Třinec – Litvínov 0:2 (kon.) | Zlín – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Kometa Brno 4:1 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 2:7 (kon.) | Liberec – K. Vary 1:0 (po pr.) | Kladno – Sparta 2:5 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Mountfield HK
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 15.11.2013, 18:00Tipsport extraliga

Ode mě je to už pro dnešek vše. Hradečtí hokejisté si užívají zasloužené děkovačky před narvanou arénou. Dneska se bude slavit! Pokud jste z Hradce, přeji Vám zítra přijemné vstávání, pokud z Pardubic, hodně štěstí příště, každopádně si všichni užijte nadcházející víkend. Zase příště na shledanou!

Nejlepší hráči zápasu:

Hradec Králové – Martin Podlešák
    Pardubice – Lukáš Radil

Tak to je pro Hradec Králové obrovská událost. Natěšení fanoušci se nakonec dočkali sladkého triumfu, na který se tady pod Bílou věží jen tak nezapomene! Mountfield vrátil svému soupeři porážku z prvního souboje především díky skvělému Pavlu Kantorovi a neproměněným šancím Pardubic ve třetí třetině.

Vítězný nájezd JAROSLAVA KUDRNY z první série znamená, že Hradec Králové poprvé v extralize vyhrává východočeské derby!

Jan Semorád nedal a Mountfield vítězí – 1:0!

Jenže Salfický byl proti Tomáši Knotkovi bezchybný – 1:0.

Pavel Kantor vychytal další bekhend, tentokrát z hokejky Lukáše Radila – 1:0. Hradec může rozhodnout!

Jaroslav Kudrna už bekhendovou kličku parádně zakončil do růžku a Hradec vede – 1:0!

Tomáš Zohorna posílá svůj bekhendový blafák mimo – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Jdeme na to! Jako první pojedou pardubičtí hokejisté.

Hradeckým stadionem koluje mexická vlna. Fanoušci si derby užívají, aby ne!

Domácí Mountfield se v pětiminutovém nastavení přece jen vzepjal a rozhodně byl aktivnější. Na gól to ale nestačilo, a tak uvidíme samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:14
    Pardubicím se rychlý protiútok nezdařil. Vůbec se nepřerušuje, sledujeme parádní hokej plný nasazení!

63:33
    Stejně jako proti Lukáši Květoňovi. Hradci se ve čtyřech líbí!

63:02
    Za bránou zachytil puk Kudrna a zvolil bekhendový výjezd. Salfický byl pozorný!

62:42
    Ani Mertlovi se nepodařilo vypálit, a tak jede střídat.

62:18
    Teď pro změnu útočí Hradečtí. Jenže bez střeleckých pokusů.

61:50
    Po Vašíčkově ráně se puk motal hradeckým brankovištěm. Nikdo ho ale za Kantora nedostal!

61:06
    Po minutě se k puku dostali i domácí hokejisté.

60:27
    Aleš Píša na modré moc dlouho váhal se střelou a Hradečtí ho o kotouč obrali.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině:

Hradec Králové 1 – Pardubice 10

I podruhé v sezóně tak o vítězi derby základní hrací doba nerozhodla! Šťastnější za to rozhodně mohou být domácí, kteří byli celou třetí třetinu pod dekou. Pardubice však dokázaly vstřelit "jen" jeden gól, a tak jdeme do prodloužení!

60:00

59:37
    Pardubice mají kotouč. Čas na poslední útok.

59:02
    Až Jaroslav Kudrna prozkoušel Salfického, a byl to dobrý útok! Hradecký forvard se ale dostal už do moc velkého úhlu.

58:20
    Ani hosté už ale bezhlavě neútočí a spíš plánují, co dál.

57:33
    Hradec v této třetině ještě nevystřelil na bránu! Ani Knotkovi se to teď nepovedlo. Domácí si moc přejí udržet remízu.

56:35
    Hradečtí si v zakládání útoku příliš nerozuměli a málem z toho měli polízanici. Nakonec se ale žádná nebezpečná situace nekonala.

56:14
    Domácí jsou v plném počtu. Beci nechali doklouzat puk do Kantorova vlastnictví a vhazuje se přímo pod vroucím hradeckým kotlem.

55:55
    Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků. Poprvé po dvaceti letech je v Hradci vyprodáno!

55:35
    René Vydarený, který byl na ledě od začátku oslabení, také zapracoval výtečně a svému týmu hodně pomohl.

