Boston – Columbus 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:1 (kon.)
Chicago – Arizona 5:4 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Colorado 7:3 (kon.) | Calgary – Dallas 3:7 (kon.)
Vancouver – San Jose 1:2 (po pr.)
Vancouver Canucks
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
San Jose Sharks
Pátek 15.11.2013, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Ještě jednou vítejte u dalšího ze zápasů kanadsko-americké NHL. Dnes ve velmi atraktivním duelu změří síly domácí mužstvo Vancouver Canucks, na jehož hřiště zavítá celek San Jose Sharks. Utkání začíná krátce po čtvrté hodině ranní.

Canucks v letošní sezóně dokázali ve 20 zápasech nasbírat 24 bodů, což jim momentálně stačí k 9. místu v Západní konferenci a domácí tak těsně dýchají na záda postupové osmičce. Ve svých posledních dvou zápasech Vancouver prohrál, ovšem kolo předtím zvítězil právě v San Jose poměrem 4:2.

Hosté ze San Jose mají v letošní sezóně na svém kontě zatím 27 bodů po 18 odehraných utkání, se kterými drží průběžnou 6. příčku tabulky Západní konference. Sharks z posledních šesti zápasů pětkrát remizovali a pouze jednou z toho dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce a to právě v posledním kole, kdy vyhráli na hřišti Calgary Flames 3:2 po prodloužení.

Češi na ledě

Za hosty nastupují dva čeští útočníci Tomáš Hertl a Martin Havlát. Ve Vancouveru nehraje žádná hráč české, či slovenské národnosti.

Hráčí nastupují na ledovou plochu.

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Kesler, Sedin H., Sedin D. – Burrows, Santorelli, Higgins – Kassian, Richardson, Archibald – Dalpe, Welsh, Sestito.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Stuart, Boyle, Demers, Hannan – Wingels, Thornton, Hertl – Havlát, Couture, Marleau – Kennedy, Pavelski, Nieto – Brown, Desjardins, McCarthy..

00:01

00:55
    V úvodní minutě si připisuje svůj první zákrok Luongo, před kterým se teď bude vhazovat.

01:41
    Hraje se ve velmi rychlém tempu ze strany na stranu. Kennedy teď prověřil Luonga.

02:36
    Hosté jsou v zápase zatím o poznání aktivnější a vybojovali další vhazování před gólmanem domácích.

03:34
    Dopředu jdou také hráči Vancouveru, kteří teď na krátkou chvíli zamkli hosty v jejich třetině.

04:48
    Po Tanenovo střele musel zasahovat Niemu, kotouč mají stále na svých hokejkách hosté.

05:15
    Higginsovu střelu Niemi chytá a vhazovat se bude po levici brankáře hostí.

07:05
    Po další ofenzivní akci domácích následuje komerční přestávka.

08:04
    Domácí zaměstnávají obranu Sharks a po další jejich akci se bude vhazovat před Niemim.

08:33
    Hra se přesunula na druhou stranu před Luonga.

09:23
    Hosté pod tlakem vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

10:02
    Thorton hledal Wingelse, který měl puk moc na dlouhou hůl.

10:14
    Komerční přestávka.

11:02
    Vidíme několik nepřesných rozehrávek a postavení mimo hru domácího mužstva.

12:03
    První vyloučení dnešního utkání. 2 minuty za nedovolené bránění si odsedí Alexandr Edler. Početní výhoda pro Vancouver.

12:47
    Hosté kombinují před Luongem.

13:18
    Canucks se podařilo osvobodit a posunout puk do středního pásma.

14:03

14:46
    Vancouver jde hned dopředu a Niemiho prověřil Henrik Sedin.

14:46

15:40
    Burrows s Higginsem kombinují v útočném pásmu, ale ke střele to zatím nevede.

16:24
    Vhazování před Niemim, na led jde první útočná formace domácích.

16:49
    Hosté založili rychlý protiútok, proti kterýmu musel zasahovat Luongo. Vhazovat se bude po levé straně brankáře domádích.

17:58
    Hertl nebezpečně vypálil a jeho střele byla ještě tečována, ale jen těsně mimo Luongovo branku.

18:46
    Další střela hostí, ale ani tentokrát Luongo zasahovat nemusel.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:49
    Postavení mimo hru Sharks.

20:00

V první třetině jsme gól neviděli, i když obě mužstva měli několik šancí, při kterých mohl padnout. Třetina byla velmi vyrovnaná, mužstva se střídají ve vyšší aktivitě a nikdo nemá výraznější převahu. Snad toho tedy ve zbylých částech uvidíme více pokud jde o góly.

Druhá třetina začne přibliižně v 5:05.

20:01

20:58
    Henrik Sedin vystřelil tvrdou ráno, ovšem Niemi nemusel zasahovat.

21:49
    Vlasicovu střelu Luongo chytá.

22:37
    Hraje se v rychlém tempu a hra se neustále přesouvá z jedné strany na druhou a oba brankáři tak musí být neustále ve střehu.

23:25
    Vancouver stupňuje svůj tlak na hosty a Niemi musí zasahovat.

24:36
    Chris Higgins střílel do odkryté branky, ale jeho pokus šel vysoko nad.

25:14
    Druhé vyloučení v dnešním utkání a také podruhé jde na trestnou lavici hráč hostí. Marleau si odsedí 2 minuty za hákování.

26:08
    Domácí hráči drží útočnou třetinu, ale zatím se nemohou dostat k nebezpečnější střele.

27:14

27:55
    Domácí pokračují v náporu. V útočné třetině teď kombinují bratři Sedinové.

28:29

28:29
    Přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici usedá Scott Hannan za nedovolené bránění.

29:49
    Přesilové hry dnes nejsou silnou stránku ani jednoho mužstva zatím.

