Vsetín – Zlín 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 4:0 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Hr. Králové – Liberec 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:6 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Olomouc 2:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:8 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
HC Olomouc
Sobota 07.12.2013, 13:30Extraliga staršího dorostu

Omlouvám se všem fanouškům, že jsem uváděla v bráně Olomouce Pospíšila, když chytal Urbisch, který byl na soupisce napsán jako náhradní gólman. (16:06:31)

Olomouc vyhrála zcela zaslouženě. Za výhrou šla dravěji. Domácí jdou do dalších bojů s pětadvaceti body, Olomouc s osmatřiceti.

Přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne a děkuji za pozornost.

60:00

59:36

57:36
    Ivo Dohnal podrážel a Kohouti hrají v závěru třetiny přesilovku.

57:01

56:33
    Domácím se nedaří. Kolotoč přihrávek ke gólu nevede.

55:01
    Poruba získává přesilovku. Na trestné lavici za podražení Dominik Zelený.

Je to dobré. Je sice otřesen, ale pokračuje v pískání.

54:38
    Hlavní sudí leží na ledě.

54:23
    Mezi hráči se prosmýkl Štefka. Domácí gólman chytá.

53:02
    Poruba právě vstřelila branku!
    Štěstěna se usmála i na domácí a z tlaku vytěžili druhou branku. Autorem branky je PATRIK GOLA. Asistence: David Nardelli a Martin Csomor.

52:08
    Poruba se drží v olomoucké třetině a vysílá na bránu spoustu střel. Pokaždé chybí kousek, krůček k dorážce do odkrytého prostoru.

51:05
    Šustalovu střelu Pospíšil kryje, ale rychle rozehrává.

49:54
    Od modré střílel Tomek. Sroka drží puk ve výstroji a vhazuje se po jeho pravici.

49:10
    Olomouc právě vstřelila branku!
    DOMINIK MAREK jen tak projížděl kolem Sroky a poslal mu kotouč do branky.

48:07
    Sroka přerušuje hru a zklidňuje tak své spoluhráče, kteří v obranných povinnostech panikařili.

47:08
    Csomor zabránil další pohromě. Markův bekhend končí na boční konstrukci.

45:37
    Bartoň sám pře Pospíšilem. Vypálil do připravených betonů.

45:24
    Důraz před Srokou předvedl Šoustal. Hra přerušena pro vyhozenou brankovou konstrukci.

43:20
    Využitá přesilovka. DAVID JANÁS stál u vzdálenější tyče nepovšimnut a od Klvani dostal skvělou přihrávku skrz brankoviště. Asistence: Jan Klvaňa a Dominik Marek.

42:44
    Široký zabránil skórovat Markovy, když k tyči položil svou hůl.

42:01
    Síkora zastavoval Marka nedovoleně. Společně vyhodili Srokovu branku z postavení.
    Olomouc po dlouhé době hraje přesilovku.

40:25
    Gřeš napadá olomouckou rozehrávku až za jejich brankou.

40:01

Domácí začali druhou třetinu přesilovkou, ale bez šťávy, nápadu a nasazení. V dalším sledu hry se bruslařsky zlepšili, ale gólové zakončení nepřicházelo, byť měli několik přesilovek.
    Olomouc je na ledě svižnější, jde za výhrou a dá se říct, že vstřeleným gólem v oslabení v samém závěru třetiny, podtrhují v jakém zmaru se domácí mužstvo nachází.

Třetí třetina začne přibližně v 15:05

40:00

39:54
    TOMÁŠ ŠOUSTAL se dostal k odraženému kotouči. Sroku si položil, a když kotouč poslal těsně okolo tyče, radoval se z gólu v oslabení.

39:28
    Pospíšil zastavuje kotouč za brankou, ale nevšiml si najíždějícího Goly. Situaci gólman zdárně vyřešil.

38:48
    Puk po Golově vypálení Hrabica sevřel. Sudí hru přerušuje.

37:51
    Olomouc dnes asi nechce hrát v plném počtu. Za faul kolenem vyloučen Kolovratník.

37:27

37:18
    Od modré prudce vypálil Gola. Puk rozezvonil tyč a skončil v ochranné síti.

36:50
    Gřeš vyhrál buly a zavezl puk před Pospíšila.

36:40
    V oslabení mohl skórovat Šoustal. Sroka pohotově sklapl betony a pro jistotu i zalehl.

36:10
    Souboje u mantinelu vyhráli Kohouti. Puk je ve středním pásmu.

35:27
    Další přesilovka por domácí tým. Jan Klvaňa držel soupeře příliš dlouho.

