New Jersey – Detroit 1:3 (kon.) | Carolina – San Jose 5:3 (kon.) | Columbus – Minnesota 4:0 (kon.)
Chicago – Anaheim 2:3 (1:2 po s.n.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 5:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Arizona Coyotes
Sobota 07.12.2013, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je ode mě vše a přeji vám krásný den! (06:48:31)

Československá stopa v utkání:
    Martin Hanzal(PHX) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:55
    Radim Vrbata (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:43

1. Jason Garrison (VAN) 1+0
    2. Antoine Vermette (PHX) 1+0
    3. Chris Higgins (VAN) 1+0

Je tu konec! Nakonec si Canucks dokázali urvat druhý bod pro sebe. Po vyhrané druhé třetině museli skousnout rychlé vyrovnání Kojotů. Po polovině prodloužení se jim ale podařilo ukončit zápas díky gólu Higginse!

63:41
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Canucks se dokázali uvolnit a z pravého kruhu volil CHRIS HIGGINS jednoduchou střelu zápěstím těsně pod horní tyčku! Bez asistence

63:12
    Henrik Sedin teď obkroužil branku Smitha a snažil se zakončit backhandem. Puk se mi ale nepodařilo vsítit.

61:45
    Schlemko posílal backhandem puk do brankoviště na doražení, nikdo ale nebyl připravený.

60:58
    Kojoti teď ujížděli 2 na 1, ale střela Luonga vůbec neohrozila.

60:25
    Phoenix začíná prodloužení na jistotu rozehrávkou před vlastní bránou. Avšak přechod do útoku jim kazí ofsajd.

60:01

Třetí dějství je za námi a viděli jsme v něm velký comeback Kojotů, když v rozmezí 2 minut dokázal skórovat Vermette a následně po něm Moss. V závěru třetiny se naskytlo pár gólových příležitostí, ale nikdo nedákazal již skórovat a zápas tak pokračuje do prodloužení.

60:00

59:36
    Canucks se nedaří uvolnit ke střele.

58:40
    Kesler pálil od modré. Smith byl ale pozorný!

57:30
    Ofsajd Kojotů.

56:27
    Schlemko to zkoušel z modré, puk ale zdaleka neletěl na bránu.

55:30
    Richardson nahrál do tandemu na Hansena, ale jeho střela šla těsně mimo.

54:47
    Booth prosprintoval hřištěm a zaváží puk do útočného pásma.

52:55
    Phoenix právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Po souhře dvou Kojotů za brankou kotouč putuje přesně před brankoviště Luonga a odtud DAVID MOSS doráží puk do sítě! Asistence: Rob Klinkhammer, Mike Ribeiro.

52:14
    Hosté jsou teď po vstřelení kontaktního gólu velice aktivní a vůbec nezahálí. Ale ani domácí nenechávají nic náhodě a odvrací útok Kojotů.

50:34
    Hosté se po nevydařené akci Canucks pustili do útoku a z modré pálil tvrdou střelu ANTOINE VERMETTE a rozvlnil síť za Luongem! Asistence: Kyle Chipchura, Oliver Ekman-Larsson

50:22
    Velky závar před Smithem , domácí měli spoustu šancí.

48:53
    Luongo se ocitl na zádech, ale nikdo z Phoenixu nedokázal zakončit!

48:28
    Kojoti zakládají akci, už potřebují vstřelit kontaktní branku.

46:20
    Icing domácích.

44:16
    Hra se přesouvá před Luonga.

43:02
    Stone a Higgins se snaží v rohu na třetině Kojotů vybojovat puk.

41:26
    Luongo si připisuje další zákrok. Vychytal Schlemkovu střelu.

40:58
    Kojoti se snaží probojovat do pásma, Canucks ale výborně brání.

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:55 .

Prostřední část je za námi a byla o poznání zajímavější. Hned ze začátku třetiny jsme viděli přesilovku domácích kterou dokázali po necelé minutě využít zásluhou Garrisona. Několik příležitostí jsme mohli vidět v průběhu třetiny, ale v závěru třetiny hned po návratu Stantona z trestné lavice poslal puk do sítě Henrik Sedin. Hosté budou mít co dělat, aby v poslední části obrátili nebo alespoň srovnali.

40:00

39:07
    HENRIK SEDIN dostal přihrávku na pravý kruh a z pádu trefuje kotouč a posílá jej do hostující branky! Asistence: Daniel Sedin, Ryan Stanton.

36:53
    Ryan Stanton (VAN) si jde odpykat 2 minuty za držení puku. Tento trest byl velice přísný.

36:22
    Kennedy zaváží kotouč do útočného pásma a nabíjí Stonovi který střílí těsně mimo.

35:28
    Dobře nachystaný beton teď zachránil Smitha od další branky!

34:18
    Domácí se ujímají puku a rozehrávají z vlastní třetiny.

32:41
    Phoenix se teď dostali do pásma, Schlemko se pokoušel puk tečovat do brány, ale pouze jej zastavil a Luongo neměl žádnou práci.

30:52
    Hosté jsou kompletní, tentokrát oslabení zvládli dobře.

29:43
    Stejná situace jako u předchozího gólu, nyní ale Smith Garrisona vychytal!

28:52
    Klinkhammer (PHX) dostává 2 minuty za hrubost.

28:17
    Ofsajd zastavuje útok Kojotů.

27:39
    Hanzal poslal rychlou střelu zápěstím, ale přímo Luongovi do náruče.

26:58
    Domácí se znovu snaží vyvinout větší tlak, hosté ale puk vyhazují, ale icing to nebude.

26:12
    Ofsajd Vancouveru.

24:40
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

22:54
    Luongo špatně zastavil střelu a kotouč naštěstí pro něj směřoval mimo.

21:26
    Domácí rychle využívají přeilovou hru. Po modré čáře poslal přihrávku Hamhuis na JASONA GARRISONA a ten tvrdou střelou posílá puk až za záda Smitha! Asistence: Dan Hamhuis, Daniel Sedin

20:38
    Ekman- Larsson (PHX) jde odsedět 2 minuty za krosček.

20:01

První část je za námi a nepřinesla nám žádný gól ani zajímavou šanci. Viděli jsme spíše klidný hokej, který doplnilo jedno vyloučení a pár drobných šancí, které ale nebyly vyloženě gólové. Uvidíme, zda nám další třetina nabídne více zajímavý hokej. Druhá třetina začne zhruba v 5:02.

20:00

19:45
    Ještě jeden ofsajd pozastavuje první třetinu. Tentokrát je to ofsajd na straně domácích.

18:58
    Bratři Sedinové se pokoušejí v závěrečné minutě vybojovat puk a dostat se do šance. Moc se jim to ale nedaří.

17:45
    Přesun hostů do útočného pásma brzdí ofsajd.

17:28

16:35
    Canucks se pouštějí do útočného pásma.

14:23
    Domácí jsou v plném počtu.

13:07
    Hosté zakládají novou akci zpoza vlastní brány.

12:23
    Bieksa (VAN) si musí odsedět 2 minuty za hru vysokou holí.

10:49
    Stone se napřáhl a poslal kotouč přímo do Luongovy lapačky.

10:12
    Domácím se nedaří dostat puk ven z vlastního pásma.

08:48
    Velmi pohotově pálil z pravého kruhu Higgins, Smith velice dobře zareagoval a odvrátil kotouč pryč od brány.

07:21
    Před Smithem vznikl nebezpečný zmatek. Hostující gólman brzy puk uviděl a okamžitě jej přikryl a uklidnil hru.

05:55
    Murphy pálil tvrdou ránu od modré. Luongo s ní ale neměl problém.

