Liberec – Litvínov 3:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:2 (kon.) | Sparta – Slavia 2:4 (kon.)
Kladno – Zlín 1:4 (kon.) | Motor ČB – Třinec 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:3 (po s.n.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Berani Zlín
Neděle 18.11.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký dobrý večer z Kladna. Na extraligové scéně je na pořadu 22. kolo a Rytíři Kladno v něm přivítají PSG Zlín. Utkání začíná v 17:30, máme se na co těšit.

Poslední vzájemný zápas

5. října se odehrál ve Zlíně a Moravané byli úspěšní, když dokázali eliminovat první útok Kladna a porazit Středočechy 3:2.

Zlín - Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
    Branky a nahrávky:
    19. Honejsek (Čajánek, Holík), 36. Leška (Balaštík, Hamrlík), 46. Horák (Holík) - 10. Valský (Dragoun, Kuchler), 49. Patera (Hlaváč).

Poslední zápasy

Kladno si páteční kolo předehrálo v pondělí a podlehlo Třinci. Poslední zápas se tak datuje do středy, kdy tým kolem Jaromíra Jágra přivítal České Budějovice. Ty jako první dobyly hrad Rytířů s králem Jaromírem a vyhrály v prodloužení.

Zlín si páteční kolo nepředehrával, naopak, doma přivítal Spartu. V zápase prohrával už 3:0 a přesto ještě před druhou sirénou snížil na 3:2. Skvěle chytajícího Neuvirtha už ve třetí třetině ale překonat nedokázal a tak doma padl.

Statistika nuda je...

Umístění v tabulce:
    3.
    Bilance: 21 zápasů, 12-0-3-6, skóre 72:50, 39 bodů
    Bilance doma: 11 zápasů, 7-0-2-2, skóre 38:22, 23 bodů
    Bilance venku: 10 zápasů, 5-0-1-4, skóre 34:28, 16 bodů
    Lídr kanadského bodování: Jaromír Jágr 29 (13+16)
    Nejlepší střelec: Tomáš Plekanec 14
    Nejlepší nahrávač: Jaromír Jágr 16
    Nejproduktivnější obránce: Marek Židlický 16 (1+15)
    Nejtrestanější hráč: Petr Mocek 31
    Nejlepší v +/-: Jaromír Jágr +16
    Góly v přesilovkách a oslabení: 19 (využití 22,35%) a 4
    Brankáři: Jan Chábera, 21 zápasů – 12 výher, 9 proher, úsp. 92,64 %, prům. 2,36 g/z

PSG Zlín
    6.
    Bilance: 21 zápasů, 9-3-2-7, skóre 51:54, 35 bodů
    Bilance doma: 11 zápasů, 3-1-2-5, skóre 21:32, 13 bodů
    Bilance venku: 10 zápasů, 6-2-0-2, skóre 30:22, 22 bodů
    Lídr kanadského bodování: Jaroslav Balaštík 14 (7+7)
    Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík 7
    Nejlepší nahrávač: Petr Holík 11
    Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 9 (0+9)
    Nejtrestanější hráč: Petr Čajánek 43
    Nejlepší v +/-: Leška, Honejsek, Tesařík +3
    Góly v přesilovkách a oslabení: 16 (využití 7,73%) a 1
    Brankáři: Luboš Horčička, 12 zápasů – 7 výher, 5 proher, úsp. 92,10 %, prům. 2,49 g/z ; Jakub Sedláček, 10 zápasů – 5 výher, 5 proher, úsp. 92,00 %, prům. 2,47 g/z

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Židlický, Černošek, Procházka, Piskáček, Kameš, Majeský, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Lukáč, Látal - Melka.

PSG Zlín: Sedláček (Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, Čech.

Rozhodčí: Šindler, Brüggemann (GER) - Bádal, Pouzar.

00:01

00:19
    Chábera si připisuje první střlu po pokusu Linharta.

00:40
    Majeský nabízel na teč Plekancovi, ten netrefil, ale Sedláček musel zasahovat.

01:16
    Honejsek nabruslil do pásma a přenechal Čajánkovi. Ten neotálel, ale Chábera jeho střelu nadvakrát chytil.

