Chabarovsk – Kazaň 6:3 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Novosibirsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Doněck 2:1 (kon.)
Ufa – Záhřeb 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Riga – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Dynamo Moskva
Pátek 15.11.2013, 13:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobré odpoledne. Vítám Vás u dalšího zápasu mezinárodní hokejové KHL, kde dnes změří síly domácí Metallurg Novokuzněck s hostující Dinamo Moskva. Zápas začíná v 13:00 SEČ.

Dynamo Moskva má velmi dobře rozehranou sezónu. Momentálně se nachází tým z ruské metropole na druhé příčce západní konference se ziskem padesáti bodů. Z pětadvaceti klání odešli hráči ruského Dynama šestnáctkrát vítězně.

Maxim Tsvetkov – 6

Hosté jsou v dnešním utkání jasným outsiderem. Jeho čtrnáctá pozice ve východní konferenci se ziskem sedmnácti bodů hovoří za vše. Domácí budou chtít jistě bodovat, ovšem dnes to budou mít velmi těžké.

Rafael Achmetov – 3

Metallurg Novokuzněck: Hovinen – Martjonov, Arzamascev, Mantyla, Aksjonenko, Giroux, Kuklev, Kanarskij, Kamalov – Achmetov, Galimov, Lapenkov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Garejev, Krtajev, Kosourov – Velichin, Jemelin, Nazarov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Višněvskij, Derljuk, Mironov, Barncev, Korjagin – Soin, Babenko, Kokarev – Pěstunov, Mosaljov, Komarov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Volkov, Sopin, Kvapil.

Rozhodčí: Gusev, Kadrjov – Raming, Misjur.

Českou stopu v týmu hostí reprezentuje útočník Marek Kvapil, tu slovenskou pak obránce Dominik Graňák, též hrající za hostující Dinamo.

Oba celky jsou nastoupeny na svých modrých čarách, zní ruská hymna. Poté budeme moci začít.

Domácí nastoupí v červených dresech, na hosty z Dinama čekají barvy bílé.

Hymna je u konce, můžeme jít na to.

00:01

00:05
    V brankách neregistrujeme žádné změny oproti předzápasovému zápisu. Tu domácí tedy stráží Hovinen, branku hostí pak Jerjomenko.

00:39
    Domácí Galimov vyzkoušel z pravého křídla pozornost hostujícího brankáře, jeho bekhend z ostrého úhlu ale moc nadějí na úspěch neměl.

01:49
    Na druhé straně i hosté. Karsums obkroužil bránu, jeho následnou střelu z levého kruhu pro vhazování kryje Hovinen a přeruší hru.

02:06
    Cvetkov se po buly dostal k zakončení, obkroužil bránu, puk ale poslal jen do betonů Hovinena.

02:28
    Domácí pod tlakem posílají puk jen na zakázané uvolnění.

02:57
    Hosté hrají aktivní hru a snaží se o aktivitu v útočném pásmu.

03:20
    Kartajeva při přechodu do útočného pásma brzdí ofsajd.

03:41
    Kokarev se vřítil do útočného pásma, jeho střela z levého křídla končí na vyrážečce Hovinena.

03:58
    Bude se poprvé v zápase vylučovat. Domácí Rafael Achmetov odpyká dvě minuty za podražení.

04:21
    Domácí se zatím dobře brání a vyhazují puk z obranného pásma.

04:59
    Ani teď se hostím nepodařilo udržet se v útočném pásmu.

05:21
    Ve vlastním oslabení navíc chtěl zahrozit Galimov, hostující hráči ho ale o puk obrali a zabránili nejhoršímu.

05:58
    Domácí v plném počtu. Dinamu se přesilovka vůbec nevydařila.

06:21
    Kurepanov z levého kruhu pro vhazování chtěl ohrozit Jerjomenka, jeho pokus ale letěl těsně mimo.

06:39
    Hostující Sopin se z levého křídla tlačil do zakončení. Mířil si to přímo před Hovinena, v rozhodujícím momentě ale upadl a nemohl vystřelit přesně.

07:03
    Pěstunov si sjížděl před Hovinena, přihrávka na něj ale byla příliš prudká.

07:19
    Z rychlého protiútoku domácích přeruší Jerjomenko raději hru. Buly po jeho levici.

07:25
    Galmov pálí hned po buly, Jerjomenko na svém místě.

07:46
    Pokus hostí o rychlý kontr brzdí hvizd sudího pro ofsajd.

08:10
    Karpov se na levém křídle dostával do slibné šance, puk se mu však při střele postavil na hranu a hostující útočník vystřelil nepřesně.

09:16
    Kurepanov se snažil zpoza brány dostat do útočné šance, jeho pokus ale zblokovala hostující obrana.

