hromada (FK Senica).

60
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Peter Vaško, prichádza Radoslav Ciprys.

57
    Martin Vrablec vypálil od tesne pred 16-tkou, no jeho pokus letel len nad brvno Šullovej brány.

54
    Čo k tomuto povedať. Jednoducho celé zle od Skalice a na druhej strane perfektná práca hostí. MICHAL KLEC využil zaváhanie domáceho obrancu a putoval sám na Fišana, ktorý vybehol, čím úplne uľahčil situáciu hráčovi zo Senice.

52
    Dopredu sa teraz dostali domáci, ktorí si tam ale príliš nerozumeli. K lopte sa mohol dostať striedajúci Kurák, pred ktorým výborne zakročili hostia.

50
    Tak teraz chýbalo veľmi málo a mohlo byť vyrovnané. Rýchlu akciu domácich zakončil v páde Ulrich. Šulla loptu vyrazil ľavou nohou do bezpečia.

49
    Pavol Majerník zatiahol loptu až k rohovému kopu. Poslal nebezpečne vyzerajúci center do vnútra 16 – tky, kde sa ho ale zmocnil Šulla.

47
    Tak po prvom polčase prišlo len k jednej zmene a to na domácej strane. Uvidíme, či sa odhodlá domáci tréner poslať do hry aj Ciprysa.

46
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Peter Mazan, prichádza Mário Kurák.

46
    Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas, ktorý sa niesol v nervóznom duchu. Videli sme 18 faulov, z toho 10 na domácej strane a 8 na strane hostí. Senica vedie 0:1 po krásnom góle Hromadu v úvode zápasu. Druhý polčas sa začne o pár minút.

45+4
    Prvý polčas sa skončil.

45+3
    Žltú kartu dostáva Peter Mazan (MFK Skalica).

45+2
    Žltú kartu dostáva Ivan Lietava (MFK Skalica).

45+1
    Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase ešte 4 minúty.

45
    Skalica vybojovala rohový kop, ktorý zahrával Majerník, no Ulrichova hlavička sa v bráne hostí neskončila.

43
    Gapšarík teraz nezvládol hlavičkový súboj, k lopte sa tak poľahky dostane Senica.

41
    Lietava sa snažil prebiť loptu cez stred ihriska, kde dobre zapracovala defenzíva hostí.

38
    Peter Mazan sa dopustil v strede ihriska nedovoleného zákroku, no rozhodca do vrecka pre ďalšiu žltú kartu ešte siahať nebude.

36
    Opäť Ľubomír Ulrich v dobrej palebnej pozícii, no snažil sa spolu so svojimi spoluhráčmi kombinovať, a tak sa Skalica pripravila o sľubnú šancu na vyrovnanie.

34
    Veľa faulov na oboch stranách. Stále sa prerušuje, čo bráni priebehu hry.

33
    Pekná fáza domácich. Skalica bola vyše dvoch minút nasťahovaná pred hosťujúcou bránou a jednoduchými prihrávkami sa snažili rozobrať obranu hostí. No ale opäť tam chýbala strela, ktorá by vytvorila závar.

32
    Opäť tu máme prerušenie. Tentoraz leží na trávniku zranený domáci hráč menom Peter Vaško. Veríme, že bude v poriadku.

31
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Jozef Dolný, prichádza Samuel Mráz.

30
    Po troch minútach sa konečne dostávame k hre. Priamy kop zahráva Jan Kalabiška, ktorého strela minula len tesne ľavú žrď Fišanovej brány.

28
    Po faule Konečného musí trávnik opustiť na nosidlách zranený Jožko Dolný.

27
    Za nepríjemný faul nohou vidí žltú kartu domáci hráč Roman Konečný.

25
    Po nepríjemnom súboji ostáva na trávniku Jakub Hromada strelec zatiaľ jediného dnešného gólu.

23
    Žltú kartu dostáva Ľubomír Ulrich (MFK Skalica).

22
    Šanca domácich. Vrablec poslal loptu na Ulricha, ktorý sa ocitol v podobnej situácii ako v zápase proti Michalovciam, no tentoraz sa mu skórovať nepodarilo. Škoda tejto akcii pre Skalicu.

20
    Tak teraz sa predviedli aj domáci. Konečný poslal krásny dlhý pas na rozbehnutého Mazana, ktorý ihneď poslal center na Lietavu, kde už ale zasiahol obranca hostí.

18
    Domáci sa snažia kombinovať na útočnej polovici súpera, no vôbec sa im nedarí. V podstate Skalica nepredviedla zatiaľ žiadnu vážnejšiu akciu.

16
    Rýchly prechod na útočnú polovicu, Ulrich bol ale zastavený nedovoleným spôsobom a sledovať budeme priamy voľný kop.

15
    Ivan Hladík sa ocitol v hlavičkovom súboji s domácim futbalistom. Hlavný rozhodca píska faul, no karta sa rozdávať nebude.