54:47
    Veterán František Ptáček s pukem objel celé kluziště a pak ho napálil zase k Salfickému.

54:23
    Vydarený společně s Endálem se postarali o vychýlení hradecké brankové konstrukce a hra je přerušena.

54:08
    Ještě jedna pohroma pro Mountfield, kterému se ve třetím dějství vůbec nedaří. Tomáš Harant (HKR) odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění a Pardubice budou dál tlačit.

53:36
    Puk je stále většinu času na pardubických hokejkách. Robert Kousal pak vyslal přes beka pěkný pokus, který musel Kantor schovat do lapačky.

53:03
    Hradecká nahození v těchto chvílích létají hodně vedle.

52:33
    V téhle přesilovce se jim to ale nepovedlo a Harant hned po svém návratu z trestné donutil Salfického přerušit hru. Poslední komerční pauza.

52:07
    A vzápětí se musel lapačkou parádně natáhnout Pavel Kantor. Hosté chtějí derby hned otočit!

51:56
    Domácí takřka osudově zaváhali v rozehrávce. Děkují ale všem bohům, že Radilovi přeskočil puk hokejku, už to měl do prázdné!

51:29
    Radil nabídl puk Kousalovi, který ho ale z první trefil vedle druhé tyčky.

51:02
    Zohornovo nahození odrazil první clonící hráč Hradce Králové do středního pásma.

50:25
    A navíc je tady další těžká chvíle pro domácí barvy. Tomáš Harant (HKR) – 2 minuty za napadení.

50:06
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Je to tak, deset minut před koncem základní hrací doby Pardubice korunují svůj tlak vyrovnávací brankou! Pavel Kantor ještě betonem parádně vykopl Gregorcovu ránu od modré, jenže když se k puku dostal LUKÁŠ RADIL, brankář už se natahoval marně. Domácí beci odpálili kotouč pozdě a jedeme od nuly – 1:1! Asistence: Blaž Gregorc, Robert Kousal.

50:06
    Lukáš Radil možná dostal puk za brankovou čáru. Prohlíží se video!

49:17
    Zdráhalova přízemní rána pro změnu proskákala až ze třetiny. Hradečtí ani nenapadají, soupeř má na rozehru velký klid.

48:44
    Hradec by ale takhle určitě hrát neměl. Ve třetí třetině víceméně vyklidil pozice a jen se snaží bránit. Pravda, to mu zatím docela jde.

48:24
    Dlouho se čekalo, co zase hosté vymyslí, a bylo z toho nahození Gregorce. Bylo zamýšleno evidentně na teč, což se také splnilo, jenže puk zamířil jen do ochranné sítě.

47:43
    Tomáš Zohorna i přes hokejku trefil puk z první a jenom skvělý Kantorův reflex pravým betonem drží domácím vedení!

47:18
    ...křižný pas ale Petr Sýkora napálil na Kantora už hodně pozdě, domácí gólman navíc nechtěně posunul bránu. Domácí hrají v plném počtu a mohou to zase sami zkoušet.

46:57
    Hostům už zbývají poslední vteřinky...

46:30
    Přihrávka rukou zastavuje pardubický tlak, vhazuje se v neutrální zóně.

45:57
    Vašíčkovo nahození šlo mimo, po několika tečích ale stejně domácí tribuny hodně pozlobilo.

45:16
    David Švagrovský (HKR) ale vzápětí nechtěně zasáhl soupeře vysokou holí a už sedí na trestné lavici. Pardubice rozhodně nehrají špatně a teď mají velkou možnost.

45:09
    Ze stejného místa to zkusil David Švagrovský. Jeho střela vypadala zajímavěji, jenže Salfický nemusel litovat, že ji lapačkou nezachytil. Taky šla mimo.

44:37
    Vzrušení nějakou dobu přicházelo pouze na zaplněných tribunách. Na ledě se o něj postaral až autor prvního gólu Martin Podlešák, jehož bomba z levého kruhu ale druhý pardubický růžek minula snad o metr.

43:51
    Lukáš Radil se pokoušel poslat puk ze svého pásma po mantinelu, jenže od Škodovy hole se dostalo cenného suvenýru fanouškům.

43:09
    Kantor si pohlídal skákavou navštívenku ze středního pásma a jeho spoluhráči pak aktivní druhý útok Pardubic.

