Třinec – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 2:0 (kon.)
Chomutov – Liberec 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 2:0 (kon.)
Piráti Chomutov
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 02.02.2018, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga • 46. kolo

Piráti berou bonusový bod a připisují si důležité body. Rozhodl po osmnácti sekundách hry Stanislav Dietz, jenž těžil ze skvělé přihrávky Petra Koblasy. Souboj o předkolo se tak stále dramatizuje.

Já vám děkuji za pozornost a zase někdy u extraligy na počtěnou.

NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ: Vladimír Růžička (1+0) – Lukáš Krenželok (1+0) (20:00:08)

60:18 Stanislav DIETZ - 2:1

60:18
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti hodně rychle rozhodují o svém triumfu! Petr Koblasa parádně vybojoval kotouč za brankou a předal jej před ní na STANISLAVA DIETZE. Ten střelou po ledě překonal Willa a zařídil bonusový bod pro svůj celek. Asistence: Petr Koblasa.

60:01

Třetí třetina je u konce. Liberci se povedlo vyrovnat a poslat utkání do prodloužení. Vyrovnávací trefu zaznamenal v přesilové hře Lukáš Krenželok. Piráti měli ve třetí části několik tutových šancí, ani jedna ale neskončila za zády skvěle chytajícího Willa.

Střely na branku: 17:22

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Liberci se píská ještě jeden icing. Piráti tak mají šanci vyhrát vhazování a něco vymyslet. Uvidíme, zda se ještě něčeho zmínkyhodného dočkáme.

58:53

58:36
    Do dobré pozice si sjel Ivan Huml, tomu se ale povedlo trefit jen rameno připraveného Romana Willa, hosté budou brzy kompletní.

58:19
    Průnik Stanislava Dietze byl ukončen hvizdem sudího, který viděl ofsajd. Pokračovat se tak bude ve střední třetině.

58:02
    Dávid Skokan zkoušel tečovat střelu Juraje Valacha. To se mu v konečném důsledku povedlo, neposedná guma ovšem skončila vysoko nad brankou v ochranné síti.

57:10
    Pirátskému celku se ale v početních výhodách dnes nedaří. Liberec pohotově brání a již několikrát během pár sekund vyhodil puk mimo pásmo.

56:53
    Velký tlak domácích bude podpořen přesilovou hrou v úplném závěru. Dominik Lakatoš putuje za sekání do boxu časoměřičů, velká šance pro Piráty.

56:00
    Mário Bližňák dostával solidní puk do brankoviště, kde nastavoval hokejku. Kotouč ale ani netrefil branku, pokračuje se útokem domácích.

55:34
    Elegantně se přes obránce dostal Michal Vondrka, jenž si najel až do brankoviště, kde se mu bekhendem Willa překonat nepovedlo. Pokračuje se vhazováním před libereckou klecí.

54:31
    Do velké šance se dostal Martin Šťovíček, jenž před brankou zakončoval bekhendem. Roman Will ale předvedl další fantastický zákrok a svůj celek podržel!

David Panuška

Branky a nahrávky: 32. V. Růžička (Skokan, Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) – 52. L. Krenželok (Pyrochta, Redenbach)

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Tomáš Dvořák – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Hlava – Lauko, Šťovíček, Chlouba.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – J. Stránský, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel