Vsetín – Vítkovice 3:5 (kon.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:1 (kon.)
Jihlava – Olomouc 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 4:2 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 2:3 (kon.)
Písek – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Havířov – Zlín 1:4 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Kolín – Pardubice 4:7 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Letňany – Chomutov 8:0 (kon.)
HC Sparta Praha
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HC Slavia Praha
Sobota 19.11.2016, 13:00 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 24. kolo

To je z Tipsport areny vše, přeji hezký víkend. (15:04:34)

Zajímavý souboj předvedli starší dorostenci v rámci derby pražských "S". Sparťané byli od začátku jasně lepší, přesto po první třetině vedli jen 1:0, když se jim nedařilo v koncovce. ve druhé části se slávisté zlepšili a před třetí třetinou ukazovalo skóre nerozhodný stav 2:2. Přesto se radovali sparťané, když ve vlastní oslabení rozhodl Šišolák. Nakonec sparťané slaví po výhře 4:2.

59:55
    Škorpík ještě předvedl jeden skvělý zákrok.

59:40
    Zakázané uvolnění Slavie, utkání se jen dohrává.

58:10
    Slávisté byli blízko zdramatizování zápasu, když Škorpík neviděl odražený kotouč. Ale ani jeden ze tří dorážejících slávistů nedokázal zakončit puk do odkryté branky, kde vykouzlil sparťanský brankář několik skvělých zákroků.

57:48
    Slávisté hrají v plném počtu.

56:58
    Při vlastním oslavení ujížděl Klapka, kotouč se mu ale zamotal mezi brusle a přišel o něj.

56:43
    Pšeničkovu střelu vychytal Kodad pohledným zákrokem lapačkou.

56:19
    Slávisté se ale nevzdávají, do šance se dostal Brož. Jeho střela ale gólem neskončila.

55:48
    Sparťané mají k dipozici početní převahu po vyloučení Vobořila.

55:38
    Střelu z úhlu zastavil Škorpík. Vhazuje se v útočném pásmu Slavie.

54:30
    Teď ale vyhazují na zakázané uvolnění.

54:15
    Slávisté jsou v plném počtu a mají necelých šest minut na vyrovnání.

53:34
    Krásnou kombinaci sparťanů zakončil Arnošt, Kodad ale drží naději slávistů.

52:44
    Slávisté zatím zvládají oslabení bez potíží, nyní vyhazují přes všechny čáry.

52:15
    Slávistům se cesta za vyrovnáním zkomplikovala. Dvě minuty stráví na trestné Vobořil za hákování.

52:01
    Šilhan se zkoušel prosadit z úhlu, sparťanského gólmana ale nepřekvapil.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 6. Čech (Pavel), 27. Šišolák (Hadamczik, Tůma), 43. Šišolák (Čech), 46. Arnošt (Kropáček) – 30. Martínek (Klapka, Hradil), 34. Šilhan (Vaniš)

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Čermák, Vitouch, Švarc, Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Pšenička, Pika, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.
    Trenér: Richard Žemlička.

HC Slavia Praha: Kodad (Vecka) – Melovič, Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Holý, Stark – Brož, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch.
    Trenér: Miloš Pecka.

Rozhodčí: Prchal – Kurtin, Beneš