Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Florida 4:2 (kon.) | Toronto – Vancouver 6:3 (kon.)
NY Islanders – Edmonton 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Columbus 2:1 (po pr.) | Nashville – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.)
Dallas – Chicago 2:3 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:0 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 0:5 (kon.)
Detroit – Edmonton 1:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 5:1 (kon.)
Washington Capitals
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Florida Panthers
Neděle 06.11.2016, 00:10 • Verizon Center, Washington • NHL

Pro českého fanouška je určitě důležité to, že utkání nedohrál Jaromír Jágr. Ten odstoupil po první třetině z důvodu zranění v dolní části těla. Odehrál pět střídání a nepřipsal si žádný bod. Floridě rozhodně chyběl.

59:05
    Tak přece. Luongo míří na střídačku, Florida to ještě zkusí!
    53:27 Lars ELLER - 4:2

53:27
    Washington právě vstřelil branku!
    Jak jednoduchý hokej dokáže být... Střela od modré se zastavila v brankovišti, tam puk našel LARS ELLER a poslal jej až za brankovou čáru. Capitals se tak dostávají do velice výhodné pozice. Rozhodně ale zaslouženě. Asistence: John Carlson, Andre Burakovsky.
    50:58 T. J. Oshie - 3:2

50:58
    Máme tu téměř dokonalý obrat. Podruhé v zápase se prosadil T. J. OSHIE a gól to byl parádní. Oshie si opět našel horní růžek, ten stejný jako při jeho první brance, a dokonale jej vymetl. Asistence: Nicklas Bäckström a Nate Schmidt.
    48:42 Alexandr OVEČKIN - 2:2

48:42
    A opět začínáme od nuly! Orpik vypálil pumelici od modré čáry, tu ještě tečoval před Luongem střelec s velkým S – ALEXANDR OVEČKIN. Luongo nestihl zareagovat. Asistence: Brooks Orpik, Nate Schmidt.

45:28
    Johansson již poněkolikáté v této třetině pálil z pravého kruhu, avšak Luongo použil svoji vyrážečku k tomu, aby zlikvidoval šanci. Bez Luonga by Florida už dávno prohrávala.

43:43
    Capitals krásně vykombinovali situaci, když si třikrát přihráli z první. Zakončoval Kuzněcov z pozice pravého kruhu, ale Luongo byl opět perfektně připravený.

43:30
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Marchessault – 2 min., podražení).
    42:32 Reilly SMITH - 1:2

42:32
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida využívá přesilovku a jde do vedení. REILLY SMITH nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se před všechny bránící hráče a tváří v tvář Holtbymu poslal kotouč za brankovou čáru. Krásná akce útočníka hostů. Asistence: Vincent Trocheck a Jason Demers.

42:00
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Marcus Johansson – 2 min., vysoká hůl).

Jaromír Jágr se ve druhé třetině vůbec neobjevil na ledě. Zatím není jasné, jaký je důvod jeho absence.

36:22
    Fantastický Luongo! Určitě nebudeme daleko od pravdy, když se řekne, že teď chytil stoprocentní gól. Bäckström před ním stál tváři v tvář, ale vypálený kotouč se zastavil v lapačce gólmana Panthers. Jakoby měl ve výstroji magnet na puky.

31:05
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., vysoká hůl).
    30:40 T. J. Oshie - 1:1

30:40
    Pokud pustíte tyto dva hráče do přečíslení dvou na jednoho, příliš často se nemýlí. Ovečkin naservíroval kotouč přesně na hůl T. J. OSHIEMU, který trefil přesně horní růžek Luongovy svatyně. Ten byl absolutně bez šance zasáhnout. Asistence: Alexandr Ovečkin.

25:46
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Shane Harper – 2 min., nedovolené bránění).

25:35
    Jeden z domácích hráčů nastřelil tyč!

24:06
    Williams v obrovské šanci nedokázal zvednout puk tak, aby prošel nad betonem Luonga. Ten ve druhé třetině drží svůj tým.

22:54
    Opět zakončoval Ovečkin. Luongo proti němu vytáhl skvělý semafor. Kdyby na poslední chvíli nezareagoval, šla by jeho rána do šibenice.

21:00
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jared McCann – 2 min., vysoká hůl).

19:30
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., podražení).

11:17
    Trocheck zakončoval přečíslení dvou na jednoho, ale nedokázal usměrnit puk. Barkov mu mohl přihrát dříve, první jmenovaný byl totiž už příliš blízko brance.
    05:17 Jared MCCANN - 0:1

05:17
    Máme tady první branku zápasu! Do vedení jdou hosté. Petrovic poslal střílenou přihrávku na branku, tu tečoval čepelí hole JARED MCCANN a puk skončil až v síti. Asistence: Alex Petrovic a Kyle Rau.

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 31. Oshie (Ovečkin), 49. Ovečkin (Orpik, Schmidt), 51. Oshie (Bäckström, Schmidt), 54. Eller (Carlson, Burakovsky) – 6. McCann (Petrovic, Rau), 43. R. Smith (Trocheck, Demers)

Washington Capitals: Holtby – Orlov, Carlson, Alzner, Niskanen, Orpik, Schmidt – Ovečkin (C), Bäckström, Williams – Johansson, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Eller, Oshie – Sanford, Beagle, Winnik.
    Florida Panthers: Luongo – Demers, Yandle, Ekblad, Matheson, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Marchessault – R. Smith, Trocheck, Sceviour – Rau, Malgin, McCann – Harper, McKegg, MacKenzie.