Mechelen – Standard 0:2 (kon.) | Club Bruggy – Mons 2:0 (kon.) | Charleroi – Beerschot 1:0 (kon.)
Lokeren – Gent 2:2 (kon.) | Lierse – Cercle 1:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Kortrijk 1:0 (kon.)
Club Bruggy KV
2:0 (1:0)
RAEC Mons
Sobota 15.12.2012, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se s Vámi u dalších onlajn přenosů. (21:57:15)

A je dobojováno! V druhém poločase jsme neviděli tak pohledný fotbal. Domácí byli stále lepším celkem a hosty nepustili do žádné větší šance. Sami nakonec udeřili v samém závěru utkání, kdy skvělé sólo předvedl Lestienne, který nakonec nasadil housličky brankáři Wernerovi. Domácí tak po vcelku dobrém výkonu získávají tři body do tabulky.

90+1
    Sudí nastaví ještě tři minuty.

90
    Bruggy právě vstřelily branku!
    Tak to byla fotbalová lahoda! LESTIENNE se dostal na levé straně k míči a prokličkoval celé vápno, nakonec zakončil mezi nohami golmana! Pro dnešek je o třech bodech rozhodnuto!

89
    Po rohovém kopu se dostal k zakončení Imschoot, to spíš připomínalo rugbyový odkop.

89
    Přichází další možnost na srovnání - rohový kop.

88
    Zajímavá standardka pro hosty skončila nepovedeným centrem.

85
    Hned dvě změny najednou uvidí diváci v Bruggách. Domácí lavička stáhla ze hřiště Tchitého, kterého nahradil Vazquez. Hosté vystřídali Postolleca, jeho místo zaujal Kose.

84
    V dobré příležitosti Ofoe netrefil míč.

82
    I přes nepříznivý stav pro hosty jsou stále lepším celkem domácí.

79
    K dlouhému pasu se dostal Bacca a snažil se z první přelobovat Wernera, to se mu ale nepovedlo, spolu s golmana přehodil i branku!

77
    Druhé dnešní střídání předvádí hostující celek, Angeliho nahradí Imschoot.

76
    V další šanci se ocitl Tchité, který se snažil z úhlu zakončit z první, jeho pokus byl zablokovaný na rohový kop.

73
    Za oplácení dostal žlutou kartu hostující Toubabo.

71
    Velmi aktivní kapitán domácích Hoefkens zakládal další útočnou akci svého týmu, ovšem ztroskotal na jednom z obránců.

70
    Žlutou kartu za nevybíravý zákrok obdržel Stenman.

67
    Po dobré kombinaci hostů se k zakončení dostal Parber, jeho tvrdou ránu vyrazil perfektně Kujovič na roh! Domácí mohou být svému brankáři vděční!

66
    Po následném rohovém kopu se k zakončení dostal Lestienne, i jeho střela nakonec skončila po teči obránce mimo branku.

65
    Hoefkensův centr z pravé strany byl zablokovaný obranou na rohový kop.

64
    Z následného rohového kopu si domácí fotbalisté nevytvořili žádnou vážnější šanci.

63
    Po dlouhé době větší nebezpečí před brankou, Vestraete se dostal z pravé strany k míči a z první zakončoval, jeho střela byla ovšem zblokovaná.

62
    Hosté měli k dispozici standardní situaci, tu zahrával Angeli. Jeho centr byl velmi nepřesný a Kujovič v pohodě ukryl míč v rukavicích.

61
    Druhý poločas je zatím takový nemastný neslaný. Jakoby oba celky měli nahráno.

58
    Fotbalisté Mons pobývali dlouhou dobu ve vápně domácích, nic zajímavého ale z toho nevytěžili.

55
    Hoefkensova střela z vápna byla zablokovaná obranou.

54
    Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu, Tchité se ocitl v offsidu.

52
    U postranní lajny fauloval Stenman, žlutou kartu ale nedostane.

51
    Na druhé straně zakončoval velmi nepřesně Angeli.

49
    Do obrovské příležitosti se dostal Bacca, svou druhou branku ale nepřidal, protože ho skvělým zákrokem vychytal Werner!

47
    Začátek druhého poločasu se nese v sérii nepřesností.

46

Vše je už připraveno na druhý poločas, sudí dá brzo pokyn k rozehře.

Druhý poločas začne přibližně v 21:04.

Máme za sebou první poločas utkání belgické Jupiler League, ve kterém zatím vede Club Brugge nad RAEC Mons 1:0. Domácí byli po celý poločas mírně aktivnějším celkem, do vedení se dostali po hrubé chybě obrany, kterou ve 32. minutě potrestal Bacca.

45+1
    Ta se hostům ale příliš nepovedla a tak se do kabin nejspíš půjde za stavu 1:0.

