Newcastle – Manchester City 1:3 (kon.) | Liverpool – Aston Villa 1:3 (kon.) | Manchester Utd. – Sunderland 3:1 (kon.)
Norwich – Wigan 2:1 (kon.) | Queens Park – Fulham 2:1 (kon.) | Stoke – Everton 1:1 (kon.)
Stoke City
1:1 (0:1)
Everton FC
Sobota 15.12.2012, 16:00 • The Britannia Stadium, Stoke on Trent • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den u sledování zápasu 17. kola Premier League. V tomto utkání přivítá Stoke City hosty z Evertonu.

Stoke City

Domácí tým vběhne na trávník v pozici devátého týmu tabulky. Stoke neprohrálo posledních šest zápasů a celkem má na svém kontě třiadvacet bodů. Ve svém zatím posledním vystoupení remizovali s Aston Villou, když diváci za devadesát minut hry neviděli branku.

Everton FC

To hosté se v tabulce drží na čtvrté příčce s dvaceti devíti body. Tým z Liverpoolu dokázal v minulém zápase porazit Tottenham 2:1, když otočili nepříznivý vývoj utkání brankami v devadesáté a jednadevadesáté minutě.

Stoke City: Begovič - Huth, Wilkinson, Shawcross, Cameron - Walters, Whelan, Nzonzi, Etherington - Adam, Jones. Trenér: Tony Pulis.

Everton FC: Howard - Coleman, Jagielka, Distin, Baines - Naismith, Osman, Gibson, Pienaar - Fellaini, Jelavič. Trenér: David Moyes.

Rozhodčí: Halsey - Bryan, McDonough - Ward.

1

1
    Sudí Halsey zahajuje hvizdem dnešní utkání.

3
    Coleman fauluje a Hurth má volný kop.

4
    Jelavič se nyní ocitl v ofsajdu.

6
    Další ofsajd Jelaviče, jenž je zatím velice aktivní. Přihrávku na něj se však nedaří Evertonu správně načasovat.

8
    Hosté zatím jednoznačně více na balónu, do vyložené šance se však zatím nedostali.

10
    Až nyní se Pineaar dostal ke střele z velkého vápna. Trefil však obránce před sebou.

11
    Rozehrávka Stoke je nepřesná, a tak jsou opět u míče hráči v modrém.

13
    Pineaar vybojoval rohový kop, po němž se k míči dostal Osman. Ten už ale nic dalšího nevymyslel.

14
    Wilkinson vhazuje míč do hřiště.

15
    Dlouhý nákop Colemana sbírají domácí hráči.

15
    Hráči v pruhovaných dresech, tedy Stoke City rozehrávají až od vlastní brány.

16
    Nyní fauluje Wilkinson, jeho počínání ale kartou ohodnoceno nebylo.

17
    Po velice nepřesné střele Etheringtona, bude Howard vykopávat míč od vlastní brány.

18
    Everton kombinoval kolem půlící čáry, rozehrávku jim však překazil Kenwyne Jones, jenž se nakonec dostal ke střele. Ta ovšem letěla vysoko nad brankovou konstrukci.

20
    Jagielka před Jonesem raději odkopává míč do bezpečí.

21
    Begovič chytá ze vzduchu dlouhý centr Colemana.

21
    Jones se po lobu Nzanziho dostával k hlavičce, Jagielka před ním ale poslal balón na rohový kop.

23
    Tentokrát se již Jones ke hře hlavou dostal, jeho pokus ale končí vedle pravé tyče.

24
    Dlouhý výkop Howarda končí až u brankáře Stoke.

25
    Cameron se snažil proběhnout po levém křídle, Coleman ovšem předvedl dobrý obranný zákrok.

26
    Jones padá po souboji s jedním z obránců Evertonu na trávník. Sudí ale usoudil, že nešlo o nedovolený zákrok.

27
    Jagielka našel dlouhým pasem Colemana, tomu byl však míč odebrán.

28
    Centr Hutha do velkého vápna byl odklizen Distinem do bezpečí.

30
    Po nedovoleném zákroku Pineaara bude mít Stoke výhodu přímého kopu.

31
    Důležitý zákrok Howarda na brankovišti proti hlavičce Camerona.

33
    Obrovská šance i na druhé straně. Jelavič už pálil do prázdné brány, když míč na brankové čáře odkopl Shawcross.

34
    Etherington vhazuje míč z postranní čáry.

35
    Baines před dotírajícím Jonesem raději poslal hlavou balón na rohový kop.

36
    Everton právě vstřelil branku!
    Pienaar centroval míč před branku domácích, kde se podobně jako před pár minutami snažil odklidit míč RYAN SHAWCROSS, tentokrát však nasměroval míč pouze do vlastní brány a dává si tak vlastní gól.

38
    Osman se nyní snažil navýšit skóre, jeho střela ale byla nepřesná.

40
    Oba týmy po nepřesných rozehrávkách ztratili míč.

42
    Pienaar se snažil vyslat Jelaviče, jeho přihrávka ale byla dlouhá, a tak jí stihl odklidit brankář Begovič.

43
    Hosté opět rozehrávají od brankáře Howarda, zdá se že Everton je po vstřelené brance při chuti.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+1
    Dlouhý odkop Hutha končí na kopačkách hráčů v modrém.

