Chomutov – Slavia 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:4 (po s.n.) | HC Litvínov – Sparta 3:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Kladno – HC Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Vítkovice – Č. Budějovice 8:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 07.12.2013, 13:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal, Zahradníček, Mravec, Heider, Foltýn – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Kovařčík Ondřej, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Kovařčík Michal, Christov, Jaroš

HC Dukla Jihlava: Fučík (Svoboda) – Tobola, Čermák, Vala, Polívka, Dundáček – Lupač, Severa, Vantuch, Březina, Střecha, Sladký, Juráň, Molnár, Mahút, Němec, Jícha.

00:01

00:22
    Do zápasu vstoupili lépe domácí, ale Fučík si s tvrdou střelou Zahradníčka poradil.

01:28
    Třinec právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali do přečíslení. Tomáš Franek přihrál přesně na hůl JAKUBA IŽACKÉHO a ten neměl problém poslat puk za záda jihlavského brankáře. Asistence: Tomáš Franek.

02:31
    Z dálky teď otestoval pozornost Svobody hostující Molnár, ale domácí brankář si s tímto pokusem bez problémů poradil.

03:36
    Tomáš Franek se teď prohnal kolem pravého mantinelu a pokoušel se prostřelit Fučíka mezi betony, ten je sklapl včas.

04:59
    Závar před brankou Svobody, ale Lupáč ani Muráň procpat puk za záda domácího brankáře nedokázali.

06:20
    Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen Jan Zahradníček na dvě minuty za hákování.

06:45
    Hostující hráči zamkli Oceláře v jejich pásmu, ale všechny střely zatím míjí branku domácích.

08:20

09:10
    Tvrdá střela Kasaly končí na zadním mantinelu.

10:05
    Přesilovku si zahrají i domácí. Filip Dundáček vyloučen na dvě minuty za podražení.

10:38
    Oceláři teď hosty zavřeli v útočném pásmu, ale zatím pouze kombinují.

11:29
    Střela Zahradníčka zblokována mimo.

12:05

12:34
    Tvrdá střela Dundáčka Svobodovi vypadla, ale dorážku domácí gólman nepovolil.

13:15
    Hosté teď dobře napadají rozehrávku domácích, ti se nemůžou dostat k založení útočné akce.

14:16
    Teď už se to domácím povedlo a málem z toho byl gól, chybělo pár centimetrů k tomu, by střela Matuše skončila za zády Fučíka.

15:15
    Domácí šli ve třech proti jedinému obránci. Ižacký přenechal puk Christovovi, jeho střelu brankář vyráží mimo.

15:58
    Hosté si zahrají další přesilovku. Na dvě minuty vyloučen Adam Kofroň za sekání.

16:37
    Domácí zatím nepouštějí Duklu k vážnějšímu ohrožení branky Svobody.

17:58

18:58
    Ani jeden z týmů není schopen se na delší dobu usadit v útočném pásmu, hra se tak přesouvá z jedné strany na druhou.

20:00

20:01

20:15
    Juráň vypálil hned po přejetí modré čáry, Svoboda úspěšný.

20:51
    Na druhé straně si vychutnal střelu Jaroše Fučík.

21:44
    Střela Franka se odrazila na hůl Ondřeje Kovařčíka, jeho střela byla zblokována mimo.

22:39
    O puk se bojuje v obranné pásmu domácích.

23:01
    Střecha vypálil hned po vyhraném vhazování, puk se odrazil na hůl Polívky, ten branku přestřeluje.

24:02
    Bylo nařízeno trestné střílení pro domácí. Radim Matuš byl ve svém samostatném úniku podražen.

24:02
    Trestné střílení RADIM MATUŠ s přehledem proměňuje.

24:44
    Sladký byl sám před Svobodou, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval jeden z obránců.

25:40
    Mahút vystřelil hned po přejetí modré čáry, ale s těmito pokusy nemá Svoboda problémy.

26:41
    Střelu Růžičky vyráží Fučík mimo bránu.

27:43
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po přihrávce Dundáčka propálil Svobodu DAVID BŘEZINA. Asistence: Filip Dundáček.

28:14
    Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Marek Němec a svůj únik zakončil střelou mezi betony Svobody.

30:04

31:18
    Střelu Franka vyráží Fučík ramenem do ochranné sítě.

31:38
    Ižacký poslal puk Ondřeji Kovařčíkovi, který tvrdě vypálil, ale brankář jeho střelu vyrazil. Puk se poté dostal na modrou k Mravcovi, ale ani on neslavil svou dělovkou úspěch.

32:47
    Matuš v dobré pozici nedokázal překonat ležícího Fučíka.

