Benfica – Nacional 2:0 (kon.) | Porto – Sporting 3:1 (kon.) | Marítimo – Estoril 1:3 (kon.)
CS Marítimo
1:3 (1:1)
GD Estoril Praia
Neděle 27.10.2013, 21:15Portugalská Primeira Liga

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám dobrou noc a těším se u dalších onlajn přenosů. (23:11:05)

A je dobojováno! Ve druhém poločase se vyloučení Weekse hodně projevilo. Iniciativu převzali hosté, kteří se dokázali i dvakrát gólově prosadit. Domácí si až na pár vyjímek nic nevytvořili. Hosté tak zaslouženě vítězí 1:3 a připisují si do tabulky cenné tři body.

90+2
    Další žlutá karta, tentokráte pro Diase.

90+1
    Uktání se už jen dohrává.

90
    Sudí nastavil ještě tři minuty nad rámec hrací doby.

90
    V závěru ještě vidí žlutou kartu Gegé za faul na Santose.

88
    Posledních pár minut utkání je před námi.

87
    Protiútok domácích skončil málo důraznou přihrávkou Artura na Derleyho.

85
    Artur vidí žlutou kartu za faul.

81
    O minutu později se pro změnu rozhodli i domácí, Heldona vystřídá Fidélis.

80
    Hosté naposledy střídají, Luíse Leala nahradí Lopes.

79
    Na druhé straně střílel Sebá, jeho pokus levačkou vyrazil na roh Leoni.

78
    Dias inicioval zleva centr do vápna, Vagner byl ale u míče jako první.

75
    Marítimo se snaží ještě bojovat, ale v deseti to mají obtížné.

74
    Druhá změna v hostujícím dresu, Balbou střídá Carlitos.

72
    Heldon s Ferreirou se snaží s nepříznivým skóre něco udělat, vzápětí ale o balon přišli.

70
    Dvojí střídání domácích, odchází Pereira a Sami a nahradí je Dias a Artur.

69
    Estoril právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do dvoubrankového trháku. Dnes podruhé se mezi střelce zapisuje LUÍS LEAL. Tohle se už bude velmi těžko obracet. Výhoda jednoho muže na hřišti je hrozně znát.

66
    Po delší době v útoku i domácí, Pereira vysunul Heldona, Vagner ale dobře čte hru a odpaluje míč daleko od své branky.

65
    Rozário vidí žlutou kartu po faulu na Luíse Leala.

63
    Hosté se dostávají do vedení! Po Evandově přihrávce skóruje v posledních minutách aktivní LUÍS LEAL.

61
    Další střela Luise Leala byla zablokovaná pozornou obranou.

60
    Domácí se snaží hodně bránit a do útoku se dostávají jen sporadicky,

59
    Balboa poslal do vápna pěkný centr, po kterém se k zakončení z dobré pozice dostal Luís Leal, ale minul! Velká šance hostů!

57
    Útočná snaha nakonec Estorilu přinesla střelu, ta ale z kopačky Luíse Leala mířila mimo branku.

54
    Estoril má díky výhodě jednoho muže na hřišti převahu, tu ale zatím nedokázal přetavit v nějakou šanci.

51
    Druhý poločas je zatím hodně klidný, oba týmy vyčkávají.

48
    S Heldonem zakombinoval Ferreira, následně z této spolupráce ale nevzniklo nic nebezpečného.

47
    Žlutou kartu vidí za faul na Heldona Mano.

46
    Do druhé půle již nenastoupil hostující Babanco, místo něj si zahraje Fernandes.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:18.

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl řadu zajímavých situací. Nejprve se hosté dostali do vedení již ve 13. minutě, kdy se z první útočné akce svého týmu prosadil Balboa. Ve 23. minutě pak domácí srovnali skóre z pokutového kopu zásluhou Heldona. Minutu před koncem poločasu pak dostal za zbytečný faul červenou kartu Weeks. Domácí tak budou hrát celý první poločas o deseti.

45
    Sudí nastaví ještě dvě minutky navrch.

45
    Velmi zajímavý konec první půle by mohl mít velký vliv na zbytek utkání.

44
    V téže minutě vidí žlutou kartu Briguel za protesty.

44
    Po brutálním zákroku na Babanca vidí červenou kartu domácí Weeks. Marítimo bude dohrávat v deseti.

43
    Hostující brankář Vagner je prvním žlutě napomínaným hráčem. Žlutou kartu si vysloužil za nějaké komentáře směrem k hlavnímu sudímu.

