Charleroi – Kortrijk 1:1 (kon.) | Anderlecht – Waregem 3:0 (kon.) | Leuven – Lokeren 3:3 (kon.)
Genk – Waasland-Beveren 6:1 (kon.)
Oud-Heverlee Leuven
3:3 (0:1)
Sporting Lokeren
Sobota 13.02.2016, 20:00 • Stadion Den Dreef • Belgická Jupiler Pro League • 26. kolo

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:15:35)

Velmi zajímavé utkání, které nám přineslo šest branek, je u konce! Hosté šli brzy do vedení, které jim vydrželo až do konce první půle, a to i přes velký počet neproměněných šancí Leuvenu. Ze druhé pětačtyřicetiminutovky uběhlo pár vteřin a už to bylo o dvě branky. Domácí pak ale začali proměňovat šance a zásluhou Kanua a Oja srovnali na 2:2! Jenže dvě minuty na to už zase prohrávali. Deset minut před koncem srovnal z penalty Bostock a domácí měli možnost na tři body, v 83. minutě byl vyloučen Odoi a Leuven měl v posledních minutách dvě obrovské šance! Hosty ale podržel Verhulst a body si tak oba celky rozdělí!

90+5

90+4
    Nejspíše poslední útočná snaha domácích končí autem pro Lokeren.

90+4
    A je to právě Terki, který krátce po svém příchodu dostává žlutou kartu za zdržování.

90+3
    Naposledy střídají v tomto zápase hráči Lokerenu, velmi pomalým tempem odchází Jajá, nahrazuje jej Terki.

90+2
    Následná standartní situace končí míčem v rukou Rioua, který rychle rozehrává.

90+2
    Domácí Volovyk musel takticky zastavit útok soupeře a vidí po zásluze žlutou kartu.

90+1
    Hlavní sudí přidává čtyři minuty nad rámec druhého poločasu!

90
    Neuvěřitelný zákrok Verhulsta! Téměř všichni domácí příznivci už měli ruce nad hlavou, ovšem brankář Lokerenu předvedl proti Kanuově střele nevídaný zákrok!

89
    Tlak domácích pokračuje, hosté jsou rádi, když míč odkopnou na polovinu svého soupeře.

88
    To je závěr! Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Ojo, jenže brankář Verhulst na brankové čáře předvedl fantastický reflex a vyráží na roh!

87
    Pokus Croizeta o střelu po zemi zastavuje pouze dobře připravená zeď Lokerenu!

86
    Výborná příležitost pro domácí! Asi metr za velkým vápnem budou rozehrávat přímý kop!

85
    Druhé střídání na straně hostů, místo Bolbata přichází Melnjak.

84
    Hostující lavička protestuje, ovšem hlavní sudí už tohle rozhodnutí nejspíše nezmění.

83
    Odoi šel do souboje šlapákem a sudí k překvapení všech vytahuje červenou kartu!

82
    Máme před sebou něco málo přes deset minut a už jsme viděli šest branek! Uvidíme, co nám přinese závěr zápasu.

81
    Leuven právě vstřelilo branku!
    Míč si postavil JOHN BOSTOCK a panenkovským dloubákem srovnává na 3:3!

79
    Ojo se dostal před ležícího Ingasona a zaškobrtl o jeho nohu, hlavní sudí píská penaltu pro domácí Leuven!

77
    Poprvé střídají i domácí, odchází Remacle, kterého nahrazuje Azevedo.

76
    K té se odhodlal Bolbat! Jeho technický oblouček přes zeď míjí o centimetry domácí svatyni! Příznivci Leuvenu si nyní pořádně oddychli!

75
    Přímý kop asi třiadvacet metrů od brány Riou, to je na střelu!

74
    Na jeden takový si teď naskočil Ojo, jenže brankář Verhulst na brankové čáře předvedl výborný zákrok!

73
    Domácí teď drží Lokeren hodně hluboko a do vápna lítá jeden centr za druhým!

71
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Hosté zareagovali tím nejlepším možným způsobem! Haraoui se svou patičkou ještě neuspěl. Jeho pokus ale Riou vyrazil pouze před sebe a MARKO MIRIČ už se střelou do prázdné brány neměl větší problémy!

70
    Uvidíme, jak na tuto branku zareagují hosté, protože domácí měli v těchto chvílích jasně navrch.

69
    Zasloužené vyrovnání! Croizet míč posunul na KIMA OJA, který střelou pod břevno z poměrně velkého úhlu srovnává na 2:2!

68
    Z dlouhé vzdálenosti střelu zvolil také Trossard, jenže i jeho pokus velmi nepřesný.

67
    Hráči Lokerenu šli nyní ve třech proti třem obráncům soupeře, Overmeire se rozhodl pro střelu, jenže ta končí vysoko nad!

66
    Do jednoho takového se nyní dostával Haraoui, ovšem domácí obránci byli připraveni.

65
    Nyní se toho zase tolik neděje, hosté se zatáhli hluboko na vlastní polovinu a vypadá to, že hrozit budou už jen z brejků.

63
    Trossard se nyní trochu zamotal do svých kliček a přichází o míč.

62
    Střílený centr do velkého vápna hostů, Verhulst připravený.

61
    Jajá se rozhodl pro technickou přízemní střelu, kterou zastavuje až tyč domácí brány! Opět to mohlo být o dva góly!

60
    Přímý kop z nějakých dvaadvaceti metrů teď vybojoval Bolbat! Uvidíme, jak s touto šancí hosté naloží.

58
    K hlavičce se dostal Ngawa, ovšem jeho pokus končí vysoko nad.

57
    Domácí jsou v těchto chvílích jasně lepším týmem a drží svého soupeře hodně hluboko na jeho polovině.

56
    Leuven se žene dopředu, jenže Croizet si příliš razantně předkopl míč a rozehrávat bude Verhulst.

55
    Domácí vybojovali roh, který ještě brankou neskončil, ovšem následné obléhání brány Verhulsta už přináší snížení! Remacle vyslal z pravé strany centr do šestnáctky, kde si míč nejlépe našel KANU, který svým hlavičkovým pokusem k pravé tyči nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci!

53
    Croizet se skvěle uvolnil, ovšem jeho následná střela končí hodně vysoko na tribuně, fandové domácího týmu pískají.

52
    Momentálně se hraje nahoru-dolů, jedna útočná akce střídá druhou, domácí mají více ze hry.

51
    Haraoui si udělal prostor a vystřelil! Riou ale nadvakrát jeho pokus kryje!

50
    Hráči i fanoušci Leuvenu se dožadovali odpískání penalty, jenže sudí Wouters zůstává klidný.

49
    Míč si vzal na starost Bostock, jehož pokus končí díky teči ve zdi na tyči! Smůla domácích dnes nebere konce!

48
    Domácí dostali možnost rozehrání přímého kopu z velmi dobré vzdálenosti!

46
    Hosté v půli střídali, Tičinoviče nahradil Galitsios.

46
    Výborný vstup Lokerenu do druhé půle! Hosté rozehrávali na půli, jenže se rozhodli pro rychlo rozehrávku, míč dostal DENNIS ODOI, který ze strany postupoval sám na Rioua, kterého následně technicky obstřelil a posílá Lokeren do vedení už o dvě branky!

46

Následná standartka už nebezpečí pro Lokeren nepřinesla a to znamená jediné, první poločas je u svého konce! Domácí byli téměř celou první pětačtyřicetiminutovku lepším týmem a vytvořili si plno šancí, ovšem prohrávají o jednu branku, v 7. minutě se totiž prosadil hostující obránce Ignason. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která začne zhruba ve 21:06.

45+3

45+2
    Za řeči navíc dostává žlutou kartu hostující Bolbat.

45+2
    Standartní situace číslo dvě, téměř z totožného místa jako před malou chvílí.

45+1
    Dobrá standartní situace pro domácí tým v závěru prvního poločasu!

45
    A další dobrá příležitost, Ojo se pověsil do vzduchu, ale jeho hlavičkový pokus končí těsně nad.

43
    Leuven může litovat těch neproměněných šancí! Na šestnástce se objevil Croizet, který technickou střelu tlačil k tyči. Jeho pokus ale končí o centimetry vedle brány Verhulsta.

