Slavia – Chomutov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 5:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.)
Litvínov – Třinec 6:5 (po s.n.)
HC Slavia Praha
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 06.01.2013, 15:00Tipsport extraliga

Celou třetí část se bojovalo hlavně ve středním pásmu a týmy se do šancí příliš nedostávaly. Na konci vyzkoušeli hosté ještě hru bez brankáře, to se jim ale nevyplatilo. Přes celé hřiště se totiž trefil Jaroslav Bednář, a zkompletoval tak hattrick při svém zřejmě posledním utkání za Slavii. (17:23:19)

60:00

59:33
    Slavia právě vstřelila branku!
    Kotouč se odrazil před Kopřivovu branku, kde se ho zmocnil JAROSLAV BEDNÁŘ a poslal ho přes celé hřiště do prázdné klece! Asistence: Petr Kuboš a Vladimír Růžička.

59:16
    Kuboš odpálil kotouč na icing.

58:33
    Slávisté se osvobodili, navíc puk chomutovský obránce stihl před zakázaným uvolněním.

57:47
    Chomutov hraje v šesti!

57:47
    Po přerušení hry Kopřivou, si Piráti vyžádali oddechový čas.

56:47
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

Na dnešní utkání se přišlo podívat 3 938 diváků!

55:11
    Zápas pomalu ztrácí tempo, týmy se už nedostávají do tolika střeleckých příležitostí.

54:21
    Hromas se dostal za branku, odkud hledal své spoluhráče, kotouč se však před branku nedostal.

53:35
    Micka bujuje o puk u mantinelu.

52:34
    Poskakující kotouč Kostúr raději sebral do lapačky.

51:46
    Treille se přes obranu Slavie neprotáhl.

50:50
    Ani Sobotka se nedokázal dostat z obranné třetiny.

49:45
    Chomutov se drží v útočném pásmu, kotouč se pohubuje ale jen u mantinelu.

48:20
    Chomutov přesilovku nesehrál vůbec dobře, Vrdlovec je už na ledě.

47:02
    Bednář si vyměnil kotouč se Sobotkou, před prázdnou klecí ale puk trestuhodně promáchl!

46:20
    Daniel Vrdlovec (SLA) je potrestán za krosček.

45:32
    Poletín přihrál zpoza branky na Micku, ten kotouč ale nezachytil.

44:35
    Alinč poslal puk na volného Kadlece, toho vychytal betonem Kostúr.

44:04
    Macháček se vrátil na led.

42:49
    Frolík se dostal v oslabení do zakončení. Kopřiva byl ale připraven.

42:04
    Petr Macháček (CHM) je vyloučen za podražení.

41:28
    Poletínovu ránu srazil do rohu kluziště Pulpán.

40:36
    Vrdlovcovu přihrávku Sobotka nezachytil.

40:01

Ve druhé části se pokračovalo stejně jako v té první. Slávisté ovládali hru a přidali dvě branky. Dvakrát se po podobné situaci prosadil Jaroslav Bednář. Ke konci třetinu začali hrozit i hosté, v 36. minutě se jim podařilo s velkou dávkou štěstí snížit, když se trefil Karel Hromas. Třetí dějství začne přibližně v 16:37.

Zásahy gólmanů:

Kostúr - 11
    Kopřiva - 9

40:00

39:41
    Vrdlovec z rohu nalezl přesně Bednáře, který z první o kousek minul.

39:04
    Kuboš se vrátil na led.

38:39
    Rýglův pokus z voleje přelétl přes domácí svatyni.

37:54
    Sklenář dobře vede puk a šetří pro Slavii drahocenné sekundy.

37:04
    Navíc budou mít výhodu přesilové hry. Petr Kuboš (SLA) si odpyká dvě minuty za podražení.

36:28
    Chomutov se pomalu zvedá a začíná hrozit.

35:48
    Poletín poslal puk hodně vedle hostující svatyně.

35:00
    Piráti právě vstřelili branku!
    Důrasovu tvrdou ránu z prostoru mezi kruhy slávistický gólman zázračně vyrazil. Kotouč se poté dostal až ke KARLU HROMASOVI, který překulil puk přes Kopřivovu rameno! Asistence: Marek Sikora a Michal Důras.

