Setúbal – Marítimo 2:4 (kon.) | Moreirense – Estoril 1:1 (kon.) | Beira-Mar – Olhanense 0:1 (kon.)
Coimbra – Porto 0:3 (kon.) | Benfica – Rio Ave 6:1 (kon.)
Moreirense FC
1:1 (1:0)
GD Estoril Praia
Sobota 30.03.2013, 17:00 • Parque de Jogos Comendador Joaquim de Almeida Freitas • Portugalská Primeira Liga

Za minutu dvanáct přišlo vyrovnání Estorilu Praia, který se tak brankou v sedmé minutě nastavení raduje ze zisku bodu na půdě Moreirense. Ve druhém poločase se hra hodně kouskovala vinou zranění a tak rozhodčí neváhal a nastavil opravdu slušnou porci minut. Navíc v nastaveném čase přišla i červená karta, kterou dostal hostující Vitoria, ale i v deseti dokázali hosté srovnat.

Já se s Vámi tedy loučím a budu se těšit u dalších napínavých onlajn přenosů ze světa fotbalu.

90+7
    Estoril právě vstřelilo branku!

Už se to zdálo takřka nemožné, ale hosté se v neuvěřitelné sedmé minutě nastavení dostávají k vyrovnávací brance a za svůj tlak tak jsou odměněni jedním bodem. Střelcem branky je střídající TONY TAYLOR.

90+6
    Domácí Pintassilgo vidí v samém závěru žlutou kartu. Konec zápasu se nám hodně vyhrocuje.

90+4
    Jenže mnohem horší situace se odehrává na straně druhé, kde Steven Vitoria vidí svou druhou žlutou v zápase a odchází tak do sprch ještě před závěrečným hvizdem rozhodčího.

90+5
    V samém závěru ještě vidí žlutou kartu Rafael Lopes.

90+4
    Branku se však vstřelit nepodařilo a tak může Ricardo odkopnout míč co nejdál to půjde.

90+4
    Ve čtvrté minutě nastavení je zde rohový kop pro hostující tým.

90+3
    Velmi dlouho drželi Moreirense míč na svých kopačkách a tak utíkal hostům čas.

90+2
    Rohový kop nic zvláštního nepřinesl a již to vypadá, že si vítězství domácí tým pohlídá.

90+1
    Tlak Estorilu vrcholí a je zde navíc rohový kop.

90
    Již plyne poslední minuta řádné hrací doby, ale dá se očekávat, že rozhodčí jistě něco nastaví.

89
    Máme zde ještě jedno střídání. Hřiště opouští Nabil Ghilas a místo něj si v domácím dresu zahraje Rafael Lopes.

88
    Na trávníku navíc zůstáva ležet jeden z domácích hráčů a tak se nyní nehraje.

87
    Tlak Estorilu v závěrečných minutách zápasu začíná být až enormní, ale domácí Moreirense stále drží jednogólový náskok a je tak blízko třem bodům.

84
    Na opačné straně došlo k zakončení, ale střelecký pokus jednoho z domácích končí mimo brány a tak může být hostující brankář Vagner v klidu.

83
    Po rohovém kopu však žádné nebezpečí nepřišlo a tak může Ricardo míč v klidu odkopnout od vlasní branky.

83
    Po vyražené střele na bránu přichází rohový kop Estorilu.

81
    Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou. Hosté jasně ví, že čas hraje proti nim.

79
    Gerso si nyní pomohl nedovoleně a je za svůj faul odměněn žlutou kartou.

75
    Hosté vybojovali alespoň rohový kop.

74
    Aby těch střídání nebylo málo, tak na straně domácích odchází Fabio Espinho a místo něj si zahraje Renatinho.

73
    Jednalo se hned o dvojí střídání. Dalším novým hráčem v dresu Estorilu je Tony Taylor, který nahradil Carlitose.

73
    Střídají hosté. Ze hřiště odchází Goncalo a místo něj si zahraje Gerso.

73
    Ricardo může odkopávat míč od vlastní branky po neúspěšné akci hostů.

70
    Estoril stále častěji dotírá na domácí branku a tentokrát to skončilo i střelou, kterou však pokryl zatím bezchybný Ricardo.

67
    Hosté se postupně s míčem dostali až na hranici pokutového území a z tohoto místa mohli zahrávat přímý volný kop, který však brankou nekončí.

66
    Snahu o postupný útok Estorilu zastavuje nedovolený zákrok jednoho z domácích.

65
    Máme zde první střídání v zápase. Odchází domácí Wagner a místo něj přijde Kinkela.

64
    Estoril zahrával svůj vůbec první rohový kop v zápase a celá akce skončila nepřesným zakončením.

63
    Na další žlutou kartu jsme moc dlouho čekat nemuseli. Opět je potrestán domácí hráč, tentokrát je to Wagner.

62
    Máme odehráno již více než hodinu hry a stále je stav 1:0, který nám drží již od 9. minuty. Hosté se snaží o vyrovnání, ale zatím nenašli recept na obranu Moreirense.

60
    Přesně po hodině hry vidí žlutou kartu Anibal Capela.

59
    Už se opět hraje a u míče jsou domácí hráči, kteří ho mají na kopačkách na vlastní polovině.

58
    Opět se nehraje vinou neschopnosti jednoho z aktéru pokračovat. Snad toto zranění nebude nikterak vážné a nebude potřeba střídat.

