Boston – Anaheim 2:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:0 (kon.) | Carolina – Chicago 5:0 (kon.)
Ottawa – Buffalo 2:3 (kon.) | Florida – Toronto 5:1 (kon.) | Montreal – Columbus 2:5 (kon.)
Winnipeg – Arizona 5:2 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:2 (kon.) | San Jose – Colorado 6:1 (kon.)
Florida Panthers
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 27.01.2016, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL
    Krásná akce Kadriho!

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný vstup do středečního dne. (04:22:33)

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:51
    Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:15
    Martin Marinčin (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:26.

1. Aleksander Barkov (FLA) 1+0
    2. Jussi Jokinen (FLA) 1+1
    3. Roberto Luongo (FLA) 22 zák., 1 gól, 95,7%, 1 asistence.

Vyhrané vhazování: 28 – 31.

Florida vstoupila do zápasu s jedním z nejhorších týmů soutěže vlažně a po první třetině dokonce prohrávala. Zásluhou několika přesilovek a výborné prostřední periody se ale uklidnila a v závěrečné části si pohodlně došla pro třetí vítězství v řadě. Díky dalším dvěma bodům si Panteři upevnili vedení v Atlantické divizi a momentální druhé místo ve Východní konferenci. Toronto naopak prohrálo sedmý z posledních osmi duelů a na Východě se propadlo se na předposlední místo.

59:49
    Shawn Thornton se těsně před koncem zápasu chtěl poprat s Clunem, který však na jeho pobídku nereagoval. Tak jako tak jsou oba hráči vyloučení.

59:17
    Zápas se už několik minut pouze dohrává. Vše se chystá na oslavu dalšího domácího vítězství Floridy Panthers.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Chybu Matthiase mohl potrestat Logan Shaw, ovšem Reimer se pošesté překonat nenechal.

58:08
    Smith ukázal výborné krytí kotouče, jenže po následné přihrávce od Barkova jej golfákem promáchl.

57:18
    Gardiner ve středu hřiště zachytil letící puk, ale ani jeden z jeho kolegů na to nereagoval a v útoku ho nepodpořil.

56:24
    V posledních minutách se hraje pouze před Luongem. Domácí ve své snaze výrazně polevili.

55:47
    Po reklamní přestávce se kvůli zakázanému uvolnění Floridy hrálo jen pár vteřin.

55:31
    Hunwickova střela byla na ose hřiště tečovaná do Luongova protipohybu, avšak gólman Panthers si i s tímto poradil a přerušil hru.

55:16

54:57
    Rielly se dvěma rychlými kroky odpoutal od obránců, ale z levé strany nenašel skulinku v Luongově výstroji.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 24. Barkov (Campbell, Luongo), 28. Trocheck (Jokinen, Campbell), 35. Jokinen (Smith), 44. Smith (Gudbranson, Trocheck), 48. Petrovic – 18. Kadri (Holland, Gardiner)

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell (A), Gudbranson, Kulikov, Petrovic, Kampfer – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Shaw, Bjugstad, Howden – Knight, MacKenzie (A), Thornton.
    Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf (C), Gardiner, Rielly, Hunwick (A), Polák, Marinčin – Komarov, Kadri, Grabner – Parenteau, Bozak (A), Matthias – Lupul, Spaling, Holland – Winnik, Froese, Clune.

Rozhodčí: O´Rourke, Rehman – Amell, Sericolo.

Diváci: 14 585