Zvolen – Nové Zámky 4:3 (kon.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 7:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:4 (kon.)
Košice – Poprad 1:2 (kon.) | Trenčín – Martin 3:4 (kon.)
MsHK Žilina
7:3 (3:0, 3:3, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 13.11.2016, 17:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
    Severské derby v Žiline, pripíšu si dnes vlci body?

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák (A), Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Prokop – Handlovský, Hovorka (C), Jurík – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Gmitter

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Šiška, Nádašdi, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Bobček, Oravec – Huna Ri., Huna Ró., Huna Ru. – Kriška, Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Rozhodca: Novák – Stanzel, Návratek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na ľade máme hráčov oboch tímov, o chvíľku začíname.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly pre Petra Húževku, puk teda dostáva Žilina.

00:09
    Hneď v úvode zápasu minisúboj dvojice skúsených hráčov – Peter Húževka preveril strelou Karola Križana. Úspešnejší bol brankár Liptákov.

00:42
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rehák – 2 min., nedovolené bránenie).

01:05
    Domáci posielajú puk cez všetky čiary.

01:29
    Hokejisti Liptovského Mikuláša už sú rozostavení v presilovkovej formácii, Tomek zatiaľ odoláva.

01:59
    Marek Uram sa nepresadil v súboji za bránkou Tomáša Tomeka, Vlci získavajú puk a posielajú ho cez všetky čiary až ku Karolovi Križanovi.

02:30
    Domáci sa výborne bránia, hostia zatiaľ nemali vážnejšiu príležitosť.

02:42
    Domáci v plnom počte.

03:25
    Obrovská šanca domácich, v ktorej sa ocitol Filip Ondruš. Mladý útočník Žiliny však nevyzrel na skúseného Karola Križana v bránke hostí.

03:59
    Domáci sa však po hre v oslabení dostávajú do tempa, Emil Švec výbornou strelou preveril pozornosť gólmana Liptovského Mikuláša.

04:25
    Delovka obrancu MsHK Denisa Reháka od modrej čiary, Karol Križan síce mal problémy, ale napokon to bol úspešný zákrok z jeho strany.

05:01
    Po úvodných 5 minútach prvej tretiny máme v Žiline stav 0:0.

05:19
    Tak toto bola veľká smola pre Konečného, ktorý sa vrútil do pásma hostí, jeho delovka zápästím však len opečiatkovala tyčku bránky Karola Križana!

06:05
    Prvá formácia hostí si vynútila tlak v pásme Žiliny, ale strela z toho napokon nebola. Do rýchleho útoku sa vybral žilinský Michal Švihálek, toho však tvrdo atakoval skúsený Rudolf Huna.

06:55
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., podrazenie).

07:05
    Žilinčania okamžite usadení v útočnom pásme.

07:35
    Puk je za bránkou Tomáša Tomeka, Robo Huna skvele napádal rozohrávku Vlkov a tí majú veľký problém s prechodom cez stredné pásmo.

07:39
    Napokon sa bude vhadzovať po pravej ruke Tomáša Tomeka.

07:49
    Žilinčania stiahli puk za vlastnú bránku, prestriedali a idú dopredu.

08:05
    Žilina dala gól!
    Žilinčania napokon využívajú presilovú hru, pretože MARCEL HOLOVIČ využil dobré tienenie Václava Stupku a strelou švihom z ľavej strany prekonal Karola Križana. Výbornú prácu však predviedol taktiež Michal Juraško. Asistencie: Michal Juraško, Rastislav Konečný.
    08:05 HOLOVIČ - 1:0

08:36
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

08:44
    Krásna akcia domácich, Lukáš Handlovský našiel pri pravej tyčke Križanovej bránky úplne voľného kapitána Vlkov MAREKA HOVORKU, ktorý bezpečne zasunul puk do siete. Asistencia: Lukáš Handlovský.
    08:44 HOVORKA - 2:0

09:30
    Tak Žilina je v týchto minútach skutočne pri chuti, po delovke Miroslava Macejka musel Karol Križan znovu zasahovať.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina vedie nad Liptovským Mikulášom zatiaľ 2:0.