45+2
    Jones na půlící čáře zpracovával míč moc dlouho, a tak mu ho odebral Osman.

Nic dalšího se v prvním poločase již nestane, a tak si Everton odnáší do šaten po pětačtyřiceti minutách vedení 1:0. Jedinou branku zápasu má na svém kontě Ryan Shawcross, jenž poslal míč za vlastního brankáře.

46

46
    Fellaini s Jelavičem zahajují druhý poločas.

46
    Po souboji o míč vhazuje z postranní čáry Coleman.

47
    Fellaini fauluje Etheringtona a Stoke je v držení balónu.

48
    Obrovský závar před brankou Evertonu. Adam stál na hranici malého vápna a ani z této vzdálenosti nedokázal překonat Howarda.

49
    Domácí vstoupili do druhé půle aktivněji.

50
    Nzonzi ale fauluje, a tak se k míči dostávají i fotbalisté Evertonu.

50
    Ti však ihned ztrácejí balón a Stoke se může pokračovat ve snaze o vyrovnání.

51
    Wilkinsonovi se příliš nevydařil centr na Jonese a Howard opět zasahuje.

52
    Stoke City právě vstřelilo branku!
    Aktivita Stoke se vyplácí, Jones dostal od Shawcrosse tentokrát vydařený míč na hlavu a KENWYNE JONES tak vyrovnává stav utkání.

54
    Everton nyní bude muset zabrat, v druhém poločase toho zatím moc nepředvedl.

55
    Domácí teď ale hrají ve velké pohodě a opět kombinují na polovině soupeře.

56
    Jones mohl znovu po Shawcrossově přihrávce skórovat. Brankář Howard proti němu ale vyběhl a zmařil jeho zakončení.

57
    Shawcross odkopává míč na rohový kop.

58
    Stejně tak činí Jones, jenž likvidoval centr Pienaara.

59
    Fellani v souboji před bránou udeřil Shawcrosse hlavou. Tento zákrok ale zůstane nepotrestán.

61
    Hosté se nyní pokouší útočit, obrana Stoke je ale do větší šance zatím nepouští.

62
    Až nyní se odhodlal vystřelit Pienaar, jeho střela je ovšem sražena.

63
    Nyní jsou už u míče zase domácí.

64
    Etherington si při pokusu o útok počínal nedovoleně, a tak se hra obrací.

65
    Nyní fauluje Fellaini.

67
    Jonesův centr byl hodně nepřesný a hráči Evertonu tak vhodí míč do hřiště od postranní čáry.

68
    Fotbalisté Stoke ale znovu vybojovali míč.

69
    Jelavič srazil na zem Shawcrosse a následuje mírná potyčka mezi hráči obou týmů. Vše se ale obejde jen s napomenutím.

70
    První střídání v dnešním zápase a to na straně hostů. Barkley nahradil Naismithe.

71
    Fellaini se snažil hlavou opět strhnout vedení na stranu Evertonu, mezi tři tyče ale nezamířil.

73
    První žlutou kartu v dnešním zápase vidí brankář Stoke Asmir Begovič.

73
    Střídají i domácí, odchází Charlie Adam. Novým hráčem na hřišti je Cameron Jerome.

75
    Huth po souboji s Fellainim leží na trávníku.

76
    Nový muž na hřišti, Jerome, se dostal do střelecké pozice. Jeho pokusu však scházela potřebná přesnost.

77
    Střelce branky Stoke nahrazuje zkušený Peter Crouch.

77
    Huth již pokračuje ve hře.

78
    Gibsonův centr končí na kopačkách hráčů v pruhovaných dresech.

79
    Obrovská chyba Gibsona který před vlastní bránou namazal míč na nohu Jeromovi, jenž ale nedokázal poslat Stoke do vedení.

81
    Hráči Evertonu si přihrávají na polovině soupeře.

82
    Gibson bude rozehrávat přímý kop.

82
    Shawcross odehrál míč na rohový kop.

83
    Pienaar ale od rohového praporku poslal míč pouze na hlavu jednoho z obránců domácího týmu.

85
    Na straně domácích dochází k dalšímu střídání. Etheringtona nahradí Michael Kightly.

87
    Everton v útoku. Ke střele na bránu se však hráči v modrém nemohou dostat.

88
    Wilkinsonův centr Crouche nenašel.

89
    Jelavič neobehrál Hutha a u míče jsou tak domácí.

90
    Kightly se dostal ke střele ve vápně, ta byla ale nepřesná, a tak končí míč v rukou jednoho z diváků.

90
    Ve druhém poločase se nastavují tři minuty.

90+1
    Gibsonova střela je sražena mimo bránu.

90+2
    Ten samý hráč zahrával rohový kop, Jagielka však nehlavičkoval přesně.

90+2
    Dnešní utkání sleduje 27008 diváků.

90+3
    Pienaar mohl rozhodnout toto utkání když si s balónem seběhl až k hranici velkého vápna, kde ale nedokázal vystřelit přesně.

Sudí píská na znamení konce zápasu. Oba týmy si z něj odnesou po jednom bodu, když první půle patřila spíše Evertonu, ve druhém však zabrali domácí, vyrovnali a měli i více šancí na vstřelení druhé branky. Ta už však nepadla, a tak zápas končí nerozhodně 1:1.

Ode mě je to ze sedmnáctého kola Premier League vše, příště zase na počtenou. (17:53:20)