Vsetín – Zlín 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 4:0 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Hr. Králové – Liberec 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:6 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Olomouc 2:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:8 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 07.12.2013, 13:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

HC Plzeň 1929: Zeman – Kaňák, Polívka, Prokop, Pokorný, Šmíd, Starý, Ivanič, Vlček, Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Stráský, Hajšman, Kokoška, Opava, Kučera, Vavřička, Volf

HC Energie Karlovy Vary: Frček – Adam, Rulík, Bahounek, Vodička, Prachař, Truhlář, Krliš, Osmík, Svoboda, Rubeš, Binias, Čejka, Hauzr, Hubáček, Nguyen

Rozhodčí: Šindler – Malý, Kotyza.

Do začátku utkání zbývají poslední minuty, na ledě krouží rolba a diváci se pomalu trousí na tribunu.

00:01

00:05
    Domácí hned po buly nahazují do útočné třetiny a získávají buly.

00:33
    Hostující Osmík si vyšlápl na jednoho z domácích beků, kterého přišpendlil na mantinel, puk ale nezískal.

01:10
    Vracovský měl první velkou šanci! K plzeňskému útočníkovi se odrazil puk mezi kruhy, pohotovou střelu však gólman Frček rukou vyrazil!

02:31
    Hosté získali puk a dostávají se do středního pásma, přechod do útočné třetiny jim ale nevyšel.

03:21
    Hosté byli znovu pod tlakem a chtěli vyhodit po mantinelu, puk ale vyletěl až do ochranné sítě, bude se tak vhazovat před Frčkem.

03:38
    Plzeňský Polívka byl tvrdě naražen na mantinel a dlouho se sbíral z ledu, nakonec odjel bez pomoci spoluhráčů.

04:27
    Ofsajd zastavil další útočné snahy domácího celku, Kokoška nestihl přejet modrou čáru s pukem včas.

05:17
    Hraje se hodně důrazně, o tom se přesvědčili hned dva domácí hráči, kteří při napadání soupeře nepochodili.

06:03
    Hostující Rubeš příklepem od levého mantinelu střílel hned po překročení modré čáry, jenže jeho rána nebyla přesná, ani dostatečně prudká.

07:34
    Hostující Krliše se mohl po chybě plzeňské obrany dostat do zakončení, puk se k němu ale přes hole obránců nedostal.

08:28
    Frček bez problémů zachytil vystřelený kotouč do rukavice, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

08:50
    Hezká akce domácích, Švarc se kličkou zbavil jednoho protihráče, chtěl nahrávat před branku, ale puk ve skluzu zachytil poslední obránce Karlových Varů.

09:35
    Icing hostí.

09:43
    Frček si hned po buly musel dát pozor na Šmídovu střelu, byl však na zemi včas.

10:46
    Hosté znovu jen vyhazují, tentokrát to ale nebude zakázané uvolnění.

11:09
    Máme zde první přesilovou hru zápasu, zahrají si ji hosté. Na trestnou lavici usedl plzeňský hráč.

11:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté přesilovou hru rychle využívají. DAVID BAHOUNEK dostal dost času i prostoru na střelu, tvrdě vypálil a překonal Zemana, který nestihl včas reagovat.

11:50
    Truhlář (KVA) vyloučen za podražení, přeislovku si zahrají i domácí.

13:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň sice nevyužila přesilovou hru, srovnání se ale dočkala hned po jejím skončení. Milan Švarc našel TOMÁŠE VRACOVSKÉHO a ten vyrovnává stav zápasu na 1:1. Asistence: Milan Švarc.

14:55
    Frčke po nahození raději podržel kotouč v rukavici a domácí tak získali útočné pásmo.

15:15
    Tečovaná střela Nguyena málem zaskočila Zemana, puk nakonec ale zamířil vedle branky.

16:03
    Rubeš v rohu vybojoval nahozený puk a vyjel si s ním před brankoviště, zakončoval bekhendem, ale první pokus byl zablokován a druhý vysoko přeletěl branku.

16:12
    Truhláš (KVA) míří znovu na trestnou lavici, opět za podražení.

16:47
    Domácí jsou sice v útočném pásmu, cestu ke střele si zatím ale nenašli.

16:54
    Hosté dostali hru do středního pásma, kde se bude vhazovat.

17:26
    Buly před Frčkem, který zatím v oslabení nemusel zasahovat.

17:56
    Hosté zastavili hezkou akci Plzně a vyhazují.

18:12

18:16
    Až teď musel nastavit proti puku Frček svoji rukavici, neměl se zákrokem ale vůbec žádné potíže.

18:45
    Domácímu Opavovi sice vyšla jedna klička, ta další už ale byla navíc, a plzeňský útočník tak daroval soupeři puk na vlastní polovině.

