2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 15.11.2013, 14:30MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Pěkný den u sledování stručného online přenosu z utkání MHL mezi rakouským EC Red Bull Salzburg a hosty z HC Energie Karlovy Vary. Úvodní buly celého duelu je naplánováno na 14:30.

Oba týmy se střetnou podruhé ve dvou dnech. V prvním vzájemném zápase se nakonec z vítězství v samostatných nájezdech radovali hosté z Karlových Varů, kteří svého soupeře přetlačili poměrem 3:2. Branky Energie včera vstřelili Gríger, Harkabus, v nájezdech rozhodl Vrána.

Ani dnes nebude mít duel jasného favorita a můžeme tak očekávat další vyrovnanou bitvu. Domácí Sazlburg má na svém kontě 35 bodů, hosté z Karlových Varů jich mají o pět více.

EC Red Bull Salzburg: Reich (Karjalainen) – Koch, Pýcha, Lindner, Logar, Polata, Mayrhauser, Orsag, Widén – Hochkofler, Kalan, Valli, Ahoniemi, Obrist, Pavlu, Schettina, Pöck, Kondrasheim, Friman, Ramoser

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Kečkeš, Adam, Kvapil, Dvořák, Šafář, Horvath, Šimek – Flek, Beránek, Gríger, Csamangó, Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Krliš, Zadražil, Fronk.

00:01

00:30
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté se dostávají velmi rychle do vedení. Po půlminutě hry se prosadil JIŘÍ FRONK. Bez asistence.

02:43
    Přesilovka pro domácí. Martin Kohout je vyloučen na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

04:43

11:31
    Další přesilovka pro domácí. Vyloučen je Fronk za podražení.

13:31

20:00

První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku, o kterou se v samém počátku zápasu postaral karlovarský Jiří Fronk. Od té doby měli domácí k dispozici dvě přesilové hry, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

20:01

22:26
    Hostující Tomáš Dvořák je vyloučen za vysokou hůl. Třetí přesilovka pro domácí.

24:26

25:01
    Za podražení je vyloučen Daniel Vachutka z Energie.

25:46
    A bude hůř! Lukáš Vrána z Energie odchází také na trestnou lavici, vyloučen byl za držení. Hosté se tak budou bránit domácí přesile pěti proti třem!

26:14
    Velká nedisciplinovanost hostí. Další z Karlovarských, kdo usedne na trestnou lavici, bude Tomáš Dvořák. I on se provinil držením. Energie tak bude ve třech ještě minutu a půl.

26:41
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru a trestají nedisciplinovanost hostí. Střelcem vyrovnávací trefy se stal LUKE KALLAN. Asistence: Leonardo Ramoser, Niklas Mayrhauser.

26:41
    A další oslabení pro Energii. Tomáš Dvořák je potrestán za zdržování hry.

28:41
    Hosté po delší době v plném počtu.

40:00

Druhá třetina se nesla v duchu přesilových her domácích, až se jedna z nich podařila Salzburgským využít. Stav po dvaceti minutách je tedy 1:1 a prognóza o vyrovnané bitvě se tak naplňuje do posledního puntíku.

40:01

60:00

Ve třetí třetině jsme již další branku neviděli, o výsledku tak stejně jako včera bude muset rozhodovat pětiminutové prodloužení nebo až samostatné nájezdy.

60:01

65:00
    Prodloužení skončilo.

Tak ani prodloužení nepřineslo rozhodující moment. Stejně jako včera přijdou na řadu samostatné nájezdy. Jen pro připomenutí, včerejší nájezdovou loterii rozhodl ve prospěch Karlových Varů útočník Lukáš Vrána.

Ledová plocha již je upravena, začátku samostatných nájezdů tak nic nebrání.

Samostatné nájezdy začínají.

První se rozjel domácí Kalān a nedal.

Za Energii jel Matěj Zadražil, ani on neuspěl.

Niko Friman prostřeluje hostujícího brankáře Honzíka – 1:0!

Jiří Fronk nedává – 1:0.

Domácí Peck také nedal, Karlovy Vary teď musí dát, jinak prohrávají.

A je to tam! Tomáš Harkabus si počínal zkušené a posílá nájezdy do další série – 1:1.

Pořadí se mění, jede Lukáš Vrána ale nedává.

Stejně dopadl i domácí Valley.

Hostující Jakub Flek na domácího brankáře Reicha nevyzrál.

Niko Friman svůj nájezd podruhé do úspěšného konce nedovedl.

Neuspěl ani hostující David Gríger.

Šestou sérii končí domácí Lindner neúspěšným nájezdem.

Harkabus taktéž neúspěšný.

Domácí Logar dává, je rozhodnuto – 2:1!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým EC Red Bull Salzburg.
    Vítěznou branku zaznamenal v sedmé sérii domácí MIHA LOGAR.

Je dobojováno! Ve druhém měření sil se podařilo zvítězit domácímu Salzburgu, který Energii oplatil včerejší prohru v samostatných nájezdech. Oba celky si tedy z tohohle dvouboje připsali shodně po třech bodech.

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (17:00:11)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 27. Kallan (Ramoser, Mayrhauser), rozh. náj. Logar – 1. Fronk