35:00
    Po nepřesné situaci zapadl kotouč za Kopřivu do branky! Bude se kontrolovat video.

34:42
    Skokanova střela minula hostující klec.

33:59
    Alinčova zadovka zůstala nepochopena.

33:22
    Stránského pas na rozjetého Klhůfka vystihl Pavlas.

32:40
    Sobotkova formace potřebovala vystřídat, a tak Sobotka jen nahodil kotouč do útočné třetiny.

31:38
    Trefný od modré trefil jen prvního clonícího obránce.

30:52
    Klhůfek se neprocpal do útočného pásma.

30:11
    Chomutov se na chvíli udržel v pásmu Slavie, do zakončení se ovšem nedostal.

29:21
    Slavia hraje ve velké pohodě, kotouč mají převážně na holích slávisté.

28:34
    Vrdlovec přiťukl mezi kruhy Sobotkovi, který okamžitě vypálil z první. Kostúr si ale hodně povyjel a kotouč schoval do výstroje.

27:55
    Hromas se dostal k odraženému kotouči a okamžitě domácího brankáře vyzkoušel. Ten se však nenechal překvapit.

27:41
    Od modré vystřelil Frolík, Kopřiva schoval puk do lapačky.

26:48
    Micka se hnal za kotoučem, dříve u něj ale byli obránci Chomutova.

25:57
    Slavia využívá přesilovou hru! Sobotka ukázal přehled a parádně nalezl křižnou přihrávkou JAROSLAVA BEDNÁŘE, který z první prostřelil Kostúra mezi nohama! Asistence: Vladimír Sobotka a Vladimír Růžička.

25:07
    Lukáš Pulpán (CHM) je poslán na trestnou lavici za sekání.

25:01
    Poletín se prosmýkl až k hostující kleci, Kostúra ale nepřekonal.

24:28
    Račuk hledal před domácí svatyní spoluhráče, nikdo si k němu nenajel.

23:21
    Slávisté jsou převážně u puku a Piráti mají co dělat, aby se k němu občas dostali.

22:46
    Jelínek je zpátky na ledě.

22:13
    Kraft z úhlu prověřil Kopřivu, ten chvíli nevěděl, kde má kotouč, poté ho nalezl pod betonem.

21:32
    Slavia vyhodila přes všechny čáry.

20:46
    Na trestnou lavici míří Petr Jelínek (SLA) za vysokou hůl.

20:31
    Kadlec se na modré neukvapil a poslal kotouč do rohu na volného Sobotku. Ten ještě nalezl křižně JAROSLAVA BEDNÁŘE, který prostřelil Kostúra! Asistence: Vladimír Sobotka a Petr Kadlec.

20:01

První třetinu ovládla Slavia, která si připsala mnohem více střeleckých pokusů. Ujala se zatím jen rána z voleje Kuboše, který se prosadil ve třetím zápase za sebou. Chomutov má zatím velké problémy dostat se do útočného pásma a ohrozit Kopřivu. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 15:51.

Kostúr - 13
    Kopřiva - 3

20:00

19:38
    Micka tečoval prudkou přihrávku do protipohybu Kostúra, ten ale ktouč ještě stihl zachytit!

19:11
    Chomutov se dostal z obranné třetiny.

18:37
    Jaroslav Mrázek (CHM) pod tlakem vyhodil kotouč mimo hřiště a musí na trestnou lavici.

17:32
    Slavia se velice dobře brání, Chomutov se dostane do útočné třetiny jen málokdy.

16:53
    Alinč namazal přímo do jízdy Treillemu, ten ale kotouč napálil jen do Kopřivy!

16:01
    K odraženému puku se dostal Sobotka, z velkého úhlu ale vyjetého Kostúra nepřekonal.

15:26
    Tomica zahnal spoluhráče až k vlastní brance.

14:27
    Růžička se stahovačkou dostal mezi kruhy, odkud vypálil vysoko nad.

14:06
    Sikora v tísni vyhodil puk na icing.

