Jihlava – Hr. Králové 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.) | Sparta – HC Litvínov 8:1 (kon.)
Ústí n/L – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 4:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:0 (kon.)
Písek – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Letňany – Chomutov 3:5 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:3 (kon.)
Liberec – Slavia 8:2 (kon.) | Kometa Brno – Poruba 2011 0:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Královští lvi Hradec Králové
Sobota 23.11.2013, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu

S konstatkováním, že po včerejší porážce na ledě Slavie zvítězila Dukla Jihlava doma nad Hradcem Králové se s Vámi loučí a příjemný víkend přeje Tomáš Lysý. (14:03:31)

V závěrečné části už branky padaly. Dukla se prosadila dvakrát, což logicky znamená, že strhává tři body z dnešního zápasu na svoji stranu.

60:00

59:54
    Hosté se ani nepokoušejí o power-play.

59:26
    Dukla kombinuje před vlastní brankou a hlídá pro Davida Vacka čisté konto.

59:00
    Domácí jsou minutu od vítězství.

58:21
    Po chybě hostující obrany jel zleva sám na Veselého kapitán Dukly Balaštík. Neuspěl ale se zakončením, stejně jako o chvíli později s dorážkou.

58:10
    Ofsajd hostů.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Stejná situace byla k vidění i nyní.

57:25
    Další nepřesnost hostů – zakázané uvolnění.

57:05
    Ofsajd Hradce Králové.

56:17
    Zayml z pravé strany a zároveň z velkého úhlu Veselého nepřekonal.

55:50
    Po chvíli byl v permanenci také Vacek, ale pokus Miškáře z levého kruhu zneškodnil a důrazně se tak hlásí o čisté konto v dnešním zápase.

55:26
    Další šance Dukly. Balaštík trefil zblízka jen lapačku Veselého.

54:53
    Dukla byla blízko vstřelení třetího gólu. Kolouch z pravého kruhu poslal puk před branku, kde Zayml trefil jen levý beton Veselého.

54:18
    Nahození hostů zastavuje za brankou Vacek.

53:06
    Dukla právě vstřelila branku!
    A domácí jsou o výhře zase o něco blíže. V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval JIŘÍ ONDRÁČEK (10+6), který posílá svůj tým do dvou gólového vedení. Asistence: Daniel Dvořák (1+1).

52:03
    Dukla zatím dobře brání střední pásmo, navíc se rychlými protiútoky dostává před branku Veselého.

50:54
    Vacek před napadajícím Gančarčíkem raději pokryl puk.

49:48
    Zayml na levém kruhu promáchl puk. Byl zcela sám a kdyby kus černé gumy získal, mohl vystřelit nebo ještě popojet blíže Veselého branky.

49:35
    Jihlava je aktivnější a znovu se hrne před Veselého.

48:11
    Obrovská radost nejen pětice jihlavských hokejistů na ledě, ale také trenéra staršího dorostu Dukly Petra Svobody. Jihlava se totiž ujímá vedení. Půža od modré rozehrál puk na Ondráčka, který předložil mezi kruhy přihrávku VOJTĚCHU BALAŠTÍKOVI (8+7). Kapitán Dukly bez problémů otevřel skóre zápasu. Asistence: Jiří Ondráček (9+6), Václav Půža (2+7).

48:03
    Po průniku Zaymla raději schoval puk někam do výstroje Veselý.

47:38
    Při návratu vyloučeného Zahradníka na led se mezi kruhy hezky uvolnil Dupljaku, ale mířil jen doprostřed branky Veselého, který tak bez problémů lapí jeho střelu.

47:28
    Bambula získal po buly puk a Dukla kombinuje v závěru přesilovky před Veselým.

47:07
    Nahození Mandáta od modré kryje Veselý a nedovolil tak číhajícímu Bambulovi dorážku.

46:29
    Nyní se navíc provinila icingem.

46:26
    Ale ani Jihlava se nemůže dostat před Veselého.

45:36
    A po dlouhé době je tu přesilovka Jihlavy. Tomáš Zahradník (HKR) dostává dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 3-4.

45:22
    Nyní to dlouho nevypadalo, že by Hradec hrál přesilovou hru. Dukla dobře napadala rozehrávku hostů a ten se nemohl dostat z vlastního obranného pásma na druhou stranu kluziště.

44:03
    Voříšek hezky vypálil z levého kruhu po tom, co Gančarčík přejel před Vackem, aby mu zakryl výhled. Gólman Jihlavy ale nakonec stihnul včas zasáhnout pravým betonem.

43:34
    Václav Půža (JIH) nastavil při průniku Hofmana útočníkovi hostů zadní část těla a dostává za to dvě minuty – podražení. Na vyloučení: 3-3.

42:21
    Faltýnek namazal při rozehrávce na pravém kruhu puk přesně na hůl Zaymla, který svojí střelou těsně minul pravou tyč branky hostů.

41:12
    Po střele Zahradníka zazvonilo za zády Vacka břevno!

40:23
    Úvodní buly třetí třetiny sice vyhrál Hradec, ale následně je pískáno zakázané uvolnění hostů.