10:47
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Domácí jdou v první třetině do vedení. Po zmatcích před Jerjomenkem poslal Kurepanov puk na levé křídlo dojíždějícímu JEVGENIJI LAPENKOVI, který neměl problém prostřelit přesouvajícího se Jerjomenka. Asistence: Denis Kurepanov.

11:21
    Hosté se hned snaží obrátit hru a vážněji ohrozit domácího brankáře, zatím jim ale problémy dělá obrana Novokuzněcku.

12:30
    Domácí jsou při chuti, hosté se musí jen bránit.

13:45
    Bude se podruhé vylučovat. Za podražení míří na trestnou lavici domácí Denis Kurepanov. Šance pro hosty dostat se zpátky do zápasu.

13:49
    Síly na ledě se vyrovnají. Hostující Konstantin Volkov je vyloučen za hrubost.

13:49
    Tak přeci jenom přesilovka pro hosty. Vyloučený je také domácí Ansel Galimov za vysokou hůl.

13:59
    Domácím se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

14:20
    Pokus hostujícího Mosaljova z pravého křídla, Hovinen připraven.

15:45
    Vyloučený Kurepanov je zpátky na ledě.

15:49
    Oba celky hrají v plném počtu.

16:35
    Sledujeme tuhý boj o puk ve středním pásmu.

16:50
    Marek Kvapil si to projel přes celé hřiště až do útočného pásma. Z levého křídla se natlačil před Hovinena, v rozhodující okamžik mu ale puk vypíchl jeden z domácích obránců.

17:03
    Kvapil to následně zkusil ihned po buly. Hovinen na puk přes skrumáž těl viděl a vyrážečkou zasahuje.

18:06
    Nahození domácího Mantyly od modré nedoputovalo k Jerjomenkovi, zblokovala ho obrana Dinama.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Domácí se drží na puku.

19:20
    Tak to je nepředvídaný průběh duelu. Domácí ještě v první třetině přidávají druhou branku v zápase, po přihrávce Girouxe uplatnil svůj důraz na hranici brankoviště ALEXEJ KOSOUROV, pohrál si s hostujícím brankářem a poměrně snadno mu poslal puk podruhé do brány. Asistence: Rymond Giroux, Artjom Garejev.

19:50
    Hosté se snaží se stavem ještě něco udělat, první třetina ale již tak nejspíš skončí.

20:00

První třetina je u konce, překvapivě ji ovládl domácí Metallurg Novokuzněck. Domácí díky své aktivní hře vstřelili dvě branky z předbrankového prostoru, hosté se zatím do žádné vyložené situace před Hovinenem nedostali.

Další třetina začne přibližně v 13:51.

Střely na bránu v první třetině: 16 – 6.

20:01

20:20
    Hostující Kokarev se ihned po buly vrhl do útočení, jeho pokus z pravého křídla byl ale pochoutkou pro Hovinena.

20:54
    Mosaljov se za bránou zbavil svého strážce, vymotal se před bránu, kde ho však dál nepustil beton Hovinena.

21:20
    Útok domácího celku brzdí ofsajd.

22:03
    Cvetkov zlobil znovu před domácím brankářem, obrana Novokuzněcku ale nakonec vše bravurně vyřešila.

22:30
    Aktivita ve druhé třetině je zatím jasně na straně hostí. Hraje se prakticky na jednu branku.

23:06
    Rána hostujícího kapitána Babenka z levého křídla a další zásah Hovinena.

24:01
    Až teď se po delší době dostali domácí do útočného pásma, vynutili si v něm tlak, do střelecké příležitosti se ale nedostali.

24:36
    Pokus Višnevskije od modré čáry, domácí brankář je na svém místě.

25:24
    Garejev dostal dobrou přihrávku před Jerjomenka, z první ale puk namířil jen do hrudi hostujícího brankáře.

25:57
    Domácí pod tlakem vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

26:38
    Nazarov přenechal na pravém křídle puk Velichinovi, který z první poslal touš jen do náruče hostujícího brankáře. Domácí pozvolna vyrovnávají hru, hosté již nejsou tolik aktivní jako v úvodu třetiny.

27:03
    Kokarev si po pravém křídle nabruslil do útočného pásma, jeho pokus tečoval první bránící obránce mimo.

27:58
    Kvapil obkroužil branku a následně našel v mezikruží volného Karpova. Tomu ale rána příliš nesedla, Hovinen tak nemusel řešit žádné složitosti.

28:41
    Domácí posílají puk na zakázané uvolnění, hosté byli již delší dobu usazeni u nich v pásmu.

29:03
    Ofsajdem se provinili domácí. Buly ve středním pásmu.