42:42
    Nakonec ho nedokázal vyšťourat nikdo a sudí byli nuceni hru přerušit. Buly po Kantorově levé ruce.

42:21
    Dlouhé vteřiny se o puk bojuje v rohu hradeckého pásma.

41:52
    Tvrďák Jiří Vašíček se na modré čáře opřel do puku a ranou z první donutil Kantora schovat puk. Přitom před ním clonilo klubko těl.

41:14
    Zatím trochu mdlé tempo. Pardubice se dostaly jen asi půl metru za útočnou modrou, než je domácí vyhnali zpátky.

40:35
    Hradecký kapitán Jiří Šimánek přijal puk na konci středního pásma, včas k němu ale přistoupil hráč, který rychle naskočil ze střídačky.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině:

Hradec Králové 7 – Pardubice 10

Hradecké vedení zůstává po čtyřiceti minutách nedotčené, přestože Pardubice byly v prostředním dějství lepším týmem. Několikrát domácí hokejisty zatlačily, jenže horko těžko se dostávají ke střelám, které by znamenaly pro Pavla Kantora opravdu velké nebezpečí.

Postupem času se jim to ale začalo dařit a domácí brankář musel několikrát vyniknout. Mountfield ještě čeká hodně těžké práce a pokud nechce o náskok přijít, musí zjednodušit hru a také se nebát hrát dopředu.

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

40:00

39:33
    Pokračující sevření musí hasit Pavel Kantor, který zatím Pardubicím nemůže dovolit radost!

39:17
    Jiří Vašíček se před Kantorem dostal k bekhendové dorážce, ale těsně minul!

38:55
    Hra se trochu zklidnila. Přijde ještě před druhou sirénou něco zajímavého?

38:30
    Petr Sýkora převzal zajímavý pas za hranicí postavení mimo hru.

38:17
    Až Květoňův průnik vypadal nebezpečně, domácímu číslu 55 ale puk na pravé straně ujel. A tak musel zase pracovat Pavel Kantor, který zatím působí naprosto jistým dojmem. Ve druhé třetině má víc práce než jeho protivník.

37:38
    Hradecký první útok nevydržel v pardubické třetině dlouho. Šimánkova zadovka nenašla adresáta.

36:54
    Vydareného vyhození puku mezi diváky se zřejmě událo s příspěním Petra Sýkory. Aspoň tak si to dvojice sudích myslí a vylučovat nebude.

36:30
    Pardubický nápor připomínal přesilovku, jenže Pavel Kantor nemusel ani jednou zasahovat.

35:55
    Ne na dlouho. Pardubice jsou v tlaku, skrytá Benákova střela míjí hradeckou bránu!

35:22
    Tomáš Knotek vystihl pardubickou rozehrávku a díky němu je zase rušno u Salfického.

34:50
    Ne, ne a ne. Pardubickým hráčům puk několikrát odskočil od hokejky a Hradec je kompletní. Těžko se na tomhle povrchu hraje.

34:19
    Vladimír Škoda nejen ušetřil cenné vtěřinky, ale ještě pozlobil Dušana Salfického.

34:00
    Jako malinu lapil Pavel Kantor dělovku Blaže Gregorce od modré čáry!

33:53
    A svěřenci Zdeňka Venery to museli zkusit znovu. Do pásma se vrátili hodně rychle, Kantora pak donutili k pohotovému zákroku a puk se dostal do ochranné sítě.

33:28
    Endálovi kotouč ujel a Vydarený ho bez starostí poslal z pásma.

32:46
    Teď už se štěstí z jejich hokejek odvrátilo. Martin Pláněk (HKR) sekl Petra Sýkoru a Pardubice jdou na přesilovku.

32:08
    Kousal s Radilem se prokousávali do rychlého brejku, ale prvnímu jmenovanému puk od hokejky odskočil! To měli domácí štěstí.

31:44
    Peter Mikuš donutil soupeřova brankáře k dalšímu zákroku, to už jsou ale Pardubičtí kompletní.

31:20
    Až nyní přichází uklidnění pro červenobílé barvy.

31:13
    Pokračující hradecký nápor zakončoval dělovkou z první Jiří Šimánek. Tentokrát byl Dušan Salfický okamžitě na svém místě!

30:48
    Teď už Salfický chyboval, což mohl využít Jaroslav Kudrna. Z těžké pozice ale prázdnou bránu netrefil!