01:35
    Volejbalově nahrál Kubiš v útočném pásmu spoluhráčům a to je zakázáno.

02:27
    Honejsek se dostal kolem obránce Doudery, ale jeho bekhend nemířil na branku.

02:34
    Kladno dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Martin Látal.

03:28
    Plekanec ušetřil cenné vteřiny pro domácí.

03:47
    Köhler se dostával na brankovišti k puku, jeho střela propadla Cháberovi výstrojí, ale nemířila do branky.

04:18
    První dělovka Hamerlíka se zastavila o boční síť. Druhou ránu zkrotil domácí brankář.

04:32
    Látal na ledě, Kladno kompletní.

05:15
    Kuchejda dobře nahodil na Sedláčka, kde vznikl zmatek. Hostující obrana si ale poradila.

05:44
    Tlustý se dostal k puku a nahrál na volej Plekancovi. Sedláček ale betony srazil včas.

06:50
    Bicek zkusil z hodně ostrého úhlu zaskočit Sedláčka, který si nebyl jistý. Sudí přerušil hru, kotouč zůstal před čárou.

07:02
    Doudera nezachytil nahrávku na Ondráčka, který se tlačil před Cháberu. Překonat ho ale nedokázal.

07:47
    Martin Látal (KLA) a Zdeněk Okál (ZLN) dostávají dvě minuty za vzájemné osekávání.

08:34
    Kladno se chtělo usadit v pásmu, ale na delší dobu se to nepovedlo.

09:12
    Domácí jsou zatím ve hře 4/4 o něco aktivnější.

09:24
    Jako první ale musel zasahovat Chábera po střele obránce Horáka.

09:47
    Oba celky kompletní.

10:01
    Kuchejda obdržel před branku puk od Židlického a snažil se zasunout ze Sedláčka. Ten si ale prostor mezi betony uhlídal.

10:35
    Marek Melenovský (ZLN) dostává dvě minuty za zdržování hry.

11:12
    Domácí se dobře tlačili do brankoviště. Sedláček ale nepropustil nahrávky skrz brankoviště a dorážku Židlického obrana nepropustila.

11:37
    Jágr střílel dobře zpoza beka, těsně minul vzdálenější tyč.

12:01
    Köhler v oslabení střílel v akci jeden na jednoho, Chábera vyrazil.

12:35
    Hosté kompletní, Židlického rána se neujala.

13:11
    Hosté teď málem vystihli chybu Chábery za brankou, obrana Kladna ale zareagovala včas.

13:37
    Snad první icing zápasu, ten kladenský.

14:06
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci jdou do vedení. Střela Tesaříka od modré se zastavila před Cháberou a ANTONÍN HONEJSEK neměl problém dopravit puk do téměř odkryté branky. Asistence: Radim Tesařík, Petr Čajánek.

14:55
    Středočeši hned zmáčkli svého soka. Střely Jágra a Černoška se ale neujaly.

15:14
    Hamrlík prověřil Cháberu, ten si poradil.

16:43
    Hosté uzavřeli modrou čáru, Kladno se těžko dostává do pásma.

17:58
    Chtěl jsem dopsat šanci Zlína, ale nakonec přišel gól. Velký zmatek teď udělali domácí při střídání, přečíslení ještě hosté nevyužili, ale pak se kotouč znovu odrazil před volného ANTONÍNA HONEJSKA, který ho už jen zvedl pod břevno. Asistence: Ondřej Veselý.

18:38
    Tlustý s Plekancem mohli najít odpověď, ale jejich střely výborně vytáhl Sedláček.

19:58
    Ještě jedno přerušení po nahození Dragouna, to ale nejspíš nic nezmění na výsledku první třetiny.

20:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 14 - Jakub Sedláček (ZLN) 15.

Je za námi poměrně vyrovnaná první třetina, ale výsledek tomu úplně neodpovídá. Zlínští totiž využili chyby v kladenské obraně, především ta druhá byla opravdu hrubá. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:22
    Tlustý sahal před brankou na nahrávku Plekance z rohu, ale netrefil ideálně.