29:57
    Galimov uzmul ve středním pásmu hostům puk, nabruslil si do útočného pásma ke střele, tu však umístil přímo do lapačky Jerjomenka.

31:47
    Domácí přidávají třetí branku v zápase a navyšují své vedení! Mitrjakov vybojoval svým důrazem v útočném pásmu puk, ten se dostal až do mezikruží, kde ho za brankáře Jerjomenka procedil NIKITA VYGLAZOV. Domácí tak pokračují ve své aktivní hře a stále se favorizovanému Dinamu vzdalují. Asistence: Vadim Mitrjakov.

32:36
    Karpov hned v rychlém útoku na druhé straně. Místo střely z pravého křídla ale ještě chtěl přihrávat, což dělat neměl.

33:12
    Hosté jsou stále aktivní v útočném pásmu, obrana domácího Novokuzněcku ale dnes působí velmi solidním dojmem.

33:54
    Kurepanov motal hosty v útočném pásmu, nakonec přenechal puk obránci Arzamascevovi, jehož projektil mířil mimo.

34:29
    Obránce Jalasvaara na útočném výletě. Objel branku, následně se snažil i zakončit, domácí obrana si však znovu vše pohlídala.

35:24
    Hosté bojují v útočném pásmu. Je to ale spíš boj proti jim samotným.

36:15
    Domácí Alexander Aksjonenko je vyloučen za držení hole.

36:27
    Cvetkov z pravého křídla vyzkoušel pozornost domácího brankáře, Hovinen si připisuje další úspěšný zákrok.

36:47
    Další práce pro Hovinena, pokus od modré v podání Solovjova ale neměl brankové rozměry.

37:21
    Domácí se osvobozují, hosté musí začínat znovu od svého brankáře.

37:54
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a snižují stav dnešního duelu. Pěstunov našel křižnou přihrávkou na levém kruhu volného DIMITRIJE VIŠNĚVSKIJE, který se z první do puku opřel a propálil přesouvajícího se Hovinena. Domácí tak vedou na konci druhé třetiny již jen o dvě branky. Asistence: Dimitrij Pěstunov.

39:45
    Další přesilovka pro Metallurg Novokuzněck. Za vražení je vyloučen hostující Jalasvaara.

39:50
    Mosaljov ve vlastním oslabení pálí švihem nad domácí bránu.

40:00

Druhá třetina je za námi, viděli jsme v ní po jedné brance na každé straně. Hosté začali druhou část velkým nátlakem, z branky se však nakonec potřetí radovali domácí. Tříbrankový náskok si ale Novokuzněck do závěrečné třetiny nepřenese, v závěrečných minutách hosté snížili na rozdíl dvou tref.

Střely na bránu ve druhé třetině: 3 – 19 (celkově: 19 – 26).

40:01

40:26
    Obrovská šance domácích z kraje třetiny. Po pěkné souhře celé pětky mohl z levého křídla dorážet do poloprázdné brány Achmetov, trestuhodně ale nezamířil přesně a trefil jen přesouvajícího se brankáře Jerjomenka.

41:45
    Hosté v plném počtu. Tlak domácích na úvod třetiny byl ale obrovský.

42:06
    Hostující Karsums si to nabrusli z levého křídla až do mezikruží, jeho pokus švihem ale byl zblokován mimo.

42:35
    Z následné akce hostí končí puk v ochranné síti. Buly po pravici Hovinena.

43:07
    Hosté se přeci jenom dočkávají kýžené kontaktní branky a nejspíš nás bude čekat ještě drama. Kvapil z pravého křídla zajel za domácí bránu, ještě před tím ale dokázal přihrát do mezikruží volnému DIMITRIJI VIŠNĚVSKIJEMU, který se znovu nemýlil. Obránce Dinama tak skóruje podruhé v zápase a drží naděje hostí na body z dnešního mače. Asistence: Marek Kvapil, Alexej Sopin.

43:30
    Přesilovka pro Metallurg, vyloučen byl hostující hráč za držení.

45:03
    Domácí nepříjemně kombinují v útočném pásmu, nemohou se ale dostat do vážné střelecké příležitosti.

45:30

46:21
    Kvapil se na pravém křídle neprosadil, dopředu tak mohou jít domácí.

47:04
    Hraje se převážně ve středním pásmu, puk mají více na holích domácí a ti nikam moc nepospíchají. Jako kdyby jim jednobrankový náskok stačil.

47:34
    Z levého křídla se ke střele odhodlal hostující Cvetkov, Hovinen na místě.

48:00
    Pokus Babenka z levého kruhu pro vhazování, po zásahu Hovinena nás bude čekat další buly v útočném pásmu Dinama.