13:34
    Kopřiva raději ukryl kotouč před dotírajícími útočníci.

12:57
    Bednář si počkal na útočné modré na přihrávku a následně vyzkoušel pozornost Kostúra.

12:12
    Hosté se dostali do ofsajdu.

11:39
    Chomutov má velké problémy s rozehrávkou, Kopřiva se v brance nudí.

11:06
    Bednář prověřil Kostúra střelou tahem z pravého kruhu.

10:27
    Slavia hraje v plném počtu.

09:59
    Bednář nadvakrát vyhodil.

09:41
    Kopřiva v poklidu zakryl kotouč do lapačky po ráně Rýgla.

09:09
    Sobotka ujel spolu s Tomicou do úniku dvou na jednoho. Prvně jmenovaný vypálil, Kostúr si jeho střelu pohlídal a ramenem ji vytěsnil nad branku!

08:27
    Vyloučeni tentokrát domácí. Michal Poletín (SLA) je potrestán za sekání.

08:20
    Dreslerův bekhendový pokus zkoušel tečovat Stránský, chomutovský brankář byl však pozorný.

07:22
    Slávisté vyhráli buly, po několika odrazech přistrčil Alinč kotouč mezi kruhy, kam si najel PETR KUBOŠ a prostřelil Kostúra mezi betony! Asistence: Jan Alinč a Petr Jelínek.

07:16
    Zatím se nehraje příliš kvalitní hokej. Chomutov se nemůže dostat za útočnou modrou čáru.

06:31
    Hruška se neprosadil proti přesile.

05:41
    Frolík se vrátil zpět na ledovou plochu.

05:12
    Chomutovští se dokázali osvobodit s tlaku Slavie.

04:10
    Bednář nalezl před brankou Sobotku, od kterého se puk odrazil ještě k Růžičkouvi. Ten ale před odkrytou klecí trefil jen tyčku!

03:41
    Za podražení usedne na trestnou lavici Michael Frolík (CHM).

03:12
    Rána Petra Kuboše byla sražena do ochranné sítě.

02:48
    Pavlasovo nahození ze střední třetiny minulo domácí klec.

02:13
    Kadlec se pěkně prokličkoval do útočného pásma, tam ale o kotouč přišel.

01:58
    Pokus Jakuba Trefného skončil u obránců.

01:32
    Hruškovu přihrávku do brejku zachytil Kolařík.

01:01
    Chomutov nerozehrál ideálně a je pískáno zakázané uvolnění.

00:16
    Sobotkovu ránu z levého kruhu vytěsnil Kostúr jen do rohu kluziště.

00:01

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Vrdlovec, Alinč, Jelínek - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín - Micka

Piráti Chomutov: Kostúr - Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Michael Frolík - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille

Rozhodčí: .

Dnešním dnem končí výluka NHL, což znamená rychlý odliv hvězd z české extraligy, někteří dokonce už dnes nenastoupí. To ale neplatí o Vladimíru Sobotkovi, který se v zápase s Chomutovem objeví. Do červenobílého dresu se oblékne i Jaroslav Bednář, který zanedlouho zamíří do švýcarského Bernu. Jestli si za Chomutov ještě zahraje Michael Frolík, není jisté. Sám hráč se prý rozhodne těsně před zápasem.

V rámci sedmatřicátého kola se střetne domácí Slavia a hostující Chomutov. Favoritem zápasu jsou bezpochyby sešívaní, mají totiž bezkonkurenčně nejlepší obranu v lize podpořenou skvělými výkony obou brankářů, kteří svoji úspěšnost zákroků drží pod hranicí 93 %. Chomutov si ovšem v minulém utkání připsal výhru, a do O2 Arény tak přijede jistě nažhaven a pokusí se o překvapení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

David Mencl

Branky a nahrávky: 8. Kuboš (Alinč, Jelínek), 21. Bednář (Sobotka, Kadlec), 26. Bednář (Sobotka, Růžička), 60. Bednář (Kuboš, Růžička) - 35. Hromas (Sikora, Důras)

Rozhodčí: Polák, Šír - Bejček, Charvát