19:29
    Hosté nadělali domácím obráncům problémy napadáním, Plzeň se ale i s dávkou štěstí dostala až do útočného pásma, kde vybojovala buly.

20:00

První třetina je minulostí, stav je nerozhodný – viděli jsme totiž po jednom gólu na každé straně. Do vedení šli hosté, domácí ale svoji aktivitu přetavili ve vyrovnávací gól o pouhé dvě minuty později.

20:01

20:19
    Domácí sice prohráli úvodní buly, ale puk rychle vybojovali.

20:49
    Nahození za Frčkovu bránu, domácí ale střídají.

21:22
    Milan Švarc (PLZ) odhcází na trestnou lavici za hákování.

21:38
    Osmík udělal kličku bránícímu hráči a hned zakončoval, odražený puk si navíc dojel a zkusil jej dorazit za Zemana, jenže mířil vedle.

22:15
    Osmík ve vyložené šanci nezvedl puk přes gólmana a Zeman jej tak udržel před brankovou čárou!

22:56
    To snad ani nešlo nedat! Hosté dostali puk do brankoviště, Zeman po zákroku zůstal stranou, ale puk se do branky záhadným způsobem nedostal!

23:30
    Nedáš – dostaneš. Tohle rčení je opravdu otřepané, ale ve sportu platí stále. Hosté měli v přesilovce velké šance, gól ale dali domácí. MILAN ŠVARC po návratu z trestné lavice dostal od hostujícího hráče puk rovnou do jízdy, postupoval sám na gólmana, a přesnou střelou po ledě jej také překonal! Bez asistence.

24:38
    Adam Rulík dovezl puk z obrany až na modrou, všichni spoluhráči ale odjeli střídat, a tak své snažení také vzdal.

25:14
    Frček si dobře pohlídal nahrávku zpoza branky a puk podržel u své levé tyče.

25:35
    Beneš nabral ve středním pásmu rychlost a řítil se do útočného pásma, před modrou ale musel udělat kličku bránícímu hráči, a jeho spoluhráč jej tak vystavil do ofsajdu.

26:36
    Hosté si teď pořádně protáhli střídání a v závěru hráli tak staticky, že to vypadalo jako přesilová hra domácích. Ti toho ale využít nedokázali.

27:13
    Frček musel vyjet proti Benešovi daleko z branky, u puku byl ale dřív, a nebezpečnou situaci tak ustál.

28:10
    Icing domácího týmu, hra se tak stěhuje před Zemana.

29:05
    Rubeš v jasné šanci neuspěl! Hostující hráč snadno získal puk, otočkou se uvolnil před gólmana a zbývalo mu podél ruky namířit puk do branky, jenže Zeman fantasticky zasáhnul!

30:17
    Hraje se hodné ve středním pásmu, domácím ani na druhý pokus nevyšel přechod přes modrou, stále ale majú puk.

30:48
    Přesilovka pro hosty, na trestnou usedl Ivanič (PLZ).

31:49
    První minuta přesilové hry je pryč, hosté ji sice strávili celou v útočné třetině, Zeman ale zasahoval jen jednou.

32:48
    Domácí v plném počtu. Druhá minuta hostům vůbec nevyšla, většinu z ní strávili v obranném pásmu.

33:25
    Filip Suchý mohl sice nahrávat, vymyslel ale střelu kolem nohou obránce, jenže Frček puk i tak viděl.

33:41
    O podobný kousek se pokusil na druhé straně Krliš, puk mu ale z hole sjel a zamířil kamsi do rohu.

34:25
    Osmík před Zemanem tečoval puk, ten ale i přesto plzeňský gólman zvládl vyrazit.

35:09
    Scuhý si nahodil puk, ale mezi mantinelem a hráčem už se neprosmýkl.

35:47
    Hostující Hubáček v pádu nekontrolovaně narazil zády do mantinelu a chvíli mu trvalo, než se z ledu sebral. Nevypadá to ale na vážnější zranění.

36:32
    Svoboda to teď chtěl vzít na sebe, dostal se přes dva hráče a přes dalšího chtěl vystřelit, dostal se i k dorážce, ale soupeři jej nakonec odtlačili.

36:48
    Domácí odskakují do vedení o dvě branky. JAKUB VOLF byl zcela sám před brankou, kde ho našel Vavřička, a pro Volfa už pak nebyl problém poslat puk za Frčkova záda. Asistence: Jakub Vavřička, Jan Prokop.

37:45
    Ofsajd Plzně.

38:20
    Mladí indiáni rychle pronikli do útočného pásma, stejně rychle se ale zase museli vracet do obrany.

39:18
    Do dobré šance se dostal po přečíslení Kučera, který ale u levé tyče Frčkovy branky puk příliš zvedl, a ten tak cestu mezi tři tyče nenašel.

