Sparta – Jihlava 6:5 (po pr.) | Zlín – Pardubice 5:2 (kon.) | Liberec – Litvínov 4:3 (po pr.)
Mountfield HK – Kometa Brno 1:0 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Třinec 4:3 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 0:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Chomutov 5:0 (kon.)
HC Sparta Praha
6:5 (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 03.12.2017, 15:00 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 28. kolo

Kdo dnes přišel na hokej přímo do O2 areny, rozhodně nelituje. K vidění byl velice atraktivní duel, při kterém padlo hned jedenáct branek. Hlavním tématem zápasu byl senzační obrat Jihlavy z 1:4 na 5:4. Sparta se však nakonec dokázala znovu postavit na nohy a krátce před koncem základní hrací doby vyrovnat. Po pouhých 23 sekundách prodloužení dal gól Richard Jarůšek, který rozhodl utkání pro Spartu! (17:40:47)

Nejlepší hráči utkání:
    Jihlava: Erik de la Rose
    Sparta: Tomáš Dvořák

60:23 Richard JARŮŠEK - 6:5

60:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé! RICHARD JARŮŠEK využil chybné rozehrávky Jihlavy a ocitl se sám před Voldenem, jehož prostřelil ranou mezi vyrážečku a beton. Sparta nakonec vítězí! Bez asistence.

60:01

V O2 areně mohou dnes fanoušci vidět neobyčejně atraktivní duel. Jihlavě se povedl senzační obrat z 1:4 na 5:4, v závěrečných minutách však inkasovala vyrovnávací gól, když hrála Sparta bez brankáře. Uvidíme prodloužení!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:27
    Zakázané uvolnění Sparty. Vhazovat se bude před Honzíkem.
    58:23 Robert ŘÍČKA - 5:5

58:23
    V O2 areně zní známá píseň "pátá, právě teď odbila", v tomto momentě však nejde ani tak o radost zrovna z páté branky, ale z vyrovnání. Spartě se vyplatila hra bez brankáře, před Voldenem si vytvořila tlak a ROBERT ŘÍČKA poté propálil všechno, co mu stálo v cestě. Brankáři Dukly proklouzl kotouč mezi betony, nutno však dodat, že nemohl vůbec nic vidět. Asistence: Petr Vrána a Richard Jarůšek.

57:38
    Sparta to zkouší bez brankáře v šesti bruslařích!

57:38
    Volden drží nahozený puk a domácí mají alespoň pásmo. Svůj oddechový čas už si dnes ale vyčerpali, a tak musí poslední chvíle zápasu zvládnout bez porady.

57:10
    Svěřenci trenérů Výborného a Nedvěda už šlapou na pedál v útočném pásmu. Zatím ale bezvýsledně.

56:20
    Sparta trochu polevila ze svého tlaku a nedaří se jí. Nyní dokonce vyhazuje puk na icing.

55:21
    Dnešní utkání sleduje v O2 areně 8041 diváků.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 1. Pech (Kudrna, Mikuš), 12. Kudrna (Tomáš Dvořák, Pech), 24. Pech (Tomáš Dvořák), 27. P. Vrána (Říčka), 59. Říčka (P. Vrána, Jarůšek), 61. Jarůšek – 16. Rys (Ulrych), 27. Dostálek (Skořepa), 34. Žálčík (Kajínek, F. Seman), 36. de la Rose (Zeman, Šidlík), 47. de la Rose (Čachotský)

HC Sparta Praha: Aittokallio (34. Honzík) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček – Jarůšek, P. Vrána (A), Říčka – Kudrna, Pech, Smejkal – Forman, J. Hlinka (C), Kumstát (A) – Uher, Černoch, Reichenberg – Rousek.
    HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – Suchánek, de la Rose, Šidlík, Stříteský, Ulrych, Kajínek, J. Zdráhal, D. Váňa – Jiránek, Skořepa (A), Dostálek – L. Květoň, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, F. Seman, Žálčík – Diviš (A), Rys.

Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda – Blümel, Pešek