Carpi FC – Palermo 1:1 (kon.) | Atalanta BC – Sassuolo 1:1 (kon.) | AS Řím – Frosinone 3:1 (kon.)
Carpi FC 1909
1:1 (0:1)
U.S. Citta di Palermo
Sobota 30.01.2016, 15:00Italská Serie A • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! Ve 22. kole italské Serie A přivítá sestupem ohrožený nováček z Carpi sicilské Palermo. Hosté jsou pouze 6 bodů nad sestupovými pozicemi a přesně tolik bodů je dělí právě od osmnáctého Carpi. V minulém kole nastoupilo Palermo poprvé pod novým koučem Giovannim Bosim, který je již čtvrtým trenérem, který v této sezoně Sicilany vede. Debut zažil Bosi úspěšný, Palermo porazilo doma Udinese jasně 4:1 a na tuto výhru bude chtít navázat na hřišti Carpi. Jenže Carpi je také na vzestupu, série čtyř zápasů bez porážky se ziskem osmi bodů dodala celku sebevědomí a naději, že se může zachránit. Carpi dokonce v minulém kole remizovalo 1:1 na půdě slavného Interu Milán. Čeká nás tedy rozhodně zajímavý souboj, který vypukne v 15:00 SEČ.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Carpi FC 1909: Belec – Zaccardo (C), S. Romagnoli, F. Poli – Cofie, Gagliolo, R. Bianco, Lollo, Letizia – Di Gaudio, Mbakogu.
    Náhradníci: Brkić, Colombi – Crimi, Daprelà, Lasagna, Mancosu, Martinho, Suagher, Sabelli, Gnahoré.

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino (C) – Struna, Goldaniga, G. González, Lazaar – Hiljemark, Jajalo, Čočev – F. Vázquez, Gilardino, Quaison.
    Náhradníci: Alastra – Anđelković, Balogh, Cionek, Cristante, Đurđević, Maresca, Morganella, Rispoli, Trajkovski, Vitiello, Bentivegna.

Rozhodčí: N. Rizzoli – A. Giallatini S. Ranghetti.

1

2
    Cofie centroval do šestnáctky Palerma, jenže míč našel pouze připravenou hostující obranu.

3
    Carpi drží míč na útočné polovině, nyní získalo vhazování u rohového praporku.

4
    Hosté si teď nerozuměli a míč jim utekl až k Sorrentinovi, který může v klidu rozehrát od své brány.

6
    Zatím se hraje s velkým nasazením na obou stranách a úvod zápasu je ve znamení spousty osobních soubojů ve středu hřiště.

7
    Mbakogu se na hranici šestnáctky dostal ke střele, ta mu však příliš nesedla a přibližně o dva metry minula Sorrentinovu bránu.

9
    Hosté měli k dispozici standardní situaci poblíž pokutového území soupeře, ale centrovaný míč letěl jen přímo do náruče brankáře Belece.

10
    Domácí zajímavě rozehráli standardku a Di Gaudio se nebezpečně prohnal z levé strany do vápna, v němž ho ovšem rázně zastavil González, který odkopl míč na roh.

11
    Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, dopředu se teď může vydat Palermo.

13
    Gilardino se marně zlobí poté, co mu byl odpískán těsný ofsajd. Míč připadá domácímu týmu.

15
    Carpi je zatím častěji na míči, ale hra se pohybuje převážně ve středu hřiště a brankáři dosud nebyli nijak prověřeni.

16
    Hiljemark se před šestnáctkou opřel levačkou do balónu a byla z toho hodně mizerná střela, která neohrozila Belece, ale jednoho z fanoušků ve dvacáté řadě.

18
    Mbakogu střílel z otočky a jeho střelu někdo z hostů lehce tečoval, takže z toho bude roh pro Carpi.

19
    Letizia centroval do vápna, v němž si pro míč pohotově došel Sorrentino.

20
    Mbakogu se při rychlém protiútoku snažil odpoutat od hostující obrany, jenže u něj byli rovnou tři obránci, s čímž si nedokázal poradit.

22
    Letizia mířil svou přízemní ranou na bližší tyč, Sorrentino se raději "prolétl", ale míč nakonec minul bránu.

24
    Palermo právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou zničehonic do vedení! Hiljemark dostal přihrávku na pravou stranu šestnáctky, z té našel uprostřed vápna ALBERTA GILARDINA, který využil nedůraznosti domácí obrany a přízemní střelou levačkou otevírá skóre. Asistence: Oscar Hiljemark.
    24. Alberto GILARDINO - 0:1

26
    Hostující fanoušci jsou rázem hodně slyšet, do Modeny jich přijelo poměrně dost, takže hráči v růžovém mají slušnou podporu v hledišti.

28
    Žlutou kartu dostává Robin Quaison (U.S. Citta di Palermo).

30
    Hosté hrozí hlavně z pravé strany, z té teď Hiljemark opět přihrával před bránu, ale tentokrát byla domácí obrana pozorná.

31
    Žlutou kartu dostává Isaac Cofie (Carpi FC 1909).

32
    Žlutou kartu dostává Franco Vázquez (U.S. Citta di Palermo).

33
    Cofie zkusil vypálit z velké dálky, ale střela se mu nepovedla a Sorrentino nemusel zasahovat.

35
    Na pěkný centr z pravé strany si do domácí šestnáctky naběhl Quaison, který hlavičkoval z dobré pozice, přesto však poslal míč jen vedle tyče.

