Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Buffalo – Florida 2:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:3 (kon.)
NY Rangers – Toronto 0:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:0 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Vegas 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 5:0 (kon.) | Calgary – Tampa 4:7 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Dallas 1:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 4:2 (kon.)
New York Rangers
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 02.02.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa v zápase:
    1. Ondřej Pavelec (NYR) 36 minut, 0 gólů, 100%, 18 zákroků (03:38:35)

Hvězdy zápasu:
    1. Curtis McElhinney (TOR) 0 branek, 100%, 25 zákroků
    2. Justin Holl (TOR) 1+0
    3. James van Riemsdyk (TOR) 1+0

Který vyzněl lépe pro Toronto. To předvedlo soustředěný výkon v obraně od první po poslední minutu. Vytvořilo si čtyřbrankový náskok, kdy víceméně proměnilo vše, co mu soupeř nabídl. Mužstvo v bílých dresech navíc vyhnalo Lundqvista z branky, když se prosadil ve 24. minutě bekhendovým blafákem Hyman. Čech Pavelec už žádný kotouč do sítě nepustil a krátce před koncem se zaskvěl pravým ramenem proti přečíslení dva na jednoho.

Rozhodně působil jistě. A zaslouží za dnešek pochvalu. Avšak nikoliv jeho spoluhráči. Ti byli naprosto odevzdaní ve třetí třetině. Poslední dvacetiminutovka byla nudná a nebyla vůbec pohledná.

59:57
    Pavelec zastavil kotouč pro Staala, který se jako poslední hráč dotkne puku v tomto duelu.

59:41
    Kapanen nabral velice dobrou rychlost na pravé straně, zbavil se beka, ale poslal kotouč vedle přední tyče.

59:10
    Po nahrávce Komarova zakončoval Matthews zprava k bližší tyči, kde byl Pavelec.

58:59
    Zuccarello spolupracoval s McDonaghem, jehož střela od modré čáry zaměstnala pořádně brankáře, ale i ten přes teč spoluhráče schoval kotouč.

58:28
    Marner napadal rozehrávku protivníka, na pravém křídle posléze přišel o kotouč Nash.

58:05
    Vesey se spoluhráčem rozpohybovali nohy brankáře, ale ten stále drží čisté konto.

57:42
    Van Riemsdyk vypálil zleva přes beka mimo branku po nahrávce ze středu v podání Browna.

57:10
    Matthews chtěl forčekovat. Následně se do zakončení snažil dostat po levém křídle Fast, což se mu obrana hostů nepovolila.

56:50
    Grabner vytěžil z akce po pravém křídle pouze nahození za branku soupeře.

56:20
    Po souhře domácích hráčů v útočné třetině nedostal kotouč zleva u zadní tyče Vesey před pravý beton brankáře do sítě.

56:04
    Icing Toronta.

55:36
    Marleau s Kadrim přehráli situaci dva na jednoho. Toronto si už závěr užívá.

54:54
    Smithovi bylo umožněno hrát po pravé straně a pomohl mu na křídle Holland, jenže domácí jsou nulové směrem dopředu.

54:23
    Grabner minul zleva z jízdy výrazně delší tyč, domácí celek ještě zůstali chvíli na kotouči a v pásmu.

54:16
    Komerční pauza.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 9. Holl (Dermott), 16. J. van Riemsdyk (Co. Brown, Bozak), 21. Marleau (Kadri), 24. Hyman (W. Nylander, Matthews)

New York Rangers: H. Lundqvist (24. Pavelec) – McDonagh (C), Holden, Skjei, M. Staal (A), Br. Smith, DeAngelo – Rick Nash (A), Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Holland, Fast – C. McLeod, Desharnais, Vesey.
    Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – Gardiner, N. Zajcev, Borgman, C. Carrick, Dermott, Holl – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen.

Rozhodčí: Kozari, L´Ecuyer – Kovachik, MacPherson