Chomutov – Slavia 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:4 (po s.n.) | HC Litvínov – Sparta 3:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Kladno – HC Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Vítkovice – Č. Budějovice 8:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
8:1 (5:0, 1:0, 2:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 07.12.2013, 15:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V zápase 24. kola extraligy juniorů se v ČEZ ARÉNĚ v Ostravě-Zábřehu utkají domácí Vítkovice a hosté z Českých Budějovic.

Ostravanům, kteří nasbírali 31 bodů, patří v neúplné tabulce sedmé místo. České Budějovice jsou 14. se čtyřbodovou ztrátou.
    V posledních utkáních se dařilo lépe hostům z jižních Čech – Českobudějovičtí v domácím prostředí vyhráli jak nad Zlínem (5:2), tak nad Pardubicemi (6:4). Ve včerejším zápase však prohráli v Třinci 0:4.

Vítkovičtí bojovali na konci listopadu o body do tabulky v Mladé Boleslavi, kterou zdolali 4:1, a z výjezdu se vrátili do moravskoslezské metropole se ziskem 5 bodů, když Liberec přetlačili 2:1(SN). V pátečním zápase však nestačili na Jihlavu a podlehli jí 2:5.

Nejproduktivnějším hráčem domácího mužstva je se ziskem 19 kanadských bodů Ondřej Slováček (5+14), nejlepším střelcem je pak Vojtěch Tomi, který se trefil desetkrát (10+7). Z obránců nejvíce bodů nastřádal Adam Hawlík, a to 15 (5+10). Ty mu zajišťují třetí místo v produktivitě beků celé ELJ. Mimo body ale sbírá také trestné minuty, kterých vyfasoval již 41. V bráně Vítkovic nejvíce minut odchytal René Svoboda – s 89,46% úspěšností zásahů a brankovým průměrem na utkání 2,38.

Produktivitu týmu Českých Budějovic vede Radek Prošek s 22 body (14+8), jenž je zároveň nejlepším střelcem hostů. Post nejvíce bodujícího obránce patří Petru Škopkovi (3+2). Nejvíce trestných minut rozhodčí napařili Petru Janáskovi, a to 47. Trenéři týmu hostů spoléhají na brankáře Davida Gábu – 92,27% úspěšnost zásahů, brankový průměr na zápas činí 2,98.

V probíhající sezóně se dnešní soupeři již utkali, a to v 6. kole, z jihu Čech odjížděli Ostravané se ziskem tří bodů po vítězství 4:1.

HC Vítkovice Steel: Svoboda – Demel, Jonáš, Rudl, Puzič, Charvát M., Bail – Ballner, Tomi "A", Holý "C", Illéš, Česlík, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý

HC České Budějovice: Gába – Kadlec, Škopek, Janásek, Piegl, Pícha, Kadlec, Břečka – Záhora "C", Smejkal, Švec, Pašek, Prošek "A", Krátoška, Březina, Salák, Vácha, Michálek, Brabec "A"

Rozhodčí: R. Hradil – T. Moravec, Z. Novák.

Tým Českých Budějovic na sebe nechal čekat, když jeho hráči přišli na poslední chvíli. Nicméně nyní jsou všichni aktéři utkání na ledě – první třetina odstartuje za pár okamžiků.

00:01

00:10
    Na bully byli úspěšnějí domácí a začínají útok od své brány.

00:50
    V pásmu se však Vítkovice dlouho neohřály.

01:35
    Ke slovu se dostal Gába, který pomohl s rozehrávkou svým obráncům.

02:06
    Na ledě se zatím nic zajímavého neděje, hraje se bez šancí na obou stranách.

02:30
    Ostravanům nevyšla rozehrávka, Jan Salák toho však nedokázal využít. Domácí spěchají na druhou stranu kluziště.

02:44
    České Budějovice se dopustily zakázaného uvolnění.

03:20
    Na výlet do útočného pásma se vydal Jonáš, Vítkovičtí se před Gábou ale dlouho nezdrželi.

03:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Domácí rozjeli útok od Svobodovy klece, Sysala poslal přihrávku ve správný čas na dobře najetého DAVIDA BALLNERA, na kterého zívala zpola odkrytá brána – 1:0. Asistence: David Sysala a Marek Holý.