34:24
    Opět to jsou domácí, kteří zatápějí hostující obraně.

35:00
    Domácí si zahrají přesilovku. Na 2 minuty vyloučen David Vala za nedovolené bránění.

35:42
    Domácí se nedokáží usadit v útočném pásmu a hosté se v poklidu brání.

37:00

37:15
    Foltýn vypálil prudce od modré, gólman hostů si jeho střelu vychutnal lapačkou.

38:25
    Střela Heidera od modré se odráží od betonu brankáře se štěstím mimo.

39:07
    Na ledě zůstává po tvrdém nárazu ležet Marek Růžička.

39:08
    A za zákrok na Růžičku je oceněn dvěmi minutami Marek Lupač. Krosček.

40:00

40:01

40:20
    Domácí pokračují v přesilové hře a kombinují v útočném pásmu. Do dobré příležitosti se dostal Zahradníček, ale jeho střela byla zblokována.

41:08

41:36
    I po skončení přesilovky se domácí udrželi v pásmu a tvrdá rána Foltýna prosvištěla jen o pár centimetrů nad brankou hostů.

42:33
    Teď se na chvíli dostali k puku hosté, ale Tobola o puk přichází.

43:43
    Matuš se snažil vybojovat puk v útočném pásmu, ale neúspěšně.

44:37
    Do dobré šance se dostal Tomáš Franek, jeho střele však chyběla přesnost.

45:12
    Z domácího týmu vyloučen Jakub Ižacký na dvě minuty za hákování.

45:42
    Střelu Molnára chytá Svoboda do lapačky.

46:35
    Foltýn teď skvělým zákrokem zastavil jihlavského hráče.

47:12

48:55
    Po tvrdé střele Růžičky přerušuje Fučík hru.

49:24
    I přes nepovedenou přihrávku Ižackého se nakonec domácí dostali k puku. Střela Franka jde mimo tři tyče.

50:37
    Nedovoleným zákrokem byl zastaven Marek Pěnčík, Marek Němec si odpyká 2 minuty za napadení.

50:53
    Matuš přihrával před bránu Zahradníčkovi, ten však na jeho přihrávku nedosáhl.

51:54
    Domácí dostávají další gól ve vlastní přesilovce. Březina přihrál zpoza brány na ALEXANDRA MOLNÁRA, ten se otočil a prostřelil Svobodu. Asistence: David Březina.

52:37

53:25
    Jihlavští teď důkladně brání svůj náskok a nepouštějí domácí do prostor, odkud by mohli vstřelit gól.

54:22
    Trojice Jaroš, Růžička a Matuš teď doslova drtí hostující obranu, ale jejich snaha je zatím marná.

55:53
    Do dobré šance se procpal Jakub Ižacký, ale ani on neslaví úspěch.

56:27
    Jihlavští už se nikam neženou a pouze vyhazují puky ven ze svého obranného pásma.

57:10
    Matuš posílal přihrávku na Jaroše, ale příliš prudce, Jaroš tak nedokázal vystřelit.

57:33
    Příležitost pro domácí hráče s nepříznivým stavem něco udělat. David Březina vyloučen na 2 minuty za sekání.

57:52
    Ižackému před střelou sjíždí puk z hole.

58:22
    Domácí bez brankáře.

58:53
    A hra bez brankáře se domácím vyplácí. Po přihrávce Franka překonal Fučíka MAREK RŮŽIČKA. Asistence: Tomáš Franek.

59:56
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

60:01

60:34
    Střelu Jaroše vyráží brankář do pravého rohu.

61:07
    Tvrdá střela Střechy skončila v náručí Svobody.

61:51
    Aktivnější jsou domácí, kteří nepouštějí Duklu z obranného pásma.

62:39
    Jednoho z jihlavských hráčů podrazil v pádu Tomáš Franek a jde si odsedět 2 minuty za podražení.

63:10
    I v oslabení se ke střele dostal Foltýn, jeho střela ale skončila v ochranné síti.

63:43
    Růžička nejdřív dostal svůj tým do problémů, ale skvělým zákrokem pak svou chybu napravil.

64:34
    Střelu Polívky si Svoboda efektním zákrokem vychutnal.

64:39

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Jako první pojede Tomáš Střecha. Neúspěšně. 0:0.

65:00
    Za domácí Radim Matuš. Brankář jeho střelu zastavil na brankové čáře.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Víttězný gól vstřelil DAVID BŘEZINA.

Konec zápasu. (15:18:23)

Tomáš Golasowski

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 2. Ižacký (Franek), 25. Matuš, 59. Růžička (Franek) – 28. Březina (Dundáček), 29. Němec, 52. Molnár (Březina), rozh. náj. Březina