05:12

04:24
    Moss dostal kotouč to jízdy, z mezikruží se pokoušel zakončit backhandem, ale poslal puk pouze do výstroje připraveného Luonga a vzápětí ho podrazil když ztratil rovnováhu a oba skončili v bráně, kterou následně posunuli.

03:35
    Kennedy zaváží puk do útočného pásma, ale je velmi omezován obránci Vancouveru.

02:51
    Ofsajd hostů.

01:57
    Teď to zkoušeli na druhé straně domácí. Po nahození Garrisona se u brány pokoušel dorazit kotouč do sítě Hansen, ale posunul pouze branku.

00:27
    Kojoti se zkusili usadit v pásmu.

00:01

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Hamhuis, Garrison, Bieksa, Tanev, Alberts, Stanton – D. Sedin, H. Sedin, Booth – Higgins, Kesler, Santorelli – Hansen, Richradson, Weise – Sestito, Dalpe, Kassian

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Stone, Larsson, Yandle, Murphy, Morris, Schlemko – Doan, Vermeette, Boedker – Kennedy, Hanzal, Vrbata – Klinkhammer, Ribeiro, Moss – Chipchura, Halpern, Szwarz.

Československá stopa v dnešním utkání

Rostislav Klesla (PHX) (1 + 2)
    Zbyněk Michálek (PHX) (0 + 4)
    Martin Hanzal (PHX) (8 + 14)
    Radim Vrbata (PHX) (9 + 15)
    Za domácí celek nehraje v současné době žádný Čech ani Slovák.

Vzájemné zápasy
    Dnešní zápas je pro tyto dva týmy třetí vzájemný. Z prvního zápasu vyšli jako vátězové domácí Canucks, kteří Kojoty porazili vysokým skórem 6:1. Hosté se v další zápase nechtěli vyrovnat s takovou prohrou a zápas dovedli až do nájezdů, ve kterých tým Phoenix vyhrál poměrem 3:2. Zatím mají domácí více bodů ze vzájemných zápasů. Uvidíme, kdo dnes urve výhru.

Domácí hokejisté jsou v tabulce Západní konference hned za hostujícím Phoenixem. S 35 body na kontě obývají 9. místo. Je třeba ale zmínit, že Canucks mají odehrané o dva zápasy více než hostující Phoenix.
    Bilance domácích je o poznání lepší. Z posledních 7 zápasů si Vancouver připsal na konto 13 bodů – 4 výhry a jedna prohra v prodloužení.

Poslední 3 zápasy:
    Nashville : Vancouver – 1:3
    Carolina : Vancouver – 2:3
    NY Rangers : Vancouver – 5:2

Phoenix Coyotes
    Hostující kojotové drží aktuálně osmé místo v Západní konferenci s 38 body na kontě. Phoenixu se letošní sezóna docela dařila. Ale v posledních 7 zápasech si připsali pouze 7 bodů – výhra proti Minesotě poměrem 3:1 a proti Edmontonu 6:2. A sedmý bod si připsali v zápase proti Coloradu, kdy za stavu 3:3 dovedli zápas do prodloužení, kde hokejisté s lavinou ve znaku vyhráli.

Calgary : Phoenix – 4:1
    Edmonton : Phoenix – 2:6
    Phoenix : Chicago – 2:5

Vítejte u dalšího kolo NHL. V dnešním duelu se střetnou domácí Vancouver Canucks a hostující Phoenix Coyotes.
    Úvodní buly je naplánováno ve čtyři hodiny ráno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 22. Garrison (Hamhuis, D.Sedin), 40. H.Sedin (Sedin, Stanton), 64. Higgins – 51. Vermette (Chipchura, Ekman-Larsson), 53. Moss (Klinkhammer, Ribeiro)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Stone, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Morris, Schlemko – Doan, Vermeette, Boedker – Kennedy, Hanzal, Vrbata – Klinkhammer, Ribeiro, Moss – Chipchura, Halpern, Szwarz

Rozhodčí: LaRue, St. Pierre – Cameron, Lazarowich