Chabarovsk – Kunlun 3:4 (po pr.) | Barys – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 5:1 (kon.)
Dinamo Riga
5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Neděle 03.12.2017, 16:00 • Arena Riga, Riga (kapacita: 10 300 míst) • KHL

Dámy a pánové, dnešní utkání je minulost. Papírové předpoklady rozdupalo Dinamo již v první části, kdy přehrálo Slovan nasazením a aktivitou v poměru 3:0. Hosté se gólu nedočkali ani v tlaku, který měli v druhé třetině, sice snížili, ale poté hned dvakrát za sebou inkasovali a bylo rozhodnuto. Třetí část byla pouze dohrou celého utkání. Slovanu tak začátek pětizápasového tripu hrubě nevyšel, Riga vyhrála za celou sezonu poprvé doma a náležitě si to užívá. Ode mne je to dnes vše, příjemný zbytek víkendu přeje Tomáš Kalas. (18:36:33)

59:06
    Skvorcovs cpal puk před bránu, kde se nacházeli jeho dva spoluhráči, jenže se nepovedlo vystřelit. To už ale domácím vůbec nevadí, fanoušci slaví výhru za tři body.

58:58

57:57
    Indrašis pálil zblízka a trefil horní tyčku, on sám slavil, sudí ale rozpažil a ani nechce telefonovat.

56:58
    Oddechový čas pro domácí, kteří spřádají plány na šestý gól.

56:58
    Při zakončení byl navíc nejproduktivnější hráč Rigy zahákován Řepíkem a domácí tak mají minutu a 13 sekund hry 5 na 3!

56:54
    Indrašis se výborně prosmýkl mezi dvěma obránci a zakončil z levého kruhu těsně nad!

56:12
    Šťastný sice není s trestem spokojen, ale dvě minuty za nedovolené bránění dostane stejně.

55:48
    Kašpar ukončil přesilovku střelou od modré mezi betony Kalninše, který dnes chytá ve velké pohodě.

55:16
    Riga vyhodila a Slovan musí najíždět do pásma znovu.

54:07
    Dlouho hráli hosté v signalizované výhodě. Jerofejevs zahákoval najíždějícího Řepíka k domácí brance a je tak vyloučen. Slovan tak může tímto teoreticky ještě zdramatizovat utkání.

53:11
    Barker zkusil střelu z modré, Kalninš ji odrazil pryč.

51:52
    Je to celkem bezstarostná hra z obou stran, oba týmy to berou tak na pohodu a nikam se netlačí.

50:46
    Dorážka MacMillana neskončila mezi třemi tyčemi, ač si o to přímo říkala po střele Jerofejevse!

50:12
    Zile pokusil střelu od modré a puk byl zastaven, Dinamo musí vymyslet další rozjezd do útočného pásma.

48:46
    Byl to Meszároš, kdo nasadil polostoličku na Bičevskise a je vyloučen za podražení.

48:40
    Bitka no. 2! Začíná se tu to hodně strkat, hraje se velmi ostře. Meszároš sundal Bičevskise tělem a navíc se pak ohnal po jednom z domácích hráčů.

48:10
    Tresty jsou rozdány následovně: Razgals z Rigy dostal 2+2 minuty za hrubost stejně jako jeho sok Ebert, dvířka na trestnou hostí byla dlouho otevřená, rozhodčí dlouho žadonili o Ebertovu helmu, což se jim po minutě povedlo, hraje se 5 na 5.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 6. Galvinš (M. Redlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Darzinš), 16. Darzinš (Indrašis, Galvinš), 37. Zile (Bičevskis), 38. Indrašis (M. Redlihs) – 35. Meszároš (Řepík)

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, Jerofejevs, Pujacs (A), Galvinš, Ališauskas, Zile, Svars – Darzinš, M. Redlihs, Indrašis (C) – Skvorcovs, Žerděv, McMillan – Batna, Razgals, Pavlovs – Gegeris, Rihards Bukarts, Bičevskis – Lipsbergs.
    HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Kožiak) – Ebert, Sersen (A), Meszároš (C), Bačík, Barker, Després, T. Voráček – Šerbatov, Skalický, A. Šťastný – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Co. Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka.

Rozhodčí: Vasilyev, Ovchninnikov – Sadovnikov, Sazonov