40:00

I ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, obě ale vstřelili domácí hráči, a tak po čtyřiceti minutách vedou o dvě branky. Hosté přitom sami mohli jít do vedení v přesilové hŕe, jenže svoje šance promarnili a vzápětí inkasovali.

40:01

40:24
    Krliš zavezl puk do pásma a nechal jej Osmíkovi, jehož prudká střela zamířila kousek nad horní tyčku.

41:16
    Frček zasahoval na druhé straně proti Stráskému, ramenem puk vyrazil.

41:42
    Icing domácího družstva.

41:57
    Domácí mohli do rychlého protiútoku, na modré si ale neporozuměli, a tak puk zase lehce ztratili.

42:42
    Krliš byl blízko kontaktnímu gólu. Jeho prudkou střelu Zeman zřejmě pořádně neviděl a se štěstím puk vyrazil lapačkou nad břevno.

44:09
    Zeman drží Plzeň! Výbornými zákroky teď zabránil hostům ve skórování, ti přitom měli během střídání snad pět střel a dostali se i k dorážkám, plzeňského gólmana ale nepŕekonali.

45:03
    Hosté teď jsou výrazně aktivnější a gól visí ve vzduchu. Osmík si před brankou zpracova puk rukou a bekhendem chtěl překvapit Zemana, ten puk ale v rozkleku vyrazil.

46:04
    Ofsajd teď ale brzdí snahu karlovarských hráčů.

46:49
    Domácím se podařilo vymanit z tlaku, zbytečnou chybou ale darovali v obranném pásmu puk hostům.

47:37
    Frček pokryl lehkou střelu, musel ale puk podržet, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

48:30
    Hosté trošku zvolnili a tak se do útoku vydali i domácí, daleko ale nedošli. Od útočné modré se tak musí rychle vracet do obrany.

49:54
    Hra je posledních několik střídání hodně neuspořádaná. Domácí mohli vyrazit do útoku, půlka formace šla ale střídat, takže puk jen odevzdali hostujícím hokejistům.

51:02
    Beneš uklidnil hru a rozehrává od vlastní branky útočnou akci Plzně.

51:39
    Krliš se mohl dostat do zakončení, nahrávka ale přeletěla čepel jeho hole. Bahounek pak střílel od modré a jen těsně minul, Zeman navíc jeho střelu zřejmě vůbec neviděl, a tak by asi ani nezasáhl.

52:41
    Nádherná kombinace domácího týmu, do které se postupně zapojili čtyři hráči! Švarc křižnou nahrávkou našel Stráského, ten ale ještě vylepšil pozici TOMÁŠE VRACOVSKÉHO, který pohodlně po ledě zasunul puk do branky! Asistence: Jiří Stráský, Milan Švarc.

54:13
    Domácí gól správně nabudil, a tak teď hrají aktivně s pukem a nedávají hostům šanci ohrozit plzeňskou branku.

54:55
    Ivanič si teď ale zbytečně zahrával a jeho žabku vystihl napadající hráč.

55:33
    Puk je u Frčkovy branky, na holích jej ale mají hosté z Karlových Varů.

56:13
    Domácí jsou nastěhováni v útočném pásmu, což jim právě teď maximálně vyhovuje. Hostům se naopak krátí čás, a pokud ještě chtějí zápas zdramatizovat, měli by své síly vrhnou do útoku.

56:48
    Místo tho ale přichází vyloučení za podražení, na trestnou usedl Hubáček (KVA), ktery'tak zřejmě pohřbil poslední naděje hostujících hráčů na vyrovnání.

57:20
    Domácím nevyšel přechod ze středního pásma do útočné třetiny, příliš jim to ale v tuto chvíli nevadí.

57:55
    Prokop s pukem v obranném pásmu, s rozehrávkou ale nikam nespěchá.

58:30
    Frček drží puk, následovat bude buly.

58:48

59:04
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a s pukem na holi hrají domácí, kteří kontrolují závěr zápasu.

59:40
    Suchý napadá rozehrávku Osmíka, puk sice nezískal, ale hosté nerozehráli.

60:00

Je tu konec utkání, domácí zaslouženě vyhrávají 4:1. Do vedení šli sice v prvn=i třetině hosté, Plzeň ale zvládla rychle vyrovnat. Rozhodující náskok si vypracovali domácí hráči ve druhé části, kdy vstřelili dva góly, a v podstatě tak rozhodli o osudu utkání. Ve třetí části kontrolovali hru, přidali čtvrtou branku a nakonec se zaslouženě radují ze zisku tří bodů. (15:27:30)

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 14. Vracovský, 24. Švarc, 37. Volf (Vavřička, Prokop), 53. Vracovský (Stráský, Švarc) – 12. Bahounek

Rozhodčí: Šindler – Malý, Kotyza