10:35
    Mezovský skúsil prekvapiť Tomeka nepríjemnou strelou, domáci gólman si však dal pozor.

11:36
    Oba tímy v plnom počte.

11:54
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Švec – 2 min., nedovolené bránenie).

12:05
    Počas hry v oslabení sa pred Karola Križana prebil Marek Hovorka, tentoraz však kapitán Vlkov nebol úspešný.

13:30
    Domáci sa výborne bránia, v oslabení dokážu i útočiť.

13:54

14:11
    Hostia však aj po presilovej hre ostávajú pred Tomášok Tomekom.

14:53
    Domáci po dlhšom čase získali puk, okamžite ho poslali von z pásma a korčuľujú čo najrýchlejšie vystriedať.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Žilina vedie na domácom ľade stále 2:0.

15:26
    Liptovský Mikuláš je aktívny, strelecky sa však zatiaľ presadiť nevie.

15:55
    Peter Húževka dostal výborný puk do jazdy, jeho následná strela však bola zblokovaná na ochrannú sieť, buly pred Karolom Križanom.

16:09
    Domáci sa znovu preberajú ku zvýšenej aktivite, no to sa nepáči Marekovi Uramovi, ktorý zaujímavo zakombinoval s Kriškom. Napokon je z toho bekhendové zakončenie Sukeľa, tento puk si však cestu do Tomekovej siete nenašiel.

16:39
    Ale aj Liptovský Mikuláš sa snaží s výsledkom niečo urobiť. Pred Tomášom Tomekom vzniká drobná šarvátka.

17:03
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Drábek – 2 min. + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., hrubosť).

17:51
    Domáci sa vyrútili do rýchleho prečíslenia, zastavila ich však píšťalka hlavného rozhodcu, ktorý odpísal postavenie mimo hru a to sa veru domácim fanúšikom vôbec nepáči.

18:15
    Hrá sa v rýchlom tempe, domáci sa snažia niečo vymyslieť, hra 4 na 4 jasne viac svedčí Vlkov zo Žiliny.

18:41
    Tomáš Nádašdi nepríjemne zostrelil Rasťa Konečného, vyzeralo to na lakeť v tvári žilinského útočníka.

18:37
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., zásah do hlavy alebo krku + 10 min. osobný trest, zásah do hlavy alebo krku).

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:32
    Žilina využíva ďalšiu presilovú hru, po peknej kombinácii celého útoku sa presadil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Asistencie: Juraj Jurík, Daniel Brejčák.
    19:32 HANDLOVSKÝ - 3:0

20:00
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Drábek – 2 min., nedovolené bránenie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 3:0. Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Liptovského Mikuláša.

20:27
    Liptáci hneď v úvode tretiny v tlaku pred Tomekom, hrajú totiž presilovú hru, keďže na trestnej lavici sedí Jakub Drábek.

20:59
    Hosťom sa však táto presilová hra vôbec nedarí, puk je až pri bránke Karola Križana.

21:37
    Individuálne to skúšal Marek Uram, no nepresadil sa, následne ešte hľadal Sukeľa, ktorý takisto nebol úspešný.

22:00

22:07
    Hneď po návrate z trestnej lavice sa Jakub Drábek zapojil do hry, hľadal prihrávku Lukáša Kříža pred bránkou hostí, no český obranca v službách Žiliny nebol úspešný.

23:05
    Domáci sú pri chuti, Emil Švec napádal vysoko rozohrávku hostí.

23:25
    Pekná strela v podaní Petra Mikuša, puk bol však tečovaný.

23:39
    Prečíslenie hostí 2 na 1, Piatka neprihral voľnému Faithovi, ale skúsil to sám, nebol však úspešný, pretože bránku Tomáša Tomeka prestrelil.