40:01

Ani ve druhé třetině jsme branku neviděli, stejně jako gólových příležitostí. Dukla nevyužila na začátku druhé třetiny dohrávanou přesilovku pět na tři. Hradec zase nebyl úspěšný ve dvou klasických přesilovkách. Uvidíme, jestli branka padne alespoň ve třetí třetině, která začne přibližně v 13:32.

40:00

39:42
    Po nepřesné kombinaci se ale Hradec dostává do středního pásma.

37:40
    Přihrávka Faltýnka podél modré čáry byla nepřesná.

37:08

36:52
    Vlastimil Šeda ztratil u mantinelu puk, který vybojoval Bambula a dostal se s ním až na druhou stranu kluziště.

36:32
    Druhá přesilovka Hradce Králové ve druhé třetině. Daniel Dvořák (JIH) dostává dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 2-3.

36:07
    Na pravém kruhu napřáhl ke střele Dvořák, také jeho pokus mířil nad.

35:37
    Střela Zahradníka z mezikruží končí vysoko nad břevnem Vacka.

35:13
    Na přihrávku Zeymla z pravé strany nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

34:27

33:54
    Při situaci dva na dva dokázala Dukla pouze zavézt puk před Veselého, ohrozit gólmana hostů se jí už nepodařilo, protože Voříšek se prezentoval dobrým zákrokem proti přihrávajícímu Ondráčkovi.

33:24
    Nahození Fanderlika od modré Vacek chytá.

32:59

32:47

31:58
    Malinský se už už chystal po přejetí útočné modré zakončit, ale do puku mu vložil hůl Mandát a pohotově mu střelu znemožnil.

31:05
    Po tvrdé střele Faltýnka od modré se Vacek roztáhl jak široký, tak dlouhý a nakonec vleže kryje puk.

30:59
    První přesilová hra pro Hradec Králové. Vojtěch Pražák (JIH) dostává dvě minuty za držení protihráče. Na vyloučení: 1-3.

30:49

30:35
    Rozehrávka obou týmů je nyní hodně kostrbatá, jak Jihlava tak Hradec ztrácejí poměrně snadno puk.

29:58
    Ofsajd Jihlavy.

29:31
    Bambula se sice uvolnil a dostal se s pukem nejen do útočného pásma, ale až na brnaku Veselého, odkud se hodlal přihrávat, jenže byl zdvojen a proti přesile hostů neměl nárok na pas na své spoluhráče.

27:43
    Ondráček nahodil puk za branku Veselého a ještě ho dojel, jeho přihrávka naslepo na střed ale nenašla nikoho z jeho spoluhráčů.

26:42
    Vala přihrál ve středním pásmu do jízdy Dupljakovi, který si ale na modré čáře ne příliš dobře zpracoval puk a byl dostihnut beky hostů.

26:20
    Dupljaku se zkoušel stahovačkou uvolnit na levém kruhu, což se mu povedlo, ale následně si nerozuměl s Bambulou a Dukla o puk přišla.

26:04
    Tečovaná střela Najmana končí v ochranné síti.

25:58
    Hradci se ani po několikáté nepodařilo vyhodit a Dukla tak stále drží puk před brankou Veselého.

24:59

24:24
    Hra je pořerušena po hře vysokou holí jednoho z hráčů hostů.

23:38
    Hraje se nyní ze stray na stranu, oba gólmani musejí být v permanentním pozoru.

22:08
    U levé tyčky Vacka se pokoušel o střelu Zahradník, což se mu nakonec i podařilo. Gólman Dukly byl ale pozorný.

21:31

20:54
    Hosté ve čtyřech.

20:50
    O další střelecký pokus Dukly se ranou od modré postaral Půža a znovu se domácí dostali k dorážce, jenže Valovu střelu má Veselý ve výstroji.

20:49
    Z prostoru mezi kruhy vypálil Vala a Bambula při dorážce u levé tyče Veselého promáchl

20:38
    Jihlava je před Veselým.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:47.

V první třetině jsme nesledovali příliš pohledný hokej. Před oběma gólmany nebylo k vidění mnoho šancí a když už, tak je muži v masce zlikvidovali. Do druhé třetiny vstoupí Dukla přesilovou hrou pět na tři, která bude trvat ještě 51 vteřin, pokud nebude využita.

20:00

19:57
    Půža si nepočínal na modré zrovna dvakrát jistě, nicméně nakonec vystřelil. Jeho pokus ale končí na levém betonu Veselého.

19:31
    Špatnou rozehrávku hostujícího beka zachytil na levém kruhu Liridon Dupljaku. Střela mu ale byla znemožněna Davidem Chalupou (HKR), který dostává dvě minuty za hákování. Dukla tak bude hrát minutu a 23 vteřin přesilovou hru pět na tři, která bude rozdělena do první a druhé třetiny, pokud nebude využita.

19:01
    Hosté vyhazují.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:54
    Přílišná tvrdost ze strany Malinského není ponechána bez povšimnutí sudích. Marek Malinský (HKR) odchází na tresnou lavici na dvě minuty za faul loktem.