04:20
    Svoboda musel být pozorný, předvedl jistý zákrok.

05:14
    První přesilovou hru v dnešním zápase si zahrají hosté. Za hákování, jehož se dopustil v útočné třetině, je vyloučen Filip Kuťák (VIT).

05:30
    Vítkovice vyhazují puk alespoň do středního pásma.

05:40
    Kombinace se Budějovickým nedaří.

05:59

Slováček vystihnul rozehrávku mužstva hostů, přihrál na nejlepšího střelce Vítkovických VOJTĚCHA TOMIHO, jenž si do pásma vybruslil po levém křídle a Gábu nekompromisně prostřelil – 2:0. Asistence: Ondřej Slováček.

06:20
    Přesilovková pětice hostů před Svobodou.

06:40
    Vítkovice se osvobozují zásluhou Jonáše, Českobudějovičtí musí začít od vlastní klece.

07:00
    Domácí šetří sekundy z oslabení v obranném pásmu Budějovic.

07:14
    Ostrava v plném počtu.

08:00
    Svoboda zakročil včas proti střele Aleše Krátošky z vrcholku levého kruhu.

08:15
    Vítkovice před Gábou.

08:28
    Icing hostů.

09:08
    Do samostatného úniku se dostal Martin Brabec, zvolil kličku do bekhendu, ale Svobodu předvedl efektní zásah. Stejně tak proti nebezpečné dorážce.

10:00

VOJTĚCH TOMI se ujal kotouče, který zůstal volný u pravé tyče Gábovy klece, poslal jej za brankovou čáru, a zaznamenává tak druhý gól v utkání – 3:0. Asistence: Radomír Churý.

11:26
    Brabcovu střelu vyrazil Svoboda betonem do rohu.

11:41

Českobudějovičtí si ve středním pásmu nerozuměli. Toho využil Jakub Gelnar, který unikal pronásledován bekem hostů do pásma. Jeho střelu Gába ještě stačil pokrýt, na dorážku ADAMA ŠKUTCHANA byl již krátký – 4:0. Asistence: Jakub Gelnar.

12:16
    Aleš Krátoška (CEM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

12:25
    Domácí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

12:38
    Bailovu dělovku od modré zkrotil Gába na hrudi.

13:20
    Hra přerušena po dalším Gábově zákroku, k dorážce se dostával David Sysala.

13:40
    Hosté vyhazují...

13:50
    Ostravští začínají zpoza své branky.

14:16

Přesně v čase návratu vyloučeného Krátošky na led se domácí opět prosazují. Davida Gábu překonal JAKUB ILLÉŠ – 5:0. Asistence: Samuel Ollender a Michal Jonáš.

15:22
    Po chybě Ostravanů v kombinaci jel sám na Svobodu Emil Švec. Domácí gólman jeho střelu pokryl.

16:14
    Hra přerušena po dalším zákroku Reného Svobody.

17:00
    Lehkou Jonášovu střelu Gába viděl a lapačkou vyrazil.

17:25
    Zásah si připisuje i Svoboda. Záhora se vytasil s překvapivou střelou od modré – gólman domácích stačil kotouč vyrazit do ochranné sítě.

18:32
    Sudí Hradil posílá na trestnou lavici Radka Prokeše (CEM), který se provinil hákováním.

18:50
    Gába zakročil proti pokusu Slováčka z prostoru mezi kruhu.

18:52
    Ihned po vhazování hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první části.

19:40
    Vítkovičtí pokračují v kombinaci v útočné třetině.

19:51
    Nepřehlednou situaci před svou brankou vyřešil Gába. Zmařil tak snahu domácích útočníků o dorážku.

19:56
    Střelu Holého od modré Gába viděl a vyrazil do rohu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:47.

Vítkovičtí se po včerejším nepovedeném zápase proti Jihlavě ukazují v dobrém světle. Diváci v ČEZ ARÉNĚ se v první dvacetiminutovce radovali z gólu pětkrát – vše začal David Ballner, dvě branky vsítil Vojtěch Tomi a posledními střelci byli Adam Škutchan a Jakub Illéš. Českobudějovickým nefunguje téměř nic, zmátoří se v další části?

20:01

20:01
    Ostravanům zbývá z početní výhody ještě 31 vteřin.