24:07
    Tentoraz mal nabité Kabáč, Tomek však nemusel zasahovať, pretože Kabáč netrafil priestor bránky.

24:39
    Václav Stupka takmer využil deň otvorených dverí v obrane hostí, natlačil sa pred Križana, no bývalý bránkár Žiliny predviedol výborný zákrok.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny. Žilina zatiaľ vedie na domácom ľade 3:0.

25:51
    Tak toto bola parádna akcia Žiliny, Marek Uram sa nevrátil do obrany a domáci to využili. Emil Švec parádne nabil do medzikružia TOMÁŠOVI PROKOPOVI, ktorý prestrelil nešťastného gólmana Karola Križana. Asistencia: Emil Švec.
    25:51 PROKOP - 4:0

25:51
    Karol Križan dnes končí v bránke Liptovského Mikuláša, do klietky ide Adam Nagy.

27:58
    Tak toto je už exhibícia v podaní Žiliny. Hostia síce mali gólovku v podaní Andreja Laca, no následne sa Marcel Holovič vrútil do pásma hostí a vystrelil puk švihom. Nagy toto čierne čudo vyrazil len pred seba a RASTISLAV KONEČNÝ už nemal problém upratať puk do siete. Asistencia: Marcel Holovič.
    27:58 KONEČNÝ - 5:0

28:15
    Tomáš Prokop ostáva ležať na ľade a vyzerá to, že bude zranený. Je to tak, Tomáš Prokop sa zdvihol z ľadu a okamžite zamieril do šatne Vlkov.

28:39
    Ďalšia príležitosť Vlkov zo Žiliny, v ktorej bol Patrik Rogoň, Nagy tentoraz nemusel zasahovať.

29:28
    Buly po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina vedie nad Liptovským Mikulášom 5:0.

30:02
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Smolný moment pre Lukáša Handlovského, ktorý puk vo vlastnom obrannom pásme doslova pristavil pre skúseného MARTINA KRIŠKU, ktorý už nemal problém prekonať Tomáša Tomeka. Asistencia: Marek Uram.
    30:02 KRIŠKA - 5:1

30:19
    Ale pozor, ďalšia veľká šanca pre hostí, pretože Piatka našiel pred bránkou Žiliny nekrytého Juraja Faitha, ktorý však vo výbornej pozícii nechal vyniknúť brankára Žiliny.

30:51
    Bude sa vylučovať na strane hostí, ešte nám na ľade vzniká drobná potýčka.

30:51
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., hákovanie).

31:10
    Mikušovi nevyšla rozohrávka za vlastnou bránkou, skúsený Rudolf Huna to však nevyužil.

31:30
    Domáci už sú nasťahovaní pred Adamom Nagyom v pásme hostí, tí sa však výborne bránia.

32:30
    Marcel Holovič delovkou takmer zbúral mantinel za bránkou hostí, puk však následne mieri von z pásma Liptovského Mikuláša.

32:38
    Kardinálna chyba v obrane Žiliny, do úniku sa v oslabení dostal Andrej Laco, no Tomáš Tomek si skúsene počkal na jeho pokus o blafák a puk skryl do svojej lapačky.

32:54
    Hostia v plnom počte.

33:30
    Aktuálna informácia hovorí, že Tomáš Prokop v drese Žiliny už do dnešného zápasu nezasiahne pre zranenie ruky.

33:59
    Pozor na to, ďalší únik hostí, Matúš Sukeľ Tomeka neprekonal a v následnej dorážke sa nepresadil ani Martin Kriška.

34:20
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., držanie).

34:49
    Domáci sa zatiaľ výborne bránia, puk putuje cez všetky čiary až za bránku Adama Nagya.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút.

35:33
    Žiline táto hra v oslabení naozaj sedí, Václav Stupka počas nej takmer prekabátil mladého gólmana hostí.

