Vítkovice – Jihlava 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:3 (kon.) | Sparta – Chomutov 3:2 (kon.)
Pardubice – Slavia 1:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 22.01.2016, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Z města automobilů to je vše, na počtenou se těším u onlajnů znovu zítra. (19:04:29)
    Zajímavé hokejové prostředí = parádní fotografie!

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

Západočeši si ještě užívají děkovačku se svými čtyřmi fanoušky, kteří je přijeli do Mladé Boleslavi podpořit.

Karlovy Vary se představí zítra na ledě nedalekého Liberce, zatímco Bruslaři přivítají doma od 12:30 celek Plzně.

Utkání je u svého konce. Karlovarští položili základ k výhře dvěma vstřelenými góly v prvním dějství a poté už jen kontrolovali utkání. Energetici se prezentovali skvělým pohybem a dobrou hrou z obrany. Bruslařskému klubu naopak nevyšlo téměř nic včetně sedmi (!) neproměněných přesilovek.

59:25
    Radek Pořízek trefil z mezikruží jen plexisklo za karlovarskou bránou.

59:14
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Stejně jako v posledním zápase Mladé Boleslavi, ani tentokrát power-play Středočeši nezvládli. Puk poslal do brány ze středního pásma JAKUB VRÁNA. Bez asistence.

58:57
    Mladá Boleslav hraje v šesti hráčích v poli, Michal Krofta odjel na střídačku.

58:35
    Dudek nahazue na boleslavského brankáře.

57:46
    Hosté stále drží puk za karlovarskou brankou, což jim pomáhá k zisku třech bodů.

56:59
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Domácí si nemohou vytvořit tlak, který by k případnému vyrovnání potřebovali.

56:21
    Borovec vyslal do útoku Prokopa, jenže k němu hned sjeli dva bránící hráči a jeho střelu zblokovali do ochranné sítě.

55:31
    Lukáš Volf nahazuje do útočného pásma Mladé Boleslavi, domácí se budou samozřejmě snažit ještě o vyrovnání.

54:28
    V krátkém časovém sledu další icing hostí. Dokáží Středočeši urvat ještě remízu?

54:00
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

53:47
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři zničehonic vyrovnávají. Do pravého kruhu si najela staronová posila domácích LUKÁŠ VOLF a bez problému překonal karlovarského brankáře, který byl očividně překvapený. Asistence: Denis Pätoprstý, Radek Pořízek.

51:56

51:11
    Středočeši se ve vlastní přesilovce dopustili icingu.

50:17
    Boleslavští se nemohou usadit v pásmu, Západočeši dokázali vyhodit kotouč.

49:56
    Oddechový čas pro domácí.

49:56
    Menší trest za podražení dostal Jakub Truhlář (KVA). Boleslav tedy dostává k dispozici další početní výhodu.

49:22

49:08
    Dominik Tůma dostal přihrávku na modrou čáru, ale ani tentokrát Boleslavští Frčka nepřekonali.

47:52
    Šimon Červinský se v levém kruhu napřáhl, ale Frček jej vychytal.

47:22
    Po potyčce za karlovarskou brankou byl vyloučen Ondřej Pajk (KVA) – dvě minuty za hrubost.

47:22
    Kapitán staršího dorostu Mladé Boleslavi Milan Dančišin si najel s pukem do mezikruží, kde zahrozil, ale jeho šance na skorování byly zblokovány.

46:41
    Střela Ondřeje Pajka od modré skončila na hrudi Michala Krofty.

46:30

46:08
    Zdeněk Borovec obětavě zblokoval střelu a znovu svůj celek osvobozuje.

45:40
    Středočeši se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

45:24
    Hra se často přerušuje, což vyhovuje zejména domácím.

44:57
    Energetici mají tlak v útočném pásmu, ale málo střílejí.

44:30
    Lukáš Volf (MBL) je prvním vyloučeným hráčem na straně domácích. Inkasoval dvouminutový trest za sekání.

44:30
    Slibná dělovka Dominika Tůmy, jenže karlovarský brankář stejně chytá.

44:03
    Lukáš Volf mohl jet do přečíslení jenže, puk pohotově zachytil jeden z bránících hráčů a obrací hru.

43:35
    Jakud Dudek střílel z mezikruží, ale Krofta Boleslav podržel.

41:16
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Jakub Vrána, trefil ale jen brankáře.

40:53

40:19
    Bruslaři zahajují třetinu přesilovou hrou, brzy byla ale hra vykázána do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

40:01

Ve druhém dějství sice žádná branka nepadla, jenže i nadále byli lepším celkem Karlovarští, kteří si bez výraznějších problémů hlídají dvougólové vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:29.

40:00

39:42
    Veškeré pokusy domácích dostat se do pásma končí ve středním pásmu.

39:23
    Energie se osvobozuje, Boleslavští si nemohou vytvořit tlak.

38:57
    Tůmova střela od modré skončila těsně vedle branky.

