Angers – Toulouse 2:3 (kon.) | Monaco – Montpellier 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Lille 0:1 (kon.)
Guingamp – Nice 2:3 (kon.) | Troyes – Marseille 1:1 (kon.) | Lorient – GFC Ajaccio 1:0 (kon.)
PSG – Nantes 4:0 (kon.) | Caen – Bordeaux 1:0 (kon.) | Remeš – Lyon 4:1 (kon.)
Rennes – Bastia 1:2 (kon.)
AS Monaco
2:0 (2:0)
Montpellier HSC
Sobota 14.05.2016, 21:00 • Stade Louis II. (Monaco) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Je za námi konec posledního zápasu letošního ročníku Ligue 1. Domácí si velmi zkušeně pohlídali třetí místo tabulky, když dokázali díky dvěma gólům z prvního poločasu porazit Montpellier 2:0. (22:51:08)

90+3

90+3
    Centr do vápna pokryl Pionnier, a to je to poslední, co se v dnešním zápase stane.

90+3
    Již běží poslední minuta. Ještě jedna standardka pro domácí celek.
    90+2. Šance hostů v samém závěru

90+2
    Po rohovém koou Montpellieru se tak trochu komicky odrazil balon ke zcela volnému Bérigaudovi, ten ale u tyče nedokázal míč dopravit do odkryté brány!

90+1
    Zápas se bude nastavovat o tři minuty.

90
    Fabinho zastavil rodící se šanci soupeře a dostává žlutou kartu.

89
    Do konce utkání chybí poslední desítky vteřin. U balonu budou teď hosté.

87
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Vágner Love, přichází Guido Carrillo.
    87. Individuální akce Vágnera Love

87
    Vágner Love nyní prošel s míčem na kopačce prakticky přes polovinu hřiště. Dokázal se dostat i do zakončení, jenže zamířil těsně mimo! Krásná individuální akce!

85
    Hosté se nadále velmi sympaticky snaží s výsledkem něco udělat. Hraje se sice na polovině domácích, avšak Subašič může být zatím v klidu.

83
    Konec zápasu a zároveň konec letošní sezony se neúprosně blíží. Do konce zápasu chybí poslední minutky.

81
    Po přihrávce z pravé strany byl ve velmi dobré střelecké pozici Bakar, jenže ránu levačkou poslal nad bránu a Subašič zasahovat nemusel.

80
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Djamel Bakar.

78
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází Hélder Costa.
    76. Ani v další velké šanci nedokázali domácí dopravit míč do brány

76
    A další gólovka Monaca! Tentokrát opět Ivan Cavaleiro obešel gólmana a trefil tyč. Následně doráželi Vágner Love a Dirar. Jenže první jmenovaný trefil před odkrytou bránou obránce a druhý jmenovaný zamířil na bránu!
    74. Šance Cavaleiry

74
    Třetí gól domácích měl nyní na kopačce Ivan Cavaleiro, jenže po kličce brankáři trefil jen brankáře a následně z dorážky také nedopravil míč do brány!

72
    V přerušené hře dostal za jeden z předchozích faulů žlutou kartu domácí obránce Wallace.

71
    Dabo pokazil na polovině hřiště rozehrávku a následně raději fauloval. U míče jsou domácí.

69
    Boudebouz nakonec kopal rohy dva. Ten druhý spolehlivě do rukavic schoval Subašič.

68
    Po přímém kopu hostů bude následovat ještě kop rohový.

67
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Tiemoué Bakayoko.

67
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Kévin Bérigaud.
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Souleymane Camara, přichází Joris Marveaux.

66
    Faulovaný byl nyní Dabo a následuje další přímý kop pro hostující celek.

65
    Po rychle rozehraném autu a následné kombinaci se míč dostal na hranici vápna k volnému Lemarovi, ten ale z dobré pozice zamířil hodně mimo.

63
    Po faulu na Moutinha budou rozehrávat domácí fotbalisté.

62
    Nadále se dá konstatovat, že sledujeme celkem poklidnou podívanou. Přestože je stadion v Monaku zaplněný celkem slušně, hraje se před velmi komorní atmosférou.

60
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Ivan Cavaleiro. Jeho střelu z úhlu dokázal gólman Pionnier vyrazit na roh.

59
    Domácí se snaží držet balon daleko od brány soupeře. Nutno dodat, že se jim to zatím moc nedaří.

57
    Po následném rohovém kopu se hosté již k zakončení nedostali.
    56. Nebezpečná šance Ningy

56
    Velmi těžký zákrok si nyní připsal Subašič, který dobře vyrazil k tyči mířící přízemní střelu Ningy.

55
    Hosté jsou v těchto chvílích aktivnější. Hraje se více na polovině domácího celku.

54
    Zpoza vápna zkusil vypálit Sanson. Gólman Subašič by se na jeho ránu natahoval těžko, nesměla by ale mířit asi metr nad břevno.

52
    Přesně na polovině hřiště fauloval Dirar, míč budou mít hosté.

51
    Další pokus domácích o útočný výpad skončil ofsajdem.

50
    Pěkný křížný pas na levé křídlo posílal Toulalan, hosté ale trochu ošemetnou situaci zvládli a balon doputoval k brankáři Pionnierovi.

49
    Z velké dálky zkusil nyní vystřelit hostující Deplagne, brankář Suvašič jeho přízemní ránu schoval do rukavic.

49
    Střílený centr do vápna posílal Martin, defenziva Monaca ale dokázala míč odvrátit mimo vápno.

48
    Po nakrátko rozehraném rohu domácí faulovali a bude z toho takový zkrácený roh pro hosty.

47
    Po centru z levé strany se sice Camara nedostal k zakončení, je z toho aspoň rohový kop pro hosty.

46
    Hosté se pokusili vstoupit do druhého poločasu aktivně, domácí ale jejich útočné snažení brzdí již na polovině hřiště.

46

Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas může pokračovat druhým poločasem.

Je za námi první poločas zápasu, po kterém vede domácí Monaco s přehledem 2:0. Tento výsledek zajišťuje domácím třetí místo a účast v předkole Ligy mistrů, takže ani po změně stran se nedá očekávat nějaké velké drama.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Již se hraje poslední minuta prvního poločase. Balon se pohybuje ve středu pole. Dá se očekávat, že se první poločas nebude nijak dlouze nastavovat.

44
    Opět se k balonu dostával Raggi. Teď dokázal dokonce i zakončit, jenže s jeho slabou střelou neměl hostující gólman problémy.

42
    Na levé straně se za míčem hnal Raggi, nedokázal ho ale udržet na hrací ploše.

41
    I v závěru poločasu se hraje ve slušném tempu. Míč za obranu dostával Vágner Love, blíže k balonu měl ale vybíhající gólman Pionnier.

39
    Čas rychle plyne a do konce poločasu chybí něco málo přes pět minut. Hraje se ve středu hřiště.

37
    Ještě na vlastní polovině byl faulovaný Toulalan, míč budou mít hráči Monaca.

36
    Domácí hrají ve velké pohodě a kontrolují zápas. Hosté se nadále musí soustředit hlavně na defenzivu.

34
    Vágner Love pěkně vnikl do vápna, jeho střílenou přihrávku hostující defenziva odvrátila.
    32. FABINHO - 2:0

32
    Monaco právě vstřelilo branku!
    FABINHO velmi pohodlně poslal míč k tyči a z pokutového kopu skóruje. Monaco vede v zápase 2:0!
    31. Faul Hiltona

31
    Hilton fauloval Vágnera Love a je z toho pokutový kop pro Monaco.

31
    Penalta pro domácí!

30
    Máme za sebou první půlhodinu prvního poločasu. Tempo hry se zvyšuje a sledujeme zajímavou podívanou.

28
    Domácí měli šanci v podobě rohového kopu. Centr do vápna hostující obrana dobře odvrátila.
    27. Šance, ve které byl Vágner Love

27
    Obrovskou gólovou šanci měl nyní Vágner Love, který se řítil sám na brankáře Pionniera. Ten předvedl výborný a zároveň šťastný zákrok a stav zápasu je nadále 1:0.

25
    Domácí jsou nadále o něco málo aktivnější. Opticky ale nadále sledujeme vyrovnaný zápas.

23
    Následný přímý kop skončil jen ve zdi hráčů Montpellieru. Domácí jsou nadále u míče.

21
    Hostující Dabo nyní faulem na hranici vápna zastavil velkou šanci domácích a dostává žlutou kartu. Navíc je tu velmi zajímavý přímý kop.

19
    Domácí nakonec kopali rohové kopy dva. Po tom druhém hlavičkoval Ricardo Carvalho, zamířil nad bránu.

18
    Po rychlé útočné akci Monaca je tu rohový kop pro domácí celek.

16
    Domácí očividně spoléhají na rychlé protiútoky. Jakmile získají balon, ženou se do útočná akce.

14
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, jenže Monaco zatím dobře brání a udržuje si v pohodě jednobrankový náskok.

12
    Hosté kopali rohový kop. Po zajímavém signálu se dostali až k zakončení, avšak míč skončil mimo a navíc byl mávaný ofsajd.

11
    Stále sledujeme poklidný fotbal ve středu pole. Domácí mohou být s dosavadním průběhem zápasu spokojeni.

9
    Opticky sledujeme vyrovnaný fotbal. Ve větším klidu mohou hrát ale domácí, kteří díky vedení 1:0 drží třetí místo ligové tabulky, které zajišťuje předkolo Ligy mistrů.

8
    Domácí jsou nadále aktivnější. Hraje se ale spíše ve středu pole.

7
    Po rohovém kopu se hosté v poklidu ubránili. Následně doputoval míč až k brankáři Suvašičovi, který bude rozehrávat.

6
    Střílený centr mířící do brány musel nyní gólman Pionnier vyboxovat mimo. Následuje rohový kop.

5
    Nyní jsou u míče hosté, kteří se snaží něco vymyslet. Domácí jsou ale zatažení do defenzivy a čekají, s čím přijde soupeř.
    3. Ivan CAVALEIRO - 1:0

3
    Po rychlém protiútoku po pravé straně si na malé vápno naběhl IVAN CAVALEIRO, který v pohodě dorazil povedený centr do odkryté brány – 1:0!

2
    Zakombinovat se pokoušeli hosté. Míč jim ale bez cizího zavinění odskočil do zámezí.

1

Monaco ztrácí na druhé příčce tři body na Lyon. Vzhledem k horším vzájemným zápasům ho již nemůže přeskočit, pozor si musí dát na čtvrté Nice, které ztrácí dva body.

Hráči obou týmů již nastupují na trávník. Za pár desítek vteřin začne poslední kolo letošního ročníku Ligue 1.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Nástup hráčů Monaca na rozcvičku

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, R. Carvalho, Raggi, Wallace – Toulalan, Moutinho – Dirar, Lemar, Cavaleiro – Love.
    Náhradníci: Nardi – Jemerson, Carrillo, Bakayoko, Costa, Echiejile, Traoré.

Montpellier HSC: Pionnier – Dabo, Hilton, Congré, Deplagne – Sanson, Skhiri, Martin – Ninga, Boudebouz, Camara.
    Náhradníci: Ligali – J. Marveaux, M. Yatabaré, Rémy, Saihi, Bérigaud, Bakar.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani.

Vítejte u sledování online reportáže ze zápasu 38. kola francouzské Ligue 1. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj domácího celku AS Monaco proti hostujícímu Montpellieru. Favoritem zápasu budou domácí fotbalisté, kterým patří se ziskem dvaašedesáti bodů třetí příčka. Hosté jsou aktuálně jedenáctí a bodů mají devětačtyřicet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.