Nové Mesto n/V – Pohronie 0:1 (kon.) | Prešov – Haniska 6:0 (kon.) | L. Mikuláš – FC Košice 3:0 (kon.)
Nitra – B. Bystrica 1:1 (kon.) | MFK Zvolen – Teplička n. Váhom 1:0 (kon.)
FC Tatran Prešov
6:0 (0:0)
FK Haniska
sk Sobota 12.03.2016, 14:30MONACObet liga

Je dobojované. Po bezgólovom prvom polčase Prešovčania deklasovali celok FK Haniska vysoko 6:0. V druhom dejstve boli jednoznačne lepším tímom a do tabuľky si tak pripisujú ďalšie tri body, vďaka čomu zotrvajú na druhej priečke tabuľky. Vyše 400 divákov v Prešove sledovalo v druhom polčase jednostranný futbal, v ktorom Šarišania svojho súpera vyprevadili so zahanbujúcou prehrou. (16:20:02)

90+1

90+1
    Za myselné odkopnutie lopty videl v závere stretnutia žltú kartu ešte hosťujúci hráč Tibor Nagy.

90+1
    A právne v nej mohli Prešovčania udrieť siedmykrát. Voda ale nedokázal usmerniť loptu v šestnástke do brány hostí.

90
    V závere stretnutia sa bude hrať ešte jedna nadstavená minúta.

90
    A plynúť začala posledná minúta dnešného stretnutia. Prešov má loptu na svojich kopačkách a čaká na záverečný hvizd hlavného rozhodcu Nemčeka.

89
    Sledovať budeme ešte jednu z posledných útočných akcií hráčov Hanisky. Dlhá nakopávaná lopta skončila v moci brankára Taliana.

89
    Keresteš bol teraz v strede poľa faulovaný, čo vyplýva z frustrácie hosťujúcich futbalistov, ktorí prehrávajú o zahanbujúcich šesť gólov.

88
    Pri lopte je Dzurík, ktorý teraz do hry zapojil po dlhom čase aj brankára Taliana.

88
    Majerník sa po ošetrení vrátil na ihrisku. Do konca zápasu ostávajú dve minúty.

87
    Bude sa pokračovať v hre. Prešovčania si prihrávajú loptu na vlastnej polovici. Zápas sa dohrá v pokojnom tempe za potlesku vďačných domácich fanúšikov.

86
    Na trávniku teraz ostal ležať hosťujúci kapitán Majerník, ktorého zrejme v závere zápasu trápia kŕče. Je ošetrovaný priamo na ihrisku.

86
    Voda to teraz skúšal po ľavej strane, no ani nadvakrát nedokázal prihrávkou z bránkovej čiary nájsť spoluhráča.

85
    Do konca zápasu ostáva päť minút. Prešov nastrieľal svojmu súperovi poltucet gólov v druhom polčase a zaslúžene si dnes na konto pripíše tri body.

84
    Peter Katona sa v závere zápasu porúča z ihriska, keď ho na ihrisku vystrieda Filip Voda.

83
    Prešov dal gól!
    Hostia sa ale teraz pred vlastnou šestnástkou dopustili obrovskej chyby. Dominik Jacko sa síce po strele spred šestnástky nepresadil, no hetrik v zápase zavŕšil Hector Tubonemi, ktorý pohodlne poslal loptu do opustenej brány.

82
    Fedor teraz dobre prečítal hru, loptu ukryl vo svojom náručí a svojich spoluhráčov poslal dopredu.

81
    Prešov drží loptu vo svojej moci v strede poľa, vďaka päťgólovému náskoku sa nikam neponáhľa a čaká za záverečným hvizdom dnešného duelu.

80
    V záverečných desiatich minútach sa na ihrisku objaví aj Samuel Ondira, ktorý na ihrisku vystrieda Viktora Maťaša.

Dávid Lech

Branky: 51. P. Jacko (pen.), 56. Tubonemi, 57. Hruška, 67. Katona, 72. Tubonemi (pen.), 83. Tubonemi

Karty:   69. Micherda (PRE) – 50. Horváth (HNS), 71. Majerník (HNS), 73. Fedor (HNS), 90+1. Nagy (HNS)

FC Tatran Prešov: Talian – Petko, P. Jacko (C), Tubonemi, Dzurík, Katona, Keresteš, Micherda, Hruška, Bartek, Luberda
    Náhradníci: Ferenc – M. Kraľovič, Lukáč, Mikluš, Voda, S. Kraľovič, D. Jacko

FK Haniska: Fedor – Maťaš, Labun, Beck, Gallo, Cicman, Horváth, Pekár, Borovský, Kolbas, Majerník (C)
    Náhradníci: Lipčák – Ondira, Klimek, Nagy, Hrubovčák, Molnár, Pástor

Rozhodčí: Nemček – Jánošík, Jekkel