34:51

34:29
    Domácí vytvořili zámek. Golova střela od modré byla vyražena špičkou betonu. Csomor nestačil dorážet.

33:33
    Korec ve finální fázi podklouzl.

33:14
    Domácí musí začít z vlastní třetiny.

32:51
    Melichárek to u mantinelu přehnal se silou a jde na dvě minuty ze hry.

32:33
    Csomor šel důrazně za vyhozeným kotoučem. Hrazení dvakrát zaburácelo, ale kotouč získává Olomouc.

31:10
    RT TORAX se brání. Gřešovo vyhození Bartoň ve středním pásmu nezpracoval a Olomouc je opět v útočné třetině.

30:25
    Pospíšil přerušuje raději hru. Bartoň byl příliš blízko.

30:07
    Sroka chytá střelu Heži od modré.

29:42
    Za úmyslný ofsajd se vhazuje před Pospíšilem.

28:48
    DOMINIK ZELENÝ se protáhl mezi obranou a kotouč poslal Srokovi mezi betony. Asistence: Matěj Tomek.

27:53
    Heža se pouští mezi dva obránce. Šustala s Ščurkem si s ním lehce poradili.

27:23
    Rozhodčí pouští tvrdou hru. Není nouze o krosčeky, různé srážky na hranici faulu.

26:25
    Sroka posouvá skluzem kotouč daleko od branky, ale jen na hokejku Klvani. Kotouč končí ve Srokově výstroji.

26:04
    Probíhá boj o střední pásmo. Domácí se proviňují icingem.

24:23
    Šavlovačka mezi kruhy. Kotouč poskakuje mezi bruslemi. Horák ani Heža se nezorientovali včas a domácí vyváží puk do středního pásma.

23:21
    Pospíšil přerušuje po střele Bartoně hru.

23:16
    Střela Širokého skončila na gólmanových betonech.

22:55
    Gřeš dostal pěkný pas na útočnou modrou. Bekhendem si na Pospíšila nepřišel.

22:41
    Marek získal přišlápnutím kotouče u mantinelu pásmo.

22:08
    Domácí vypadají, jako by se zrovna probudili. Všude jsou o dva kroky pozadu.

22:00

21:05
    Gola zavezl puk z vlastní třetiny, ale nemá komu přihrát.

20:35
    Horák vyhazuje.

Domácí zahajují přesilovku až od vlastní brány.

20:01

RT TORAX od začátku vložil všechny síly do ofenzívy. Hrálo se převážně okolo Pospíšilovy branky. Hostům stačily dva výpady ke vstřelení branky. Domácí pětici rozhodili tak, že Sroka se mohl snažit sebe víc, ale dva nepokryté hráče vychytat nemohl.
    Domácí borci pak předvedli skvělou kombinaci a důraz na brankovišti a po sedmi minutách vyrovnali. Jenže v patnácté minutě přestala Poruba hrát v domnění, že se jedná o ofsajd a Olomouc od patnácté minuty vede.

20:00

20:00
    Za faul kolenem vyloučen hostující Jan Štefka. Domácí začnou druhou třetinu přesilovkou.

19:22

19:19
    Největší šance Kohoutů. Od modré pálí Klvaňa. Sroka poskakující kotouč schovává v lapačce.

18:25
    Domácí se osvobozují.

17:34
    Šustala vyváží kotouč a dostává se ke střele. Pospíšil vyráží a posílá útočníky zpět před Sroku.

17:22
    Trest za Štěpána odpykává Kurnik.

17:22
    Souboj Štěpána se Štefkou u mantinelu. Domácí hráč k překvapení všech je poslán na trestnou lavici, což komentuje a dostává osobní trest. Za další slovní projevy je Klapetkem poslán rovnou do kabiny.

16:33
    Štefka je hodně důrazný a přestože Sroka má kotouč pod kontrolou neodpustil si seknutí. Sudí nevylučuje.

15:41
    Melichárek vyzkoušel pevnost nervů domácího brankáře Sroky. Kotouč letí do rohu.

14:57
    Možná to byl, možná nebyl ofsajd. Domácí přestali hrát a Olomouc gólem MIROSLAVA KUBY vede. Asistence: Jakub Heža a Matěj Tomek.

14:40

14:19
    Kuba vyhazuje.

Tato přesilovka se RT TORAXu nedaří.

12:40
    Hosté opět v oslabení. Za zdržování hry sedí Tomek.

12:38

12:22
    Opět v akci Štěpán. Hostující gólman chytá.