45
    Zajímavá standardka pro hosty po faulu Hoefkense.

43
    První poločas se převážně dohrává ve středu hřiště, ani jeden celek se dopředu příliš nežene.

40
    S Nongovou střelou neměl sebemenší problémy Kujovič.

39
    A do třetice Bacca, tentokrát je mu odmáván a následně odpískán offside.

38
    Následně se tentýž hráč provinil útočným faulem, Na podobné zákroky by měl již dávat pozor, přeci jen má již žlutou kartu.

37
    Hrdina z předchozích momentů Bacca vidí žlutou kartu poté, co po odpískání napálil míč pryč.

35
    Tchité neobešel u postranní čáry obránce a z jeho akce nic nebude.

32
    Obrovská chyba jednoho z beků hostů, který nesmyslně šel jakožto poslední hráč do kličky, o míč ho obral BACCA, který udělal Wernerovi kličku a trefit prázdnou branku už pro něj nebyl problém!

20
    Ve velké šanci se ocitl dnes velmi aktivní Hoefkens, který dostal perfektní přihrávku od Ofoe. Z tohoto prostoru branku minul, na jeho obranu nutno říci, že zakončoval levačkou!

28
    V probíhající osmadvacáté minutě máme stále bezbrankový stav, malinko navrch mají domácí, ale zatím si nevypracovali takovou šanci, aby se měnil stav.

25
    Hoefkensův centr prolítl celým vápnem bez povšimnutí, hosté budou vhazovat.

23
    Tu ale Lestienne rozehrál špatně, míč v náručí má Werner.

23
    Žlutou kartu dostal Postollec, navíc je tu zajímavá standardka pro domácí.

22
    Zajímavou kombinaci předvedli hosté kolem branky Brugge, kombinace ale ztroskotala u Parbeta.

20
    I hosté musí z důvodu zranění střídat, hřiště už opouští Debisschop a místo něj přichází Nicaise.

18
    Na centr z levé strany jen o chlup nedosáhl Bacca, kdyby se tak stalo, mohlo být pro hosty zle.

15
    Blondel se v jednom souboji zranil a dnes už pokračovat nebude, vystřídá ho Zimling.

13
    Nong se prokličkoval do vápna, kde ovšem o míč přišel.

11
    Po úvodním tlaku hostů už začínají mít více ze hry domácí a hlavně ve středu hřiště svého soupeře přehrávají.

10
    Hoefkensův centr nenašel ve vápně nikoho v modrém a tak se hra přelévá na druhou stranu.

8
    Na druhé straně zakončoval z voleje Matumona, jeho střela jen o kousek minula pravou šibenici Kujovičovi branky!

7
    Domácí se hnali do brejku, který nakonec těsně před vápnem zakončoval Tchité, branku ale netrefil.

5
    Debisschop centroval do vápna, jeho centr ale odhlavičkoval jeden z obránců.

2
    Po dobré přihrávce se Monteyne obtočil ve vápně kolem obránce a nekompromisně zakončil! Jeho branka ale nemůže platit, Monteyne stál v těsném offsidu.

1

Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše, utkání nám za malý okamžik začne.

Club Brugge KV: Kujovič - Stenman, Hoefkens, Donk, Larsen, Lestienne, Blondel, Odjidja-Ofoe, Vestraete, Tchité, Bacca

RAEC Mons: Werner - Nong, Timmermans, Debisschop, Gijseghem, Postollec, Matumona, Parbet, Toubabo, Angeli, Monteyne

Rozhodčí: .

Doposud jediný letošní vzájemný duel, který se hrál v rámci 5. kola ovládli Brugge, když venku svého soupeře udolali v poměru 3:1. Hosté tak mají dnes svému soupeři co vracet.

RAEC Mons - To hosté jsou na tom o něco hůře. Po stejné porci zápasů mají na svém kontě 27 bodů, což je řadí na devátou pozici. Mons zažívají v poslední době výkony jako na houpačce, jeden víkend zahrají skvělý fotbal a vezmou soupeři všechny body, jiný se jim zase nedaří vůbec nic. O tom svědčí i výsledky. Zatímco v minulém kole doma podlehli vysoko Anderlechtu 0:5, kolo předtím se radovali z venkovní výhry 3:0 nad Lierse.

Club Brugge - Domácím patří po devatenácti odehraných kolech šestá pozice, když dokázali nasbírat 32 bodů za devět vítězství a pět remíz. V poslední době se jim po špatné sérii, kdy prohráli hned pět utkání v řadě, zase začíná dařit. V minulém kole si s chutí zastříleli na půdě Beerschotu, který porazili vysoko 7:1.

Příjemný sobotní večer přeji všem fanouškům belgické kopané. Jupiler League má dnes na programu 20. kolo. My se společně podíváme na utkání mezi Club Brugge a RAEC Mons.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.