Kladno – Vítkovice 4:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:6 (kon.)

Plzeň právě vstřelila branku!
    Jediný úspěšný exekutor nájezdů se tedy jmenuje MILAN GULAŠ, který po svém naznačení blafáku do bekhendu procpal kotouč mezi betony Dušana Salfického.

Vidíme první branku. Milan Gulaš naznačil blafák do bekhendu a poté zasunul puk mezi betony Salfického - 0:1.

64:23
    Závěr prodloužení ještě nabídne přesilovku Pardubic. Tomáš Vlasák totiž vidí dvě minuty za hákování.

64:06
    Krejčí nezastavil unikajícího Straku a k vidění byla šance prodloužení! Hostující kapitán našel na levé straně Gulaše, který však sám před Salfickým napálil pouze výstroj brankáře Pardubic!

50:33
    Za držení hole je následně vyloučen hostující zadák Frolo.

49:37
    Domácí celek již hrál ve čtyřech mužích, avšak těsně poté kapituluje. Po další velmi svižné kombinaci přesilovkové formace pálil z levé strany TOMÁŠ SLOVÁK. Pokus hostujícího beka Salfický sice ztlumil, avšak kotouč bohužel pro něj doskotačil za jeho záda do sítě. Asistence: Jan Kovář.

49:10
    Slovákův pokus z levé strany Salfický nedokázal přikrýt rukavicí a odražený touš mohl Pletka zakončovat do odkryté klece. Útočník hostí však bohužel pro Plzeň z pravé strany netrefuje.

48:02
    Celek Pardubic jde do tří. Dvě minuty vidí za celkem spornou hru vysokou holí Jiří Vašíček. Velká šance pro Škodu Plzeň, která znamená 1:31 hry 5/3.

47:34
    I další pokus Marušáka domácí brankář stačil vyrazit, avšak před brankou se provinil faulem Václav Kočí, a to znamená trest. Dvě minuty vidí domácí bez za nedovolené bránění.

46:33
    Sudí však kotouč za brankovou čarou nespozoroval, a tak pokračujeme za stavu 3:2 z pohledu domácích. Kousalův pokus po nahrávce Krejčího tak zastavila jistě horní tyč.

45:09
    Brejk domácích tři na dva zakončil prudce Robert Kousal a ČEZ Areně propukla v jásot. Sudí nechává hru pokračovat, ale naznačuje, že bude v přerušené hře volat o pomoc videorozhodčího.

44:06
    Hosté posléze využívají přesilovou hru a v úvodu třetí třetiny snižují na rozdíl jediné branky. Po dlouhé kombinaci hostí využil chvíle samoty MILAN GULAŠ, který po vyjetí zpoza branky dokázal puk procpat za Dušana Salfického. Asistence: Tomáš Vlasák a Jozef Balej.

43:10
    Nyní si hosté dokonce zahrají přesilovou hru. Kristopher Beech vidí dvě minuty za hákování.

41:15
    Martin Straka ve velké šanci! Puk se k němu dostal po nahrávce zpoza branky, ale sám před Salfickým hostující kapitán neuspěl, když bleskově pálí do připraveného betonu!

38:55
    Pardubice právě vstřelily branku!
    V závěru druhé třetiny přichází třetí branka domácích. Špatné střídání hostů potrestal TOMÁŠ ZOHORNA. Ten v brejku tří na nikoho našel na pravé straně Radovana Somíka, který však do odkryté branky nezakončil a s ledovým klidem ještě vrátil na svého spoluhráče, pro kterého nebylo těžké uklidit touš do prázdné klece. Rask neměl v brance Plzně sebemenší šanci, a tak dnes již potřetí kapituluje. Asistence: Radovan Somík.

37:10
    A další ohrožení Salfického branky! Od levého mantinelu centroval šikovně do brankoviště Straka, který svou nahrávkou vyzval k teči Milana Gulaše. Bývalý útočník HC Mountfield však zakončuje do připraveného brankáře Pardubic, který chytrou teč vyrazil ramenem nad.

26:03
    Hemský své sólo nedokázal ideálně zakončit, ale hlavně proto, že byl hákován Martinem Strakou. Hostující kapitán za to následně vidí dvouminutový trest.

25:00
    Plzeň již sice nehrála přesilovku, avšak zůstala v pásmu a po parádní práci Ryana Hollwega se dostala do velké příležitosti. Tu zakončoval po nahrávce z pravé strany Kovář, ale ten i díky pomoci Salfického betonu míří mimo.

22:23
    Přesilová hra pro HC Škodu Plzeň. Dvouminutovým trestem je za své hákování potrestán Aleš Píša.

15:11
    Následně uvidíme další přesilovou hru domácího týmu. Dvouminutový trest vidí za vysokou hůl Jakub Jeřábek

11:31
    Přesilovka pro Pardubice. Jiří Marušák vidí dvě minuty za nedovolené bránění.

10:45
    Hostující tým již sice hrál v plném počtu, ale to domácím nevadilo a znovu jdou do vedení. Střelu Barteka ze střední vzdálenosti brankář Rask vyrazil před sebe, kde dorážel Beech. Ten sice ještě neuspěl, jenže z levé strany se přiřítil RADOVAN SOMÍK, který puk do branky dotlačil. Asistence: Kristopher Beech a Martin Bartek.

08:47
    ČEZ Arena málem slavila druhou branku domácích! Ze středu hřiště místo očekávané střely našel Krejčí na levé straně Hemského, který ranou bez přípravy jen těsně netrefuje brankový prostor!

08:35
    Přesilová hra pro HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice. Dvě minuty vidí za držení Barteka hostující zadák Jakub Jeřábek.

05:22
    Hosté překvapivě srovnávají stav v oslabení. Straka se po nedůrazu domácích beků dostal z rohu kluziště až před Salfického, který sice jeho zakončení vyrazil, avšak z branky vyjel a na následnou dorážku už nestačil. MICHAL DVOŘÁK využil odkryté klece, kterou bez větších potíží trefuje a srovnává na 1:1. Asistence: Martin Straka.

04:10
    Po dobré práci Barteka tu máme první přesilovku pro Pardubice. Jiří Marušák totiž vidí dvě minuty za hákování.

03:13
    Až teď přichází zakončení domácích, kteří jdou do vedení 1:0! Hemský našel před brankou trestuhodně volného DAVIDA KREJČÍHO, který si svého spoluhráče z Bostonu Bruins Tuukku Raska položil a pohodlně zasunuje bekhendem za jeho záda. Asistence: Aleš Hemský a Jan Kolář.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 4. Krejčí (Hemský, Kolář), 11. Somík (Beech, Bartek), 39. Zohorna (Somík) - 6. Dvořák (Straka), 45. Gulaš (Vlasák, Balej), 50. Slovák (Kovář), 65. Gulaš

HC Dynamo Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, Kočí – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Starý, Semorád, Nosek – Šagát.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Škoda Plzeň: Rask (Svoboda) – Slovák, Hanzlík, Marušák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo, D. Růžička – Gulaš, Straka, Vlasák – Balej, Kovář, Pletka – Dvořák, Kašpařík, Hollweg – Schleiss, Havlíček, Lev – Pitule.

Trenéři: Milan Razým a Michal Straka

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Lederer