35:55
    Chyba v obrane hostí, JURAJ JURÍK poriadne šliapol na plyn, dostal sa do úniku a blafákom pomedzi betóny brankára Nagya zvyšuje vedenie Žiliny na 6:1. Asistencia: Peter Húževka, Denis Rehák.
    35:55 JURÍK - 6:1

36:07
    ?MATEJ MORAVČÍK nahodil puk na bránku Tomáša Tomeka a ten na prekvapenie všetkých končí v sieti! Asistencie: Andrej Laco, Juraj Faith.
    36:07 MORAVČÍK - 6:2

37:27
    V Žilina sa nám roztrhlo vrece s gólmi, pretože bekhend RICHARDA HUNU z ĺavej strany končí v sieti Tomáša Tomeka. Asistencia: Huna Rudolf.
    37:27 Huna RICHARD - 6:3

38:25
    Tak v Žiline máme teda riadnu divočinu v druhej tretine, videli sme už 6 gólov v tejto časti hry. Domáci stále vedú, ale už len o tri góly.

38:56
    Nuž a hostia poriadne pridali, zjavne chcú ešte s výsledkom niečo urobiť.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:35
    Daniel Brejčák získal vo vlastnom pásme puk, nastrelil ho za bránku hostí, domáci okamžite striedajú počas hry.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 6:3. Za domácich skórovali Tomáš Prokop, Rastislav Konečný a Juraj Jurík, za hostí sa presadili Martin Kriška, Matej Moravčík a Richard Huna. Od 26. minúty je v bránke hostí Adam Nagy. Tretia tretina sa začne približne o 18:46.

Po druhej tretine máme pomer striel 22:16 v prospech domácich Žilinčanov.

Na ľade už máme hráčov oboch tímov, o chvíľu sa začne záverečná časť dnešného zápasu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:27
    Liptáci sa hneď v úvode tejto časti hry snažia skorigovať výsledok a vsietiť kontaktný gól, Róbert Huna však neuspel.

40:51
    Nuž a vyzerá to tak, že je definitívne po nádeji hostí na akýkoľvek bodový zisk v dnešnom zápase, pretože MAREK HOVORKA vystrelil z pravej strany a puk skončil v sieti smutného Adama Nagya. Asistencia: Lukáš Handlovský.
    40:51 HOVORKA - 7:3

41:29
    Tak kapitán Žiliny Marek Hovorka je skutočne v excelentnej forme, v jeho prípade platí pravidlo čo zápas, to gól. Dnes pre istotu zatiaľ pridal 2 presné zásahy.

42:17
    Emil Švec v dobrej spolupráci s Ondrejom Gmitterom, tentoraz sa však domáci nedokázali presadiť.

42:54
    Po buly sa do strely oprel Igor Bobček, no tento projektil nemal potrebnú presnosť a Tomáš Tomek tak nemusel zasahovať.

43:10
    Hra je na chvíľku prerušená, čiarový rozhodca zbiera z ľadu drobné nečistoty.

43:13
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Huna Róbert – 2 min., podrazenie).

43:45
    Domáci počas presilovej hry okamžite v tlaku v útočnom pásme, Nagy však skryl puk do lapačky a tak bude nasledovať buly.

44:15
    Hostia dokázali puk vyhodiť cez všetky čiary, domáci však okamžite vyrážajú znovu do útoku.

45:13

46:01
    Vlci v týchto minútach posielajú do hry častejšie i štvrtú formácie, ktorá taktiež dokáže narobiť poriadne vetry v obrane hostí.

46:45
    Buly po pravej ruke Adama Nagy, puk sa dostal na hokejku Rastislava Konečného, ktorý však nechal vyniknúť mladého brankára hostí.

47:02
    Domáci už hrajú vo veľkej pohode, predsa len vedú o 4 góly a to je viac než slušný náskok.

47:41
    O puk sa vedú ťažké boje za bránkou Tomáša Tomeka, napokon je z toho prerušenie hry a vhadzovanie po ľavej ruke žilinského brankára.

48:05
    Vidíme viacero osobných súbojov, hostia sa stále snažia niečo vymyslieť.

48:15
    Prečíslenie domácich 2 na 1, Emilovi Švecovi sa ale nepodarilo prepasírovať puk na voľného Filipa Ondruša.

48:42
    Hrá sa dlho bez prerušenia hry, no i bez vážnejšieho ohrozenia jednej či druhej bránky.

49:21
    Tentoraz skúsil prekvapiť z pravej strany Adama Nagya žilinský obranca Peter Mikuš, no gólman hostí bol pozorný a takisto kryl i následné strelu Denisa Reháka.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie na Liptovským Mikulášom 7:3.

50:27
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., sekanie).

51:03
    Hostia začínajú presilovú hru od vlastnej bránky, no nedarí sa im prechod cez stredné pásmo.

51:55
    Hostia už sú konečne pred Tomekom, v dobrej palebnej pozícii minul Matúš Sukeľ.

52:07
    Vzápätí rýchly útok Žiliny v oslabení, Miroslav Macejko ale sám pred Adamom Nagyom neuspel.

52:27

53:10
    Hostia však dnes v obrane hostia ako papier, alebo lepšie napísané, domáci ich rozoberajú doslova ako lego.

53:45
    Sympaticky však hrajú Liptáci v útoku, v dobrej pozícii sa nepresadil pred Tomekom Michal Kabáč. Následne ešte vznikla pred bránkou Žiliny drobná šarvátka, no všetko vyriešili rozhodcovia.

54:17
    Zápas sa nám viacmenej už len dohráva, domáci sa nikam neponáhľajú, už sa netlačia za každú cenu do útoku a hosťom z Liptovského Mikuláša sa dnes jednoducho nedarí podľa ich predstáv.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

55:51
    Miroslavovi Macejkovi ušiel puk na vlastnej modrej čiare, hostia to ale nedokázali využiť.

56:17
    Lukáš Kříž sa z diaľky oprel do puku, Nagy pri tejto jedovke nemusel zasahovať.

56:30
    Dnešné stretnutie sleduje 1398 divákov.

57:02
    Konečne sa ozývajú aj domáci fanúšikovia, napriek tomu, že Žiline patrí v tabuľke štvrté miesto, tak do Tipsport arény stále chodí pomerne málo divákov.

57:36
    Menšia roztržka na ľade medzi Patrikom Rogoňom a jedným z hráčov hostí, napokon sa všetko upokojilo a môžeme pokračovať v hre.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:25
    Do úniku sa po chybe obrany Žiliny dostal Juraj Faith. Bol však tiesnený a tak sa pred Tomášom Tomekom nedokázal presadiť.

59:01
    Už len minúta delí žilinských Vlkov od zisku troch cenných bodov, žilinským zimným štadiónom znie skandovaný potlesk fanúšikov Vlkov.

59:47
    Za bránkou Tomáša Tomeka sa pustili za pasy Daniel Brejčák s Patrikom Števuliakom. Mladý útočník hostí ťahal v tomto súboji za kratší koniec.

59:47
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Brejčák – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., hrubosť).

S konštatovaním, že Žilina porazila po výbornom výkone Liptovský Mikuláš 7:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu zachováte svoju priazeň. Dočítania priatelia. (19:31:02)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 9. Holovič (Juraško, Konečný), 9. Hovorka (Handlovský), 20. Handlovský (Jurík, Brejčák), 26. Prokop (Švec), 28. Konečný (Holovič), 36. Jurík (Húževka, Rehák), 41. Hovorka (Handlovský) – 31. Kriška (Uram), 37. Moravčík (Laco, Faith), 38. Huna Richard (Huna Rudolf)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (26. Nagy) – Mezovský, Šiška, Nádašdi, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Bobček, Oravec – Huna Ri., Huna Ró., Huna Ru. – Kriška, Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Rozhodčí: Novák – Stanzel, Návratek