49:12
    Bude se opět vylučovat. Za úder do oblasti hlavy a krku je potrestán domácí Kartajev, který si vyšlápl na Graňáka. Domácí hráč inkasuje trest 2 + 10 minut osobního trestu.

49:57
    Domácí se zatím dobře brání a jednoduše vyhazují puky ven z pásma.

50:34
    Sopin měl na holi vyrovnávací trefu. Sám před Hovinenem ale nedokázal z levé strany zamířit přesně, navíc mu do rány padl obětavě jeden z obránců. Velké štěstí pro domácí mančaft.

51:12

51:39
    Před dotírajícím Kurepanovem musel hostující brankář rychle rozehrát puk. To se mu povedlo, dokonce ho pod časovým nátlakem nenapálil ani do ochranné sítě.

52:03
    Rána Jalasvaary od pravého mantinelu, Hovinen připraven.

52:47
    Mitrjakov pálí z levého křídla přes obránce, zásah hostujícího brankáře po delší době.

53:48
    Další práce pro Jerjomenka. Z pravého kruhu pálil Vyglazov, hostující brankář raději přeruší hru.

54:29
    Domácí se už jen soustředí hlavně na defenzívu. Raději puk odevzdají soupeři a jsou vystřídat, než aby zkoušeli nějaké riskantní útočné průniky.

55:35
    Vyrovnáno! Čtyři a půl minuty před koncem se hosté prosazují potřetí v zápase, když na levém křídle napřáhl DOMINIK GRAŇÁK a přesně umístěnou střelou trefil prostor u vzdálenější tyče. Puk navíc brankovou konstrukci lízl, střela to tedy byla velmi přesná. Asistence: Denis Mosaljov, Leo Komarov.

56:47
    Hosté mohli jít rázem do vedení, Karpov ale situaci tří proti jednomu zakončoval těsně mimo. Hovinen byl zcela dezorientovaný.

57:32
    Hosté jsou při chuti a nadále létají jako zběsilí po hřišti. Domácí neví, kam dříve skočit.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Zároveň se domácí provinili ofsajdem.

58:47
    Nahození Korjagina ze středního pásma tlumí ve své výstroji Hovinen a raději přeruší hru.

59:24
    Domácí Lapenkov pálí z levého křídla, Jerjomenko raději přeruší hru.

59:40
    Celá hra nám pomalu a jistě spěje k prodloužení.

60:00

Je tomu tak, šedesát minut o výsledku nerozhodlo, na řadu bude muset přijít pětiminutové prodloužení. Domácí si nedokázali udržet tříbrankový náskok z poloviny duelu, nakonec ale proti silnému Dinamu berou minimálně bod, což může být pro ně vlastně i úspěch. O další bod se ale ještě bude hrát.

Střely na bránu ve třetí třetině: 11 – 10 (celkově: 30 – 36).

60:01

60:40
    Hosté hned nastěhovaní v útočném pásmu, pokus Karpova z levého křídla mířil těsně nad břevno domácí brány.

60:58
    Jemelin zkoušel střelu z otočky na pravém kruhu pro vhazování, trefil ale jen beton Jerjomenka.

61:24
    Kvapilův pokus po přejetí modré čáry končí v náruči pozorného Hovinena.

62:47
    Z pravého křídla pálil Volkov, Hovinen na místě.

63:21
    Po faulu na Karpova se bude vylučovat. Domácí Lapenkov je potrestán za sekání.

63:21
    Oddechový čas pro hosty.

63:37
    Je rozhodnuto! Hosté si několikrát kolem modré čáry vyměnili puk, až se na levém kruhu pro vhazování odhodlal ke střel z první MARTINS KARSUMS a propálil tak přesouvajícího se Hovinena. Hosté zužitkovali přesilovou hru 4 na 3. Asistence: Alexej Cvetkov, Dmitrij Višněvskij.

Je dobojováno! Hostům se podařilo stáhnout tříbrankovou ztrátu v duelu a nakonec v prodloužení zvítězit.
    Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (15:26:47)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 11. Lapenkov (Kurepanov), 20. Kosourov (Giroux, Garejev), 32. Vyglazov (Mitrjakov) – 38. Višněvskij (Pěstunov), 44. Višněvskij (Kvapil, Sopin), 56. Graňák (Mosaljov, Komarov), 64. Karsums (Cvetkov, Višněvskij)

Dynamo Moskva: Jerjomenko – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Višněvskij, Derljuk, Mironov, Barncev, Korjagin – Soin, Babenko, Kokarev – Pěstunov, Mosaljov, Komarov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Volkov, Sopin, Kvapil.

Rozhodčí: Gusev, Kadrjov – Raming, Misjur