20:10
    Domácí ihned zahájili kombinaci před Gábou.

20:20
    Střela Marka Holého zamířila výrazně nad českobudějovickou bránu.

20:22
    Hosté vyhazují až ke Svobodovi.

21:28
    České Budějovice v plném počtu.

22:24
    Vítkovičtí jsou nadále aktivnějším týmem, obrana hostů pracuje na plné obrátky.

23:02
    Michal Kupčík (CEM) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče, konkrétně Jakuba Illéše.

23:21
    Do dobré střelecké pozice se dostal Radek Prošek. René Svoboda našel puk v lapačce.

23:52
    Hosté se opět osvobozují.

24:30
    Přesilovková formace Vítkovic musí opět začínat od své branky.

25:02
    S návratem vyloučeného Prokeše na led vystřelil od modré čáry Michal Jonáš – těsně vedle.

25:20

David Gába kapituluje pošesté v utkání. Autorem branky je PATRIK DEMEL, který puk nasměroval do pravého horního růžku českobudějovické klece – 6:0. Asistence: Filip Kuťák.

26:00
    Ofsajd domácích.

27:01
    Pokus Holého z ostrého úhlu schoval Gába do lapačky.

27:58
    Ostravští kombinují v obranné třetině Českých Budějovic.

28:27
    Pozornost Gáby prověřil Radomír Churý – brankář hostů skryl puk v lapačce.

28:44
    Vítkovice jsou vykázány z pásma pro přihrávku rukou.

28:54
    Svoboda po nahození Prokeše raději přerušuje hru.

29:30
    Charvát poslal na modré puk přímo na hokejku soupeře. Vše řeší svým dalším zákrokem René Svoboda.

29:52
    Hra je opět přerušna, tentokrát po zásahu Gáby.

30:00
    Akci Jihočechů zhatil v závěrečné fázi výborným obranným zákrokem Česlík.

30:19
    Na Prokeše zívala odkrytá horní část Svobodovy klece – bohužel pro České Budějovice svou šanci trestuhodně nevyužil.

31:40
    Hra se přelévá z jedné strany ledové plochy na druhou.

32:00
    Celek Českých Budějovic přidal na aktivitě.

33:00
    Vítkovice v pásmu, ke střele se však ještě nepropracovaly.

34:20
    Domácí pokračují v náporu.

35:08
    Obrana hostů v čele s Gábou další gól ve své brance odmítá.

35:50
    Svobodovu pozornost vyzkoušel Miroslav Pícha. Jeho střelu domácí gólman viděl a bez problémů pokryl.

36:47
    Gába kryje další z vítkovických pokusů.

36:56
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazuje se po levici Gáby.

37:11
    Z otočky vypálil Vojtěch Tomi, Gábá zůstává pozorný. Pokus nejlepšího střelce mužstva domácích zkrotil na hrudi.

37:41
    Proti střele švihem Filipa Kuťáka se Gába vytáhl.

37:41
    René Piegl (CEM) zahákoval Illéše a odevzdaně odjíždí na trestnou lavici.

38:33
    Zásluhou Kupčíka se hosté osvobozují.

39:01
    Běží poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:10
    Vítkovice v pásmu.

39:41

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:29.

Druhá třetina byla na góly chudší – byli jsme svědky pouze jednoho, který vstřelil vítkovický Demel ve 26. minutě.

40:01

40:10
    Bully vyhráli hosté a ihned se vydali do útočného pásma.

40:14
    Střela, kterou Brabec vybral, Svobodu překvapila. Puk však vyrazil do bezpečí.

40:49
    Za faul vysokou holí je na dvě minuty vyloučen domácí Ondřej Slováček.

40:54
    Hosté se udrželi v pásmu a zahájili přesilovkovou kombinaci.

41:25
    První zákrok Svobody v oslabení. Gólman domácích vyrazil betonem prudkou střelu Paška ze středu levého kruhu.

42:21
    Domácí ukořistili puk a vydali se před Gábu. Sysala střílí těsně vedle pravé tyče.

42:40
    Zbytečný faul Marka Holého – ostravský útočník je vyloučen za vražení na hrazení. Otřesený Kupčík zamířil bez pomoci na střídačku.