30:23
    Edlerovu tvrdou střelu Niemu chytá.

30:29

30:36
    Niemi si připisuje další dva zákroky a má kotouč ve své lapačce.

30:36
    Komerční přestávka,

31:10
    2 minuty za nedovolené bránění dostává domácí hráč Alexandr Burrows.

31:50
    Počet sil na ledě se vyrovnává po vyloučení Joe Pavelskiho, rovněž za nedovolené bránění.

32:30
    Luongo musel zasahovat proti nebezpečné střele Vlasice.

33:06
    Domácí brankář řešil další nebezpečnou situaci před svou bránou.

33:20

33:40
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks využívají svou krátkou přesilovou hru poté, co Niemiho prostřelil KEVIN BIEKSA. Asistence: Henrik Sedin, Alexandr Burrows.

34:31

35:39
    Domácí pokračují v ofenzivní hře.

36:26
    Niemi výborným zákrokem zabránil Danielu Sedinovi ve zvýšení.

37:59
    Pro změnu práce na druhé straně pro Luonga, který měl několik posledních minut klid, ale teď zasahovat musel.

38:31
    Vidíme nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:47
    Domácí se řítili 3 na 1, ale útočníkovi Canucks v útočné třetině sjel puk z hole.

40:00

V této třetině jsme viděli jednu branku a to na straně domácích. Když se při zkrácené přesilové hře trefil za Vancouver Bieksa a zajistil domácím vedení. Stav utkání je tak po dvou třetinách 1:0.

Třetí třetina začne přibližně v 6:05.

40:01

41:23
    Domácí se od začátku třetiny chopili útočné aktivity a zaměstnali Niemiho několika střeleckými pokusy.

42:24
    Sheppardovu střelu chytá Luongo.

42:45
    Vhazovat se bude v obranné třetině Sharks.

43:21
    Hertlovu střelu z levé strany Luongo chytá a vhazovat se bude po pravici brankáře domácích.

44:10
    Puk mají za svou bránou domácí hráči, kteří budou rozjíždět novou útočnou akci.

44:42
    Niemi musel zasahovat po Burrowsovo pokusu.

46:25
    Hra se rychle přesouvá ze strany na stranu. Havlát zaváží kotouč do útočné třetiny.

48:10
    Po tlačenici před Niemim následuje komerční přestávka.

49:35
    Vidíme pěstní souboj Richardsonem a Pavelskim, který rychle roztrhávají rozhodčí poté, co hráč hostí skončil na zemi, ačkoli okamžitě vstával a chtěl to svému soupeři oplatit.

50:17
    Domácí výborným napadáním vybojovali puk v útočné třetině a nebezpečně prověřili Niemuho, který drží hostům naději na body v tomto utkání.

52:18
    Sheppardovu jedovatou střelu z levé strany Luongo chytá.

52:18

53:26
    Domácí drží Sharks zamčené v jejich třetině.

54:09

54:54
    Vidíme další pěstní souboj, ve kterém vítězí pro změnu hráč hostí Desjardins nad Bieksou.

55:15
    Burrowsova nepřesná střela.

56:57
    Vhazování před Niemim. Hostům se nedaří dostat do útočné třetiny a vytvořit si závěrečný nápor.

57:31
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

58:02
    Sharks se sice podívali do útoku, ale Vancouver rychle posouvá kotouč do středního pásma.

58:36
    Niemi spěchá na střídačku a hosté to zkoušejí v šesti.

58:40
    Oddechový čas pro hosty.

58:55
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Po krásně sehrané kombinaci hostů zakončil z pravé strany přesně do odkryté branky český útočník TOMÁŠ HERTL, který vyrovnává stavu utkání na 1:1. Asistence: Dan Boyle, Joe Thorton.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Ve třetí třetině se nakonec hostům podařilo vyrovnat minutu před koncem zásluhou jednoho z nejsledovanšjších českých hráčů letošní sezóny Tomáš Hertla a tak půjdeme za stavu 1:1 do prodloužení.

60:01

60:47
    Hosté se dostali ke střele, ale Luongo nemusel zasahovat. Prodloužení začíná opatrně.

61:56
    Na ledě je Hertlova formace která si teď vynutila faul.

62:07
    Henrik Sedin dostává 2 minuty za hákování a pro hosty se otevírá obrovská příležitost rozhodnout utkání.

62:38
    Hosté po perfektně sehrané přesilovce vstřelili branku, kterou bude muset potvrdit videorozhodčí.

62:38
    Ano a branka jednoznačně platí a hosté si tak připisují bod navíc po trefě DANA BOYLA. Asistence: Joe Pavelski, Logan Couture.

Utkání je u konce a ačkoli hosté takřka polovinu zápasu prohrávali těsným poměrem 0:1, dokázali nakonec vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Minutu před koncem třetí třetiny vyrovnal Tomáš Hertl a v prodloužení využil přesilovku Dan Boyle. Hosté tak vítězí ve Vancouveru 2:1 po prodloužení. Děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční den.

Hvězdy utkání

1. Roberto Luongo (VAN): 28 zákroků, 2 obdržené branky
    2. Kevin Bieksa (VAN): 1+0
    3. Antti Niemi: 34 zákroků, 1 obdržená branka

Československá stopa v zápase

Tomáš Hertl (SJO): 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:40
    Martin Havlát (SJO): 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:27 (06:57:51)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 34. Bieksa (Sedin, Burrows) – 59. Hertl (Boyle, Thorton), 63. Boyle (Pavelski, Couture)

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Kesler, Sedin H., Sedin D. – Burrows, Santorelli, Higgins – Kassian, Richardson, Archibald – Dalpe, Welsh, Sestito, Booth.

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Brisebois, Galloway

Diváci: 18910