18:05
    Nijak nebezpečný pokus Ondráčka od modré chytá Veselý.

17:49
    Boj o puk ve středním pásmu vyhrávají Jihlavští.

16:27
    Dlouhou pasáž bez přerušení uzavřel střelou od modré Hronek. Gólmani jsou ale dnes zatím nepřekonatelní, Vacek chytá.

14:58
    Z levé strany to opět zkoušel Vala, ale Veselý nadvakrát likviduje jeho střelu.

14:42
    Dupljaku dostal mezi kruhy obtížnou přihrávku. Puk nicméně zpracoval a pohotově vystřelil. Veselý ale chytá.

14:31
    Jihlava teď pořádně zatopila hostům, výsledkem byla střela Bambuly zblízka, kterou veselý vyráží.

13:50
    Zayml sklepával z první do jízdy Kolouchovi, přihrávka však byla o něco málo nepřesnější a útočník Dukly k ní měl daleko.

13:21

13:11
    Dukla teď ostřeluje hostujícího gólmana hlavně od modré. Po střele Porta má Veselý puk opět ve výstroji.

12:58
    Další pokus Klofáče od modré byl tentokrát přesnější, skončil však na vyrážečce Veselého.

12:32
    Nahození Koloucha schoval v lapačce Veselý a bude se tak vhazovat před jeho brankou.

12:11
    Tvrdou střelu Gančarčíka z mezikruží likviduje Vacek.

11:52
    Po nepřesné rozehrávce Ondráčka ztrácí Dukla puk.

11:01

10:33
    Rána Klofáče od modré končí zblokovaná v ochranné síti.

09:45
    Hezká a rychlá akce dva na jednoho v podání Jihlavy. Kolouch si ve středním pásmu řekl o puk a po přejetí modré čáry ho naservíroval napravo na Daniela Dvořáka. Přihrávka však byla lehce na paty útočníka Jihlavy, takže ten neměl ideální pozici ke střele a Veselý chytá.

09:13
    Nahození Bumbuly z levé strany před branku nedokázal tečovat Dupljaku.

08:24
    Na ledě zůstal ležet Zahradník a s bolestivou grimasou odjíždí po chvíli na střídačce. Pravděpodobně byl po buly nastřelen jedním ze svých spoluhráčů do pravého kotníku.

08:12
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

07:55
    Další velký závar před Veselým, kde o puk bojovali snad všichni hráči na ledě. Nakonec ho sebral Gančarčík a odpálil ho pryč.

06:44

06:37
    Jihlava ale ještě udržela puk, nicméně opět jakoby nevěděla, co s ním udělat, a to i přesto, že snad po celém zimáku znělo řvaní trenéra Svobody: "do brány, do brány". Nakonec to tak i skončilo, ale Veselý si puk po nepřehledné situaci pohlídal v lapačce.

05:52
    Až nyní se opět Dukla dostala před Veselého a Ondráček dlouho na levém kruhu vymýšlel, co udělá s pukem. Nakonec vystřelil, ale nebyl přesný.

05:01
    Po druhém buly ztrácí Jihlava útočné pásmo, Hradec vyhazuje.

04:52
    Po buly nahodil puk od modré Bambula, Veselý ale bez problémů kryje.

04:44
    První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá na dvě minuty Tomáš Drašnar (HKR) – nedovolené bránění.

03:19
    Následně na druhé straně na útočné modré udělal chybu Pražák, když přihrával přes celou šíři lajny, jenže toho si všiml Malinský. Na Vacka ale upaloval sám jen chvíli, protože obránci Dukly se stihli vrátit.

03:01
    Balaštík si na obranné modré hodně zkomplikoval rozehrávku a může být rád, že po napadání soupeřů nepřišel o puk.

02:06
    Bambula se prodíral po pravé straně před Veselého, ale puk mu lehce utekl a branku hostů tak neohrozil.

01:05
    V úvodu zápasu jsou nebezpečnější hosté. Nebezpečnou střelu Malinského z pravého kruhu Vacek chytá.

00:39
    Nyní Exner neuspěl o protažení puku do útočného pásma, kde si na něj počkal obránce Port.

00:14
    Nahození Exnera od modré postrálado přesnost.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrála Jihlava.

00:01

Také Jihlavští už jsou na ledě a zdraví se se soupeřem na modré čáře.

Hradečtí nastupují na ledovou plochu.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) – Port, Půža, Klofáč, Pospíchal, Dörrer, Mandát, Pražák – Bambula, Vala, Dupljaku – Balaštík, Najman, Ondráček – Kolouch, Peschout, Zayml – Dvořák

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Petric) – Hronek, Voříšek, Faltýnek, Luštinec, Fanderlik, Moník – Exner, Gančarčík, Hofman, Malinský, Zahradník, Chalupa – Drašnar, Miškář, Šeda

Rozhodčí: Blecha – Guth, Rittich.

Utkání bude velmi důležité, neboť se utkají dva celky, které bojují o první čtyřku znamenající postup do skupiny s jistotou play-off.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u 24. kola RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém se domácí Dukla Jihlava utká s hradeckými Královskými lvy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.