21:11
    První formace mají střídání za sebou, nic vážnějšího se nestalo.

22:19
    Kladno hezky zakombinovalo, ale před Dragounem na poslední chvíli zasáhl jeden z obránců. Dragoun by upaloval sám na Sedláčka.

22:41
    Další jistý zákrok pro Sedláčka.

23:18
    Jágr trefil z mezikruží Tesaříka do zad.

24:27
    Kuchejda nepropustil střelu Köhlera z úhlu, Kladno se ale není schopno osvobodit.

25:02
    Leška dobře využil clony Köhlera, Chábera teď možná ani nevěděl jak chytil tuto střelu.

25:36
    Jágr konečně překonal Sedláčka, ale zazvonil na tyč!

26:53
    Chábera si poradil s nevýraznou střelou Kubiše. Domácí se nemohou prosadit přes obranný blok a hosté hrozí z brejků.

27:42
    Látalův nenápadný bekhend zazvonil znovu o tyč, hned poté se rozej do brejku Zdeněk Okál, ale jeho kličku vystihl Chábera! Dvě velké šance na obou stranách.

28:42
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno je v kontaktu díky parádní akci Jiřího Bicka. Ten projel z vlastního pásma až do útočného a pak našel zcela volného JANA HLAVÁČE, který zblízka vymetl horní roh branky. Asistence: Jiří Bicek.

29:36
    Ondráčkova střela zpoza modré minula branku.

30:56
    Marek Melenovský (ZLN) míří znovu na trestnou, dvě minuty za podražení.

31:25
    Domácí usazeni v pásmu.

31:45
    Židlický přenechal Jágrovi, který netrefil branku, hosté vyhodili.

32:36
    Domácí ztrácí puk v rohu pásma, Zlín brání obstojně.

32:56
    Zlín v plném počtu, Bickovu střelu vytáhl betonem Sedláček.

34:18
    Bojuje se doslova o každý centimetr ledu, ani jeden tým nedává druhému nic zadarmo.

34:52
    Příliš složitě hledal Plekanec Tlustého v přečíslení tři na dva.

35:34
    Přihrávka rukou zastavuje další snažení Středočechů.

36:13
    Zakázané uvolnění Zlína, který byl pod mírným tlakem.

36:41
    Třetí icing v řadě, tentokrát se provinili domácí.

37:21
    Špatná komunikace Sedláčka s Hamrlíkem vedla ke kladenské šanci. Dragoun schytal ránu pukem na brankovišti, ale rychle se zorientoval a dohrál situaci. Sedláček, natažen na čáře, měl co dělat.

37:47
    Teď nechybělo mnoho a Leška mohl zhodnotit povedený pas Honejska. Branku ale netrefil.

38:16
    Plekanec se rozjel ve středním pásmu a dostal se za obránce. Neměl ale prostor na kličku a s jeho bekhendem si poradil Sedláček.

39:24
    Tlustý našel do prázdné branky Plekance, který byl faulován Hamrlíkem. Jsou z toho dvě minuty.

39:24
    Martin Hamrlík (ZLN) dvě minuty za hákování.

39:57
    Sedláček musel třikrát zasahovat, ale se všemi pokusy si poradil.

40:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Jakub Sedláček (ZLN) 12.

Po druhé třetině je Kladno pozadu jen o jednu branku. Zásluhou Jana Hlaváče domácí totiž snížili. V poslední minutě zakončoval do prázdné branky Plekanec, ale byl faulován. Pravidla však v takovém případě umožňují pouze dvouminutový trest. Kladno tak začne třetí periodu přesilovkou. Třetí část začne v 19:16.

40:01

40:18
    Plekanec si sjel na přihrávku Patery, ale Sedláček se přesunul hodně rychle.

40:58
    Patera faulován v brejku, trestné střílení pro Kladno!

Paterův pokus do bekhendu byl hodně čitelný, lehký zákrok pro Sedláčka.

41:24

41:54
    Majeského střelu vyrazil Sedláček až mezi diváky.

42:49
    Bicek faulován Tesaříkem. Rozhodčí přehlédli evidentně jasný faul.