13
    Opäť hostia pri lopte. Po ich postupnej kombinácii sa pred šestnástkou ocitol voľný Pillár, ktorý mohol skúsiť priamu strelu, no dobre sa vrátil Vaško.

11
    Gašparík teraz svoju individuálnu akciu nedomyslel až do konca, keď sa najskôr dobre zbavil súpera, následne ale medzi dvojicou stopérov neuspel. Pri lopte teda opäť hráči Senice.

10
    Hostia následne zahrávali priamy voľný kop po tom, čo Lietava fauloval v blízkosti stredového kruhu. Nízky center ale nenašiel ani jedného z hráčov v červenom.

9
    Pavol Majerník hľadal dlhým centrom tiesneného Ivana Lietavu, ktorý sa ocitol vo veľmi tesnom ofsajde.

8
    Krátka séria centrov do pokutového územia Skalice sa gólom neskončila. Na loptu skákali Mazan a aj Lietava, no ani jeden nedokázal zatopiť pred brankárom Senice.

6
    Michal Gašparík dobiehal centrovanú loptu od Mazana, no gólman hostí Šulla sa pri nej ocitol skôr.

5
    Skalica drží útočné pásmo, no hostia zatiaľ pozorne bránia.

4
    Domáci faulovali, a tak majú hostia výhodu priameho kopu. Zahrával ho Klec spolu s Dolným, no táto útočná akcia im nevyšla. Loptu majú na svojich kopačkách domáci.

3
    Skalica od úvodnej minúty nasťahovaná na útočnej polovici hostí, no Senica sa vybrala do rýchleho protiútoku a JAKUB HROMADA krásnou strelou pod brvno posiela svoje mužstvo do vedenia.

1
    O úvodný výkop zápasu sa postarali hráči Senice. Tí sa s loptou okamžite stiahli na vlastnú polovicu, odkiaľ založia prvú útočnú akciu zápasu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Na štadióne nechýba ani fanklub hostí. Derby môže začať!

Hráči oboch celkov už prichádzajú v sprievode rozhodcovskej štvorice na hraciu plochu.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Fišan – Konečný, Vaško, Čermák, Mazan – Ulrich, Hlinka, Majerník, Vrablec – Gašparík, Lietava.
    Náhradníci: Lupač – Švrček, Jakubek, Šebesta, Kurák, Ciprys, Bariš.

FK Senica: Šulla – Pavlík, Hromada, Hladík, Klec – Dolný, Kalabiška, Pillár, Čunta – Hušek, Vengřinek.
    Náhradníci: Lukáč – Nemček, Krč, Komara, Mráz, Ventúra, Cicman.

Rozhodca: Ježík – Vorel, Mikulaj.

Vážení športoví fanúšikovia, vítam vás pri ďalšom futbalovom stretnutí. V tomto prenose sa zameriame na zápas našej najvyššej futbalovej súťaže, ktorá nesie názov Fortuna liga a čaká ju 14.kolo. V ňom sa proti sebe na štadióne v Skalici stretne MFK Skalica, ktorá vyzve do súboja o dôležité body FK Senicu. Zápas môžte od 14:00 sledovať live na našom online prenose.

Domáca Skalica (nováčik ligy) sa momentálne nachádza na 11.mieste, keď dokázala získať zatiaľ úvodných 10 bodov – 2 výhry, 7 prehier a 4 – krát sa zrodila remíza. Záhoráci čakajú už na víťazstvo 11 kôl. Práve dnes vo veľkom derby sa to môže prelomiť. MFK Skalica sa naposledy predstavila na pôde v Michalovciach. Domáci sa dostali do vedenie už v úvodných minútach. Presadil sa Ulrich, no to bolo zo strany Skalice všetko. O dve minúty Fišan inkasoval žltú kartu a bola nariadená penalta. Tú domáci s prehľadom využili, a tak bol stav zápasu vyrovnaný 1:1. V druhom polčase hostia strelili dva rýchle góly, a tak Michalovce porazili Skalicu 3:1.

FK Senica – hostia cestujú do Skalice za účelom, že potrebujú naplno bodovať, keďže tabuľka je veľmi vyrovnaná a každá strata bodov je zlá. Senica vo svojom poslednom zápase vycestovala na východ do Ružomberka, kde vyhrali tesne 0:1. Hostia sa nachádzajú na 8. mieste v tabuľke s počtom bodov 15.

Záhorácke derby sa už v tejto sezóne raz hralo. V Senici dokázali domáci futbalisti vyhrať nad nováčikom súťaže tesne 2:1. Už to vyzeralo na remízu 1:1, no v 94. minúte poslal do vedenia domácich víťazným gólom domáci hráč Hlohovský F.! Skalica už musí pretrhnúť čiernu sériu a konečne doma vyhrať. Podarí sa im to práve dnes a predbehnú Michalovce? Alebo sa naopak Senica vytiahne na 6. miesto v tabuľke? Priebeh a konečný výsledok zápasu môžte sledovať od 14:00. Zápasom vás bude sprevádzať Michal Štetina.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.