Zlín – Liberec 1:5 (kon.) | Třinec – Sparta 6:1 (kon.) | Kladno – Chomutov 7:2 (kon.)
Litvínov – K. Vary 5:2 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 5:0 (kon.) | Pardubice – Slavia 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
HC Slavia Praha
Neděle 04.11.2012, 18:15 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Domácí tým nakročil k výhře již v první třetině, kterou vyhrál o tři branky. Slavia sice v prostřední části snížila, avšak dokonaný hattrick Aleš Hemského ji body nenechal. Nejlepší hráči dnešního zápasu: Za hosty to je střelec dvou branek Petr Jelínek, za domácí také podle očekávání Hemský. (20:44:39)

60:00

59:50
    Z pravé strany ještě zakončil na Salfického hostující Tomáš Hertl, ale stav už se měnit nebude.

59:11
    Na druhé straně ještě zakončil na Kopřivu svým klasickým taháčkem Bartek, ale brankový prostor minul.

58:44
    Puk mají v posledních momentech jen hosté, ale nic vážného z toho není. Krenželok se po nepovedené nahrávce sám vyhnal z útočné třetiny.

57:52
    Alinč si obhazoval Kočího, ale ten jeho záměr dobře přečetl a k zakončení hosty z Prahy nepustil.

57:29
    A ani další slibná pozice Slavie k brance nevede. Žejdl totiž nedokázal kotouč dostatečně zkrotit.

56:50
    Jelínek v útočné třetině využil volného prostoru a prudce vypálil. Bohužel pro hosty mimo branku.

55:52
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Sporný zákrok ve středu hřiště na Kousala potrestán vyloučením nebyl, avšak domácím to nevadí, jelikož v závěru utkání dávají pátou branku utkání. Robert Kousal ve středu hřiště posunul na Noska, který pěkně viděl sjíždějícího JANA BUCHTELEHO. Ten využil vyjetí Kopřivy a po elegantním blafáku zakončuje do prázdné branky. Asistence: Robert Kousal a Tomáš Nosek.

55:15
    Krejčí nejprve z levé strany napálil jen Kopřivu, ale domácí tým zůstal u puku a znovu hrozil. Od modré napálil helmu hostujícího strážce brankoviště Jan Kolář, a tak se hra ihned přerušuje.

54:14
    Salfický nejistě vyrazil ránu od pravého mantinelu z hole Jelínka a mohl být jen rád, že byl blízko jeho spoluhráč, který puk odpálil.

53:19
    Pražané mají v posledních minutách více ze hry a domácí tým se spokojí s pouhým vyhozením puku do útočné třetiny.

52:32
    Pardubický tým již hrál v pěti, ale i tak se musí nadále bránit. Jelínkovu ránu Salfický vyrazil a poté si poradil i s dalším dalekonosným pokusem jednoho z hostů.

51:52
    Tlak hostů v útočném pásmu přináší střelu za střelou, ale Salfický je zatím připraven. Dobře vyrazil i pokus Vladimíra Růžičky mladšího.

51:06
    Hostující lavička HC Slavie Praha si vybírá pro svůj tým oddechový čas.

51:06
    V další šanci Slavie pálil Tomáš Hertl, ale z pravé strany netrefuje.

50:50
    Růžička posunul na Kempného, jehož pumelice končí těsně mimo domácí klec.

50:19
    Slavia si posléze zahraje přesilovou hru. Václav Benák vidí dvě minuty za hákování.

50:04
    Benák napálil puk o zadní mantine před branku, kde dorážel Bartek. Bohužel pro domácí ale nepřesně.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 13. Somík (Bartek, Kočí), 15. Hemský (Krejčí, Vašíček), 18. Hemský (Krejčí, Kindl), 41. Hemský (Benák, Kolář), 56. Buchtele (Kousal, Nosek) - 24. Jelínek (V.Růžička ml.), 47. Jelínek (Krenželok, Kuboš)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Píša, Kindl, Ďaloga, Kočí, Vašíček – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Nosek, Kousal, Buchtele – Šagát, Beech, Semorád – Cetkovský.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) – Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc, Dresler – Hertl, Alinč, Tomica – Stránský, Kalla, Krenželok – Sklenář, V. Růžička ml., Jelínek – Žejdl, Skokan, Poletín.

Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Josef Beránek

Rozhodčí: Homola, Husička – Jindra, Skopal