42
    Dalšímu pokusu Ngawy chyběla razance a Verhulst tak s ní neměl problémy.

41
    Další dvě dobré příležitosti pro domácí, nejprve odražený prošel na Bostocka, jehož pokus byl zblokovaný. Následně se míč dostal na Ngawu, ovšem jeho pokus končí vysoko nad!

40
    Ojo místo přihrávky volil individuální postup a o míč přišel. Jeho spoluhráči u nyní hodně vyčinili.

39
    Hráči Leuvenu si dávali přednost a málem se jim to vymstilo. Rychlý brejk Lokerenu totiž zastavuje špatná přihrávka Overmeireho.

37
    Nyní se hraje ve vysokém tempu a jedna útočná akce střídá druhou, další roh pro Leuven.

36
    Domácí Houdret musel zastavit rychlý brejk soupeře a vidí po zásluze žlutou kartu.

35
    Rohový kop i na druhé straně, dnes čtvrtý pro Lokeren.

34
    Špatný výběh Verhulsta, Ojo měl před sebou prázdnou bránu a jednoho obránce, kterého svým hlavičkovým pokusem trefil! Domácí fanoušci se dožadují penalty, ale vypadalo to, že hlavička Oja hostujícího Ngawu do ruky netrefila.

33
    Už je ale vše v pořádku a hra může pokračovat. Domácí vybojovali třetí rohový kop.

32
    Na hřišti teď zůstal ležet jeden z domácích hráčů, sudí přerušuje hru.

30
    Mohlo být srovnáno! Ojo si udělal prostor a posunul míč na Remacleho, ten jej poslal zpátky na Oja, který z deseti metrů hlavičkuje pouze do prostoru, kde stál Verhulst!

29
    Hosté šli do dobrého brejku, jenže jej celý vyřešili špatně, přihrávkou do ofsajdu.

28
    Standartní situace pro hosty, Joao Carlos sice míč prodloužil, ale tam už nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

27
    Kombinace hráčů Leuvenu na malém prostoru, konečná přihrávka mířila na Oja, ovšem byla hodně prudká a domácí útočník tak míč nemohl stihnout.

26
    Dnes zatím velmi aktivní Croizet opět natáhl ke střele, která i tentokráte končí vedle brány Verhulsta.

25
    Míč si vzal na starost Jajá, ovšem ten trefuje jen dobře postavenou domácí zeď!

24
    Hodně zajímavá standartní situace pro Lokeren. Vypadá to na střelu!

23
    Ojo ve skluzu zasáhl svého soupeře a i on může být rád, že prozatím nevidí kartu.

21
    Pas na Trossarda neprošel. Před domácím hráčem skvěle zasáhl Ingason.

20
    V těchto chvílích jsou to domácí, kteří jsou lepším celkem a sahají po vyrovnání!

19
    A z následné akce toho byla i velká šance! Nejprve sudí nechal výhodu za zákrok vysokou nohou, míč si vzal Houdret, který se dostal až do vápna soupeře, kde upadl! Domácí příznivci se dožadovali odpískání penalty, hlavní sudí však nepíská! Následně se míč dostal na Oja, ten ale trefuje dobře postaveného obránce!

18
    První rohový kop v tomto zápase teď vybojovali i domácí fotbalisté.

17
    Verhulst vyběhl a vyboxoval míč na Trossarda, ten odcentroval a byl to Croizet, který ještě lehce nadzvedl míč. Brankář Riou ale pozorný!

16
    Ostrý zákrok, jasná žlutá karta pro hostujícího Miriče. Standartka pro Leuven!

15
    Trossard si naváděl míč na střed a obránci soupeře ustupovali. Domácí záložník se tedy rozhodl pro střelu, která končí vysoko nad!

13
    Mirič teď zastavil dobře se rozvíjející útok domácích a může být rád, že nevidí žlutou kartu.

12
    Brankář Verhulst teď hodně zdržoval hru, což se nelíbí domácím příznivcům. Wouters už běží hostujícího gólmana napomenout.