43:10
    Všimli si ale jiného. Dvě minuty za podražení dostává Pavel Kubiš (ZLN).

43:22
    Střelu Jágra stihl přizvednout od ochranné sítě Čajánek.

43:35
    Krásná akce Kladna, kdy si Patera vyměnil s Tlustým, který ale přestřelil.

44:18
    Stupňovaný tlak Kladna ukončil Plekanec, jehož střelu ale Sedláček ukryl jistým zákrokem.

45:00
    Patera protlačil do brankoviště, ale hosté vyhodili.

45:08
    Dvě sekundy před návratem Kubiše dostává za vysokou hůl dvě minuty Radim Tesařík (ZLN).

45:31
    Tlustý zastavil pas na Plekance.

45:41
    Kotouč končí v hledišti. Buly ve středním pásmu.

46:22
    Jágr viděl úplně volného Židlického, ale přihrávku na něj stihl jeden z obránců tečovat hokejkou.

46:58
    Bicek na brankovišti nedokázal překonat Sedláčka, to jsou velké šance Kladna.

47:08

48:07
    Nedáš-dostaneš. Kladno tlačilo od začátku třetiny, nedalo branku a tak pyká. A to po celkem jednoduché akci. Šenkeřík zpoza branky oslovil PAVLA KUBIŠE a ten z brankoviště jen usměrnil na přední tyč. Asistence: Petr Šenkeřík.

50:38
    Holíkovu střelu chytá Chábera, Kladno je jako opařené a přes výborně bránící hosty to bude mít hodně těžké.

51:22
    Hamrlík si málem dopravil puk do vlastní branky, ale Sedláček nechal beton přilepen na ledě a to se vyplatilo.

53:06
    Dragounovo nahození se odrazilo k Látalovi, který trefil Sedláčka. Domácím dnes chybí i trocha štěstí.

53:26
    Marek Židlický (KLA) dostává dvě minuty za hrubost. Chvíli před tím tečoval Plekanec střelu Jágra, ale těsně mimo. Poté už jen nevěřícně zakroutil hlavou.

54:05
    Honejsek si šel pro hattrick, Chábera byl proti.

54:46
    Veselý dorážel střelu Tesaříka. Poté se k ráně dostal ještě Honejsek, Chábera drží Kladnu naději.

55:26
    Kubiš teď zazdil slibnou příležitost, Kladno je kompletní.

55:55
    Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za sekání, teď to s ambicemi Kladna nevypadá zrovna dobře.

56:30
    Ševci přetavili v gól přesilovou hru a nejspíš definitivně rozhodli o exportu bodů. Tesaříkovu střelu od modré vyrazil Chábera jen před ANTONÍNA HONEJSKA, který jednoduše zkompletoval hattrick. Asistence: Radim Tesařík, Ondřej Veselý.

58:00
    Přihrávka rukou, dvě minuty do konce. Fanoušci odcházejí, zřejmě se ještě chtějí dodívat na Davis Cup, který pro Českou republiku vypadá mnohem nadějněji.

59:12
    Možná poslední icing dnešního zápasu.

59:40
    Už se dohrává.

59:52
    Sedláček si dal ještě málem vlastní gól, dobře to udělal Plekanec, ale Kladnu dnes prostě není přáno.

60:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 8 - Jakub Sedláček (ZLN) 13.

Hráči zápasu: Jiří Bicek (KLA) - Antonín Honejsek (ZLN).

Zlín potvrdil velkou formu z venkovních zápasů a dnes vyhrál poosmé v řadě. Kladno naopak potřetí v řadě padlo, tentokráte ale skončilo úplně bez bodu. Ode mne to je pro dnešek vše, z dalšího domácího zápasu Kladna se přihlásíme až příští pátek, kdy přijede Plzeň a nuda to rozhodně nebude. (19:51:28)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 29. Hlaváč (Bicek) - 15. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 18. Honejsek (Veselý), 49. Kubiš (Šenkeřík), 57. Honejsek (Tesařík, Veselý)

Berani Zlín: Sedláček (Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, Čech.

Rozhodčí: Šindler, Brüggemann (GER) - Bádal, Pouzar