38:53
    Opět vyloučení na straně hostů. Za podražení Jana Prokopa dostal Ladislav Zikmund (KVA) dvě minuty.

38:07
    Na Martina Osmíka zívala prázdná branka, jenže než stačil zakončit, byl už s pukem za klecí Mladé Boleslavi.

37:45
    Zakázané uvolnění na straně Karlových Varů.

37:09
    Daniel Babka ve velké šanci, jenže Michal Krofta parádními dvěma zákroky zachránil Bruslaře od dalšího inkasovaného gólu.

36:52
    Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

35:23
    Lukáš Volf si nabruslil po levé straně až k brankáři, v rozhodující okamžik toho ale příliš nevymyslel a trefil jen gólmana.

34:52
    Milan Průšek se mezi Frčkovy betony netrefil. Brankář hostí je včas sklapl.

33:52

33:40
    Lukáš Volf chtěl po uvolnění Karlových Varů založit ještě rychlý protiútok, ale čárový rozhodčí odpískal ofsajd.

32:49
    Zdeněk Borovec byl ve velké příležitosti, jenže ani jednou nestačil kotouč ideálně zpracovat.

32:30
    Západočeši se osvobozují.

31:57
    Uřidilova rána od modré orazítkovala jen mantinel za karlovarskou brankou.

31:52
    Ladislav Zikmund (KVA) podrazil Zdeňka Borovce, náleží mu tak dvě minuty na trestné lavici.

30:49
    Středočeši mají stále tlak, ale Ondřej Žalud na Jakuba Frčka z levého kruhu nevyzrál.

30:40

29:58
    Energetici posílají puk přes všechny čáry.

29:24
    Tomáš Nguyen se dostal v oslabení do úniku a z mezikruží prověřil Michala Kroftu.

28:40
    Boleslavští se k výraznému ohrožení hostující branky nedostali, vyloučen je Ondřej Pajk (KVA), který dostal dvě minuty za hákování.

28:14
    Lukáš Motloch byl při svém zakončení faulován, Boleslavi začíná výhoda!

27:20
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

26:27
    Jakub Vrána mířil z mezikruží pod břevno, ale puk nakonec přeskočil brankovou konstrukci.

25:38
    Diváci nesledují vůbec pohledný hokej, spíše urputné boje o každý kousek ledu.

24:56
    Puk vletěl až do horního světla, vhazuje se v obranném pásmu Karlových Varů.

23:03
    Vojtěch Němec objel branku a chtěl zakončit u pravé tyče, jenže Jakub Frček chytá výborně a nehnul svým betonem ani o píď.

21:53
    Diváci sledují skrumáž u trestných lavic a boje o puk, zatím se hraje bez větších šancí.

20:01

První dějství bylo v jasné režii Karlových Varů, které dokonale využily obranných chyb Bruslařského klubu a vedou zaslouženě o dva góly zásluhou Osmíka a Vrány. Boleslavští působili poněkud staticky a hostující klec téměř neohrozili. Změní se to v další třetině?

Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:00

19:47
    Ještě jedno buly před Kroftou, než se týmy rozejdou do kabin.

19:10
    Mladá Boleslav v útočném pásmu, jenže Denis Pätoprstý nestačil prostrčit kotouč k levé tyči.

17:19
    Maškova skrytá rána od modré mezi tři tyče nezapadla.

16:49
    Osmík vyzval k zakončení Michálka, jehož ale pronásledovalo několik bránících hráčů.

16:15

15:55
    Z mezikruží střílel Lukáš Volf, přihrávka mu ale příliš nesedla.

14:31
    Domácí mají hned od začátku tlak. Milan Průšek dostal navíc výbornou přihrávku přímo k levé tyči, kde stál, a která byla nepokrytá, jenže než puk zpracoval, brankář se stačil přesunout.

14:15
    Opět vyloučení pro hosty. Za krosček vůči Dominiku Tůmovi dostal dvě minuty Martin Osmík (KVA).

13:39
    Před důrazným Planým raději chytil letící puk do lapačky karlovarský brankář.

13:02

12:33
    Boleslavští znovu za svou brankou, v přesilovce ještě pořádně ani Frčka neohrozili.

11:02
    První vyloučení zápasu. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Patrik Michálek (KVA). Zvedne se hra domácích touto početní výhodou.

10:23
    Radek Pořízek ztratil puk, který hned zachytil JAKUB VRÁNA, jenž překonal Michala Kroftu chladnokrevně mířenou střelou z mezikruží. Asistence: Martin Osmík.

10:06
    Bruslaři se sice dostali na chvíli do útočného pásma, ale hosté je vůbec k ničemu nepustili.

08:51
    Západočeši jsou stále aktivnější na kotouči a diktují tempo hry na ledové ploše.

07:22
    Motlochova střela z velkého úhlu až od mantinelu nemohla Frčka překvapit.

06:25
    Tůmova rána od modré šla těsně vedle pravé tyče.