11
    Celou situaci nyní dobrým výběhem vyřešil brankář Riou a už hledá, komu by rozehrál.

10
    Druhý rohový kop v tomto zápase pro Lokeren. Moc dobře víme, jak před malou chvílí dopadl ten první.

8
    Domácí se vydali ihned dopředu, jenže je jim odpískán útočný faul.

7
    A z následného rohu jdou hosté také do vedení! První hlavičku ještě Riou vyrazil před sebe, ovšem na dorážku SVERRIRA INGASONA už nestačil, 0:1!

6
    Hosté zahrozili z brejku, konkrétně to byl Trossard, jenže brankář Riou s problémy vyráží na rohový kop!

4
    Do výborné příležitosti se dostával Ojo, ovšem tomu byl odmáván a následně i odpískán ofsajd.

3
    Další útočná snaha Leuvenu, tentokráte si hostující obránci poradili odkopem na tribunu.

2
    Nástup domácích do zápasu byl velmi dobrý, po dobré kombinaci se uvolnil Croizet, který svou střelou hned v úvodu vystrašil brankáře Verhulsta.

1

Oud-Heverlee Leuven: (4-2-3-1) Riou – Ngawa, Kanu, Volovyk, Monteyne – Houdret, Bostock – Remacle, Croizet, Trossard – Ojo
    Náhradníci: Lenaerts, Reynaud, Cerigioni, Azevedo, Uroševič, Asamoah, Lokando

KSC Lokeren: (4-4-2) Verhulst – Tičinovič, Ingason, Joao Carlos, Odoi – Mirič, Overmeire, Ňinaj, Bolbat – Jajá, Haraoui
    Náhradníci: Barry, Patosi, Dessers, Abdurahimi, Melnjak, Enoh

Rozhodčí: Wouters – Baillieul, Hillaert.

Leuven v posledním vzájemném zápase vyhrál poměrem 2:1. Jak ale zápas o hodně důležité body dopadne nyní? Sledujte náš online přenos!

KSC Lokeren, zatím jedenáctý tým s 28 body. Od posledního místo dělí hosty pouze pět bodů a to také není kdovíjaký náskok! Hosté už čtyři zápasy čekají na výhru, naposledy vyhráli dva dny po Vánocích loňského roku. A to výsledkem 3:2 na hřišti Beverenu.

Domácí Oud-Heverlee Leuven je pouze bod od posledního a zároveň sestupujícího místa. Leuven je sice třetí od konce, ale má na svém kontě pouze 24 bodů. Šest výher, šest remíz a třináct proher. To není příliš dobrá bilance a domácí to v boji o udržení ještě budou mít hodně těžké. V posledním kole hrál Leuven v Beverenu, zápas skončil remízou 2:2.

Zdravím všechny fotbalové příznivce a zároveň přeji hezký večer. Do konce belgické Jupiler Pro League zbývá odehrát pouhých pět kol. V jednom ze zápasů na sebe narazí Oud-Heverlee Leuven a KSC Lokeren.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Štěpán Slovák

Branky: 55. Kanu, 69. Ojo, 81. Bostock (pen.) – 7. Ingason, 46. Odoi, 71. Mirič

Karty:   36. Houdret (LEU), 90+2. Volovyk (LEU) – 16. Mirič (LOK), 45+2. Bolbat (LOK), 90+4. Terki (LOK)   83. Odoi (LOK)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 12:7. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:15.
    Oud-Heverlee Leuven: (4-2-3-1) Riou – Ngawa, Kanu, Volovyk, Monteyne – Houdret, Bostock – Remacle (77. Azevedo), Croizet, Trossard – Ojo
    Náhradníci: Lenaerts, Reynaud, Cerigioni, Azevedo, Asamoah, Lokando, Calvé

Sporting Lokeren: (4-4-2) Verhulst – Tičinovič (46. Galitsios), Ingason, Joao Carlos, Odoi – Mirič, Overmeire, Ňinaj, Bolbat (85. Melnjak) – Jajá (90+3 Terki), Haraoui
    Náhradníci: Barry, Patosi, Dessers, Melnjak, Enoh, Galitsios, Terki

Rozhodčí: Wouters – Baillieul, Hillaert