37
    Další domácí střela zpoza vápna a opět nic nebezpečného, jelikož míč letěl hodně mimo bránu, navíc k tomu ještě s opačnou rotací.

39
    Struna dobře podporuje útok a Palermo je díky němu z pravé strany hodně nebezpečné! Slovinský krajní bek již poněkolikáté centroval do vápna, kde míč propadl k Čočevovi, který však v záklonu zakončil jen vysoko nad bránu.

42
    Vedoucí branka Palermu zcela zjevně pomohla, hráči v růžovém přebrali iniciativu, jsou teď nebezpečnější a častěji na míči.

45
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45+2
    Hraje se ve středu hřiště, první půle se chýlí ke konci.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase vede Palermo 1:0 zásluhou gólu Alberta Gilardina. Hostům vstřelená branka prospěla a v druhé části poločasu byli herně o něco lepším týmem. Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

46

46
    Střídání v týmu Carpi FC 1909: ze hřiště odchází Isaac Cofie, přichází Kevin Lasagna.

48
    Domácí měli po Goldanigově faulu k dispozici standardku, se kterou však nenaložili příliš dobře.

51
    I úvod druhého poločasu se nese v hodně bojovném duchu. Ve středu hřiště míč často mění majitele a prostor je hodně zahuštěný.

53
    Bianco zkusil vypálit z dálky, což je zatím prakticky jediný způsob, kterým se Carpi snaží ohrožovat Sorrentina, ten však ani nyní nemusel zasahovat.

56
    Carpi mělo k dispozici dva rohové kopy, ale v obou případech byla obrana Palerma úspěšná. Domácí stále marně čekají na gólovou šanci.

57
    Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Aleksandar Trajkovski.

60
    Střídání v týmu Carpi FC 1909: ze hřiště odchází Jerry Mbakogu, přichází Matteo Mancosu.

61
    Di Gaudio centroval do šestnáctky Palerma, jenže míč našel pouze hlavu obránce Goldanigy.

62
    Na druhé straně končí Gilardinův centr v náruči brankáře Belece a hra se následně opět přesouvá na polovinu Palerma.

65
    Útočnou snahu domácího týmu teď překazil odpískaný ofsajd.

67
    Hosté získali rohový kop, který rozehrál Hiljemark, jehož centr však nenašel nikoho v růžovém.

68
    Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Alberto Gilardino, přichází Bryan Cristante.
    Dosud jedinou branku zápasu měla na svědomí akce těchto dvou hráčů Palerma. Oscar Hiljemark se spolu s Albertem Gilardinem raduje z gólu na 0:1.

70
    Střídání v týmu Carpi FC 1909: ze hřiště odchází Fabrizio Poli, přichází Marco Crimi.

72
    Mancosu byl v pokutovém území Palerma poslán k zemi, ale Goldanigův zákrok rozhodčí neposoudil jako penaltový. Domácí hráči i fanoušci se teď hodně zlobí.

73
    Tak přeci jen to nakonec bude penalta pro Carpi! Celá situace po zákroku Goldanigy byla velmi nepřehledná, ale rozhodčí nakonec ukázal na značku pokutového kopu.
    73. Goldanigův penaltový faul.

74
    Žlutou kartu dostává Gaetano Letizia (Carpi FC 1909).
    Žlutou kartu dostává Aljaz Struna (U.S. Citta di Palermo).

74
    Carpi právě vstřelilo branku! Autorem branky z pokutového kopu je MATTEO MANCOSU, sám faulovaný se tedy ujal penalty, kterou bezpečně proměnil a srovnal na 1:1.
    74. Matteo MANCOSU - 1:1

77
    Palermo bylo ve druhé půli hodně pasivní, ale inkasovaná branka ho donutila začít opět útočit.

77
    Hiljemarkův rohový kop nenašel nikoho z hostujících hráčů.

79
    Vázquez se snažil dostihnout kolmý balón do šestnáctky, ale Belec včas vyběhl a byl u míče dříve.

82
    Di Gaudio měl k dispozici rohový kop, jeho centr našel pouze rukavice připraveného Sorrentina.

84
    Vázquez zahrozil v pokutovém území, když pohotově vypálil na bránu, jenže bránící hráč dokázal míč tečovat do zámezí. Palermo bude zahrávat roh.

85
    Rohový kop se hostům vůbec nepovedl, Belec bude rozehrávat od vlastní brány.

86
    Hosté teď dobře napadají a Carpi pod tlakem již poněkolikáté odevzdalo balón. Takhle mělo ovšem Palermo hrát v době, kdy vedlo 1:0.

88
    V posledních minutách je opravdu aktivnějším týmem Palermo, které teď získalo rohový kop.

89
    Rohu se jako vždy ujal Hiljemark, jehož centr skončil pouze v náruči brankáře Belece.

90+1
    Nastavují se 4 minuty nad rámec normální hrací doby. V útoku je opět Palermo.

90+3
    Carpi teď mělo obrovskou šanci skórovat z rychlého protiútoku, při němž se domácí dostali do přečíslení, ale bránící hráč skvěle vypíchl Di Gaudiovi balón!

90+4

Zápas končí remízou, která se dá považovat za spravedlivý výsledek. Hosté ve druhém poločase doplatili na svou pasivitu a nedokázali udržet jednogólový náskok z prvního poločasu. Carpi prodlužuje svou sérii zápasů bez porážky, ale nadále zůstává potopeno v sestupových vodách.

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (16:58:35)