42:49
    Vítkovice ve čtyřech.

42:55
    Hra přerušena po zákroku Svobody.

43:26
    Vítkovice opět se třemi hráči v poli. Jakub Illéš vyloučen za zdržování hry – vyhození puku z hrací plochy.

43:51
    Tomi vyhazuje přes všechny čáry.

44:07
    Domácí se opět osvobozují.

44:35
    Puk ukořistil Bail, jenž nezaváhal a opět jej poslal daleko od Svobodovy branky.

44:40
    Vyloučený Holý na ledě, Vítkovičtí se brání ve čtyřech.

45:26

45:48
    Svoboda přerušuje hru. Záhora se střelou na lapačku neuspěl.

46:23
    Ze souboje s Svoboda – Michálek vyšel vítězně domácí gólman, když pokryl obě střely útočníka z jihu Čech.

47:01
    Hra v pásmu nikoho.

48:09
    Tomi zkoušel překonat Gábu střelou těsně nad ledem. Brankář Jihočechů zůstává pozorný.

49:00
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Reného Svobodu v brance domcích překonává nikým nehlídaný EMIL ŠVEC – 6:1. Asistence: Radek Prokeš.

50:36
    Ballnerovu střelu vyráží Gába do rohu.

50:42

51:05
    Budějovičtí chytře vyhodili tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění a odjíždějí střídat.

51:41
    Obrana Vítkovic již nepracuje jako v předchozích etapách hry. Proti nebezpečnému pokusu Martina Záhoru vytáhl Svoboda výborný zákrok.

52:20
    Ani jedno z mužstev se nemůže dostat do dobré střelecké pozice.

53:50
    Vítkovice kombinují v pásmu.

54:10
    Po vyhození hostů ale rychle obrací hru.

54:50
    Charvát vyslal Holého na zteč Gábovy branky, toho však o puk záhy obral Janásek.

55:22

Kombinaci po ose Česlík-Slováček proměňil ve svůj třetí gól v zápase VOJTĚCH TOMI – 7:1. Asistence: Ondřej Slováček a Petr Česlík.

55:47

JAKUB ILLÉŠ překonal Gábu střelou mezi betony a upravuje skóre mače na 8:1. Asistence: Filip Kuťák.

56:06
    Za hákování je odeslán na trestnou lavici Petr Škopek.

56:20
    Domácí okupují útočnou třetinu.

57:00
    Ani jedna ze střel Tomiho a Slováčka se neujala.

57:40
    Hosté vyhazují puk až ke Svobodovi.

58:01
    Běží poslední dvě minuty zápasu.

58:06
    Celek Českých Budějovic je již kompletní.

59:00

59:50
    Obrana hostů pracuje na plné obrátky, další gól již inkasovat nechce.

60:00

Zápas 24. kola mezi HC Vítkovice Steel a HC České Budějovice je již minulostí. Ostravané soupeře z jižních Čech porazili 8:1, přidávají do tabulky důležité tři body a hlavně si zpravili chuť po včerejším nepovedeném zápase, v němž prohráli s Jihlavou 2:5.

Góly Vítkovic vstřelili David Ballner, Vojtěch Tomi (3), Adam Škutchan, Jakub Illéš (2) a Patrik Demel. Jedinou branku Jihočechů zaznamenal v 49. minutě Emil Švec.

To je ode mě pro dnešek vše, někdy příště opět napočtenou. (17:02:08)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 4. Ballner (Sysala, Holý), 6. Tomi (Slováček), 10. Tomi (Churý), 12. Škutchan (Gelnar), 15. Illéš (Ollender, Jonáš), 26. Demel (Kuťák), 56. Tomi (Slováček, Česlík), 56. Illéš (Kuťák) – 49. Švec (Prokeš)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Demel, Jonáš, Rudl, Puzič, Charvát M., Bail – Ballner, Tomi "A", Holý "C", Illéš, Česlík, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý
    HC Motor České Budějovice: Gába – Kadlec, Škopek, Janásek, Piegl, Pícha, Kadlec, Břečka – Záhora "C", Smejkal, Švec, Pašek, Prošek "A", Krátoška, Březina, Salák, Vácha, Michálek, Brabec "A"

Rozhodčí: R. Hradil – T. Moravec, Z. Novák