30:05
    Mertlova nabídka od zadního hrazení Salfického možná trochu vylekala, každopádně projela brankovištěm ven.

29:43
    Oba kohouti, Podlešák s Cetkovským, jsou vyloučeni na 2 + 2 minuty za hrubost. Ještě předtím se ale Cetkovský provinil nedovoleným bráněním, což znamená přesilovku pro Hradec Králové.

29:43
    Jiří Cetkovský v souboji dvou těžkých vah vyhrál. Celý stadion to dostalo na nohy!

29:43
    Je tady bitka Podlešák versus Cetkovský!

29:27
    Hradečtí fanoušci zařvali na Salfického mohutné "Pusť!" a hostující brankář puk opravdu pustil. Pro Pardubice to ale nemělo vážnější následky.

28:50
    Naopak bylo zase horko v pásmu domácích barev. Před brankovištěm se obtáčel Lukáš Endál, přízemní puk si ale cestu skrz brusle hráčů neproklestil.

28:14
    Když už se Mountfieldu podaří dostat přes modrou čáru, k pořádné střele se neprobojuje. Hosté působí v obraně velmi jistým dojmem.

27:23
    Tomáš Nosek se snažil sáhnout do nahození od mantinelu, Kantor byl ale pozorný.

26:53
    Skákavý puk nakonec dokázali Hradečtí dostat z pásma, teď jsou u něj hosté.

26:30
    Až snaha Vladimíra Škody zase zvedla domácí fanoušky. Domácí forvard u mantinelu nabídl puk Květoňovi, který z velkého úhlu donutil k zákroku po delší době Salfického.

25:58
    Chvilka klidu po rozhárané pasáži ve středním pásmu. Hradec je v evidentním útlumu.

25:20
    Hokejisté z města perníku nadále pokračují ve své aktivitě a hraje se v pásmu domácího celku.

24:58
    Nenápadná švihovka Jana Zdráhala se odrazila od pravé Kantorovy tyče! Hradecký brankář nejspíš puk ještě předtím lehce tečoval.

24:39
    A znovu podobná situace, tentokrát se kotouč z třesku hokejek Sýkora vs. Vydarený podíval až mezi diváky.

24:14
    Výtečný blok v podání Lukáše Květoně poslal puk z hokejky Gregorce vysoko nad. Pardubicím se teď v útoku zalíbilo.

23:54
    Další střela patřila Tomáši Zohornovi, který to zkusil nazdařbůh z otočky a hradecký gólman musel puk podržet u své pravé tyče.

23:36
    Hradecký odchovanec Jaroslav Kudrna v rohu svého pásma chytl puk do rukavice a protože věděl, že jsou u něj dva protihráči, ani ho nepustil.

22:58
    Endál výtečně tečoval Píšův oblouček, kotouč proskákal těsně vedle druhé Kantorovy tyčky!

22:37
    Pokračující dobrý pohyb Podlešáka s Knotkem završil Michal Švihálek, který pokusem přes klubko hráčů zajistil Salfickému práci.

21:52
    Podlešák ovšem vybojoval puk v rohu pásma Pardubic a pak hledal mezi kruhy Tomáše Knotka. Tomu pokus o střelu z první vůbec nesedl.

21:31
    Hosté jsou v plném počtu a hned se ujímají aktivity.

21:06
    Teď už je kotouč u Kantora.

20:57
    Proti pokusu Reného Vydareného však pohotově vystrčil hokejku jeden ze soupeřů a vyrazil puk do ochranné sítě.

20:48
    Pokračuje hradecká přesilovka i nápor.

20:19
    Šimánek s Kudrnou hned po přejezdu do útoku vymysleli parádní souhru. Salfický ale střelu druhého jmenovaného zastavil!

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové 10 – Pardubice 11

Podle očekávání se první dějství druhého derby odehrávalo spíše v bojovnějším duchu. Oba týmy si vytvořily několik nadějných pozic, ale zdá se, že ledová plocha tradičně přidělává hokejistům velké potíže.

Z vyrovnaného průběhu ovšem vystoupla 11. minuta, kdy Hradečtí na malý moment zatlačili svého soka a před brankovištěm nehlídaný Martin Podlešák snadno zařídil domácím barvám vedení. Dobře si ale pamatujeme, že v úvodním souboji vedl Mountfield hned dvakrát, a stejně se nakonec radoval soupeř.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:45
    Mezi kruhy se domácím nezadařilo, ale Mikušova střela se pak odrazila k Vladimíru Škodovi. Jemu ale bekhend nesedl a skákavý puk se stal kořistí Salfického.