12:10
    Nahrávku Csomora přes brankoviště Šustala nezachytil. Mohl skórovat do odkrytého prostoru.

11:43
    Střela Štěpána od modré. Pospíšil vyráží.

11:25
    Štefka blokuje nahrávku Gřeše od zadního mantinelu

Domácím početní výhoda vychází lépe než ta předchozí.

10:38
    Olomouc jde do čtyř.

9:47
    Kolotoč rychlých nahrávek a posunutí hry od mantinelu na střed hřiště a střelu Síkory od modré čáry jako poslední protečoval pod horní tyč TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Jonáš Mládek a Tomáš Síkora.

9:15
    Kohouti jsou zatlačeni do defenzivy.

8:27

8:16
    Poruba po pár nezdarech zamkla Olomouc v její třetině. Ščurkovo nahození Pospíšil ukrývá pod lapačkou a vhazuje se po jeho pravici.

7:02
    První střela v podání domácího obránce Štěpána. Pospíšil kotouč vyráží.

6:27
    Domácí si zahrají přesilovku. Za držení protihráče je na trestné lavici. Štefka.

5:55
    Csomor obkroužil s kotoučem olomouckou branku a nemá komu nahrát na střelu.

4:59
    Poruba se sama vytlačila z útočného pásma a musí začít od znova až od své branky.

4:45
    Domácí dobývají útočné pásmo. Ale provinili se zakázaným uvolněním a vhazuje se po levici domácího gólmana.

3:08
    Domácí nechali hned dva hráče před brankovištěm volné. Janásovu střelu Sroka nedokázal schovat pod lapačku a JAN ŠTEFKA pohodlně dorážel do odkryté brány. Asistence: David Janás.

1:56
    Horák jen nahazuje do třetiny.

1:16
    Kohouti se dostali poprvé do útočného pásma.

0:42
    Vhazuje se po pravici Pospíšila

0:25
    Dohnali v útočném pásmu kotouč sebral jeden z obránců.

00:01

Dobré odpoledne všem příznivcům hokeje!
    Zhruba za tři minuty hodí sudí Klapetek kotouč mezi první centry a započne tak poslední utkání základní části RAKO extraligy staršího dorostu.

Přeji příjemnou zábavu při sledování textových zpráv a ať vyhraje ten Váš tým.

HC RT TORAX Poruba: Sroka (Peslarová) – Šustala, Síkora, Štěpán, Olšr, Ščurek, Široký, Boháč, Hranoš – Bartoň, Dohnal, Gřeš – Csomor, Mládek, Gola – Kurnik, Nardelli, Korec

HC Olomouc: Pospíšil (Urbisch) – Spurný, Kolovratník, Hrabica, Tomek, Klvaňa, Marek, Škoda, Zelený – Melichárek, Štefka, Heža, Janás, Dittrich, Horák, Šoustal, Kuba

Rozhodčí: Klapetek – Řezáč, Rychlý.

Základní část RAKO extraligy staršího dorostu bude tímto zápasem ukončena.
    Sedmá, tedy předposlední, Poruba, která v pátek podlehla Zlínu 5:0, se střetne s šestou Olomoucí, jenž doma porazila Havířov 2:0.

V předešlých vzájemných utkáních byla úspěšnější Olomouc, když v každém dokázala bodovat. První zápas jednoznačně vyhrála 5:2, odveta na porubské půdě končila vítězným nájezdem RT TORAXu a v dosud posledním měření sil byli v nájezdech úspěšnější Kohouti.

V týmu hostí je nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem i nahrávačem Jan Kropáč s 13 brankami a 14 asistencemi.
    V domácí kabině se o nejvíc branek postaral kapitán Tomáš Gřeš (23+16) a nejvíc asistencí na svém kontě má Patrik Gola (22).

Který z týmů si na své konto připíše poslední volné body, můžete sledovat v textovém onlajnu, který začne s vhozením úvodního buly v sobotu ve 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 10. Gřeš (Mládek, Síkora), 54. Gola (Nardelli, Csomor) – 4. Štefka (Janás), 15. Kuba (Heža, Tomek), 29. Zelený (Tomek), 40. Šoustal (Horák), 44. Janás (Šoustal, Marek), 50. Marek (Horák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (Peslarová) – Šustala, Síkora, Štěpán, Olšr, Ščurek, Široký, Boháč, Hranoš – Bartoň, Dohnal, Gřeš – Csomor, Mládek, Gola – Kurnik, Nardelli, Korec

Rozhodčí: Klapetek – Řezáč, Rychlý