57
    Míč se dostal až do zámezí a z tohoto místa ho do hry hodí jeden z hostujících fotbalistů.

55
    Moreirense dostali výhodu volného přímého kopu, ale střela letěla mimo a tak může v klidu odkopávat Vagner.

53
    Celkově třetí rohový kop v zápase a i potřetí budou mít výhodu této herní situace domácí.

51
    Hra je přerušena, na hřišti zůstal ležet jeden z hráčů a je momentálně ošetřován.

50
    Druhý poločas zatím nenabízí příliš aktivní hry, hraje se převážně ve středu hřiště bez náznaku šancí nebo střel.

47
    Estoril se okamžitě tlačí do útoku, ale zatím bez úspěchu.

46

Máme za sebou první poločas tohoto zápasu a po něm mohou být spokojenější domácí fotbalisté, kteří zásluhou Nabila Ghilase vedou nad Estorilem 1:0. Před druhým poločasem je však stále vše otevřené a hosté jistě neprodají svou kůži lacino.

45+1
    Již v první minutě nastavení je zde žlutá karta pro Stevena Vitoriu z týmu Estorilu.

45
    Již plyne úplně poslední minuta prvního poločasu, uvidíme zda rozhodčí ještě něco nastaví nebo první půli ukončí.

44
    Po delší době tu máme střelecký pokus, který však bohužel pro hosty nemířil do prostoru brány.

43
    O necelou minutku později je zde další žlutá karta a opět pro domácího hráče. Potrestaným je tentokrát Fabio Espinho.

42
    Za faul ve středu hřiště je odměněn žlutým kartónkem Vicius.

41
    Pomalu ale jistě se nám blíží závěr prvního poločasu a Estoril je sice v posledních chvílích aktivnějším týmem, ale na góly stále prohrává 1:0.

38
    Goncalo Santos si počínal nedovoleně a vidí za svůj zákrok první žlutou kartu v zápase.

37
    Už to vypadalo na zajímavou příležitost pro hostující tým, ale domácí obrana včas míč odkopla do zámezí. Estoril tak bude alespoň vhazovat.

35
    Hosté se dostali na útočnou polovinu, ale to nestačilo k tomu, aby se dostali i k zakončení.

33
    Estoril drží míč na vlastní polovině a snaží se něco vymyslet proti pozorné hře soupeře.

30
    Půl hodinky hry je za námi a tu ukončují hosté nepřesnou střelou.

29
    Akce skončila až u Ricarda, který bude odkopávat od vlastní branky.

28
    Z rohového kopu domácí nic nevytěžili a tak se míč stěhuje na kopačky hostujících hráčů.

27
    Obrana Estorilu odvrací na rohový kop.

26
    Domácí budou zahrávat standartní situaci, ze které by se dala možná i přímo ohrozit branka. Uvidíme, jak si s tím Moreirense poradí.

23
    Stále více a častěji se daří dostávat dopředu Estorilu, ale chybí tomu tak třešinka na dortu v podobě vyrovnávající branky.

20
    Dvacet minut hry za námi a Moreirense vede od 9. minuty na domácím hřišti 1:0 a vstoupil tak skvěle do tohoto utkání.

18
    Ten se dokonce podařilo zakončit střelou, ale ta letěla mimo prostor tří tyčí.

17
    Domácí se tlačí do postupného útoku.

14
    Hosté se z čista jasna dostali až před Ricarda a celou akci zakončili střeleckým pokusem, který však Ricardo kryje.

14
    Opět trošičku klidnější pasáž hry, ve které se míč pohybuje převážně ve středu hrací plochy.

11
    Hra se zatím přelévá ze strany na stranu, jediným rozdílem mezi týmy je počet vstřelených branek. Domácí navíc mohou poslat míč do hry z autu.

9
    Moreirense právě vstřelilo branku!

Pintassilgo našel přesnou přihrávkou NABILA GHILASE a ten dokázal překonat Vagnera v bráně Estorilu a posílá domácí tým do vedení.

7
    Zaznamenali jsme první střelecky pokus, který však letěl mimo bránu Moreirense a Ricardo tak mohl zůstat naprosto v klidu.

5
    Ricardo může v klidu vykopávat míč od vlastní svatyně.

3
    Stále se hraje převážně ve středu hřiště, o nějaké střele na bránu ani památky.

1
    Hned v úvodu zápasu se dopředu tlačili domácí, ale nic z toho nebylo a tak může Vagner odkopávat od brány.

1

Moreirense FC: Ricardo – Anilton, Pessoa, Capela, Hanin, Vinicius, Goncalves, Espinho, Pintassilgo, Ghilas, Wagner B.

GD Estoril Praia: Vagner S. – Mano, Jefferson, Vitoria, Goncalo, Tavares, Evandro, Carlitos, Licá, Eduardo, Leal

Rozhodčí: Santos – Freitas, Franco.

V letošní sezóně se týmy utkaly 11. listopadu 2012 a téhdy se z vítězství radoval domácí Estoril, který vyhrál 2:0. Dnes má tedy Moreirense co dohánět a uvidíme zda se to domácím podaří nebo se budou radovat opět hráči Estorilu.

V tomto zápase půjde oběma celkům o hodně. Oba jsou v naprosto odlišných situacích. Zatímco hosté jsou na 13. místě tabulky a od sestupových příček je dělí pouze dva body, tak hosté z Estorilu jsou momentálně na 5. příčce a drží tak místo zaručující účast v Evropské lize.

Problémem Estorilu je fakt, že na čtvrtou Ferreriru ztrácí už jedenáct bodů, zatímco na šesté Rio Ave má náskok pouze jednoho.

Portugalská první fotbalová liga došla již do svého 24. kola a v tom na domácím hřišti přivítá FC Moreirense tým GD Estoril Praia.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.