19:21
    Na početní výhody je to 2:2. Hradečtí ujížděli do rychlého kontru, který pomohl přibrzdit Václav Benák (PCE). Menší trest za nedovolené bránění a pro změnu šance na straně domácích.

19:02
    Domácí jsou kompletní.

18:31
    Svým spoluhráčům vypomohl i Pavel Kantor, který brilantně hokejkou vypíchl puk před dojíždějícím hráčem.

18:12
    A teď domácí ekipa znovu posílá černou pryč přes všechny čáry.

17:44
    Zatím opět zvládá Mountfield oslabení bez větších potíží.

17:16
    Dva hostující forvardi před brankou nedokázali Kantora ohrozit a Hradec se osvobozuje.

16:58
    Každý chvilku tahá pilku, a teď ji budou tahat zase hosté. Jiří Šimánek (HKR) odchází za katr s menším trestem za podražení, což pro Pardubice znamená přesilovku číslo dvě.

16:42
    V pásmu se usadili pro změnu domácí, ale Petr Mikuš vhodný moment pro střelu úplně prováhal.

16:05
    Na druhé straně nabízel puk do ohně hodně nebezpečně dlouhán Jiří Cetkovský. Na místě ale byl jeden z domácích, který překvapivou příhru zastavil.

15:40
    Domácí protečovali puk do pásma, kde ho v rohu dokázali podržet a vynutit si vhazování po Salfického levici.

15:11
    Hradec Králové se na minutku dostal na koně a neústupný Jaroslav Kudrna se pokoušel protlačit kotouč kolem Salfického tyčky. Matador, který si zachytal i právě v Hradci, ale situaci i s pomocí svých beků zvládl.

14:38
    Hokejisté Mountfieldu nedokázali využít ani drobné pomoci jednoho z hlavních sudích, který v rohu nechtěně zablokoval pardubického hráče.

13:52
    Nepovedená přihrávka beka Zdráhala se stala kořistí domácích, na druhý pokus se už ale Pardubičtí dostali z obranné třetiny.

13:15
    Také Hradečtí své první oslabení zvládli ubránit.

13:01
    Jeden z domácích pravděpodobně inkasoval ránu do obličeje, je ale v pořádku na střídačce. Sudí pískají hostům postavení v brankovišti.

12:43
    No vida, už moc nechybělo k vyrovnání! Zničehonic se před Kantorem zjevil Lukáš Radil, lapačka domácího gólmana ale puk vyrazila.

12:20
    Po sevření puku nařizují rozhodčí vhazování v neutrální zóně. První polovina přesilovky se hostům nepovedla.

11:51
    Podruhé musejí hokejisté ČSOB Pojišťovny začínat od Salfického.

11:27
    Obětavý kapitán domácích Jiří Šimánek protečoval kotouč z pásma.

11:10
    Hned vzápětí ale Pardubičtí sevřeli svého soupeře a odměnou je jim první početní výhoda. František Ptáček (HKR) – 2 minuty za krosček.

10:52
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Hradec se z trochu ospalé pasáže najednou oklepal a jako první se v derby ujímá vedení! Už Tomáš Knotek mohl z mezikruží uspět, ale nepodařilo se mu trefit rychlý puk. Co však nezvládl on, podařilo se MARTINU PODLEŠÁKOVI, jenž z úhlu bekhendem bez starostí poslal kotouč do prázdné brány – 1:0! Asistence: Tomáš Knotek.

10:17
    Rychlík Petr Sýkora dobře věděl, že mu spoluhráči ještě dostřídávají, tak jen donutil Pavla Kantora k zákroku a zajistil buly.

09:38
    Nepomohlo, Pláňkova rána mířila hodně daleko mimo tři tyče.

09:29
    Domácí v posledních minutách naopak působí vepředu trochu bezradným dojmem, nedaří se jim střílet. Teď jim možná pomůže zakázané uvolnění soupeře.

09:14
    Od hrazení se v domácím pásmu vykutálel puk k Janu Semorádovi, který se s tím nepáral a hned ho poslal směr Kantor. Ten ho schoval ve výstroji.

08:47
    Hradeckým hokejistům sice nebyla ve středním pásmu odpískána přihrávka rukou, o chvíli později je už ale zastavil ofsajd.