06:04
    Borovec chtěl poslat kotouč mezi levou tyč a brankáře, jenže se nenašla žádná skulinka, kudy by puk prošel.

05:37
    Boleslavští hráli poněkud staticky, Ondřej Žalud předvedl zkrat a namazal puk přímo na hůl MARTINU OSMÍKOVI, pro kterého nebyl žádný problém najet si do mezikruží a vymíchat Kroftu. Bez asistence.

04:03
    Závar v boleslavském brankovišti, aktivní Milan Davídek ale ani napodruhé boleslavského gólmana nepřekonal.

03:27
    Davídek dostal v předbrankovém prostoru možnost zakončit, ale Kroftu nepřekvapil.

03:00
    Motlochovi se nepodařilo nahodit do útočného pásma.

02:23
    Poprvé v utkání se přerušuje pro postavení útočícího hráče v brankovišti Mladé Boleslavi.

01:20
    Tůma nahodil kotouč od modré do skrumáže před brankou, Volf mohl následně zakončit do odkryté branky, jenže tak nestihl rychle učinit.

00:50
    Volf si najel s Pätoprstým po ose do útočné třetiny, hosté však jejich úmysly brzy zhatili.

00:01

V brankovišti domácích dostane šanci starší dorostenec Michal Krofta, naopak v karlovarské kleci se představí zkušený Jakub Frček.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Groh) – Mašek, Uřidil, Mlčoch, Tůma Žalud, Marček, Červinský – Průšek (C), Prokop, Volf, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Pořízek, Planý, Dančišin, Němec, Motloch

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Fuchsa) – Michálek, Beer, Pajk, Truhlář, Rulík (C), Dudek, Vodička – Osmík, Nguyen, Zikmund, Čejka, Vrána, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka

Rozhodčí: Horinek – Podrazil, Bosák.

Návrat do sestavy a zvučná posila aneb Boleslavští chtějí za každou cenu uspět
    Boleslavští trenéři se rozhodli zareagovat na novoroční nezdary a povolali do sestavy poprvé v této sezóně významnou postavu z loňských bojů o druhé místo v extralize. Útočník Lukáš Volf doposud působil v A týmu prvoligových Benátek nad Jizerou, dnes se však představí poprvé v této sezóně v rámci DHL Extraligy juniorů. Starou známou postavou v dresu Mladé Boleslavi je také Vojtěch Němec, jenž hrál poslední mistrovské utkání 13. října předchozího roku! Po dlouhém zranění nastoupí právě dnes. Shrnuto a podtrženo – Karlovy Vary to na ledě Bruslařského klubu nebudou mít jednoduché. I s tím ohledem, že někteří z hráčů mají bohaté zkušenosti z ruské MHL, v rámci které působili Západočeši ještě v předchozí sezóně.

Vzájemné zápasy
    Oba soupeři se zatím potkali v této sezóně jen jednou. Listopadové utkání měli domácí Energetici rozehrané solidně a vedli už 3:1, Bruslaři však zvládli ve třetím dějství vyrovnat a následně prohráli duel 3:4 po prodloužení. Páteční zápas bude důležitý a bude se hrát de facto o šest bodů, protože v případě prohry Boleslavských by se domácí ještě více vzdálili osmé pozici, na které figuruje aktuálně právě Vlčí smečka.

To karlovarská Vlčí smečka už v kalendářním roce 2016 bodovala hned dvakrát. Ze zlínského a olomouckého ledu si odvezla po úspěšném tripu celých šest bodů. Následné dva domácí zápasy s těžkými soupeři však Energii nevyšly. Západočeši nejprve podlehli rozjetému Třinci 3:6 a nestačili ani na loňského semifinalistu z Ostravy. S Vítkovicemi prohráli 2:6.

Loňský vicemistr DHL Extraligy juniorů prožívá hororový vstup do nového roku 2016, protože si nepřipsal ještě ani bod. Bruslaři měli v závěru kalendářního roku i v úvodu toho nového velké problémy především směrem dozadu. V novém roce navíc ještě v žádném utkání neinkasovali méně než čtyři branky. Aktuálně mají na svém kontě svěřenci trenérů Křivohlávka a Žabky už čtyři prohry v řadě. Vzchopí se proti loňskému účastníkovi ruské MHL, nebo ještě více prohloubí své tápání a propad v tabulce?

Dobrý den z Mladé Boleslavi, vytoužený pátek, hrací den DHL Extraligy juniorů, je tady a diváci se mohou těšit na další porci hokejových utkání v této soutěži. Ve městě automobilů se střetnou dva soupeři, kteří to k sobě nemají zrovna blízko. BK Mladá Boleslav přivítá HC Energii Karlovy Vary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 54. Volf (Pätoprstý, Pořízek) – 6. Osmík, 11. Vrána (Osmík), 60. Vrána

Rozhodčí: Horinek – Podrazil, Bosák