Technika Brno – Orlová 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 4:3 (kon.) | SHK Hodonín – Břeclav 5:4 (kon.)
Přerov – Prostějov 2:3 (kon.) | Nový Jičín – Opava 6:3 (kon.) | Nymburk – Milevsko 3:1 (kon.)
Klášterec nO – Jindř. Hradec 3:7 (kon.) | Kolín – Pelhřimov 4:3 (kon.) | Bílina – Vrchlabí 2:7 (kon.)
Žďár n/S – Klatovy 0:0 (zruš.) | Sokolov – Jablonec n/N 6:4 (kon.) | Kobra – Tábor 3:1 (kon.)
Mor. Budějovice – Děčín 5:1 (kon.)
HK Nový Jičín
6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
HK Opava
Sobota 07.12.2013, 17:002. liga skupina Východ

Já se tímto s Vámi loučím přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou. (19:36:31)

Ve třetí třetině jsme byli svědky dramatické zápletky, když Opava korigovala skóre na rozdíl jednoho gólu a poté Jičín potvrdil svojí dominanci na ledě a zápas vyhrál zaslouženě 6:3 a tím si připisuje 3 body.

60:00

59:39
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté hráli power play a když se ADAMOVI UHLÁROVI podařilo zmocnit puku a krásně si před prázdnou branku najel. Svou šanci proměnil v gól.

59:12
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Ubíhá nám poslední minuta.

16:38
    Hra je aktivní. Jde vidět, že oba týmy hrají na 100%.

54:14
    Nový Jičín v útočném pásmu.

53:28
    Vyloučen hráč Opavy Tichý za nedovolené bránění a k tomu mu rozhodčí dal dalších 10 za nesportovní chování.

53:20
    Kacíř zavezl puk do útočnému pásma přihrál do útočné vlny zcela volnému JAKUBOVI LEHEČKOVI, který dnes už podruhé prostřelil Šafránka.

52:56
    Opava právě vstřelila branku!
    Polok Tomáš nahrál mezi kruhy rozjetému CHALUPOVI PETROVI.

52:08
    Opava využila přesilovky. BOHUMÍR HERMAN gól. Asistence Petr Wolf.

51:49
    Domácí hrají v oslabení. Opět vyloučen hráč Michal Horák za hru vysokou holí.

49:42
    Nájezd Uhlára na Šafránka, byl neúspěšný.

Šrámek chytá jednu střelu za druhou.

44:55
    Lukáš Šrámek je dnes opravdu neprůstřelný.

43:57
    Teď se Šrámek opravdu vyznamenal. Podržel svůj tým během přesilovky, když hostující celek uzavřel protivníka ve vlastním obranném pásmu.

43:35

42:35
    Hosté se zdržují v útočném pásmu.

41:32
    Vyloučen hráč Nového Jičína Macháček.

40:01

Druhá třetina potvrzuje lepší produktivitu domácích, ale zatím nic není rozhodnuto. Další třetina začne cca v 18:47

40:00

30:20
    Střela hostujících končí v síti, ale pouze v ochranné.

37:59
    Chalupa zkoušel pozornost Šrámka, ale bez výsledků.

36:38
    ANTONÍN SPRUŠIL si hezky vybruslil do středu hřiště a střelou příklepem upravil skóre na 4:1. Bez asistence.

35:38
    Opava nezůstala dlouho v plném počtu. Na trestnou lavici se posadí hráč Polok za podrážení.

35:17

33:17
    Vyloučen hráč Opavy Wolf za podrážení.

31:27
    Vznikla potyčka u brankáře. Rozhodčí hráče uklidnili a hra pokračuje dál.

31:10
    Vhazovaní v obranném pásmu domácích.

29:24
    Opava se zabydlela v útočném pásmu.

28:51
    Vítek si krásně najížděl na Šrámka, ale domácí obrana mu jeho šanci zničila.

27:12

26:20

25:12
    Máme tady další menší trest. Na lavici hanby se posadí hráč Opavy Tichý za podražení.

24:40
    Krásný zákrok Šrámka lapačkou.

24:24
    Velká šance Opavy. Velkou šanci měl Baďura, ale pozorný Šrámek jeho střelu zachytil.

24:20
    Vyloučen hráč Nového Jičína Tomáš Cabák.

24:16
    Hráči dostali osobní tresty, takže domácí v plném počtu.

22:59
    Vylučuje se na obou stranách. Za Nový Jičín se šel posadil Lehečka a v Opavě Polok.

22:18
    Zákrok famózního Šrámka. Opava měla poloprázdnou branku, když střílela, ale Šrámek se otočil a puk zalehl.

21:20
    Vyloučen hráč Nového Jičína Michal Horák za nedovolené bránění.

