Barys – Jekatěrinburg 4:0 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 4:5 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Petrohrad 1:7 (kon.)

Jakub Kovář (SEV) 1 zák., 1, gól, 50,0%
    Vojtěch Polák (SEV 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:43 (17:35:04)

Statistiky: Střely: 42 – 59; Střely na bránu: 20-26; Vhazování: 32-30; Zablokované střely: 18-12; Hity: 11-16; Fauly: 4-2; Trestné minuty: 12-8.

Čerepovec vyslal na bránu soupeře více střel, jenže na rozdíl od Viťazu žádný gól nevstřelil a při pohledu na výsledek jednoznačně prohrál. Na domácí straně podal skvělý výkon Harri Säteri, který vychytal čisté konto. Úvodní gól vstřelil v závěru první třetiny Miro Aaltonen, který byl nakonec vítězný. Druhé dějství gól sice nepřineslo, ale v tom třetím se dvakrát prosadil Maxim Afigenov a účet uzavřel Alexej Kopejkin. Prosadit se mohl také český útočník Roman Horák, jeho gól ale nebyl po hrubé chybě hostů uznán, zatímco Jakub Kovář byl po první části střídán. Konečný výsledek. HC Viťaz 4 Severstal Čerepovec 0.

59:04
    Severstal si vzal oddechový čas a brankář Roman Smirjagin zůstal na střídačce.

59:04
    Roman Horák dnes mohl vstřelit gól a také ho vstřelil, jenže nebyl uznán, a nyní putuje na trestnou lavici za hrubost.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:02
    Hra se během posledních minut utkání přelévala ze strany na stranu a hosté vytvořili před Harri Säterim obrovský závar, po kterém byla k vidění potyčka, gól ovšem na straně hostů stále nikde.

54:42
    Druhý inkasovaný gól Čerepovec výrazně nalomil a od té doby už je na ledové ploše vidět pouze jeden tým. Na střely je to přitom vyrovnané ve třetí třetině 6:6.

53:00
    HC Viťaz v třetí části dominuje, faktem ovšem je, že mu to hosté hodně usnadňují.

50:45
    Roman Horák středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma a roztahoval hru doleva, jeden z hostujících hráčů ale jeho přihrávku vystihl a srazil ji do ochranné sítě.
    49:30 Alexej KOPEJKIN - 4:0

49:30
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Čerepovec propadl ve vlastním pásmu a ALEXEJ KOPEJKIN si před bránu najel na volný puk, o které nikdo nejevil zájem, a z blízkosti ho napálil střelou s příklepem do pravého horního rohu brány. Asistence: Alexandr Nikulin a Maxim Afinogenov.
    48:48 Roman Horák skvěle zakončil únik, gól neplatil.

48:48
    Viťaz právě vstřelil branku, která nebyla uznána!
    Adam Masuhr namazal puk v útočném pásmu nepřesnou přihrávkou na hůl Romana Horáka, který samostatný únik zakončil nekompromisní střelou pod horní tyč, jeho gól ovšem nebyl uznán.

48:01
    Clay Wilson se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici, jeho následná rána s příklepem ale byla sražena mimo.

47:53
    Igor Golovkov a Clay Wilson se do sebe pustili v blízkosti domácí brány a oba dva dostali čtyři minuty za hrubost.

46:46
    Dnešní utkání sleduje 3 670 diváků.

46:46
    Stanislav Romanov dostal menší trest za držení protihráče a na dvě minuty usedl na trestnou lavici.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. M. Aaltonen (Kopejkin, Kempe), 43. Afinogenov (S. Romanov), 46. Afinogenov (Jeřábek, Makejev), 50. Kopejkin (A. Nikulin, Afinogenov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri – Jeřábek, Katičev, A. Semjonov (C), Golovkov, S. Romanov, Gimajev, Voronkov – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Horák, Soloduchin, Šitikov – Cyganov, Vyglazov, Kokšarov – Dostojnov.
    Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (21. Smirjagin) – Masuhr, Wilson, Jevsejenkov (C), Stasenko, D. Ježov, Kudako, Sizov – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Magogin, Mons, Ugarov – Skorochodov, Kazakovcev, A. Vorobjov – Karlin.

Rozhodčí: Vladimir Baluska, Pavel Komarov. Čároví: Konstantin Gordenko, Viktor Tomilov

Diváci: 3 670