41
    Po krátkém ošetření ale bude zřejmě v pořádku. Hra pokračuje.

40
    Po jednom ze střetů s protihráčem zůstal na hřišti ležet Evandro. Hra je přerušena, snad bude hostující hráč v pořádku.

38
    Evandro se odhodlal ke střele, ta ale mířila dost mimo tři tyče. Ale každý střelecký pokus se počítá a bez střelby branky nepadaj.

34
    Momentálně se na hřišti neděje nic zajímavého, oba týmy se střídají v držení míče.

30
    Goncalo Santos si na pravé straně narazil míč s Miguelem a střílel na branku. Hosté ale mohou zůstat v klidu.

28
    Dnes velmi aktivní Heldon se prohnal po levé straně, nakonec ho ale zastavil Mano.

25
    Máme za sebou 25 minut a viděli jsme již dvě branky. Domácí jsou od začátku mírně lepšém celkem, ale hostům se podařilo využít zatím jedinou svou šanci.

23
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Míč si na značku pokutového kopu postavil HELDON a poslal brankáře na opačnou stranu, než poslal balon! Je znovu srovnáno!

22
    Domácí budou zahrávat pokutový kop! Miguel zahrál ve vápně rukou a hlavní sudí bez váhání ukázal na penaltový puntík!

19
    Heldon prošel na levé straně, jeho centr ale odklidil do bezpečí Miguel.

16
    Héldon poslal z levé strany přihrávku do středu na Rozária, který nad ničím nepřemýšlel a vyslal střelu na branku. Míč nakonec skončil kousek vedle branky.

13
    Hosté jdou z první své akce do vedení! Briguel zbytečně ztratil míč, toho využil Sebá, který poslal do vápna krásný centr přesně na hlavu BALBOI a ten neměl problém skórovat!

11
    Estoril se snaží kombinační hrou přiblížit k brance Marítima, zatím marně.

10
    Theo Weeks vyslal krásnou kolmici za obranu na Derleyho, praporek pomezního sudího ale jasně ukazuje, že domácí útočník stál v ofsajdové pozici.

8
    Do útoku se hnal Rubén Ferreira, jeho rychlou akci ale zastavil dobře Tavares.

5
    Oba celky se zatím jen oťukávají, zatím nejsme svědky žádné větší příležitosti.

3
    Na začátku je zatím hodně aktivní Theo Weeks, který si pohybem říká o balony.

1
    První akce domácích končí ofsajdem, ve kterém byl načapán Derley.

1
    Marítimo vyhrálo los, a tak má jako první šanci zaútočit.

1

Oba celky jsou již na hrací ploše, za pár okamžiků budeme moci začít.

CS Marítimo: Johnny Leoni – Briguel, Gegé, Rozário, Ferreira – Weeks, Pereira, Soares – Héldon, Derley, Sami
    Náhradníci: Sá, Rossi, Santos, Olim, Artur, Dias, Fidélis

GD Estoril Praia: Vagner – Mano, Miguel, Tavares, Babanco – Goncalo Santos, Goncalves, Sebá, Evandro, Balboa – Luís Leal
    Náhradníci: Ribeiro, Fernandes, Gerso, Galvao, Gladestony, Carlitos, Lopes

Rozhodčí: Carlos Xistra.

Loňské vzájemné zápasy:

Marítimo – Estoril 2:1
    Estoril – Marítimo 3:1

GD Estoril Praia – To hosté jsou na tom letos malinko lépe. Dosud dokázali vybojovat jedenáct bodů, což ale stačí zatím jen na sedmou pozici. Se třinácti vstřelenými góly jsou třetí nejlepší celek v ofenzivě. Z posledních tří utkání dokázali získat čtyři body. Naposledy doma podlehli po velkém boji Benfice 1:2. V tomto utkání ale hráli v deseti od 56. minuty, kdy se nechal vyloučit Goncalves, kterého tak dnes dozajista na trávníku neuvidíme.

CS Marítimo – Domácí nezažívají úplně nejlepší start do soutěže. Po sedmi odehraných kolech mají na svém kontě pouhých sedm bodů, což je řadí až na třináctou pozici. Navíc už mají šňůru tří proher v řadě. Postupně podlehli celkům Belenenses, Pacos Ferreira a naposledy Vitórii Guimaraesu. Zvedne se Marítimo již v tomto utkání a zpraví si tak alespoň částečně chuť?

Dobrý večer přeji všem fanouškům a fanynkám portugalské kopané. Nejvyšší portugalská soutěž má na svém programu osmé kolo. V rámci něj se spolu mimo jiné střetne Marítimo s Estorilem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.