08:29
    Ta však opět doputovala přes všechny čáry na icing.

08:20
    Zase chvilka klidu a rozehrávka domácího Mountfieldu.

07:40
    Zohornův pokus se odrazil od zadního mantinelu k Semorádovi, který byl ale příliš tísněn, aby s ním z bekhendové strany stačil něco provést.

07:14
    Domácí měli štěstí, jejich vyhození z obraného pásma totiž bylo tečované, a tudíž v mezích pravidel. Na řadě je první komerční přestávka. To už jsou hosté kompletní.

06:43
    Nyní dokonce zahrozil Petr Sýkora, který na pravé straně rychle nabral rychlost. Dalekonosný pokus směřující mezi betony ale Kantor vykryl.

06:23
    Hodně váhavou rozehru domácích výtečně zdržel mladík Robert Kousal, který u mantinelu vybojoval i buly ve středním pásmu.

05:52
    Šimánkova dělovka z levé strany však neprošla a puk je zase daleko od Salfického.

05:38
    Napodruhé se Hradečtí usazují ve třetině.

05:10
    A teď je tu první přesilovka. Josef Marha (PCE) se provinil podražením a hosty čekají dvě těžké minuty.

04:55
    Šance pro Petra Sýkoru a hned vzápětí na druhé straně pro Tomáše Haranta! Ani jeden ale nedokázal s pukem naložit podle představ. Hra se pomalu, ale jistě otevírá!

04:24
    Zatím čekáme na zajímavější akce. Domácí poslali puk ze středního pásma na Salfického, ten ho ale hned rozehrál.

03:54
    Mezi hradeckými kruhy dostal přihrávku Lukáš Radil. Chtěl ji snad trefit z první, okamžitě u něj však byli dva protivníci.

03:36
    Jenže když zkusili dlouhou rozehrávku, puk doputoval až na zakázané uvolnění.

03:15
    Domácí se pokoušejí o nové založení útoku, zatím hrají poctivě zezadu.

02:31
    Hradec je stále aktivnější. Teď si na křižný pas sjížděl obránce Tomáš Harant, jenže prudký pas neměl šanci trefit.

01:46
    První přerušení zápasu přichází po Frühaufově dělovce, kterou se snažil dorážet obr Martin Podlešák. Leč marně, veterán v brance soupeře puk přikrytl.

01:14
    Dušan Salfický už ale musel zasahovat proti střelám Vladimíra Škody s Rudolfem Červeným, ale zvládl to v pohodě.

00:45
    Zajímavá rána Lukáše Květoně se mezi tři tyče nevešla a puk vyjel z pardubického pásma.

00:20
    Do útočného pásma se jako první dostali hosté, ale teď už je tady odpověď Mountfieldu.

00:01

A teď už se jde na věc!

Ještě než očekávaná bitva vypukne, vhodil mezi kapitány obou týmů čestné buly poslanec Evropského parlamentu Oldřich Vlasák, někdejší primátor Hradce Králové.

A teď už se na modré čáře seřadili i hráči domácího Mountfieldu. Čeká nás opravdu parádní kulisa!

Jako první na ledovou plochu vyjeli hokejisté Pardubic a halou se rozléhá hromový pískot.

Už na rozbruslení jsou sektory na stání pod střechou hradeckého zimního stadiou skoro do posledního místa zaplněné. Však také oba kotle své miláčky řádně přivítali. Mnohem hlučněji samozřejmě ten domácí.

Hradecké trenérské duo Draisaitl–Kučera dnes pošle do hry stejnou sestavu, která ve středu vydolovala v Litvínově dva body. Mezi třemi tyčemi znovu nebude chybět Pavel Kantor, který je letos velkou oporou defenzivně laděného Mountfieldu.

Naproti tomu v sestavě hostujícího týmu několik změn je. Tak především – do branky se podle očekávání postaví mnohem zkušenější Dušan Salfický, kterému se kolena rozhodně nerozklepou. Zdeněk Venera s Milošem Říhou mladším pak prohodili první a druhou obranu a do hry nasadí jen šest beků, Zdeněk Čáp tentokrát nenastoupí. To v útočných formacích spolu dokonce zůstaly jen některé páry. Je znát, že Pardubice dnes chtějí na všechno špatné zapomenout.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Škoda, Červený, Květoň – Švagrovský, Knotek, Podlešák – Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Marha, Endál – Cetkovský, Zohorna, Semorád – Radil, Kousal, Nosek – Číp, Poulíček, Rys. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Šír, Turčan – Bádal, Pouzar.