20:48
    Heža si zlomil hůl.

20:01

Po první třetině zatím vede Nový Jičín 3:1. Hra se lépe vyvíjela pro domácí. Měli více šancí a lépe bránili. Uvidíme jak se utkání bude dál vyvíjet. Další třetina začne cca v 17:55

20:00

19:19
    Nový Jičín tlačí na Opavu, které se nedaří dostat z obranného pásma.

18:11
    Gól v přesilovce. Akce po ose Vnenk, Uhlár zakončena do prázdné branky PAVLEM HANÁKEM. Asistence: Adam Uhlár a Lukáš Vnenk.

17:05
    Nový Jičín si zahraje 5/3. Vyloučen hráč Opavy Měch za sekání.

16:17
    Vyloučen hráč Opavy Tichý za podrážení.

15:39
    Hra je na chvíli přerušena. Rozhodčí napomíná hráče Opavy.

14:07
    Heža přihrál z levého rohu a JAKUB LEHEČKA nekompromisně zakončil. Asistence: Oldřich Heža a Marian Kacíř.

11:56
    Lehečka střílel na Šafránka, ale střela letěla mimo.

10:05
    Opavu gól opravdu nabudil a teď se perou z Novým Jičínem opravdu na tělo.

09:33
    Autorem branky je BAĎURA PAVEL. Bez asistence.

09:33

08:45
    Rozhodčí přerušil hru, jelikož se strhla mela v brankovišti Šrámka.

07:23
    Vyloučen hráč Nového Jičína Gebauer Robin za hákování.

07:00
    První zákrok Šrámka, ten naštěstí puk zalehl.

06:54
    Hostě jsou v plném počtu.

05:59
    Teď to bylo u Šafránka opravdu nebezpečné. Macháček společně se Gebauerem neustálými střelami se snažili zvýšit svůj gólový náskok. Ten všechny jejich rány vyrazil betonem.

04:47
    Vyloučen hráč Opavy Kysela za sekání.

04:47
    Chalupa měl obrovskou šanci prostřelit Šrámka, když byl přímo před brankářem Nového Jičína, ale Gulda jeho nebezpečnou střelu vyrazil hokejkou.

03:28
    Opava se zatím drží v obranném pásmu. Spíše si přihrávají a brání než by se hrnuli ke Šrámkovi.

01:17
    Další šance Nového Jičína, když se Kabeláč dostal z pravého úhlu na Šafránka, ale jeho střela šla mimo.

00:07
    Tak to bylo opravdu nečekané. Po rozehrávce Lehečka nahrál Kacířovi, který blafákem nahrál OLDŘICHU HEŽOVI, jenž prostřelil Šafránka. Asistence: Marian Kacíř a Jakub Lehečka.

00:01

Hokejisté Nového Jičína mají nového trenéra Flašera Aleše, ale zatím změna nepomohla, protože Nový Jičín prohrál ve Frýdku-Místku 2:5 a Nový Jičín klesl na 11 příčku. Ovšem fanoušci stále věří v zlepšení výkonu pod taktovkou nového trenéra. Flašer ale bere svoje cíle dostat Nový Jičín play off vážně a jen tak se nevzdá. Mužům nastavil tvrdý režim, uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. Myslím, že dnes to bude ještě zajímavé.

Opava dnešní zápas bere spíše jako povinnost vyhrát, jelikož v posledních 5 zápasech získali 10 bodů a tím se posunuli na třetí příčku. Jediné co Opavu trápí jsou nevyrovnané výkony. Prohráli nad Orlovou (3:4sn) či s domácím Novým Jičínem (4:5sn), ale taky vyhráli nad silnými týmy jako je Prostějov (5:3) a Hodonín (5:4) .

Pěkný den z Nového Jičína! Dnes v podvečer se na novojičínském zimním stadionu utká domácí Nový Jičín s Opavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Krutilková

Branky a nahrávky: 1. Heža (Kacíř, Lehečka), 15. Lehečka (Heža, Kacíř), 19. Hanák (Uhlár, Vnenk), 37. Sprušil (R.Gebauer), 54. Lehečka (Kacíř), 60. Uhlár – 10. Baďura, 53. Herman (Wolf), 53. Chalupa (Polok)

HK Nový Jičín: Šrámek (Kozák), Gebauer R.,Chvostek F., Kacíř, Kabeláč, Pelikán, Lehečka, Skaloš, Cabák, Vašut (C), Sprušil, Putniorz, Macháček (A), Horák, Gulda (A), Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek M., Heža, Uhlár
    HK Opava: Šafránek (Plánovský), kysela, Vrabel, Galvas (A), Tichý, Kukol (A), Pavelek, Mosler, Měch (C), Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Baďura, Svoboda, Chalupa

Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík