Linz – Znojmo 4:7 (kon.)
Steinbach Black Wings Linz
4:7 (2:2, 1:1, 1:4)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 04.11.2012, 17:30 • Keine Sorgen Eisarena Linz • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkný podvečer, Orli Znojmo v rámci 19. kola Erste Bank Eishockey ligy zajíždějí na led úřadujícího mistra soutěže. Soupeřem jim bude tým EHC LIWEST Black Wings Linz.

Jedná se o poslední ligové kolo před první reprezentační přestávkou, zároveň je to pro všechny celky páté utkání během deseti dnů.

Domácí Linz letos prožil špatný začátek sezóny. Na tým kanadského kouče Roba Dauma dolehla mistrovská kocovina, zabředl do druhé poloviny ligové tabulky a teprve v posledních kolech se prodírá vzhůru.

Černým křídlům skvěle vyšly poslední dva domácí duely, v nichž porazili Graz (5:2) a Innsbruck (8:2). Celek spoléhající se na velkou kvalitu v útoku a produktivní obranu tak nachází ztracenou pohodu.

Znojmo ale pro Linz představuje velmi neoblíbeného soupeře. Z dosavadních pěti vzájemných soubojů zvítězili Orli hned ve čtyřech! To je v rámci soutěže unikátní bilance, kterou by znojemský tým určitě rád ještě zlepšil.

V pátečním kole si Znojmo na domácím ledě poradilo s maďarským Fehérvárem 3:1. Potěšitelná je zejména zlepšená defenziva oproti předchozím duelům, v nichž český tým inkasoval spoustu branek. Dobrý výkon podal ve svém úvodním utkání ve znojemském dresu finský obránce Vesa Kulmala, a pomohl tak zaplnit mezeru v sestavě při absenci Martina Škadry a Aleše Sovy. Kvůli problémům s kolenem bude chybět také Ondřej Fiala.

EHC Black Wings Linz: Westlund - Murphy, Hedlund, Macdonald, Dorion, Lukas R., Mitterdorfer, Mayr, Fechtig - Ouellette, Lebler, Irmen - Baumgartner, Leahy, Hisey - Oberkofler, Spannring, Engelhardt - Lukas P., Mairitsch, Wolf.

Rozhodčí: Smetana, Erd - Hütter, Siegel.

00:01

00:40
    Linz právě vstřelil branku!
    Tak to byla velkká rychlost. Po čtyřiceti vteřinách otevírá účet dnešního střetnutí PATRICK LEAHY.
    Asistence: Gregor Baumgartner a Marc-Andre Dorion.

03:39
    Opravdu hodně studená sprcha pro Orly. Tři minuty po první inkasované brance tady je druhý gól, tentokrát je úspěšným střelcem ROB HISEY.
    Bez asistence.

04:50
    Orli právě vstřelili branku!
    No pozor, ale hosté se prosazují také. Navrátilec do sestavy JURAJ ROŽNÍK po slovenské spolupráci překonává domácího gólmana.
    Asistence: Marek Uram.

17:43
    První vyloučení a Znojmo má možnost vyrovnat. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Wolf (LNZ).

18:17
    BURKE HENRY využívá přesilovou hru a dává tak svůj první gól v dresu Znojma.
    Asistence: Peter Pucher a Bryan Bickell.

20:00

20:01

21:51
    V oslabení si zahrají i Orli. Jarůšek (ZNO) vyloučen na dvě minuty za hákování.

23:37
    Stejně se provinil i o necelé dvě minuty později jeho spoluhráč Strömberg (ZNO). Domácí tak budou hrát 14 vteřin proti třem.

23:51
    Znojmo se ve třech ubránilo, nyní jej čeká klasické oslabení.

25:37
    Hosté jsou kompletní.

26:43
    Přichází možnost pro Znojmo. Za krosček je na dvě minuty z ledu vykázán Mayr (LNZ).

27:35
    Znojmo se sice ubránilo ve vlastním oslabení, ale ve vlastní přesilovce už ne. Domácí vyhráli buly a do samostaného nájezdu se dostal MIKE OUELLETTE, jenž následně překonal Ondřeje Kacetla.
    Asistence: Patrick Leahy.

28:43
    Domácí hrají v plném počtu.

33:48
    Další vyloučení na straně Lince. Za vysokou hůl si odpočine na trestné lavici Spannring (LNZ).

35:48
    Domácí se znovu ubránili.

36:38
    Ani ne minutu po návratu Spannringa na led srovnává stav utkání JAN ŠEDA.
    Asistence: Lubomír Štach a Jiří Beroun.

40:00

40:01

45:59
    JURAJ ROŽNÍK ukazuje, že si právem zaslouží být v základní sestavě mužstva. Svým druhým gólem v zápase posílá Orly poprvé do vedení.
    Asistence: Richard Jarůšek.

47:19
    Znojmo špatně střídalo a je potrestáno dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Lattner (ZNO).

49:19
    Lattner je zpátky na ledě.

51:12
    Vedení ovšem Orlům moc dlouho nevydrželo ANDREW HEDLUND srovnává na 4:4. Velkou přestřelku vidí diváci na zimním stadionu v Linci.
    Asistence: Daniel Oberkofler a Brett Engelhardt.

51:35
    Tak to je neuvěřitelné. Remízový stav vydržel jen 23 sekund. Hned po buly se hosté vydali do útočného pásma, Uram přiťukl JANU ŠEDOVI, který se následně nemýlil. Šeda si také připisuje druhou branku v utkání.
    Asistence: Marek Uram a Petr Beránek.

53:24
    Znojmo se dostává do dvougólového vedení. Šestou branku svého mužstva přidává JAN LATTNER.
    Asistence: Kim Strömberg.

57:18
    Domácí hrají bez brankáře. Westlund na střídačce.

57:39
    Už je však opět v bráně.

58:22
    Znovu to Linec zkouší v šesti hráčích v poli.

58:54
    Do prázdné brány dává výsledku jeho konečnou podobu BRYAN BICKELL.

60:00

Po velké přestřelce si nakonec Znojmo odváží z ledu loňského mistra všechny body a dokazuje, že se mu proti Linci dlouhodobě daří. Dva góly dnes zaznamenali Jan Šeda a Juraj Rožník. (19:49:52)

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 1. Leahy (Baumgartner, Dorion), 4. Hisey, 28. Ouellette (Leahy), 52. Hedlund (Oberkofler, Engelhardt) - 5. Rožník (Uram), 19. Henry (Pucher, Bickell), 37. Šeda (Štach, Beroun), 46. Rožník (Jarůšek), 52. Šeda (Uram, Beránek), 54. Lattner (Strömberg), 59. Bickell

Steinbach Black Wings Linz: Westlund - Murphy, Hedlund, Macdonald, Dorion, Lukas R., Mitterdorfer, Mayr, Fechtig - Ouellette, Lebler, Irmen - Baumgartner, Leahy, Hisey - Oberkofler, Spannring, Engelhardt - Lukas P., Mairitsch, Wolf.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Kulmala, Štach, Stehlík, Bořuta - Jarůšek, Beránek, Strömberg - Havlík, Pucher, Bickell - Beroun, Lattner, Šeda - Bartoš, Uram, Rožník - Komínek.