Bitva je beznadějně vyprodaná

Hokejisty často pod Bílou věží trápí špatný led, a proto zdůrazňují důležitost prvního gólu. Pravda ale je, že Mountfield dokázal doma otočit už tři zápasy! Spolehnout se může na výborné publikum, které se sice co do počtu nemůže s Pardubicemi či Kometou měřit, ale co do hlučnosti určitě ano.

Dnes ovšem zažije hradecký zimní stadion situaci, na kterou matně vzpomíná od své první extraligové sezóny před dvaceti lety. Už v neděli totiž hlásil: Máme vyprodáno!

Přesto se i poté daly vstupenky ještě sehnat, k dispozici je měl až do středy pardubický fanklub. Možná trochu velký paradox ve srovnání s odvážnými hesly jeho předsedy Karla Klodnera, že Pardubicím tady dnes budou fandit až tři tisícovky lidí...

První vzájemný souboj připadl Pardubicím

Nedá se přímo říct, že by jeden ze soupeřů vzpomínal na první derby rád. Opravdu jediné, co je v nepříliš kvalitní hokejové podívané rozsoudilo, byla parádní přesilovková rána Václava Benáka ze třetí minuty prodloužení, která přisoudila dva body Pardubicím.

A domácí za ně museli být vděčni. Hradec totiž dvakrát vedl a když o svůj náskok dvakrát přišel, v závěru základní hrací doby měl k rozhodnutí blíže. Šanci na výhru před vyprodaným hledištěm ČEZ Areny mu ale vzala vyloučení, Pardubice totiž vstřelily v přesilovkách všechny tři góly.

7. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Mountfield HK 3:2 pp. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 9. Sýkora (Píša, Marha), 34. Somík (Kočí, Marha), 63. Benák (Sýkora, Somík) – 3. Rousek (Švihálek, Knotek), 31. Langhammer (Mikuš, Ptáček).

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – 9. místo, 26 bodů, skóre 54:53

Druhý východočeský tým se nachází přesně na druhé straně vlny. Na začátku října týden vedl tabulku, jenže pak přišla na kvalitní tým z města perníku nevídaná výsledková krize. Třemi zápasy se střelecky totálně protrápil a nakonec trval jeho gólový půst takřka 235 minut. I když už se potom začal prosazovat, stačilo to na jednu jedinou výhru v Kladně.

Pro tým kouče Zdeňka Venery ale přichází možná ideální příležitost, jak se odrazit ode dna. Přestože na hradeckém zimáku nečeká pardubické hráče nic pěkného, může to být právě derby, v němž navíc ČSOB Pojišťovna není favoritem, které ji posadí zpátky na koně.

Mountfield HK – 2. místo, 38 bodů, skóre 52:42

Po devatenácti kolech jsou v extralize pořád jenom dva týmy, které znají pocit výhry nad Mountfieldem v základní hrací době – první Sparta a předposlední Karlovy Vary. Hradec měl už tak výtečný vstup do ročníku, teď ale jede neskutečným tempem! Z posledních dvanácti zápasů desetkrát vyhrál a jenom suverénní tým z Holešovic ho v tabulce momentálně drží pod sebou.

Tady je ale na místě doplnit hlavní faktor hradecké jízdy – souboje na venkovním ledě. V těch drží svěřenci trenéra Petera Draisaitla nevídanou nadvládu, zatímco doma to v porovnání s konkurencí tak výborné není.

Druhé derby o krále východních Čech je tady!

Hradec versus Pardubice – to je hlavní lákadlo pátečního programu 20. kola Tipsport extraligy. Jeden vítězí, druhý klopýtá. Jednomu se od začátku sezóny daří skoro všechno, na co sáhne, druhý kromě soutěžních bodů bojuje i o finanční zabezpečení klubu. Jedno je ale jisté. V takových zápasech se s úvodním buly všechny rozdíly mažou!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 11. Podlešák (Knotek), rozh. náj. Kudrna – 51. Radil (Gregorc, Kousal)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička) – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Marha, Endál – Cetkovský, Zohorna, Semorád – Radil, Kousal, Nosek – Číp, Poulíček, Rys. Trenér: Zdeněk Venera.

Diváci: 7700 (vyprodáno)